ویزای کاری

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا

اخذ ویزای کاری استرالیا با توجه به دارا بودن سیزدهمین اقتصاد قدرتمند دنیا و تولید ناخالص داخلی و شاخص توسعه انسانی بالا، مورد توجه است.

 • چند نوع ویزای کاری برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد و شرایط امتیاز بندی به چه صورت است؟
 • بهترین نوع ویزای کاری استرالیا برای کسب اقامت دائم کدامیک از آنها می باشند؟
 • امتیاز بندی سال 2024 به چه نحوی است؟
 • نیروی کارگر ماهر در استرالیا چگونه استخدام می شود؟
 • وضعیت درآمدی در کشور استرالیا چگونه است؟
در این مطلب میخوانید نمایش

زمانی که فرد در خاک استرالیا و یا خارج از آن کشور باشد امکان درخواست برای این نوع اقامت وجود دارد، بر اساس سیستم امتیازبندی و موفقیت در کسب امتیازات و رقابت با افراد متقاضی این شانس وجود خواهد داشت که فرد از طریق حرفه و مهارت و اخذ ویزای کار از همان ابتدا با اقامت دائم وارد استرالیا شود. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به منظور پاسخ به سوالات مطرح شده در بالا اطلاعاتی در خصوص ویزای کاری استرالیا بیان کرده اند که امید است مطالعه آن مفید باشد.

اینفوگرافیک ویزای کاری استرالیا


شرایط کار و زندگی در استرالیا 2024

قبل از هر چیزی درباره شرایط و الزامات اخذ ویزای کاری کشور استرالیا بهتر است ابتداء متقاضیان گرامی با شرایط کار و زندگی در این کشور زیبا و ثروتمند اقیانوسیه آشنا شوند. سپس با داشتن یک پس زمینه اطلاعاتی خوب از وضعیت استرالیا به سراغ مبحث ویزای کار در استرالیا بروند. مطابق آمار، نرخ بیکاری کشور استرالیا در ماه می 2020 از 6.91% به 7.68% در سال 2021 افزایش یافته است و نمود عینی این واقعیت نیز در همین نمودار زیر مشخص است:

تحولات نرخ بیکاری در استرالیا

 

اما برعکس نرخ بیکاری که کمی در این اواخر در کشور استرالیا افزایش یافته و یکی از عوامل اصلی آن هم شیوع بیماری کروناست، متوسط درآمدی در این کشور روبه بالا است. به طوری که در نیمه اول سال 2024 میانگین دستمزد ماهانه کارگری در این کشور حدود 6900$ (دلار استرالیا) بوده است و با افزایش تصاعدی همین رقم در نیمه اول منتهی به سال 2024 به رقمی حدود 7570$ (دلار استرالیا) دست یافته است. شرایطی که باعث جلب توجه بسیاری از نیروهای کار ایرانی به سمت استرالیا می شود. نمودار زیر، نشان دهنده متوسط درآمد در کشور استرالیا است.

متوسط درآمد ماهانه در کشور استرالیا به دلار استرالیا

از طرف دیگر، شرایط هزینه زندگی در استرالیا 2024 که یکی از اصلی ترین دغدغه های متقاضیان مهاجرت به این کشور را تشکیل می دهد از این قرار است که متوسط این هزینه در استرالیا برای هر نفر حدود 2000$ تا 4700$ (دلار استرالیا) می باشد و نمودار توزیع هزینه های زندگی در استرالیا نشانگر بالا بودن هزینه خرید اقلام و مایحتاج زندگی از بازار می باشد:

توزیع هزینه ها در استرالیا

ویزای کاری استرالیا در سال 2024

در اکثر کشورها برای اخذ ویزای کار در ابتدا بایستی پیشنهاد کاری را بدست آورد که معمولا نیاز به حضور شخص در آن محیط دارد پس اگر فردی در خاک استرالیا باشد بهتر می تواند پیشنهاد کاری را بدست آورد. معمولا بیشترین درخواست را برای کار در استرالیا این 3 مدل ویزا دارا هستند:

 • ویزای مستقل یا 189 Subclass
 • روادید کاندید شده یا 190 Subclass
 • ویزای نیروی ماهر با حمایت موقت یا 489 Subclass

هر سه مدل ویزای کاری استرالیا به صورت امتیازبندی می باشد و در سال 2024 نیاز به اخذ 65 امتیاز می باشد تا فرد واجد شرایط ابتدایی شود و شانس رقابت برای مهاجرت به این کشور را با سایر افراد بدست آورد.

آخرین شرایط کار در استرالیا چه تغییراتی داشته؟

ویزای مستقل استرالیا یا 189 Subclass

این نوع ویزا بهترین نوع اقامت کاری است و به فرد اجازه می دهد تا در استرالیا اقامت دائم داشته و کار و زندگی کند. پس طبیعتا درخواست برای این نوع اقامت به نسبت سایر برنامه های اقامتی ویزای کاری بیشتر است. این ویزا برای کارگران ماهر صادر می شود و کارگران طی این دوره توسط کارفرما مورد آزمایش قرار می گیرند. متقاضیان این ویزا برای تمدید اقامت باید به دولت استرالیا ثابت کنند که طی این دوره توسط خانواده خود و یا یک ایالت دولتی پشتیبانی نمی شوند. برای واجد شرایط شدن در این ویزا فرد باید 65 امتیاز کسب کند تا درخواست خود را شروع کند. جهت اخذ این ویزا فرد باید با سایر افراد که مثل خود او واجد شرایط شده اند رقابت کند. بخشی از امتیازات مربوط به سابقه کاری و تحصیلی فرد در استرالیاست، امتیازاتی که از ایران بدست خواهد آورد:

 • سطح تحصیلات
 • سن
 • سطح زبان
 • سابقه کاری

در ادامه به مرور شرایط امتیازبندی و بررسی پارامترهای شاخص و امتیازآور پرداخته شده است.

وبینار تخصصی مهاجرت کاری به آلمان

 

شرایط درخواست ویزای کار در استرالیا

استرالیا کشوری است که به مهاجرپذیری در دنیا معروف است و به دنبال مهاجران با مهارت و تخصص بالا جهت پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی و رشد و شکوفایی این کشور می باشد و یکی از سریع ترین و در ضمن بهترین راه مهاجرت به استرالیا از طریق درخواست ویزای کار استرالیا می باشد. ویزای کار استرالیا یک نوع ویزای مهارت محور است و دارای شرایط خاص خود می باشد. متقاضیان کار در استرالیا باید بدانند که شرایط کار در استرالیا کاملا به نوع ویزای درخواستی آنها بستگی دارد.

پس شما برای درخواست ویزای کار کشور استرالیا باید شرایط زیر را مدنظر قرار دهید:

 • نیاز به اثبات مهارت زبان انگلیسی با ارائه نمره آزمون IELTS
 • وجود شغل متقاضی در لیست مشاغل مهارتی (SOL) استرالیا
 • برخورداری از مهارت ها و سابقه کار در رابطه با شغل مورد نظر
 • ارزیابی مهارتی متقاضیان توسط مسئولین امر در استرالیا
 • تامین شرایط و معیارهای سلامت جسمی و روانی
 • تهیه مدارک لازم برای درخواست نوع ویزای کار مناسب

امتیازبندی ویزای کاری استرالیا در سال 2024

لازم به ذکر است طبق قوانین 2024 ممکن است فردی به امتیازات لازم اون سابکلس برسد اما همچنان دعواتنامه برای او صادر نشود.

تحصیلاتامتیازات
مدرک دکترا یا بالاتر20 امتیاز
لیسانس از دانشگاه معتبر و استاندارد15 امتیاز
مدرک دیپلم10 امتیاز
مدرک تحصیلی یا دیپلم فنی در کشور استرالیا5 امتیاز
سنامتیازات
بین 25 الی 32 سال30 امتیاز
بین 33 الی 39 سال25 امتیاز
40 الی 44 امتیاز15 امتیاز
سطح زبان انگلیسیامتیازات
IELTS:710 امتیاز
IELTS:820 امتیاز

سابقه کاری در 189 Subclass استرالیا

سابقه کاری متقاضی باید مرتبط با رشته تحصیلی آن باشد و امتیازی که متقاضی از این مهارت می تواند کسب نماید در صورت داشتن سابقه کاری متقاضی در استرالیا یا خارج از استرالیا متفاوت است. اگر این سابقه کاری در خارج از استرالیا باشد به این صورت است که سابقه کاری کمتر از 3 سال هیچ امتیازی را به متقاضی نمی دهد.

میزان سوابق کاری خارج از استرالیاامتیاز
زیر 3 سال0 امتیاز
3 تا 4 سال5 امتیاز
5 تا 7 سال10 امتیاز
8 تا 10 سال15 امتیاز

در صورت داشتن سابقه کاری در خود استرالیا می توان به امتیازات اضافه نمود.

سوابق کاری در استرالیامیزان امتیازات
1 تا 2 سال5 امتیاز
3 تا 4 سال10 امتیاز
5 تا 7 سال15 امتیاز
8 تا 10 سال20 امتیاز

همانطور که مشخص است کسی که در استرالیا کار می کند چند قدم به اقامت نزدیک تر است.

فرآیند اخذ ویزای کاری استرالیا

پس همانطور که گفته شد در مرحله اول متقاضی باید امتیازات خود را محاسبه نماید. پس از به دست آوردن امتیاز مورد نیاز می تواند مدارک خود را به صورت آنلاین بارگذاری نماید و مدارک توسط ارگان مربوطه باید بررسی شود و به تائید نهایی برسد. بعد از طی کردن این مراحل باید فرم EOI را تکمیل کرده و برای سفارت ارسال نماید. بعد از ارسال این فرم باید منتظر بماند تا کلیه کسانی که برای اخذ این ویزا اقدام کردند شرایطشان بررسی شود.

البته به این نکته توجه شود که متقاضی در طول این مدت می تواند در کشور استرالیا تردد داشته باشد. بعد از این مرحله و دریافت اجازه برای اقدام به آغاز مراحل دریافت ویزا متقاضی باید به همراه مدارک خود به سفارت استرالیا مراجعه فرموده و برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهد. برای انجام مراحل اخذ ویزا متقاضی باید هزینه ای را بابت ارائه خدمات پرداخت نماید که این هزینه به صورت تقریبی 3755$ (دلار استرالیا) می باشد. البته برآورد کننده هزینه ویزا یک ابزار آنلاین است که هزینه ها را محاسبه می نماید و ممکن است به صورت دقیق همین رقم نباشد.

بهترین شرایط برای اخذ ویزای کاری استرالیا 2024

فرقی نمی کند که شما متقاضی کدام ویزای کار استرالیا باشید مهم این است که شرایط لازم برای دریافت سریع و آسان این ویزا را داشته باشید. در وهله اول هم مهم است که رشته شغلی شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود داشته باشد تا شما از این طریق بتوانید به دنبال پیشنهاد کاری از شرکت کارفرمای استرالیایی باشید اما در این بین برخی از عوامل مثل سابقه/ تجربه کاری و نیز میزان تحصیلات نیز بر روی کاریابی سریع، اخذ آسان ویزای کار استرالیا و از همه مهمتر افزایش سطح درآمدی کارگران نقش اساسی دارد. مثلا همان طوری که در نمودار زیر هم ملاحظه می شود، بیشترین درصد افزایش حقوق (36%) متعلق به کارگران با سابقه کاری بیش از 5 سال می باشد:

میزان افزایش حقوق کارگران نسبت به سابقه کاری در استرالیا

و همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، بیشترین سطح افزایش حقوق در استرالیا با 29% متعلق به کارگران دارای مدرک فوق لیسانس می باشد:

میزان افزایش حقوق کارگران نسبت به مدرک تحصیلی در استرالیا

مدت زمان اقامت در استرالیا

شاید این سوال پیش بیاید که در صورت کسب امتیازات و دریافت ویزا، اقامتی که فرد دریافت می نمائید تا چه زمانی اعتبار دارد؟

 • یکی از نکات مثبت ویزای 189 این است که فرد از همان اول اقامت دائم کشور را دریافت می کند.
 • بعد از 5 سال در صورت احراز شرایط می تواند برای دریافت شهروندی استرالیا درخواست خود را اعلام کند.
 • از همان اول خانواده فرد می توانند به عنوان همراه وی وارد کشور شوند و اقامت دائم را دریافت نمایند.
 • فرزندان می توانند در مدارس و کالج های دولتی به صورت رایگان تحصیل نمایند.
 • فرد می توانید از مراقبت های بهداشتی این کشور نیز از طرق بیمه های اجتماعی بهره ببرد.

