مهاجرت کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا

انواع ویزای کاری استرالیا
ویزای کاری استرالیا
میانگین امتیاز 5 تعداد 106

در دنیای امروز راه های مهاجرت بسیاری نظیر ویزای کاری استرالیا برای ورود به این کشور وجود دارد که یکی از بهترین طرق مهاجرت به این کشور محسوب می شود. کشورهایی از جمله اتریش، آلمان، آفریقای جنوبی، کانادا و استرالیا هستند که در حال حاضر ویزای کاری صادر می نمایند. شرایط اخذ این ویزا برای هر کشور متفاوت است در این مقاله سعی ما بر این است که اطلاعاتی را در خصوص اخذ ویزای کاری استرالیا ارائه دهیم.

استرالیا به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد هر ساله مهاجران زیادی را جذب می نماید یکی از راه های موجود برای مهاجرت به این کشور اخذ ویزای کاری این کشور است. ویزای کاری استرالیا به صورت امتیاز بندی می باشد و شما باید امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید تا بتوانید وارد کشور استرالیا شوید. این ویزا به سه دسته تقسیم می شود. این سه دسته شامل:

 • ویزای مستقل یا 189 Subclass
 • ویزای کاندید شده یا 190 Subclass
 • ویزای نیروی ماهر با حمایت موقت یا 489 Subclass

ویزای مستقل استرالیا یا 189 Subclass

این ویزا برای کارگران ماهر صادر می شود و کارگران طی این دوره توسط کارفرما مورد آزمایش قرار می گیرند. متقاضیان این ویزا برای تمدید اقامت باید به دولت استرالیا ثابت کنند که طی این دوره توسط خانواده خود و یا یک ایالت دولتی پشتیبانی نمی شوند. این نوع ویزا به شما اجازه می دهد تا شما در استرالیا به عنوان یک شخصی که اقامت دائم دارد کار و زندگی نمائید. برای اخذ این ویزا شما باید 65 امتیاز را کسب نمایید که در ادامه هر کدام از مهارتهای شما را برای دریافت امتیاز مورد نیاز محاسبه می نماییم. برای اخذ این ویزا شما باید مهارت مورد نیاز را جهت کسب امتیاز مورد نیاز به دست بیاورید. مهارت های شما شامل موارد زیر می باشد:

 • سطح تحصیلات
 • سن
 • سطح زبان
 • سابقه کاری

سطح تحصیلات به این صورت است که اگر متقاضی مدرک دکترا یا بالاتر داشته باشد 20 امتیاز، یک مدرک لیسانس از دانشگاه معتبر و استاندارد 15 امتیاز و در صورت ارائه مدرک دیپلم 10 امتیاز می توانید کسب نماید. داشتن حداقل یک مدرک تحصیلی یا دیپلم فنی در کشور استرالیا 5 امتیاز به امتیازات متقاضی اضافه می نماید. مورد بعدی سن متقاضی می باشد که سن بین 18 تا 24 سال 25 امتیاز، سن بین 25 تا 32 سال 30 امتیاز، سن بین 33 تا 39 سال 25 امتیاز و سن بین 40 تا 44 سال 15 امتیاز دارد. سطح زبان انگلیسی خوب و یا حداقل کسب نمره آیلتس 7 به متقاضی 10 امتیاز می دهد و سطح زبان انگلیسی عالی یا کسب نمره آیلتس 8 به متقاضی 20 امتیاز می دهد.

سابقه کاری در 189 Subclass استرالیا

سابقه کاری متقاضی باید مرتبط با رشته تحصیلی آن باشد و امتیازی که متقاضی از این مهارت می تواند کسب نماید در صورت داشتن سابقه کاری متقاضی در استرالیا یا خارج از استرالیا متفاوت است. اگر این سابقه کاری در خارج از استرالیا باشد به این صورت است که سابقه کاری کمتر از 3 سال هیچ امتیازی را به متقاضی نمی دهد، بین 3 تا 4 سال 5 امتیاز، سابقه کاری 5 تا 7 سال 10 امتیاز و سابقه کاری 8 تا 10 سال 15 امتیاز دارد و در صورت داشتن سابقه کاری در خود استرالیا، تجربه کاری بین 1 تا 2 سال 5 امتیاز، سابقه کاری 3 تا 4 سال 10 امتیاز، سابقه کاری 5 تا 7 سال 15 امتیاز و سابقه کاری 8 تا 10 سال 20 امتیاز را می تواند به دست بیاورد.

فرایند اخذ ویزای کاری استرالیا

در مرحله اول متقاضی باید امتیازات خود را محاسبه نمائد. بعد از به دست آوردن امتیاز مورد نیاز می تواند مدارک خود را به صورت آنلاین بارگذاری نماید و مدارک توسط ارگان مربوطه باید بررسی شود و به تایید نهایی برسد. بعد از طی کردن این مراحل باید فرم EOI را تکمیل کرده و برای سفارت ارسال نماید. بعد از ارسال این فرم باید منتظر بماند تا کلیه کسانی که برای اخذ این ویزا اقدام کردند شرایطشان بررسی شود.

البته به این نکته توجه نمایید که متقاضی در طول این مدت می تواند در کشور استرالیا تردد داشته باشد. بعد از این مرحله و دریافت اجازه برای اقدام به آغاز مراحل دریافت ویزا متقاضی باید به همراه مدارک خود به سفارت استرالیا مراجعه فرموده و برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهد. برای انجام مراحل اخذ ویزا متقاضی باید هزینه ای را بابت ارائه خدمات پرداخت نماید که این هزینه به صورت تقریبی 3.755 دلار استرالیا می باشد. البته برآورد کننده هزینه ویزا یک ابزار آنلاین است که هزینه ها را محاسبه می نماید و ممکن است به صورت دقیق همین رقم نباشد.

مدت زمان اقامت در استرالیا

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که در صورت کسب امتیازات و دریافت ویزا، اقامتی که شما دریافت می نمایید تا چه زمانی اعتبار دارد. یکی از نکات مثبتی که این ویزا دارد این است که شما از همان اول اقامت دائم کشور را دریافت می نمایید. که بعد از 5 سال در صورت احراز شرایط می توانید برای دریافت شهروندی کشور درخواست خود را اعلام نمایید و از همان اول خانواده شما می توانند به عنوان همراه شما وارد کشور شوند و اقامت دائم را دریافت نمایند.

یکی از سوال های اصلی این نوع ویزا برای مهاجرین هزینه ها می باشد. برای آگاهی لازم در زمینه هزینه های زندگی در استرالیا روی لینک مربوطه کلیک کرده و مقاله تخصصی را مطالعه فرمایید. با دریافت این اقامت شما و همراهانتان امکان کار و تحصیل در استرالیا را دارید و شما می توانید از مراقبت های بهداشتی این کشور بهره ببرید. یکی از نکات مهم در زمینه ویزای کاری استرالیا اسپانسر ایالتی استرالیا می باشد که برای آگاهی بیشتر حتما مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایید.

ویزای نیروی کار کاندید شده استرالیا یا 190 Subclass

این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد که به عنوان یک کارمند حرفه ای تحت حمایت دولت یا ایالت استرالیا که انتخاب شده اند اقامت را دریافت نمایند. برای اخذ این ویزا متقاضی باید مهارت مورد نیاز را جهت کسب و امتیاز مورد نیاز را به دست بیاورد. مهارت های متقاضی شامل سطح تحصیلات، سن، سطح زبان و سابقه کاری آن می باشد و شیوه بررسی این امتیاز مانند مراحل اخذ ویزای subclass 189 می باشد با این تفاوت که در این مراحل 5 امتیاز را از طریق داشتن یک اسپانسرشیپ ایالتی به دست می آورد. مدت اقامت این ویزا همانند ویزای subclass 189 برای مدت نامحدود می باشد و متقاضی بعد از 5 سال می تواند برای درخواست شهروندی اقدام نماید و از همان ابتدا خانواده متقاضی نیز می توانند آقامت را دریافت نمایند.

ویزای کاری استرالیا

مراحل اخذ ویزای کاری استرالیا

مراحل اخذ این ویزا نیز به همین صورت است که در ابتدا باید امتیازات متقاضی محاسبه شود. در صورت واجد شرایط بودن می تواند مدارک خود را به صورت آنلاین بارگذاری نماید و مدارک متقاضی توسط ارگان مربوطه باید بررسی شود و به تایید نهایی برسد. بعد از این مراحل باید فرم EOI را تکمیل کرده و برای سفارت ارسال نماید. بعد از ارسال این فرم باید منتظر بماند تا کلیه کسانی که برای اخذ این ویزا اقدام کردند شرایطشان بررسی شود. البته به این نکته توجه نمایید که باید در این مرحله اسپانسر شیپ ایالتی را جذب نماید تا بتواند برای اخذ این ویزا اقدام نماید. بعد از این مرحله و دریافت اجازه برای اقدام به آغاز مراحل دریافت ویزا، متقاضی باید به همراه مدارک خود به سفارت استرالیا مراجعه نموده و برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهد.

ویزای نیروی کار ماهر با حمایت موقت استرالیا یا 489 Subclass

یکی دیگر از طرق مهاجرت به استرالیا از طریق کار این نوع ویزا می باشد. این ویزا به کارکنان ماهر اجازه می دهد که تا 4 سال در مناطق روستایی کم جمعیت که توانسته باشد از آن ایالت اسپانسر خود را جهت حمایت از خود دریافت نماید، کار و زندگی کند. البته این به این معنی نیست که فقط اقامت 4 ساله دریافت می نماید، متقاضی بعد از 4 سال میتواند ایالت مورد درخواست خود را انتخاب نماید و در ایالت دیگری زندگی کند.

مراحل کسب امتیاز در این ویزا شرایط همانند ویزای 189 Subclass می باشد با این تفاوت که متقاضی در این ویزا با داشتن یک اسپانسر شیپ ایالتی 10 امتیاز را می تواند کسب نماید. متقاضی برای اخذ این ویزا در صورت واجد شرایط بودن باید فقط در مناطق خاص استرالیا آمادگی خود را برای زندگی، کار و تحصیل نشان دهد.

در این مقاله سعی ما بر این بود که به شما اطلاعاتی را در خصوص مهاجرت به استرالیا و  اخذ ویزای کاری استرالیا ارائه دهیم. انواع ویزای کاری استرالیا را بسته به شرایط شما می توان برای دریافت اقامت اقدام نمود. توجه نمائید که در صورت مهاجرت از طریق پناهندگی در استرالیا نمی توان برای دریافت ویزای کاری و یا ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب راحت ترین گزینه در خصوص ورود به این کشور بررسی شرایط شما لطفا با موسسه سفیران سروش سعادت و وکیلان حاذق ما در این خصوص تماس حاصل فرمائید.

21 دیدگاه برای “ویزای کاری استرالیا

 1. المیرا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  همسر اینجانب مدرک کارشناسی عمران دارند و با ۷سال سابقه کار،آیا برای مهاجرت به استرالیا امیدی هست

 2. حامد افشاری گفت:

  با سلام خسته نباشید عرض کنم خدمتتون بنده ۳۳ سالمه فوق دیبلم دارم .از فنی حرفه مدرک ۱ جوشکاری دارم و مدرک بین المللی جوشکاری دارم سطح زبان هم متوسط هست با این شرایط چطوری میتوانم وارد بازار کار در استرالیا بشوم.سابقه کاری هم ندارم خودم خویش فرما هستم.راهنمایی کنین

 3. مهراد گفت:

  برای کار در حرفه های پزشکی تفاوت هست با کسی که تو حرفه مهندسی کار کرده؟ برای کسی که سنش 40 سال شده شانسی هست ؟ ویزای کار موقته؟

 4. لیدا گفت:

  خیلی خوب بود این مقاله و کلی استفاده کردیم ممنون

 5. صبا گفت:

  مطالب این مقاله عالی بود ممنون

 6. حسن گفت:

  برای محسابه امتیازات چطور میشه اقدام کرد؟

 7. ترانه گفت:

  Pte چه كشورهايي تشكيل ميشه؟؟ وچه نمره اي واجبه؟

 8. حسن. گفت:

  ویزای کار‌ استرالیا حق اقامت هم به متقاضی میده؟

 9. هزاره گفت:

  بابت مطالب مفیدتون ممنونم.

 10. مینا سرلک گفت:

  سلام. می خواستم در مورد یه کسب و کار کوچیک مثل شغل آرایشگری بپرسم. آرایشگرم و قصد مهاجرت به این کشور رو دارم. خواستم بدونم شرایط شغل های کوچیک در استرالیا به چه شکل هست؟ میشه روش حساب کرد؟

 11. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون.

 12. اصغر گفت:

  ویزای کاری استرالیا نیاز به دعوتنامه کاری داره؟

 13. ترنم گفت:

  آیا pte هم هر اسکیل باید ۶۵ یا ۷۹ باشه؟

 14. امید گفت:

  ویزای کاری استرالیا شامل چه مواردی میباشد؟

 15. سالومه گفت:

  با سلام و خسته نباشید روند اعطا ویزا چه مدت می باشد؟

 16. سحر گفت:

  ممنون از مطالب به روزتون

 17. سهند گفت:

  ویزای کاری استرالیا با چه شرایط انجام پذیر است

 18. ارشاد گفت:

  من با دو سال سابقه کار بدون بیمه چه امتیازی بهم تعلق میگیره؟ میشه با نامه های کاری هم امتیاز گرفت؟

 19. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مود ویزای کاری استرالیا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط ویزای کار استرالیا هم مطلب بذارید

 20. جابر گفت:

  با توجه به اینکه میگین پیشنهاد کار لازم برای کارتو استرالیا. ببخشید ویزا برای کاریابی هم داره استرالیا؟ یا نه از طریق کاریابی اینترنتی باید کار پیدا کرد ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ویزاهای کار استرالیا به صورت امتیاز بندی هست و دارای سه زیر کلاس ۱۸۹،۱۹۰،۴۸۹ میباشدکه شما باید از مواردی مثل سابقه کار، سن، مدرک تحصیلی و آیلتس امتیاز بیارید برای حساب کردن امتیازاتتون با شماره های موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 15 =