صفحه اصلی » ایسلند » ویزای کاری ایسلند
سفیران سروش سعادت

ویزای کاری ایسلند

ویزای کاری ایسلند
نوشته شده توسط em.user1 | ایسلند | دیدگاه ۰

ویزای کاری ایسلند

در صورتی که هدف شما اشتغال در این کشور است باید برای اخذ ویزای کاری ایسلند اقدام نمایید. برای اخذ ویزای کاری ایسلند و یا هر کشور دیگری باید یکسری شرایط و الزامات را فراهم نمایید که در مورد هر کشور ممکن است متفاوت باشد، در عین حال که در مواقعی نیز با یکدیگر تشابه بسیاری دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کاری ایسلند به شما پیشنهاد می کنیم تا در ادامه به مطالعه مقاله پیش رو بپردازید.

 

کشور ایسلند یک جمهوری است که دارای قانون اساسی نوشته شده و مجلس نمایندگان است و رئیس جمهور آن از طریق رای مستقیم مردم به مدت ۴ سال و بدون محدودیت زمانی انتخاب می شود. اقتصاد ایسلند با در سال ۲۰۰۸ با بحران بانکی به شدت تحت تاثیر قرار گرفت، اما از آن زمان تاکنون به علت وجود گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند بهبود یافته است. ایسلند در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲٫۲ میلیون نفر توریست داشته است که این ۶ برابر جمعیت آن است.

این کشور یکی از کمترین نرخ های بیکاری در اروپا را دارد که در ماه مارچ  ۲۰۱۸ میزان آن ۲٫۵ درصد عنوان شده است. ایسلند همچنین کشوری صلح جو در جهان است و بر اساس شاخص جهانی صلح در سال ۲۰۱۷ این عنوان را از سال  ۲۰۰۸ به دست آورده است. در حالی که ایسلند یکی از گران ترین مکان های اروپا برای مسکن است، هزینه های گردش و تفریح در این کشور بسیار پایین است. این کشور با داشتن جاذبه های طبیعی مانند یخچال ها، آتشفشان ها و چشمه های آب گرم گردشگران را از سراسر جهان جذب می نماید.

ایسلند کشوری است که به حوزه شنگن تعلق دارد و به شهروندان کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشورها اجازه سفر به ایسلند را بدون نیاز به ویزا خواهد داد. به هر حال باید خاطرنشان ساخت که امتیاز فقط برای بازدید کوتاه مدت مانند ملاقات های کاری و یا تعطیلات اعطا خواهد شد. اگر از اتباع عضو اتحادیه اروپا و یا شنگن نیستید و برای کار قصد سفر به این کشور را دارید، نیاز به اقامت معتبر و مجوز کار که همان ویزای کاری ایسلند می باشد  خواهید داشت. در حقیقت دو نوع ویزای شنگن  برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد که به آنها اجازه سفر به کل کشورهای حوزه شنگن را خواهد داد و شامل:

ویزای تایپ c  که برای گردشگران و توریست هایی که قصد سفر به ایسلند را تا مدت ۹۰ روز دارند در حالی که ویزای تایپ D  برای اشخاصی صادر می شود که قصد تحصیل، کار و یا زندگی  در ایسلند را به مدت موقت دارند.

مجوز برای اشخاص واجد شرایط :

قبل از اینکه برای ویزای کاری ایسلند اقدام نمایید، نیاز به یک قرارداد کاری خواهید داشت. به عبارت دیگر برای واجد شرایط شدن در مورد مجوز کار تخصصی، آینده کاری شما بستگی به میزان تخصص و مهارت های شما دارد و نمی  تواند یک پروسه کوتاه مدت باشد. بایستی در ابتدا قبل از ورود به ایسلند برای یک نوع مجوز اقامت درخواست کنید. این مجوز ممکن است ۹۰ روز طول بکشد تا مورد رسیدگی و تصویب قرار گیرد.

برای درخواست ویزای کاری ایسلند و مجوز اقامت برای نیروی کاری متخصص، بایستی اسناد زیر را ارسال نمایید:

 • فرم درخواست که توسط شما تکمیل وامضا شده باشد
 • فرم درخواست مجوز کار حرفه ای که توسط شما و کارفرمای شما تکمیل و امضا شده باشد
 • داشتن قرارداد یا پیشنهاد کاری از طرف کارفرما
 • یک قطعه عکس مناسب سایز پاسپورت
 • یک عدد کپی از گذرنامه یا پاسپورت
 • نامه عدم سوابق کیفری که توسط کشوری که در ۵ سال گذشته در آن حضور داشته اید صادر شده باشد
 • اثبات داشتن بیمه پزشکی
 • مجوز برای فردی که درایسلند پیگیر درخواست شماست
 • داشتن گواهی مسکن که اثبات می کند مکانی را برای زندگی فراهم کرده اید.

کار و مجوز اقامت برای نیروی کار متخصص می تواند برای افراد تمدید شود تا زمانی که به اقامت دائم منجر شود. اطمینان حاصل کنید که برای تمدید درخواست اقامت قبل از اینکه اعتبار مجوز شما به ماه آخر برسد اقدام نمایید در غیر این صورت مجبور خواهید بود که این کشور را در حالی که پرونده تان پردازش شده است ترک نمایید.

اگر برای دریافت مجوز اقامت در مورد نیروی کار متخصص واجد شرایط نیستید  یا اینکه فقط می خواهید برای ماموریت های کوتاه مدت به ایسلند سفر نمایید هنوز ممکن است بتوانید برای ویزای کاری ایسلند و مجوز اقامتی که  برای شرایط خاص در کوتاه مدت برای کارگران صادر می شود اقدام نمایید و این نه تنها در ایسلند بلکه  در کل اتحادیه اروپا صادق است. برخلاف  مجوز اقامت برای نیروی کار متخصص، این مجوز، موقت است و فقط یک بار می توانید آن را تمدید نمایید.

برای دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت کارگران، باید مدارک زیر را فراهم نمایید:

 • فرم درخواستی که باید توسط شما تکمیل و امضا شود
 • فرم درخواستی برای مجوز اقامت کوتاه مدت کارگران وجود دارد باید توسط شما تکمیل و امضا شود
 • داشتن قرارداد و یا پیشنهاد کاری از کارفرما
 • یک قطعه عکس مناسب سایز پاسپورت
 • یک کپی از پاسپورت
 • داشتن نامه عدم سوابق کیفری و عدم سوءپیشینه
 • مجوز برای فردی که در ایسلند پیگیر درخواست شماست
 • مدرکی دال بر داشتن مکان مناسب در ایسلند برای زندگی

بعد از طی این  مراحل بایستی شماره شناسایی ثبت نام در ایسلند را بدست آورید. می توانید فرم درخواست تکمیل شده را ایمیل کنید یا شخصا آن را ارسال نمایید.  با این شماره شناسایی می توانید در ایسلند فرزند خود را به دنیا آورید یا یک آپارتمان بخرید. همچنین می توانید یک حساب بانکی باز کنید و یا یک خط تلفن به نام خودتان ثبت نام نمایید. شماره شناسایی فردی شما یک کد ده رقمی است که از تاریخ تولد شما به همراه چهار رقم تصادفی تشکیل شده است. ثبت نام ایسلند نه تنها شماره شناسایی به اشخاص می دهد بلکه همچنین  اطلاعات مربوط به نام، تولد، تغییر آدرس، ازدواج و غیره را ذخیره می کند.

در آخر ضمن تشکر از شما دوستان عزیز بابت مطالعه مقاله ویزای کاری ایسلند صمیمانه از شما عزیزان دعوت می نماییم  تا در صورت نیاز به اخذ مشاوره بیشتر با موسسه سفیران سروش  سعادت تماس حاصل فرمایید.

ویزای کاری ایسلند
۵ (۱۰۰%) ۱۸ votes
سفیران سروش سعادت