یکی از نکات مهم در زمینه اخذ ویزای کاری استرالیا اسپانسر ایالتی استرالیا می باشد که کسانی که ممکن است امتیاز کمی دریافت کنند بهتر است اطلاعات خود را در خصوص آن افزایش دهند.

اسپانسرهای ایالتی استرالیا چه کمکی میکنن؟

لیست مشاغل ویزای کار استرالیا

یکی از مهم ترین بخش هایی که باید به آن توجه ویژه داشت، مشاغلی هستند که در استرالیا به شدت مورد نیاز خواهند بود. در جدول زیر اطلاعات دقیقی در این رابطه ارائه شده است و متقاضیان باید در نظر داشته باشند که با داشتن تخصص در این حوزه ها می توانند شانس دریافت ویزای خود را به صورت بسیار زیادی افزایش دهند.

تغییر نسبت به سال گذشتهسقف نیروی کار مورد نیازکد شغلعنوان شغلی
350178592544پرستاران
66487162414معلم دبیرستان
-34384052613مهندس نرم افزار
-60380213411برقکار
216271451331مدیر ساخت
-172468123312نجار
-67263353232نصاب ماشین آلات فلزی
80158613341لوله کش
-119452053212مکانیک موتوری
163550422421استاد دانشگاه

در جدول فوق تنها 10 شغلی را معرفی کرده ایم که بالاترین متقاضی را در کشور استرالیا در اختیار دارند و بسیارند مشاغل دیگری که دولت استرالیا، آن ها را در جمع مشاغل مورد نیاز خود قرار داده است. افرادی که قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارند، باید بتوانند دید بهتری نسبت به مشاغل مورد نیاز این کشور داشته باشند.

شرایط انواع ویزای کار استرالیا

همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، استرالیا به دلیل نرخ رشد اقتصادی بالا و وجود فرصت های شغلی ناب همواره جزو اولویت های کاری مهاجرین خارجی می باشد. ویزاهای کار استرالیا در انواع مختلفی طراحی شده است و هر کدام شرایط خاص خود را دارد. بنابراین قبل از اقدام به درخواست ویزا، اطلاع از شرایط ویزای کار استرالیا امری ضروری است. شما در جدول زیر می توانید شرایط ویزای کار استرالیا را در قالب انواع مختلف آن مشاهده نمائید:

نوع ویزامدت ویزاExpression of Interest EOI لازم است.اسپانسر لازم استمورد نیاز برای کار در مناطق استرالیاویزای با ارزیابی امتیازی
ویزای مهارتی کار موقتی (زیر دسته 457)از 1 روز تا 4 سالExpression of Interest EOI برای این نوع ویزا اختیاری می باشد.بله، توسط یک کارفرماخیر، مگر تایید شده قبل از سپتامبر 2009خیر
ویزای برنامه نامزدی کارفرما (ENS) (زیر دسته 186)دائمیExpression of Interest EOI برای این نوع ویزا اختباری می باشد.بله، توسط کارفرماخیرخیر
برنامه مهاجرت همراه با اسپانسر منطقه ای (RSMS) (زیر دسته 187)دائمیاختیاریبله، توسط کارفرمای منطقه ایبلهخیر

ویزای نیروی کار کاندید شده استرالیا یا 190 Subclass

این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد که به عنوان یک کارمند حرفه ای تحت حمایت دولت یا ایالت استرالیا که انتخاب شده اند اقامت را دریافت نمایند.

 • اخذ این ویزا نیز دارای شرایط امتیاز بندی است، که نیاز به اخذ 65 امتیاز خواهد داشت.
 • شیوه بررسی امتیازبندی این ویزا نیز مانند امتیازات ویزای subclass 189 می باشد.
 • مهارت های متقاضی شامل سطح تحصیلات، سن، سطح زبان و سابقه کاری آن می باشد.
 • با این تفاوت که در این مراحل 5 امتیاز را از طریق داشتن یک اسپانسرشیپ ایالتی به دست می آورد.
 • مدت اقامت این ویزا همانند ویزای subclass 189 در ابتدای امر 5 ساله و همراه با اقامت دائم می باشد.
 • اما مهاجر بایستی حداقل 2 سال در ایالتی که اسپانسر او شده است مشغول به کار شود.
 • متقاضی بعد از 5 سال می تواند برای درخواست شهروندی اقدام نماید.
 • در این نوع ویزا نیز از همان ابتدا خانواده متقاضی نیز می توانند اقامت را دریافت نمایند.

مراحل اخذ ویزای کاری استرالیا

مراحل اخذ این ویزا در سال 2021 به این صورت است که در ابتدا باید امتیازات متقاضی محاسبه شود. در صورت واجد شرایط بودن می تواند مدارک خود را به صورت آنلاین بارگذاری نماید و مدارک متقاضی توسط ارگان مربوطه باید بررسی شود و به تائید نهایی برسد.

 • بعد از این مراحل باید فرم EOI را تکمیل کرده و برای سفارت ارسال نماید.
 • بعد از ارسال این فرم باید منتظر بماند تا کلیه کسانی که برای اخذ این ویزا اقدام کردند شرایطشان بررسی شود.
 • البته باید در این مرحله اسپانسرشیپ ایالتی را جذب نماید.
 • بعد از این مرحله و دریافت دعوتنامه متقاضی 60 روز وقت دارد تا برای اخذ ویزا اقدام نماید.
 • متقاضی باید به همراه مدارک خود به سفارت استرالیا برای مصاحبه ویزا مراجعه نماید.

مراحل اخذ ویزای کاری استرالیا

ویزای نیروی کار ماهر با حمایت موقت استرالیا یا 489 Subclass

یکی دیگر از طرق مهاجرت به استرالیا از طریق کار اخذ ویزای 489 می باشد. این ویزا به کارکنان ماهر اجازه می دهد که تا 4 سال در مناطق روستایی و یا دورافتاده و کم جمعیت کار و زندگی کنند. متقاضی بایستی توانسته باشد از آنجا اسپانسر را جهت حمایت از خود دریافت نماید، البته این به این معنی نیست که فقط اقامت 4 ساله دریافت می نماید، متقاضی بعد از تعهدش می تواند ایالت مورد درخواست خود را انتخاب نماید و در ایالت دیگری زندگی کند.

 • این نوع اقامت در بدو امر به صورت موقت و دارای مدت زمان 4 ساله صادر می گردد.
 • مراحل کسب امتیاز در این ویزا نیز همانند پروسه امتیازبندی ویزای 189 Subclass می باشد.
 • با این تفاوت که متقاضی با داشتن یک اسپانسرشیپ ایالتی 10 امتیاز اضافه کسب می نماید.
 • متقاضی برای اخذ این ویزا در صورت واجد شرایط بودن باید فقط در مناطق خاص که مشخص شده در استرالیا، آمادگی خود را برای زندگی، کار و تحصیل نشان دهد.
 • هر کدام از این ایالت ها بر اساس نیاز روز رشته ها و مشاغل مورد نیاز را اعلام می دارند.

پرطرفدارترین راه های مهاجرت به استرالیا

هزینه و مدت زمان رسیدگی به ویزاهای کاری استرالیا

یکی دیگر از موضوعات مهم در رابطه با ویزای کار استرالیا 2024 در رابطه با مدت زمان رسیدگی به درخواست این ویزاست که صد البته این موضوع با توجه به نوع ویزا و نیز کشوری که از آن درخواست ارائه شده متفاوت است و شما این تفاوت زمانی را در جدول زیر ملاحظه می کنید:

نوع ویزادسته ویزادر استرالیاخارج از استرالیا
دائمیکارگر ماهر (دائم)5 ماه5 ماه
شریک زندگی (مرحله اول)9 ماه14 ماه
موقتیکارگر ماهر (موقت)3 ماه46 روز
دانشجو5 ماه44 روز
ویزیتور4 ماه3 روز
کارگر فصلی45 روزکمتر از 1 روز

و موضوع بعدی در اینباره بحث هزینه درخواست ویزای کار استرالیاست. هزینه درخواست این ویزاها در سال 2024 نیز از این قرار است:

 • ویزای کمبود مهارت موقتی: AUD4045 (دلار استرالیا) برای ویزای کوتاه مدت و AUD2645 (دلار استرالیا) برای ویزای با مدت زمان متوسط
 • ویزای منطقه ای مهارتی: AUD360 (دلار استرالیا)
 • ویزاهای کاری موقتی: AUD310 (دلار استرالیا)
 • ویزای استعدادهای درخشان: AUD4110 (دلار استرالیا)
 • مابقی ویزاهای کاری استرالیا: AUD4045 (دلار استرالیا)

جزئیات هزینه ویزای کار در استرالیا

همانطور که گفته شد، هزینه ویزای کار در استرالیا و دریافت ویزای کاری این کشور به بازه زمانی، زمان درخواست، زمان دریافت و نوع ویزا بستگی دارد. به طور کلی، هزینه های دریافت ویزاهای کاری مختلف در کشور استرالیا به صورت زیر می باشد:

(Australian Skilled Visa: Skilled – Independent Visa (subclass 189
کسب ویزا برای شخص اصلی$3700
کسب ویزا برای اعضای خانواده بالای 18 سال$1850
هزینه کسب ویزا برای اعضای خانواده پایین 18 سال$920
هزینه کسب ویزا برای یک خانواده 3 نفره (میانگین)$6500
(Australian State Sponsored Visa: Skilled – Nominated Visa (subclass 190
هزینه کسب ویزا برای شخص اصلی$3750
کسب ویزا برای اعضای خانواده بالای 18 سال$1885
هزینه کسب ویزا برای اعضای خانواده پایین 18 سال$920
هزینه کسب ویزا برای یک خانواده پنج نفره (میانگین)$7400
(Australian State Sponsored Visa: Skilled – Nominated (Provisional) Visa (subclass 489
هزینه کسب ویزا برای شخص اصلی$3675
هزینه کسب ویزا برای اعضای خانواده بالای 18 سال$1840
کسب ویزا برای اعضای خانواده پایین 18 سال$920
هزینه کسب ویزا برای یک خانواده چهار نفره (میانگین)$7445

متوسط درآمد سالیانه در استرالیا

نرخ بیکاری در استرالیا پس از پایان بیماری کرونا با شیب بالایی رو به پایین بوده است. با این وجود مهندسان در گرایش های مختلف از جمله مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی عمران و غیره همواره فرصت های شغلی زیاد و سطح درآمد بالایی در استرالیا خواهند داشت. علی الخصوص آن هایی که ابتدائا در استرالیا تحصیل کرده باشند، چرا که در مقایسه با کسانی که با اخذ ویزای کاری به این کشور می آیند، پروسه ساده تری خواهند داشت. استرالیا یکی از گران ترین کشورهای دنیا است چه به لحاظ هزینه های تحصیل و چه هزینه ماهیانه زندگی؛ اما در عین حال مردم آن نیز سطح درآمد بالایی دارند که در جدول ذیل به خوبی نشان داده شده است:

درآمد سالیانه به دلار استرالیاتوضیحات
$23000کم ترین میزان درآمد سالیانه در استرالیا
$90900متوسط درآمد سالیانه در استرالیا
$405000بیشترین میزان درآمد سالیانه در استرالیا

پردرآمدترین مشاغل در استرالیا

این که هر فردی چه میزان درآمد داشته باشد به کشوری که در آن کار می کند، سابقه کار، مدرک تحصیلی و رشته وی بستگی دارد. البته درآمد متوسط ماهیانه در استرالیا بالای 7000$ (دلار استرالیا) است اما یکسری مشاغل درآمد بسیار بیشتری دارند. در جدول ذیل پردرآمدترین مشاغل در سال 2024 در استرالیا مشخص شده اند:

عنوان شغلیمتوسط درآمد سالیانه (دلار استرالیا)
جراحان$394866
متخصصین پزشکی$299378
فعالان بازار بورس و اقتصاد$261008
روان پزشکان$216075
قضات و وکلا$195703
مهندسین معدن$167345

ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

همانطور که در بخش های قبل در رابطه با شرایط دریافت ویزای کاری استرالیا توضیحاتی ارائه شد، بدون تردید نمی توان بدون در اختیار داشتن مدرک زبان، ویزای تحصیلی یا کاری این کشور را به دست آورد. حتی افرادی که دوره تحصیلی خود را به زبان انگلیسی پشت سر گذاشته باشند، برای دریافت امتیازهای کافی در سیستم امتیازبندی استرالیا، نیاز به مدرک زبان انگلیسی معتبر خواهند داشت و نمی توان انتظار دریافت ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان انگلیسی را داشت.

دلایل ریجکتی ویزای کاری استرالیا چیست؟

یکی از نکات مهم وکه بسیار هم مورد تاکید است، توجه به تمامی شرایط و جوانب کار در فرآیند درخواست ویزای کار استرالیاست. این بدان معناست که متقاضیان در هر مرحله از مراحل پروسه درخواست ویزا بایستی دقت را سرلوحه کارشان قرار دهند. چراکه کوچکترین اشتباهی ممکن است به ریجکتی ویزای متقاضیان منجر شود. با اینکه بیش از 90% درخواست های این ویزا مورد تایید می باشد ولی برای اینکه کسی از متقاضیان در بین آن 10% ریجکتی ها نباشند بایستی از اشتباهات زیر اجتناب کنند:

 • تکمیل فرم درخواست با اطلاعات نادرست و یا ناقص
 • ارائه مدارک نامعتبر و یا دستکاری شده
 • استرس و اضطراب در جلسه مصاحبه
 • پاسخ های نادرست به سوالات آفیسر سفارت و غیره

از پروسه ویزای تحصیلی استرالیا مطلع باش

برنامه ویزای هالیدی ورکینگ استرالیا

یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی کارگران خارجی مربوط به برنامه ویزای هالیدی ورکینگ (Australia holiday working visa) می باشد که زیر دسته ویزای417 استرالیا محسوب می شود. برنامه مذکور مختص متقاضیان کار بین سنین 18 الی 30 ساله می باشد که قصد کار و زندگی در کشور استرالیا را دارند. ویزای هالیدی ورکینگ تا 12 ماه اعتبار دارد. همچنین از دیگر شرایط درخواست ویزای هالیدی ورکینگ استرالیا می توان به داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه و نیز مدرک اثبات تمکن مالی همانند صورت حساب بانکی تا مبلغ AUD$5000 از بانکهای دولتی استرالیا اشاره نمود.

در حقیقت ویزای ورکینگ هالیدی به دارنده ویزا این امکان را می دهد که با اقامت موقت استرالیا در هر شغلی کار کند. نکته مورد توجه در این باره آن است که فقط متقاضیان بایستی پیشنهاد کاری از کارفرمای استرالیایی داشته باشند تا صلاحیت کسب ویزای مذکور را کسب نمایند. متاسفانه متقاضیان ایرانی شامل این برنامه مهاجرتی استرالیا نمی باشند و فقط شهروندان کشورهای زیر می توانند متقاضی ویزای هالیدی ورکینگ باشند. اما در عوض هموطنان ایرانی مایل به کار در استرالیا می توانند ویزای کار و ویزای هالیدی استرالیا را درخواست دهند:

 • بلژیک
 • استونی
 • آلمان
 • ژاپن
 • سوئد
 • جمهوری قبرس
 • بریتانیا

آنچه که در مطالب فوق بیان گردید مطالبی جامع پیرامون شرایط ویزای کار استرالیا می باشد که یکی از روش های مهاجرت به استرالیا محسوب می شود.

ویزای کاری استرالیا برای فارغ التحصیلان دانشگاهی

یکی دیگر از انواع ویزای کار استرالیا مربوط به دانشجویانی است که به تازیگی از دانشگاه های کشور استرالیا فارغ التحصیل شده اند و به دنبال کار در این کشور هستند. چرا که این تنها بخت آنها برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری است. دولت استرالیا به این دسته از متقاضیان دو نوع ویزا صادر می کند:

ویزای کاری استرالیا برای فارغ التحصیلان دانشگاهی

جالب است بدانید که خود ویزای فارغ التحصیلی موقت (سابکلاس 485) استرالیا نیز به دو دسته یا استریم شامل دسته کار پس از تحصیل و دسته کار فارغ التحصیلان دسته بندی می شود. از مهمترین مزایای این نوع ویزاها نیز علاوه بر کار و کاریابی در استرالیا همچنین می توان به به همراه آوردن اعضای خانواده نیز اشاره کرد. در جدول زیر می توان با شرایط کلی هز یک از این ویزاهای استرالیا 2024 آشنا شد:

نام ویزاافراد صلاحیت دارماکسیمم مدت اقامتشرط سنیاقامت بستگان مجاز است؟
فارغ التحصیلی موقت (سابکلاس 485)- دسته کار پس از تحصیلدارندگان مدرک لیسانس و بالاتر2 تا 4 سالزیر 50 سالبله
ویزای فارغ التحصیلی موقت (سابکلاس 485)- دسته کار فارغ التحصیلانبرای دارندگان رشته مشاغل لیست شده در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیاتا 18 ماهزیر 50 سالبله
ویزای فارغ التحصیلان ماهر (سابکلاس 476)دارندگان مدارک مهندسی از دانشگاه های استرالیا در طی 2 سال اخیرUp to 18 monthsزیر 31 سالبله

ویزای کاری استرالیا برای ایرانیان

در این مقاله سعی بر این بود که در خصوص مهاجرت به یکی از برترین کشورهای انگلیسی زبان و اخذ ویزای کاری اطلاعاتی ارائه شود. البته اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و اخذ پذیرش دکترا در استرالیا راحت تر از ویزای کاری این کشور است. متقاضیان ورود قانونی به استرالیا می توانند با موسسه حقوق سفیران سروش سعادت تماس بگیرند تا شرایط آن ها بررسی گردد.

سوالات متداول در خصوص ویزای کاری استرالیا

متقاضیان ویزای کاری استرالیا سوالات زیر را مطرح می نمایند:

 • ویزای کاری استرالیا در چه قالب هایی انجام می شود؟ روادید مستقل یا 189 Subclass، ویزای کاندید شده یا 190 Subclass، روادید نیروی ماهر با حمایت موقت یا 489 Subclass.
 • ویزای مستقل استرالیا یا 189 Subclass دارای چه شرایطی است؟ این نوع ویزا بهترین نوع اقامت کاری است و به شما اجازه می دهد تا شما در استرالیا اقامت دائم داشته و کار و زندگی نمائید.
 • ویزای نیروی کار کاندید شده استرالیا یا 190 Subclass دارای چه وضعیتی است؟ این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد که به عنوان یک کارمند حرفه ای تحت حمایت دولت یا ایالت استرالیا که انتخاب شده اند اقامت را دریافت نمایند.
 • حداقل امتیاز برای دریافت ویزای نیروی کار کاندید شده استرالیا یا 190 Subclass چند است؟ اخذ این ویزا نیز دارای شرایط امتیازبندی است که نیاز به اخذ 65 امتیاز خواهید داشت.
 • ویزای نیروی کار ماهر با حمایت موقت استرالیا یا 489 Subclass چه شرایطی دارد؟ این ویزا به کارکنان ماهر اجازه می دهد که تا 4 سال در مناطق روستایی و یا دورافتاده و کم جمعیت کار و زندگی کنند. متقاضی بایستی توانسته باشد از آنجا اسپانسر را جهت حمایت از خود دریافت نماید، البته این به این معنی نیست که فقط اقامت 4 ساله دریافت می نماید، متقاضی بعد از تعهدش می تواند ایالت مورد درخواست خود را انتخاب نماید و در ایالت دیگری زندگی کند.
 • مدت اعتبار این ویزاهای کاری چقدر است؟ این ویزاها از 18 ماه تا 4 سال معتبرند.
4.9/5 - (139 امتیاز)

75 دیدگاه برای “ویزای کاری استرالیا

 1. فائزه گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید همسرم کابینت ساز هستن و سوالم اینکه با ویزای کار اومدن ،آیا به تمکن مالی نیازه ؟ تقریبا چه قدر سرمایه لازم دارن؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   تمکن مالی نیاز داره اما اگر قرارداد کاری داشته باشید، همون حقوقی که توی قرارداد نوشته شده به عنوان تمکن مالی حساب می شه

 2. ramin گفت:

  سلام من میخوام برای کار اقدام کنم، و بیشتر دوست دارم برای کشور استرالیا اقدام کنم میخواستم ببینم برای ویزای کاری استرالیا چقدر دقیق زمان لازمه و
  گرفتنه ویزای کاری استرالیا برای ایرانی ها شرایطش به چه شکل هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   استرالیا هم مثل کانادا یک سیستم امتیازبندی مشخص کرده و در صورتی که شما بتونید این امتیازها رو بدست بیارید، می تونید به ویزای کاری استرالیا دست پیدا کنید.
   مدت زمانش رو حداقل باید 8 ماه تا یک سال در نظر داشته باشید مگر این که پیشنهاد کاری داشته باشید از استرالیا

 3. M گفت:

  با سلام
  می بخشید بعد از دریافت دعوتنامه(نصاب کابینت) از ویزای 189 خودمون باید دنبال کار بگردیم یا به جایی معرفی میشیم؟ مابقی شرایط رو میدونم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما در صورتی که دعوتنامه کاری داشته باشید، یعنی پیشنهاد کاری در اختیار دارید و در نهایت نیازی به این که دنبال کار بگردید نخواهید داشت. در حقیقت اون دعوتنامه باید از محل کار آیندتون صادر بشه

 4. مصطفی قارئی اردستانی گفت:

  سلام من نجارهستم ونزدیک ۱۵ سال کارم نجاری هستش من اگر بخوام با خانواده برای کار بیام شرایتش به چه شکل هستش وچقدر هزینه داره میشه لطف کنید توزیع بدید ممنون میشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   سیستم کار در استرالیا به این شکل هست که شما باید امتیازات کافی رو به دست بیارید. در صورتی که چنین فرصتی رو داشته باشید، می تونید مهاجرت کنید.
   با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو بیشتر راهنمایی کنند

 5. کرمی گفت:

  سلام برای مهاجرت کاری در رشته برق خودر ماشین من ۲۰ سال سابقه کار در باطریسازی دارم وحدودن۱۵ سال برای خودم مغازه باطریسازی زدم وکار میکنم و پسرم هم با من کار میکن ۱۳ سال داره

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در استرالیا یک سیستم امتیاز بندی وجود داره و همین می تونه مسیر مهاجرت شما رو سخت کنه
   همچنین برای افرادی که زیر 18 سال هستند، محدودیت های کار شدید وجود داره توی این کشور

 6. فرید گفت:

  با سلام
  بنده 40 ساله کارشناسی ارشد بهداشت محیط و مجرد هستم. دو سال سابقه کار در آزمایشگاه تشخیص طبی و 4 سال در مرکز درمانی با عنوان متصدی پذیرش کار کردم.آیلتس 6 دارم. می خوام بدونم با این سابقه کار می تونم به عنوان بازرس بهداشت محیط اقامت کار استرالیا را بگیرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   چون که استرالیا یک نظام امتیاز بندی داره، شما باید نمره آیلتس خودتون رو افزایش بدید و این نمره کم هست

 7. mohammad گفت:

  سلام
  میتونم با این مشخاصات اقدام به ویزای کاری داشته باسم
  سن ۲۶ تکنسین آزمایشگاه مدرک زبان ۷ بدون سابقه کار تاز مدرکم گرفتم و یک دیپلم فنی حرفه ای دارم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما امتیاز سابقه کار رو از دست می دید و کارتون خیلی سخت میشه

 8. علیرضا گفت:

  با سلام
  یک شرکت انگلیسی از من درخواست کرده که براشون کار کنم . حقوق . مزایا و … را در نامه ای تعیین کرده و فرستاده .
  سوالم اینه که اگر شرکت انگلیسی درخواست همکاری بفرسته . به راحتی میشه ویزا گرفت ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر این شرکت انگلیسی مراحل قانونی رو برای شما طی کنند و شما هم واجد شرایط باشید، قطعا ویزای کاری این کشور رو دریافت می کنید

 9. سارا گفت:

  سلام، سوال من اینه که راهی هست که هشت سال سابقه کار بدون بیمه رو بشه ثابت کرد؟ من هشت ساله تدریس خصوصی میکنم و حتی بیمه خویش فرما هم برای خودم رد نکردم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای ارائه سابقه کار متاسفانه نیاز به بیمه خواهید داشت

 10. کامران گفت:

  با سلام، در روش 189 استرالیا در رشته کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، پس از دریافت ویزا نیاز به مصاحبه حضوری و یا آنلاین هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اطلا ع کامل در این زمینه لطفا مقاله اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189 رومطالعه کنید و اگر سوالی بود در خدمتتون هستیم

 11. نیلوفر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من برنامه نویس هستم و سطح مهارتم هم تقریبا بالا هستش. ده ساله برنامه نویسی میکنم و حدود هفت سال سابقه ی کار توی شرکت های داخلی رو دارم. ولی مدرک مرتبط ندارم و خودم در منزل شروع به یادگیری کردم. قبلا در دانشگاه در یک رشته ی نامرتبط تحصیل میکردم که اواخر مقطع کارشناسی انصراف دادم و مدرک کاردانی یا هرچیزی مرتبط به تحصیل در دانشگاه رو هم ندارم. بعد از اون در دانشگاه در رشته ی مرتبط یعنی مهندسی نرم افزار شروع به تحصیل کردم اما اون رو هم در مقطع کارشناسی رها کردم (انصراف ندادم) و مدرکی در این ارتباط ندارم.
  در یک سایت دیگه فرم امتیاز دهی رو پر کردم، اونجا پر کردن فیلد مدرک تحصیلی اجباری بود.
  سوال اول اینکه آیا بدون مدرک تحصیلی دانشگاهی، با دیپلم میشه برای ویزای ۴۹۱ میتونم اقدام کنم؟

  سوال دیگه اینکه مدرک انگلیسی ندارم. بدون مدرک میشه ویزای ۴۹۱ گرفت یا حتما باید اول برای گرفتن مدرک مثلا آیلتس یا تافل اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   متاسفانه بدون مدرک آکادمیک و مدرک زبان امتیاز خوبی نخواهید داشت

   1. نیلوفر گفت:

    در صورتی که مدرک زبان با نمره ی بالا بگیرم، شانسم بیشتر میشه؟
    میخوام بدونم داشتن مدرک تحصیلی آکادمیک واجب و ضروری هست یا بدون اون هم میشه شانسی داشت.

    1. داوری گفت:

     سلام
     داشتن این مدرک الزامیه

     1. نیلوفر گفت:

      در صورتی که مدرک لیسانس کامپیوتر ارایه بدیم آیا صحتش رو استعلام میگیرن از دانشگاه ایران؟

     2. داوری گفت:

      سلام
      در تمام مقالات دیگه ای که کامنت گذاشتید در این مورد خدمتتون عرض کردم

 12. احمد گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من جمع امتیاز هام 75 هستش. 35 سال سن. آیلتس 8- سابقه کار فنی 10 سال با بیمه و مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک. چقدر احتمال موفق شدن در پروسه اخذ ویزا را دارم ؟ و اینکه باز هم با این امتیاز باید از امتیازهای ایالتی استفاده کنم ؟ چقدر ممکنه پروسه انجام وکالت اخذ ویزای کاری من طول خواهد کشید؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله بهتره که برای ساب کلاس هایی اقدام کنید که ایالتی هستند و به شما امتیاز اون رو اعطا میکنن تا با قدرت بیشتری پرونده تون رو پیش ببرید

 13. حمید گفت:

  سلام میخواستم بدونم با 65 امتیاز این روند صد در صد ه یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   این امتیاز شما رو تنها واجد شرایط میکنه و شما در بین هزاران واجد شرایط باید امتیاز خوبی داشته باشید که بتونید امیدوار باشید لذا به امتیاز بالاتری احتیاچ خواهید داشت

 14. مهدی گفت:

  سلام یادمه که چهار پنج سال پیش لیسانس 25 امتیاز و سابقه کار هشت ساله در خارج استرالیا هم 25 امتیاز, با این تفاصیل هر کدوم الان 10 امتیاز ازشون کم شده آیا من درست میگم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای کدوم یکی از ساب کلاس های استرالیا میخواین اقدام کنید؟

 15. ناهید گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  حداقل امتیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی یا کاری چند است؟
  با سپاس

  1. داوری گفت:

   سلاام و عرض ادب
   حداقل امتیاز 65 رو احتیاج دارید

 16. امیر علی گفت:

  سلام خدمت شما
  ممنون از مطالب خوبتون
  بنده ۳۲سالمه پرستار هستم و ۱۷سال سابقه کاردارم
  قصد مهاجرت دارم و الان پیگیر کارهای زبانم هستم
  ایا امیدی به رفتن هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما جند سال سابقه کار داردید؟ تماس بگیرید تا برای ویزای ۴۹۱ امتیازات شمارو حساب کنیم ممنونم

 17. مهدی گفت:

  بسیار عالی من نقشه بردار هستم با حدود 18 سال سابقه کسی میتونه کمکم کنه برای کار در این کشور

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای ویزای کار استرالیا شما باید از سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان امتیاز بیارید

 18. جابر گفت:

  با توجه به اینکه میگین پیشنهاد کار لازم برای کارتو استرالیا. ببخشید ویزا برای کاریابی هم داره استرالیا؟ یا نه از طریق کاریابی اینترنتی باید کار پیدا کرد ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ویزاهای کار استرالیا به صورت امتیاز بندی هست و دارای سه زیر کلاس ۱۸۹،۱۹۰،۴۸۹ میباشدکه شما باید از مواردی مثل سابقه کار، سن، مدرک تحصیلی و آیلتس امتیاز بیارید برای حساب کردن امتیازاتتون با شماره های موسسه تماس بگیرید

 19. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مود ویزای کاری استرالیا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط ویزای کار استرالیا هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام
   مطالب همین مقاله رو با دقت بخونید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 20. ارشاد گفت:

  من با دو سال سابقه کار بدون بیمه چه امتیازی بهم تعلق میگیره؟ میشه با نامه های کاری هم امتیاز گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   سابقه کار همراه با بیمه براتون امتیاز به ارمغان میاره

 21. سهند گفت:

  ویزای کاری استرالیا با چه شرایط انجام پذیر است

  1. داوری گفت:

   سلام
   متوجه سوالتون نمیشم منظورتون از با چه شرایطی انجام پذیره چی هست دوست من؟ لطفا دقیق تر مطرح بفرمائید تا راهنماییتون کنم

 22. سحر گفت:

  ممنون از مطالب به روزتون

 23. سالومه گفت:

  با سلام و خسته نباشید روند اعطا ویزا چه مدت می باشد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بستگی به کیس شما و امتیازی داره که میگیرید

 24. امید گفت:

  ویزای کاری استرالیا شامل چه مواردی میباشد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   ویزای کار استرالیا برای فردی که قرارداد کاری نداره امتیازبندیه و باید امتیازاتتون رو بررسی کنید که به حدنصاب میرسه

 25. ترنم گفت:

  آیا pte هم هر اسکیل باید ۶۵ یا ۷۹ باشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر PTE نمره 65 یا 79 رو بیارید کفایت میکنه

 26. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون.

 27. اصغر گفت:

  ویزای کاری استرالیا نیاز به دعوتنامه کاری داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   لزومی به ارائه قرارداد کاری نیست در صورتی که امتیازتون به حد نصاب برسه

 28. مینا سرلک گفت:

  سلام. می خواستم در مورد یه کسب و کار کوچیک مثل شغل آرایشگری بپرسم. آرایشگرم و قصد مهاجرت به این کشور رو دارم. خواستم بدونم شرایط شغل های کوچیک در استرالیا به چه شکل هست؟ میشه روش حساب کرد؟

  1. کاوه گفت:

   سلام.بله خانم سرلک … بنده در این کشور ارایشگر هستم و درامدی بالای 4000هزار یورو دارم

  2. سید علی حسینی گفت:

   باسلام از خدمت دوستان گرامی سیدعلی حسینی بنده ۲۱سال سن دارم و۶سال در زمینه رنگ کاری چوب مشغول به کار هستم میشه که راهنمای کنید

   1. داوری گفت:

    سلام
    دوست من روزمه شما برای کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای مناسبه
    برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  3. داوری گفت:

   سلام
   امتیازاتتون رو در ویزای 491 استرالیا حساب کنید و به من بفرمائید که به چند رسیده تا بررسی کنیم که امکانپذیر هست یا خیر

 29. هزاره گفت:

  بابت مطالب مفیدتون ممنونم.

 30. حسن. گفت:

  ویزای کار‌ استرالیا حق اقامت هم به متقاضی میده؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله میشه اقامت هم اخذ کرد

 31. ترانه گفت:

  Pte چه كشورهايي تشكيل ميشه؟؟ وچه نمره اي واجبه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر منظورتون اینه که در چه کشورهایی برگزار میشه ترکیه و شهر دبی هم میشه آزمون داد و حداقل نمره 65 رو بایستی اخذ کنید که در سیستم استرالیا امتیاز بیارید

 32. حسن گفت:

  برای محسابه امتیازات چطور میشه اقدام کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در مقاله ما امتیازات مشخص شده بررسی کنید که امتیازتون به چند میرسه آیا به 65 میرسه یا خیر

 33. صبا گفت:

  مطالب این مقاله عالی بود ممنون

 34. لیدا گفت:

  خیلی خوب بود این مقاله و کلی استفاده کردیم ممنون

 35. مهراد گفت:

  برای کار در حرفه های پزشکی تفاوت هست با کسی که تو حرفه مهندسی کار کرده؟ برای کسی که سنش 40 سال شده شانسی هست ؟ ویزای کار موقته؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تفاوت در اینه که مدارک رو هم باید ارزشیابی کنید ولی در امتیازبندی تفاوت نیست

 36. حامد افشاری گفت:

  با سلام خسته نباشید عرض کنم خدمتتون بنده ۳۳ سالمه فوق دیبلم دارم .از فنی حرفه مدرک ۱ جوشکاری دارم و مدرک بین المللی جوشکاری دارم سطح زبان هم متوسط هست با این شرایط چطوری میتوانم وارد بازار کار در استرالیا بشوم.سابقه کاری هم ندارم خودم خویش فرما هستم.راهنمایی کنین

  1. داوری گفت:

   سلام
   امتیازتون برای استرالیا به حد نصاب نمیرسه اما میتونید برای کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای میتونید اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 37. المیرا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  همسر اینجانب مدرک کارشناسی عمران دارند و با ۷سال سابقه کار،آیا برای مهاجرت به استرالیا امیدی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *