مهاجرت سرمایه گذاری در قطر

ویزای سرمایه گذاری قطر

ویزای سرمایه گذاری قطر

با توجه به پیشرفت های اقتصادی قطر مخصوصا از سال 2019 به بعد، این کشور با هجوم سرمایه گذاران جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری قطر مواجه بوده است. با توجه به این که کشور قطر تمامی بسترهای لازم برای فعالیت اقتصادی را فراهم نموده و اقتصاد شفاف بین المللی آن باعث پیش بینی پذیر بودن روند و سیر سرمایه گذاری شده، امروزه اکثر شرکت های بزرگ دنیا به آن علاقه دارند. به همین دلیل در این مقاله در خصوص ویزای سرمایه گذاری قطر و مزایا و معایب آن مطالبی را ارائه خواهیم داد. چنانچه علاقه مند به یافتن اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید پیشنهاد می نماییم سایر مقالات موجود در سایت های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را نیز مطالعه نمایید.

 • آیا امکان سرمایه گذاری در قطر برای اخذ این کشور وجود دارد؟
 • مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در قطر چقدر است؟
 • شرایط اقتصادی قطر چگونه است؟
 • چه راه هایی برای سرمایه گذاری در قطر وجود دارد؟

اقتصاد قطر در آینده

چشم انداز ملی قطر 2030 اهمیت نیروی کار توانمند و متعهد به اخلاق تجاری را بیان می کند و یک استراتژی برای افزایش و تنوع بخشیدن به مشارکت قطری ها در نیروی کار و همچنین جذب استعداد و نیروی بیگانه و جذب سرمایه گذار خارجی را در حین محافظت از حقوق شهروندان بومی و حصول اطمینان از امنیت کشور ارائه می دهد. چشم انداز QNV2030 ضمن تایید قوانین قطر و حمایت از آن حقوق کارگران را مطابق با کنوانسیون های بین المللی تضمین می کند و اجازه انجام هرگونه فعالیت تجاری در قطر را برای افرادی که ویزای سرمایه گذاری دریافت می نمایند آزاد می شمارد.

سرمایه گذاری و خرید سهام در قطر در 2021

در 5 سال گذشته، تعداد سهام داران خارجی به بیش از یک میلیون نفر افزایش یافته است. در آماده سازی جام جهانی 2022، قطر تقریبا 2 میلیون فرصت شغلی ارائه می دهد: 1.5 میلیون در پروژه های جام جهانی و 0.5 میلیون شغل در پروژه های زیربنایی. در نتیجه، حدود 95% از شرکت ها و موسسات قطر در حال برنامه ریزی برای گسترش، چه از طریق باز کردن شعبه های جدید و یا گسترش عملیات در مقر فعلی خود هستند. سال 2019 شروع این اتفاق رقم خورد تا 2021 نیز ادامه دارد.

این به فرصت های شغلی بیشتری در آینده تبدیل خواهد شد. در حال حاضر، قطر برای آینده بیش از 1.5 میلیون شغل را برای مهاجران ارائه می دهد، با افزایش تا 16% در این آمار، انتظار می رود این میزان در آینده نیز مجددا افزایش یابد. طبق گزارش های بین المللی قطر مشاغل را به تقریبا 90% از مهاجران ارائه می دهد که در بخش های مختلف کار می کنند.

فرصت های موجود ویزای سرمایه گذاری قطر

فرصت های موجود ویزای سرمایه گذاری قطر

پیشنهاد می شود جویندگان کار و سرمایه گذاران از طریق رسانه ها، یا وب سایت های کاریابی یا خرید سهام قطر، سمینارها و نمایشگاه های بین المللی در قطر که مشاغل مختلف متنوعی را در بر می گیرند، پیگیری نمایند. همچنین تعدادی از پروژه های دولتی نیز به صورت پیشنهاد شغلی به کارفرمایان بخش آزاد ارائه می شود که نوع شبیه به آن را در ایران با عنوان مناقصه دولتی از آن یاد می شود.

مزایا و معایب ویزای سرمایه گذاری قطر

از مزایای دریافت ویزای قطر می توان به این نکته اشاره کرد که یک محیط کاری پر ارزش را ارائه می دهد و بالاترین سود و حقوق را دارد. کارشناسان پیش بینی می کنند که قطر در آینده با بالاترین حقوق در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، با بیش از 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری در زیرساخت در سال های آینده، مواجه خواهد بود. علاوه بر این، بیشتر کارکنان از مالیات های پایین استفاده می کنند.

اما در خصوص معایب زندگی در قطر میتوان به این نکته ها اشاره کرد اولا این کشور بسیار کوچک که از هموار ترین کشورهای جهان می باشد محیط و آب و هوای مناسبی ندارد. تصور کنید کشور کوچک و بیابانی قطر که تمام پوشش آن از خاک بوده و هیچ جنگلی ندارد در مقایسه با کشورهای اروپایی با آب و هوای بسیار مساعد جنگل ها و مناظر شگفت انگیز، فرهنگ بسیار مساعد و آموزش و پرورش سطح بالا برای تربیت فرزندان همه و همه با کشور قطر قابل مقایسه نخواهد بود.

امنیت شغلی در ویزای سرمایه گذاری قطر

تاکید می نماییم که اگر قصد دریافت اقامت دائم و مهاجرت همیشگی را دارید کشورهای حوزه خلیج فارس انتخاب صحیحی نخواهد بود. در صورتی که برای تصمیم گیری نهایی در مورد مهاجرت به قطر یا سایر کشورهای جهان نیازمند مشاوره و همیاری هستید می توانید از کارشناسان مجرب و توانمند موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری جویید تا بدین وسیله ریسک سفر و ریسک سرمایه گذاری های خود را در تا حد زیادی کاهش دهید. در خصوص شرایط کار در قطر در نهایت می توان این چنین گفت که هزینه اقامت در قطر بسیار سنگین تمام خواهد شد.

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “ویزای سرمایه گذاری قطر

 1. رضا صفا گفت:

  سلام
  پيشنهاد شما جهت ورود به بازار سرمايه گذاري قطر در چه حوزه اي است و همچنين ميزان سرماه مورد نظر تا چه حد قابل قبول خواهد بود

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بستگی داره معارت شما در چه زمینه ای باشه برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *