ویزای کاری

ویزای نخبگان روسیه

ویزای نخبگان روسیه

ویزای نخبگان روسیه همان ویزای افراد بسیار باصلاحیت و نخبه است که بدون پیشینه تحصیلی در این کشور اخذ آن دشوار می باشد. لازم به ذکر است با توجه به قوانین موجود در سال 2022 اخذ پیشنهاد کاری در روسیه الزامی ترین موردی است که باید به آن توجه داشت. به طور دقیق، بازار کار در روسیه برای دانشجویان بین المللی به اندازه انگلستان یا ایالات متحده یا حتی کانادا شکوفا نیست، اما با این حال، در تعداد کمی از صنایع، فرصتی برای یافتن شغل مناسب در آنجا وجود دارد؛ بنابراین شانس به دست آوردن شغل ضعیف نیست و از این رو می توانید شانس خود را در آنجا امتحان کنید. اما توجه داشته باشید کاریابی در روسیه بدون تسلط کامل داشتن به زبان روسی ممکن نیست و حتی ترجیحا پیشنهاد می شود فرد به زبان انگلیسی هم مسلط باشد.

آیا به نوعی قصد دارید به شغلی در روسیه برسید اما اطلاعات مرتبطی در این زمینه ندارید؟ خوب، به طور دقیق، بازار کار در روسیه برای دانشجویان بین المللی به اندازه بریتانیا یا ایالات متحده یا حتی کانادا شکوفا نیست، اما با این حال، در برخی از صنایع فرصتی برای به دست آوردن یک شغل مناسب در آنجا وجود دارد. بنابراین شانس به دست آوردن شغل ضعیف نیست و از این رو می توانید شانس خود را در آنجا امتحان کنید؛ معدود صنایعی که در کشور رواج دارند چوب، فلزات، گاز طبیعی و نفت هستند. تعداد کمی دیگر مانند برون سپاری فناوری اطلاعات، بانکداری، فناوری تلفن همراه، فناوری اطلاعات و الکترونیک وجود دارد. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به ویزای نخبگان به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • مدارک لازم اخذ ویزای نخبگان روسیه کدام اند؟
  • چگونه می توان برای اخذ ویزای نخبگان کار در روسیه را به دست آورد؟

پیدا کردن کار برای ویزای نخبگان روسیه

پیدا کردن کار برای ویزای نخبگان روسیه

ابتدائا توجه شود که روسیه خودش کشوری مهاجرفرست است؛ با این حال ممکن است کسانی که در کشورهایی مثل ارمنستان، گرجستان، آذربایجان و غیره که قبلا بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بوده اند، تصمیم داشته باشند مهاجرت به روسیه را انتخاب نمایند. بهترین روش برای این اقدام انتخاب تحصیل در این کشور است؛ چرا که به این ترتیب کاریابی پس از فارغ التحصیلی خیلی راحت تر هم می شود. منتهی اگر کسی بخواهد مستقیما ویزای نخبگان روسیه را به دست آورد باید به دنبال کاریابی در این کشور باشد. منسوجات و کشاورزی مکان های ایده آلی نیستند که باید در آن جستجو کنید زیرا در کشور به سرعت در حال کاهش هستند؛ تدریس شغل خوبی است که می توانید به نظر برسید زیرا انگلیسی زبانی است که همه می خواهند در آن مهارت داشته باشند.

شما همچنین می توانید در NGO کار کنید اگر طرز فکر یکسانی دارید؛ با این حال، باید بدانید که در روسیه افراد تحصیل کرده ای وجود ندارد که بتوانند برای چنین موقعیت هایی کار کنند. انگلیسی زبانی است که بومیان می خواهند یاد بگیرند زیرا اکثر کارها از طریق آن انجام می شود؛ بنابراین تافل بازار قدرتمندی در کشور دارد و داوطلبان می توانند این رشته را نیز در نظر بگیرند. شما باید زبان محلی را نیز بدانید، به خصوص اگر در پایتخت شهر مسکو کار می کنید؛ تقاضای تدریس در روسیه به خصوص در آموزش تافل یا حتی در مدارس و کالج های بزرگ در شهرها و شهرهای کوچک بسیار زیاد است. برای کاندیداهای بین‌المللی با تسلط به زبان انگلیسی، ممکن است به دنبال تدریس در روستاها باشند و همچنین به بازدیدکنندگان Geovisitors با فرصت‌های بیشتر مراجعه کنند.

اخذ ویزای نخبگان روسیه

ویزای نخبگان روسیه هم کوتاه مدت وهم بلند مدت است و با همین تناسب تفاوت هایی نیز دارد. یکی از این تفاوت ها در میزان هزینه ای است که برای اخذ آن باید به سفارت روسیه پرداخت گردد. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است این موضوع بررسی می گردد:

هزینه های ویزای نخبگان روسیه

این نوع ویزا:

  • مستلزم دستمزد (حقوق) بیش از 2 میلیون روبل در سال برای یک خارجی با تجربه، مهارت یا موفقیت در زمینه فعالیت خاص
  • اجازه می دهد تا یک بار ویزای چند بار ورود تا 3 سال دریافت کنید و آن را بدون خروج از روسیه تمدید کنید.
  • کارفرما را ملزم به اخذ سهمیه و درخواست از مرکز کاریابی و همچنین دریافت مجوز برای استخدام کارگران خارجی نمی کند.
  • برای دریافت گواهی پزشکی نیازی به تجزیه و تحلیل توسط یک خارجی نیست، در عوض یک بیمه پزشکی داوطلبانه کافی است.
  • به یک خارجی اجازه می دهد تا برای خود و اعضای خانواده اش اجازه اقامت بگیرد.
  • شرایط ثبت ویزا را تسهیل می کند: برای اقامت کوتاه مدت (تا 90 روز) در سایر مناطق روسیه نیازی به ثبت نام نیست.

دعوتنامه وزارت کشور روسیه برای نخبگان

یکی از مواردی که برای مهاجرت به روسیه با ویزای نخبگان ضروری است، اهمیت ارائه دعوتنامه می باشد یا به عبارت دقیق تر ارائه دعوت نامه ویزای وزارت کشور فدراسیون روسیه. برای این نوع ویزای کار روسیه، فقط دعوت نامه های وزارت کشور پذیرفته می شود؛ دعوتنامه را به صورت اصلی به صورت کاغذی یا الکترونیکی ارسال کنید و کارفرمای شما در روسیه مسئول دریافت این دعوت نامه برای شما است. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به ویزای نخبگان روسیه در سال 2022 توضیحاتی ارائه گردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *