مهاجرت کاری آفریقای جنوبی

ویزای کاری آفریقای جنوبی

ویزای کاری آفریقای جنوبی

با توجه به شرایط کاری مطلوب در آفریقای جنوبی، ویزای کاری آفریقای جنوبی در سال 2021 مورد توجه کارجویان و متخصصان قرار گرفته است. شرایط کار در این کشور، قوانین کار، وضعیت اقتصادی، نکات مربوط به ویزای کار و بسیاری از عوامل در انتخاب کشور مورد نظر متقاضیان، تاثیرگذار می باشد. آفریقای جنوبی یکی از کشورهای ارائه کننده ویزای جستجوی کار مستقیم و بدون نیاز به جاب آفر است که در اکثر رشته های تحصیلی نیازمند نیروی کار میباشد. کشوری انگلیسی زبان که با شروط راحتی ویزای کار دو ساله همراه با ویزای همزمان همراه صادر میکند.

 • شروط صدور ویزای کار آفریقای جنوبی چیست؟
 • لیست مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی کدام رشته ها هستند؟
 • شرایط زندگی در آفریقای جنوبی چگونه است

برای اطلاع از شرایط ویزای کار آفریقای جنوبی و قوانین اخذ اقامت دائم در این کشور این مقاله از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است .

مهاجرت به آفریقای جنوبی

با توجه به اینکه آفریقای جنوبی اقتصاد و بخش تولید رو به رشدی دارد، این کشور فرصت های شغلی بسیار زیادی برای افراد متخصص و ماهر در زمینه های شغلی مختلف فراهم نموده است و تعداد رو به افزایشی از خارجیان در حال پیدا کردن شغل در آفریقای جنوبی هستند. مهاجرت به این کشور در سه سال اخیر رشد بسزایی داشته است.

هر چند در این کشور برای افراد غیر ماهر یا نیمه ماهر نیز فرصت های شغلی اندکی وجود دارد. حقیقت امر این است که دولت از درخواست هایی بیشتر استقبال می کند که فرد متقاضی آنها در زمینه خاصی که آفریقای جنوبی به آن بسیار نیازمند است مهارت بالایی داشته باشد، همچنین تاکید بالایی بر جذب افرادی است که تمایل به راه اندازی تجارتی در آفریقای جنوبی دارند، خصوصا در مواردی نظیر سرمایه کلان که از خارج به کشور آفریقای جنوبی برده شود، تولید کالاها برای صادرات و استخدام تابعین آفریقای جنوبی.

بسته به هدف مسافرت به آفریقای جنوبی، شما می توانید از چند طریق به آفریقای جنوبی مهاجرت نمائید که این مسیرهای مهاجرتی عبارتند از:

 • از طریق کار
 •  از طریق تحصیل
 • از طریق سرمایه گذاری
 • از طریق دیدار خانواده
 • مهاجرت توریستی
 • از طریق پناهندگی

بر همین مبنا، آفریقای جنوبی دارای دسته های مختلف ویزا مطابق با نیازها و علایق مختلف می باشد. اینها شامل:

 • ویزاهای تجاری
 • ویزاهای کار
 • ویزاهای خانواده
 • ویزاهای تبادل اقتصادی، فرهنگی، و اجتماعی
 • ویزاهای بازنشستگی
 • ویزاهای ویزیتور

شرایط ویزای کاری آفریقای جنوبی در سال 2021

جهت رسیدن به ویزای کاری آفریقای جنوبی نیازمند شرایط خاص کشورهای دیگر نیست. شروط اصلی به شرح زیر است:

 • مدرک تحصیلی (حداقل مدرک تحصیلی لیسانس)
 • بودن رشته تحصیلی در لیست مشاغل مورد نیاز (پازیتیو لیست)
 • سن زیر 40 سال (افراد بالای 40 سال ریسک اخذ ویزا خواهند داشت)
 • 4 سال سابقه کار (سابقه بدون بیمه هم مورد قبول می باشد)
 • دانش زبان (این نوع ویزا نیازمند مدرک زبان نیست)

انواع ویزای کاری آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی تعدادی گزینه به کسانیکه جویای ویزای کار با اهداف مهاجرتی هستند پیشنهاد می دهد. مشابه کشورهای دیگر، قوانین ویزای کاری تمرکزش بر دو حوزه اصلی است:

 1. حمایت از فرصت های شغلی برای تابعین آفریقای جنوبی
 2. توانایی استخدام کارگران خارجی ماهر در خصوص مهارت هایی که کمبودش احساس میشود.

ضرورتا قوانین مربوط به ویزای کاری تعادلی برقرار می کند که کارفرمایان در صورت امکان ابتدا اولویت را به استخدام تابعین آفریقای جنوبی بدهند، اما اگر نشد این امکان را به داشته باشند تا به استخدام خارجی ها بپردازند. در مجموع دو نوع ویزای کاری وجود دارد:

 • جاییکه متقاضی پیشنهاد شغلی ندارد
 • جاییکه متقاضی پیشنهاد شغلی دارد

ما در جهت انجام مقایسه بهتر انواع ویزاهای کار آفریقای جنوبی، ویژگیهای مربوط به آنها را در جدول زیر با هم مقایسه می کنیم:

نوع ویزای کار مدت اعتبار قابلیت تمدید اعتبار مشمولیت ویژه
مهارت های ضروری تا 5 سال قابل تمدید همسر و فرزندان می توانند شامل این ویزا باشند کارگران و کارمندان ماهر در مهارت ها/تخصص های فهرست شده در لیست مهارت های ضروری آفریقای جنوبی
نقل و انتقال درون شرکتی تا 4 سال غیرقابل تمدید همسر و فرزندان می توانند شامل این ویزا باشند. شرکتها جهت نقل و انتقال کارکنان شعب خارجی به شعبه آفریقای جنوبی
ویزای کار عمومی تا 5 سال قابل تمدید به شرط احراز صلاحیت اولیه همسر و فرزندان می توانند شامل این ویزا باشند. عمومی

کار در آفریقای جنوبی

ویزای کاری مهارت های خاص: این ویزا مبتنی بر یک لیست مهارت های شغلی خاص است که آفریقای جنوبی به آنها نیاز بالایی دارد. در این حالت نیازی نیست که شما پیشنهاد کاری داشته باشید و ویزا، شما را قادر می سازد تا وارد آفریقای جنوبی شده و 24 ماه آنجا بمانید تا موقعیتی برای خود فراهم کنید و به کاریابی در آفریقای جنوبی بپردازید. در گذشته طول ویزای کاری آفریقای جنوبی 6 ماه بود که در حال حاضر دو سال است.

اما نباید از یاد ببریم که وضعیت بازار کار در کشور آفریقای جنوبی آنهم در سال 2021 نسبت به سال گذشته تغییرات کمی به خود دیده است. این روند را زمانی بهتر می توان درک کرد که مثلا پارامتری مثل نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی را با کشورهای رقیب آن در قاره آفریقا مثلا مصر، نیجریه، تونس یا الجزایر مقایسه نمائیم. در واقع نکته منفی درباره آفریقای جنوبی همین نرخ بیکاری نسبتا بالای این کشور می باشد. اما از طرف دیگر اغلب نیروهای کار این کشور جزء کارگران غیر ماهر هستند و شاید یکی از دلایل افزایش نرخ بیکاری در این کشور وجود این دسته از کارگران باشد. به هر حال این کشور در سال 2021 نیز نیازمند نیروهای کار ماهر می باشد.

مقایسه نرخ بیکاری آفریقای جنوبی با کشورهای آفریقایی

لیست مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی

در لیست زیر مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی را بررسی میکنیم.

رشته های مورد نیاز آفریقای جنوبی زیر مجموعه
رشته‌ های کشاورزی مهندس کشاورزی
مهندس جنگلبانی
لیسانس علوم کشاورزی
عمران و معماری مهندس معماری
مدیر پروژه‌‌ های ساختمانی
نقشه بردار
طراح شهری (مهندس شهرسازی)
مدیریت ارزیاب ریسک و بیمه‌، مدیر کل مجموعه تجاری، مشاور سرمایه گذاری و مالی‌، مدیر امور مشتریان
آی تی‌ و مخابرات طراح شبکه‌ های سیسکو (مهندسی‌ کامپیوتر یا آی تی)، مهندس سیسکو (مهندسی‌ کامپیوتر یا آی تی‌)، طراح شبکه (مهندسی‌ کامپیوتر یا آی تی‌ یا مخابرات)، برنامه نویس (پرل، جاوا،پی‌ اچ‌ پی‌)، متخصص امنیت، آنالیزور سیستم ها، متخصص امنیت دیتا سنتر، متخصص دیتا بیس، مسئول آی‌ تی‌
رشته‌ های مهندسی‌ مهندس انرژی، مهندس متالژی، مهندس شیمی‌، مهندس عمران، مهندس برق، مهندس الکترونیک، مهندس زمین شناسی‌، مهندس تولید و صنعتی‌، مهندس مواد، مهندس مکانیک، مدیر تولید، مدیر کنترل کیفی، مدیر گسترش و تحقیقات، مهندس مخابرات، مهندس کشتی، مهندس تاسیسات، مهندس مکانیک خودرو
پزشکی‌ و سلامت پزشک عمومی و متخصص
داروساز بیمارستان
دامپزشک
پرستار
پرستار کودک و خانواده
علوم زیستی و زمین مهندس محیط زندگی‌، مدیر محیط زندگی‌، داروساز صنعتی، محقق علوم دریایی، محقق علوم حیوانات، باستان شناس، اقتصاددان، لیسانس باغبانی، لیسانس اکولوژی، لیسانس مواد غذایی، لیسانس زمین شناسی‌، متخصص بلایای طبیعی، فیزیکدان زمین شناسی‌، مهندس متالژی، لیسانس میکروبیولوژی، لیسانس پلیمر، لیسانس خاک شناسی‌، لیسانس سم شناسی‌، لیسانس منابع آبی‌ لیسانس علوم هوافضا، لیسانس هواشناسی

ویزای کاری آفریقای جنوبی با پیشنهاد شغلی

سه گزینه اپلای برای مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری برای کسانی که پیشنهاد شغلی دارند وجود دارد. انتقال میان شرکتی: حالتی که افراد از شعبه شرکتی خارج از آفریقای جنوبی به شعبه ای از همان شرکت که واقع درخاک این کشور است منتقل می شوند. این ویزای کاری همچنین می تواند از طریق متقاضیانی درخواست شود که کارمند شرکت های خواهر یا شرکت هایی با سود مشترک هستند. ویزا به کارمند این امکان را می دهد که به آفریقای جنوبی آمده و برای دوره زمانی مشخصی و فقط برای کارفرمای خاصی کار کند.

ویزاهای کاری شرکتی: این ویزاها برای موسسه هایی است که برای مدت مشخصی نیاز به استخدام تعدادی کارکنان خارجی دارند. کسب این نوع ویزای کاری سود عظیمی برای موسسه دارد زیرا نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد بلکه فرایند تقاضا و صدور ویزای کاری را نیز سرعت می بخشد. افرادی که تحت ویزای شرکتی اقدام می کنند نیازی به داشتن موارد زیادی از الزاماتی که مختص ویزای کاری است، ندارند.

ویزای کاری عادی: در مواردی که فرد مشمول هیچ یک از ویزاهای کاری که در بالا توضیح داده شد نمی شود تقاضای ویزا می بایست تحت این عنوان قرار بگیرد. مطابق قانون مهاجرتی آفریقای جنوبی، متقاضی این نوع ویزا باید یک پیشنهاد مشروط کاری از یک کارفرما در آفریقای جنوبی داشته باشد، بعلاوه مدارکی مبنی بر اینکه این کارفرما همه تلاشش را مبنی بر اینکه تابعین یا افراد مقیم آفریقای جنوبی را استخدام کند، انجام داده است.

سوالات رایج در خصوص ویزای کاری آفریقای جنوبی

آیا می توان همراه با ویزای کاری تقاضای اقامت دائم هم کرد؟ کسب اقامت دائم از طریق ویزای کاری مستلزم این است که فرد نه تنها ابتدائا اقامت موقت داشته باشد بلکه آنرا برای یک دوره 5 ساله حفظ کند. ویزای انتقال میان شرکتی مشمول این قانون 5 ساله نمی شود. آیا می توانم خانواده ام را نیز همراه خود ببرم؟ افراد وابسته به کسانی که ویزای کاری دارند می توانند آنها را همراهی کنند. منتهی لطفا توجه داشته باشید که این افراد اجازه تحصیل، کار و راه اندازی تجارت را ندارند و تنها می توانند افرادی که ویزا دارند را همراهی کرده و در آفریقای جنوبی بمانند. این افراد همچنین نمی توانند درخواست اقامت دائم دهند اما بعدا می توانند با توجه به رابطشان با کسانیکه اقامت دائم گرفته اند، اقدام کنند.

فرزندانم که می بایست به مدرسه بروند چطور؟ کودکان وابسته به فرد می توانند در یک مدرسه در آفریقای جنوبی تحصیل کنند اما در ابتدا لازم است یک ویزای تحصیلی داشته باشند. چه کسانی نیاز به ویزای کاری آفریقای جنوبی دارند؟ ویزای کاری شما در این کشور همانند اجازه موقت حضور شما در آنجا عمل خواهد کرد. هر فردی که تبعه آفریقای جنوبی نیست و یا اقامت دائم این کشور را ندارد و مایل به کار در این کشور است، اساسا نیاز به کسب ویزای کاری آفریقای جنوبی دارد و این ویزا به تعداد سال های قرارداد شما خواهد بود و قابل تمدید نیز می باشد.

سوالات رایج در خصوص ویزای کاری آفریقای جنوبی

شرایط زندگی در آفریقای جنوبی

زندگی تجاری در آفریقای جنوبی هنوز با تغییراتی مواجه می شود و یکسری فرهنگ هایی وجود دارد که خارجی ها می بایست برای مهاجرت به آفریقای جنوبی مورد توجه قرار دهند. در آفریقای جنوبی همانند اکثر نقاط دنیا، اکثریت کارکنان از دوشنبه تا جمعه و از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر کار می کنند. همچنین می توانند اضافه کاری انجام دهند مادامیکه از 10 ساعت اضافه در هفته بیشتر نشود. کشور آفریقای جنوبی برای زندگی دارای سطح آموزش و سطح درمانی بالا نمیباشد.

نکته حائز اهمیت دیگر اینست که ساعت کاری روزانه آن ها نیز نباید از 12 ساعت در روز تجاوز کند. ساعات اضافه کاری کارمندان 1.5 برابر ساعات عادی محاسبه و پرداخت خواهد شد و این نرخ محاسبه حقوق، یکشنبه ها دو برابر است. (البته این در شرایطی است که کارگر یا کارمند مزبور به طور معمول یکشنبه ها کار نکند که در این صورت 1.5 برابر حساب خواهد شد) بهترین شهرهای آفریقای جنوبی برای زندگی ژوهانسبورگ و کیپ تاوون می باشد.

مدارک لازم ویزای کاری آفریقای جنوبی

برای دریافت ویزای کاری آفریقای جنوبی مدارک زیر مورد نیاز است:

 • یک فرم تقاضای تکمیل شده که مورد تایید سفارت، کنسول یا اداره امور داخلی آفریقای جنوبی بوده است.
 • اپلیکیشن ساکا
 • گواهی عدم سوپیشینه پلیس (برای متقاضیان بالای 18 سال)
 • سند کارفرما که شامل قرارداد استخدام است
 • گواهی سلامت پزشکی
 • حرفه های خاص در آفریقای جنوبی نیازمند این است که در سازمان تخصصی که در آفریقای جنوبی حضور دارد ثبت شده باشد، بعنوان مثال مهندسان می بایست در شورای مهندسی آفریقای جنوبی ثبت نام کرده باشند.
 • نشان دادن آگهی مبنی بر اینکه کارفرمای مربوطه تلاش برای استخدام تابعین آفریقای جنوبی نموده اما در تخصص مربوطه موفق به استخدام آنها نشده است؛ البته ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی این بخش را نیاز نخواهد داشت.
 • اطلاعات شخصی که شامل CV، گواهی تولد، ازدواج و طلاق و پاسپورت می شود.

متقاضیان اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی

اگر شما در گروه افراد ذیل قرار دارید باید درخواست ویزای کاری بدهید:

 • تمایل به استخدام موقت در آفریقای جنوبی (با پاداش یا بدون پاداش)
 • شرکتی که در آن مشغول به کار هستید قصد دارد شما را به شعبه ای که در کشور آفریقای جنوبی دارد منتقل کند
 • تمایل به بازدید از شرکتی دارید که در آن بیش از 25% سهام دارید
 • تمایل به حضور در آفریقای جنوبی را برای تولید یک فیلم خاص، مستند یا آگهی بازرگانی تلویزیونی دارید
 • کشیش یا مبلغ مذهبی هستید و قصد کار داوطلبانه در یک موسسه مذهبی در آفریقای جنوبی را دارید

انواع ویزاهای کار در کشور آفریقای جنوبی

با توجه به شرایط و توانایی های متقاضیان چندین نوع از ویزاهای کاری در کشور آفریقای جنوبی وجود دارند که در لیست زیر به بررسی آن ها می پردازیم.

 • ویزای موقت برای اشخاص ماهر و متخصص: هنگامی که این ویزا برای شما صادر می شود به مدت 3 الی 6 ماه زمان دارید که در کشور آفریقای جنوبی برای خود کار مناسب پیدا کنید و در صورتی که کار مناسب با رشته خود را یافتید ویزای کاری موقت شما تمدید خواهد شد.
 • ویزای کار برای افرادی که توسط یک کارفرمای اهل آفریقای جنوبی پیشنهاد کار یا دعوت نامه برای یک شغل مرتبط با رزومه کاری یا مدرک تحصیلی خود را قبل از مراجعه به سفارت آفریقای جنوبی دریافت کردند.
 • ویزا مخصوص افراد متخصص که به صورت شخصی و خصوصی برای دریافت این ویزا اقدام می کند و توانایی آن ها بر اساس اسناد و شواهد موجود برای سفارت آفریقای جنوبی محرز می گردد؛ این ویزا 3 سال اعتبار خواهد داشت و می تواند در شرایط مشخص تمدید شود.

متوسط درآمد ماهیانه در آفریقای جنوبی

علی رغم تلاش های دولت آفریقای جنوبی این کشور همچنان کشوری در حال توسعه به حساب می آید که سطح درآمد مردم آن در مقایسه با کشورهایی مثل آلمان، سوئیس، اتریش، انگلیس، کانادا، فرانسه، فنلاند، هلند و غیره بسیار پایین تر است. در این کشور همچنین علاوه بر میزان تحصیلات، دانشگاه محل تحصیل، سال های سابقه کاری، مهارت های شغلی و غیره عامل جنسیت نیز در تعیین میزان درآمد افراد تاثیرگذار است. در واقع در سال 2021 در آفریقای جنوبی متاسفانه خانم ها 10% کم تر از همکاران آقای خود حقوق کسب می کنند.

در جدول ذیل متوسط درآمد ماهیانه خانم ها و آقایان در آفریقای جنوبی با هم مقایسه شده است:

جنسیت متوسط درآمد ماهیانه در سال 2021
خانم ها ZAR29900 (راند آفریقای جنوبی)
آقایان ZAR33000 (راند آفریقای جنوبی)

علاوه بر ویزای کار آفریقای جنوبی بسیاری از افراد در طلب اخذ ویزای کار آلمان یا ویزای کاری اتریش می باشند که با توجه به شرایط متقاضی می توان بعنوان یک گزینه مطلوب به آن نگاه کرد. در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود در خصوص اخذ ویزای کار کشور آفریقای جنوبی پیشنهاد میکنیم با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و مشاوره دریافت نمائید.

4.9/5 - (185 امتیاز)

49 دیدگاه برای “ویزای کاری آفریقای جنوبی

 1. شمشادی گفت:

  فارغ التحصیلان چه رشته هایی برای دریافت ویزای کاری آفریقای چنوبی شانس بیشتری دارند؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بیشتر رشته های IT و برق و رشته های پرستاری و پزشکی هستند

 2. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای کاری آفریقای جنوبی تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد راه های اخذ اقامن آفبریفای جنوبی هم مطلب بذارید.

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض تشکر
   شما می توانید مقاله اقامت آفریقای جنوبی را مطالعه نمایید.

 3. محمود گفت:

  داشتن مدرک فنی برای اخذ این ویزا تاثیرگذار می باشد؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   داشتن مدارک فنی در کاریابی شما موثر خواهد بود.

 4. v!da گفت:

  از مقاله ها و مطالب خوبتون بسیار ممنونم
  ایا رشته های مهندسی اینده ی خوبی برای کار در این کشور و منجر به اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی میشود؟

  1. رهنما گفت:

   سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز، رشته های مهندسی نیز شرایط خوبی برای کاریابی در آفریقای جنوبی خواهند داشت.

 5. v!da گفت:

  با سلام و تشکر از مطلب بسیار جامع و کاملتون

 6. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب شما

 7. تبسم گفت:

  چقدر زمان براي گشتن كار ميدن؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   یک اقامت یکساله میدن در ابتدا

 8. مهرنوش گفت:

  با سلام و تشکر از مقاله مفید و پر محتوا. من لیسانس مدیریت صنعتی دارم آیا می تونم با این مدرک در کشور آفریقا جنوبی کار پیدا کنم؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   ما برای راهنمایی بهتر شما به اطلاعاتی در خصوص سن، سابقه کار و مدرک زبان شما نیاز داریم. در این خصوص پیشنهاد میکنیم با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

 9. علی اکبر امینی گفت:

  سلام ویزای کاری آفریقا جنوبی برای ایرانیان به چه شکل است ؟

  1. رهنما گفت:

   سلام و وقت بخیر
   بسته به شرایط هر فرد متفاوت می باشد. در این خصوص پیشنهاد میکنیم با ما ارتباط بگیرید.

 10. فرجام گفت:

  من با 35 سال سن و مدرک لیسانس نقشه کشی در 3 سال سابقه کار با مدرک بنظر شما برای افریقا جنوبی اقدام کنم بهتره یا برای اتریش و المان؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   کشور آلمان و اتریش طبیعتا با کشور افریقای جنوبی قابل قیاس نیست

 11. سعید انصار گفت:

  بسیار جامع-مفید-کاربردی

 12. ترانه گفت:

  چند ماه زمان میبره انجام پروسه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تقریبا 8 ماه زمان خواهد برد

 13. کیوان خرسند گفت:

  ویزای کاری آفریقای جنوبی برای چه کسانی مناسبه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر یک مقدار سخت شده متاسفانه

 14. Deniz گفت:

  ویزای کار آفریقای جنوبی پس از تحصیل چقدر اعتبار داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   متوجه سوالتون نمیشم لطفا واضح تر بپرسید منظورتون رو

 15. leilakk گفت:

  سلام. نرخ مالیات مشاغل در آفریقای جنوبی به چه اندازه هست؟ آیا مالیات سنگینی را باید پرداخت کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این خصوص لطفا مقاله حقوق ماهیانه کار در آفریقای جنوبی رو مطالعه بفرمائید

 16. leilakk گفت:

  سلام. خیلی دوست دارم در مورد جاذبه های توریستی آفریقای جنوبی بدونم. برام جالبه. ممنون اگه مقاله اش رو در اختیارمون بذارید. متشکر

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید مقاله ویزای توریستی آفریقای جنوبی را مطالعه نمایید.

 17. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 18. هزاره گفت:

  تشکر از مطالب بسیار مفید سایتتون

 19. سعید گفت:

  بسیار عالی، من هیچ وقت به کشورهای آفریقایی به چشم یک گزینه مهاجرت فکر نمی کردم اما این مقاله اطلاعات خیلی خوبی به من داد

  1. رهنما گفت:

   با سپاس از مطالعه شما

 20. sohrab گفت:

  اینکه می شه بدون آیلتس اقدام کرد خیلی خوبه

 21. Sana گفت:

  بسیار خوووب، تشکر از شما. موفق باشید

 22. بیژن مرتضوی گفت:

  مقالات سایت شما واقعا عالیه و اطلاعات کاملی در اختیار مخاطب میذاره

 23. هما گفت:

  ممنونم از اطلاعات خوبتان بسيار سپاس گذارم.

 24. مهسا گفت:

  سپاس از مقاله علمی شما
  می خواستم محبت بفرمایید در خصوص شانس اخذ ویزای کاری این کشور منو راهنمایی بفرمایید.

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   شانس اخذ ویزای کار این کشور به رزومه متقاضی وابسته است. برای بررسی رزومه خود پیشنهاد میکنیم با موسسه ما ارتباط بگیرید.

 25. علی گفت:

  سلام لطفا در مورد افریقا بازم مطلب بزارین. خیلی ممنون میشم ازتون

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   مقاله درباره اقامت آفریقای جنوبی را مطالعه فرمایید.

 26. عادل گفت:

  سلام به نظرم میتونه گزینه خوبی باشه ممنون از اطلاعاتتون

 27. حسين گفت:

  سلام سايت خوبي و پر محتواي داريد
  آيا از اين طريق ميشه براي ويزاي كار كانادا هم اقدام نمود؟
  ممنون

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   از چه طریقی مد نظر شماست؟ برای بررسی ویزای کاری کانادا مقاله مورد نظر را مشاهده کنید.

 28. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام و سپاس از اطلاعات جامعی که در این مقاله قرار دادین

 29. diana گفت:

  besiar az maqale haye gooya va shivatun mamnoonam

 30. شیخان گفت:

  به نظر میرسه. پل بسیار خوبی باشه برای رسیدن به استرالیا و کانادا و نیوزلند.
  چون مستقیم به این کشورها رفتن الان خیلی خیلی سخت شده. اما میشه با واسطه رفت.

 31. رها گفت:

  بسیار عالی و پرمحتوا بود مرسی استفاده کردیم

 32. کرمی گفت:

  ممنون از این مقاله ی خوبتون. به نظرم اگر کسی افریقای جنوبی رو بشناسه از این کشور استقبال میکنه.
  و ایا حرف درستیه که افریقا پل خوبی هست برای استرالیا و کانادا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *