مهاجرت کاری اسلواکی

ویزای کاری اسلواکی

5 (100%) 17 vote[s]

برای مهاجرت کاری به اسلواکی، کسب ویزای کاری اسلواکی و اطلا از شرایط آن بسیار ضروری می باشد.

کشور اسلواکی به دلیل اینکه یکی از کشورهای جز اتحادیه اروپا و شنگن هست و از هزینه های پایین برای زندگی برخوردار می باشد، این روزها انتخاب بسیاری از افراد برای مهاجرت شده است و ویزای کاری اسلواکی از پر مخاطب ترین ویزای برای این کشور می باشد. ویزای کار به دلیل کم هزینه ترین نوع ویزا و آسانی، مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است، اما نکته ای که باید دقت شود این است که افرادی که قصد مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار در کشورهای اروپایی را دارند باید حتما JOB OFFER یا دعوت نامه از سمت کارفرما در کشور مقصد داشته باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما پیشنهاد می کند اگر قصد مهاجرت کاری را دارید حتما کشوری را انتخاب نمایید که دارای اقتصاد بسیار قوی و نرخ بیکاری پایین باشد و از طریق مقالات ما می توانید با این کشورها آشنا شوید.

اقتصاد کشور اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی با پایتختی براتیسلاوا و با جمعیتی حدود ۵.۴ میلیون نفر واقع شده است. واحد پول این کشور یورو می باشد و زبان های رسمی این کشور هند و اروپایی از خانواده زبان اسلاوی می باشد. این کشور با کشورهای دارای صنعت قوی همسایه می باشد به همین منظور دارای اقتصاد رو به پیشرفت می باشد. از اقتصاد این کشور می توان به تولید و صدور وسایل الکترونیکی و خودرو که به آلمان وابسته است، اشاره کرد. رشد اقتصادی این کشور به صورت انحصاری تقاضای خارجی است و دارای منابع طبیعی غنی از زغال سنگ، نفت، گاز آهن، مس و زمین های کشاورزی  می باشد.

مجوز کار در اسلواکی

مجوز کار در اسلواکی در موارد زیر برای افراد صادر می شود:

 • فرد به منظور الحاق به خانواده و دیدار مجدد خانواده دارای اقامت موقت در طول ۱۲ ماه می باشد.
 • فرد دارای اجازه اقامت موقت از یک کشور ثالث اروپایی و یا اجازه اقامت دائم از کشور اروپایی  در طول ۱۲ ماه می باشد.
 • فرد  در طول 12 ماه متوالی به منظور اشتغال فصلی برای مدت بیش از 180 روز استخدام شود.
 • فرد به عنوان یک دریانورد در یک کشتی ثبت شده از اسلواکی یا در کشتی ای که تحت پرچم جمهوری اسلواکی شناور می باشد، کار کند.
 • فرد در رابطه شغلی با کارفرمایی  می باشد که دارای صندلی ثبت شده یا صندلی واحد سازمانی با شخصیت مشاغل حقوقی خارج از قلمرو جمهوری اسلواکی است  و فرد بر اساس توافقی بین المللی و معاهده بین المللی کشور مبدا با جمهوری اسلواکی (به عنوان مثال انتقال داخلی تحت توافق در مورد سازمان تجارت جهانی)  در جمهوری اسلواکی مشغوا به کار می باشد.

قوانین مجوز کار در اسلواکی

اجازه کار به مدت ۲ سال برای افراد و تا ۶ ماه برای کارگران فصلی صادر می شود. مجوز کار و قرار داد از سوی یک کارفرما غیر قابل انتقال است و هر قرارداد و مجوز برای یک کارمند و یا کارگر خاص و همچنین کارفرمای خاص صادر می شود. اگر می خواهید کارفرمای خود را تغییر دهید، باید مجوز کار جدید درخواست کنید. مجوز کار جدید توسط اداره کار به صورت منطقه ای و محلی طبق محل کار آینده فرد صادر می شود. کارفرمای آینده باید قبل از ارسال درخواست برای اجازه کار حداقل 15 روز کاری عنوان شغلی مربوطه را آگهی کند.

استخدام افراد خارجی برای اخذ ویزای کاری اسلواکی

اگر می خواهید در اسلواکی کار کنید و شما یک ملیت اروپایی نیستید، باید شرایط مختلفی را با توجه به نوع اقامت، نوع کاری که می خواهید انجام دهید، مدت اقامت و سایر عوامل را بپذیرید. به صورت کلی اگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستید ممکن است در اسلواکی استخدام شوید اگر:

 • دارای کارت آبی اروپا (بلو کارت) می باشید.
 • به عنوان پر کردن فرصت شغلی ای که برای آن هیچ تبعه ی اسلواک یافت نشده است و فرد مجوز

اقامت موقت کار در اسلواکی را دریافت کرده است.

 • فرد به منظور الحاق به خانواده و دیدار مجدد خانواده دارای اقامت موقت در طول ۱۲ ماه می باشد.
 • فرد دارای اجازه اقامت موقت از یک کشور ثالث اروپایی و یا اجازه اقامت دائم از کشور اروپایی در طول ۱۲ ماه می باشد.

مدارک لازم جهت ویزای کاری اسلواکی

مدارک لازم بدین منظور عبارت است از:

 • فرم تکمیل شده درخواست رسمی مجوز کار، ترجمه شده به زبان اسلواک
 • کپی پاسپورت
 • کپی از نامه محل سکونت و اقامت فرد در اسلواکی
 • قرارداد کار همراه با مشخص شدن نوع وظیفه و شغل فرد و میزان حقوق و بیمه مالیات ماهیانه شخص
 • اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی شخص
 • کپی از سند معتبر توافقنامه تجاری و همچنین کپی از مجوز انتقال برای اشخاصی که بر اساس توافقنامه تجاری و معاهده بین المللی بین کشور مبدا و کشور اسلواکی، در کشور اسلواکی مشغول به کار هستند.
 • وکالت نامه نوشته شده از کارفرمای اسلواکی که شمارا استخدام کرده است

دوره ارزیابی پایه درخواست برای اجازه کار 30 روز است. تمامی مدارکی که در بالا ذکر شد همگی باید به زبان اسلواک ترجمه شوند و همچنین دارای مهر های وزارت امور خارجه و دادگستری و مهر مترجم باشند. اگر کارفرمایی خارج از قانون و خارج از تایم قرارداد، فردی  را اخراج کند باید ظرف مدت هفت  روز کاری دلیل آن را به دولت توپیح دهد. معتبر بودن مجوز کار می تواند تا دو سال ادامه یابد.

مجوز کار نامعتبر

در چه صورت مجوز کار نا معتبر شناخته می شود:

 • اقامت فرد منقضی شده باشد
 • مجوز کارفرما برای استخدام خارجی، منقضی شده باشد
 • هویت و اقامت فرد خارجی در اسلواکی  توسط پلیس خارجی ناشناخته و یا باطل شده باشد
 •  درخواست برای اقامت موقت به منظور اشتغال ممنوع است یا محل اقامت موقت به منظور استخدام به پایان رسیده باشد.
 • اقامت خانواده فرد که به صورت الحاق وارد می شود، باطل شده باشد
 • درخواست اقامت موقت یک مهاجرت خارجی که دارای اقامت طولانی مدت در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، به حالت تعلیق درآمده یا محل اقامت موقت یک مهاجر ثالث که دارای اقامت طولانی مدت در کشور عضو اتحادیه اروپا است، به پایان برسد.

در مقاله بالا که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد سعی بر این شد تا شرایط اخذ ویزای کاری اسلواکی به شما عزیزان توضیح داده شود. در نهایت به شما عزیزان پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی در مورد مهاجرت به اسلواکی و کار در اسلواکی با وکلای خبره در امر مهاجرت مشورت نمایید.

Related Posts

2 دیدگاه برای “ویزای کاری اسلواکی

 1. ترانه گفت:

  بسیار سپاسگذارم از اطلاعات دقیق شما و تمامی مقالات شما دارای بهترین اطلاعات مهاجرتی هستند سایت شما فوق العاده هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =