مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

uk-investment-visa
ویزای سرمایه گذاری انگلستان
میانگین امتیاز 4.9 تعداد 27

پیش از بررسی ویزای سرمایه گذاری انگلستان باید بگوییم این کشور به علت اینکه یک کشور انگلیسی زبان می باشد و چند کشور انگلیسی زبان دیگر از کشورهای مستعمره اینگلیس هستند و از سطح علمی، کیفی و اقتصادی خوبی برخوردار است در نتیجه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت می باشد و انتخاب بسیاری از افراد در وهله اول نیز بوده است.

از بیشترین راه های مهاجرتی که افراد برای مهاجرت به انگلستان اقدام می کنند می توان به ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی اشاره کرد. می توان گفت در واقع کشور انگلستان یکی از کشورهایی می باشد که در زمینه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار خارجی در رتبه خوبی قرار دارد. ما در مقاله زیر به بحث اجمالی ویزای سرمایه گذاری انگلستان می پردازیم.

دلایل سرمایه گذاری در انگلستان

دلیل انتخاب افراد برای سرمایه گذاری در انگلستان چیست؟ وضعیت اقامت و یا شهروندی انگلستان، باعث می شود سرمایه گذاران به دنیایی از مناقع منحصر به فرد دسترسی پیدا کنند. کشور انگلستان از جوامع متنوع و چند فرهنگی و چند ملیتی بزرگ تشکیل شده است و این نشان می دهد دارای شرایط مناسبی برای جذب خارجی ها می باشد.

استانداردهای عالی آموزش و پرورش، دارا بودن شبکه وسیعی از مدارس دولتی و خصوصی، بیش از 150 دانشگاه و موسسات آموزش عالی و یکی از بهترین خدمات رایگان بهداشتی در جهان از دلایل این کشور می باشد.

عضو G8، یک عضو کلیدی اتحادیه اروپا، که به معنی فرصت های تجاری بیشتر در سراسر اروپا است مرکز کسب و کار بی حد و حصر در لندن رژیم مالیاتی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی که دارای اقامت دائم بریتانیا هستند . اعتبار بالای پاسپورت انگلستان.

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای سرمایه گذاری این کشور از نوع تایپ Tier1  می باشد که انواع مختلفی دارد. یکی از انواع ویزاهای سرمایه گذاری ویزای  ۲۰۰۰۰۰۰ پوندی انگلستان می باشد که افرادی که خارج از اتحادیه اروپا و سوییس هستند می توانند اقدام نمایند.

شرایط:

سن فرد باید ۱۸ سال یا بیشتر باشد، فرد باید حتما منشا و منبع پول را اثبات نماید که آیا برای خودش هست یا برای همسرش و یا از طرف پارتنرش می باشد، فرد حساب بانکی در کشور انگلیس داشته باشد. بودجه شخص در یک یا چند نهاد مالی تنظیم شده باشد. بودجه شخص برای خرج کردن و استفاده، آزاد (حساب کوتاه مدت جاری) باشد زمانی که شخص درخواست می دهد ، پول می تواند در کشور انگلستان یا خارج از کشور انگلستان باشد

ویزای سرمایه گذاری انگلستان برای فارغ التحصیلان

افرادی که با ویزای تحصیلی وارد کشور انگلستان شده اند در شرایط زیر می توانند درخواست ویزای سرمایه گذاری کشور انگلستان را بدهند:

شخص دارای ویزای Tier 4 (General) باشد

دانشجوی پرستاری باشد

دانشجوی فارغ التحصیل یا متخصص پزشکی یا دندانپزشکی باشد

پرستار یا ماما واجد شرایط باشد

فرد باید یک توافق نامه غیر مشروط از اسپانسر مالی برای ورود دوباره و یا اقامت و ماندن در انگلستان

از دولت انگلستان و یا آژانس بورس تحصیلی بین المللی داشته باشد.

سرمایه گذاری ۲۰۰۰۰۰ پوندی انگلستان

این ویزا نوعی ویزای کار آفرینی نیز معروف می باشد که فرد باید ثابت کند تامین پول از سمت: خود شخص، توسط افراد دیگر و اشخاص ثالث دیگر نظیر همسر شخص اصلی، شریک و یا سرمایه گذار در دسترس باشد. شخص اصلی دارای حساب مشترک با همسر و یا شریکش باشد، در صورتی که آن ها برای ویزای نوع tier1  اقدام نکرده باشند.

فرد همچنین می تواند مبلغ ۲۰۰۰۰۰ پوند را در یک کسب کاری که ازقبل در انگلستان راه اندازی کرده اثبات نماید، در صورتی از ۱۲ ماه قبل مالیات خود به کشور را پرداخت کرده باشد. اگر شخصی از قبل به صورت ویزای  Tier 1 (General)در انگلستان اقامت دارد می تواند برای کار آفرینی با مبلغ ۲۰۰۰۰۰ پوند درخواست دهد که باید این مبلغ از قبل در انگلستان داشته و دارای شرایط زیر باشد:

 • از قبل از 6 آوریل 2015، در حال اجرای یک یا چند شرکت انگلیس بوده است (مثلا به عنوان مدیر شرکت )
 • از قبل از 6 آوریل سال 2015 در لیست مشاغل در چارچوب مقررات قانونی سطح ۴ و بالاتر مشغول به کار بوده است.
 • اگر شخصی با ویزای تحصیلی به کشور انگلستان رفته و قصد کارآفرینی در این کشور را داشته باشد، می تواند از طریق ویزای ۵۰۰۰۰ پوندی اقدام نماید.

سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰ پوندی در انگلستان

این ویزا هم به ویزای کار آفرینی معروف می باشد و حتما باید شخص اصلی در خود انگلستان باشد تا بتواند درخواست این ویزا را بدهد و بیشتر به دانشجویانی که با ویزای تحصیلی tier4 به انگلستان رفته اند و بعد از تحصیل – همانند سرمایه گذاری در کانادا – قصد سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور را دارند می توانند با مبلغ ۵۰۰۰۰ این کار را انجام دهند.

این نوع ویزا همان ویزای ۲۰۰۰۰۰ پوندی است که فرد دانشجو در انگلستان می تواند از صندوق های سرمایه گذاری انگلستان کمک مالی ۱۵۰۰۰۰ را داشته باشد و فقط خودش ۵۰۰۰۰ هزار پوند سرمایه نشان دهد. سرمایه گذاری 50،000 پوند در صندوق های سرمایه گذاری از یک یا چند مورد زیر دسترسی می باشد :

 • یک رقابت سرمایه گذاری کارآفرینی بریتانیا که توسط وزارت تجارت بین الملل ( DIT ) تأیید شده باشد.
 • یک اداره دولتی انگلیس برای تأسیس یا گسترش یک کسب و کار در بریتانیا سرمایه گذاری می کند.
 • یک شرکت سرمایه گذاری ( FCA )

uk-investment-visa

فرد همچنین می تواند مبلغ ۵۰۰۰۰ پوند را در یک کسب کاری که از قبل در انگلستان راه اندازی کرده اثبات نماید، در صورتی از ۱۲ ماه قبل زمان اقامت انگلستان مالیات خود به کشور را پرداخت کرده باشد و این پول نباید از یک شخص ثالث دیگر به فرد اهدا شود و شخص دانشجو باید فقط و فقط خودش توانسته باشد این پول را در طی سال هایی که در انگلستان بوده، کسب کرده باشد.

اجازه اقامت در بریتانیا

سرمایه گذاری £ 2،000،000 – دارای اجازه نامحدود برای ماندن بیش از ۵ سال در بریتانیا

سرمایه گذاری £ 5 میلیون  دارای اجازه نامحدود برای ماندن بیش از ۳ سال در بریتانیا

سرمایه گذاری 10 میلیون پوند دارای اجازه نامحدود برای ماندن بیش از ۲ سال در بریتانیا

تعداد روزهایی که متقاضی مجاز به صرف در خارج از انگلستان است، به 180 روز در سال افزایش یافته است. پس از گذراندن 6 سال در کشور، متقاضیان در رده اول واجد شرایط درخواست شهروندی انگلستان می باشند، در حالی که کسانی که در دسته دوم و سوم هستند پس از 5 سال اقامت در انگلستان واجد شرایط می باشند.

ویزای سرمایه گذاری انگلستان و سرمایه گذاری در اقتصاد بریتانیا می تواند به شرح زیر باشد:

اوراق قرضه دولت بریتانیا، سرمایه ثابت یا وام در شرکت های فعال و تجاری که در انگلیس ثبت شده اند. سرمایه گذاری در سهام  شرکت های فعال و تجاری که در انگلستان ثبت نام می شود، می تواند شامل سرمایه گذاری در ارزهای خارجی باشد.

در مقاله بالا که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد ما سعی کردیم که توضیح اجمالی از شرایط ویزای سرمایه گذاری انگلستان را به شما عزیزان ارایه دهیم.

در نهایت پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر از نحوه اخذ ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان و دیگر کشورها با موسسه نا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان ارشد ما برخوردار شوید.

Related Posts

11 دیدگاه برای “ویزای سرمایه گذاری انگلستان

 1. amir گفت:

  سلام برای ویزای سرمایه گذاری انگلستان حداقل سرمایه ی مورد نیاز چقدر است ؟

 2. ترنم گفت:

  کمترین میزان هزینه برای ایرانی ها چقدر می باشد؟

 3. قاسمی گفت:

  کی همچین پولی داره؟

 4. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خوب و مفیدی بود.

 5. امید گفت:

  آیا برای ویزای سرمایه گذاری شرایط سنی مهم است؟

 6. قراری گفت:

  لطفا درمورد راه اندازی بیزینس با سرمایه های خرد راهنمایی کنید

 7. شهاب گفت:

  چقدر سرمایه گذاری هزینه نیاز داره؟

 8. leilakk گفت:

  پیشنهاد شغلی شما برای سرمایه گذاری در انگلستان چیه؟ راهنمایی کنید.

 9. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای سرمایه گذاری انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ویزای کاری انگلستان هم مطلب بذارید.

 10. amir abbas گفت:

  در مورد ویزای سرمایه گذاری انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ویزای کاری انگلستان هم مطلب بذارید

 11. طلایی پور گفت:

  برای سرمایه گذاری در انگلستان حداقل هزینه چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =