مهاجرت کاری سوئد

ویزای کاری سوئد

ویزای کاری سوئد

دریافت ویزای کاری سوئد شرایط خاصی دارد و متقاضیانی که قصد دارند با کسب ویزای کار وارد خاک این کشور شوند باید شرایط مورد نیاز را دارا باشند. این نوشتار توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است و هدف آن مطلع سازی هموطنان عزیز از شرایط و مراحل کسب ویزای کاری سوئد و همچنین شرایط کار در سوئد می باشد. قصد داریم در این مقاله بطور اختصار به این سوالات پاسخ دهیم:

 • شرایط کسب و کار در کشور سوئد چگونه است؟
 • کاریابی و یافتن شغل در کشور سوئد به چه صورت است؟
 • شرایط دریافت ویزای کاری این کشور چیست؟
 • مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد چه می باشد؟

اینفوگرافیک ویزای کاری سوئد

شرایط کسب و کار در سوئد

کشور سوئد در بخش شمالی قاره اروپا قرار گرفته است و یکی از اعضای منطقه ای است که موسوم نوردیک و همچنین منطقه اسکاندیناوی می باشد. این کشور، همسایگان معدودی دارد که با آنها مرز مشترک خاکی دارد و آنها تنها دو کشور نروژ در غرب و فنلاند در شرق می باشند. سوئد اما سواحل گسترده ای در کرانه دریای بالتیک و دریای شمال دارد و همین مسئله، فرصت های ارزنده اقتصادی و غیر آنرا پیش روی این کشور قرار داده است. از جمله این که صنایع دریایی و شیلات را در این کشور به یکی از صنایع مادر مبدل ساخته است. این کشور چیزی در حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری در آن حدود 9% است:

نرخ بیکاری سوئد

اصولا سوئد یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا به شمار می رود و شرایط مطلوب اقتصادی این کشور باعث شده است تعداد کارکنان و متخصصان خارجی که قصد ورود به خاک این کشور و کار در کشور سوئد را دارند به طور چشمگیری افزایش یابد. به طور کلی، میزان حقوق در کشور سوئد بالا می باشد و این کشور از لحاظ رفاه اجتماعی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. در حال حاضر، میانگین درآمد خالص (بعد از کسر مالیاتی در سوئد) حدود 2650€ (یورو) می باشد که با توجه به سابقه کاری و میزان تحصیلات ممکن است در نوسان باشد. چنانچه در نمودار زیر نیز می توان با بالاترین سطح درآمدی در مشاغل مختلف کشور سوئد آشنا شد:

میانگین درآمد سالانه برترین مشاغل سوئد

شرایط دریافت ویزای کاری سوئد در سال 2020

شرایط کسب ویزای کار سوئد و مشغول به کار شدن در این کشور اروپایی برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شهروندان سایر کشورهای خارجی بسیار متفاوت می باشد. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت مشغول به کار شدن در کشور سوئد نیازی به کسب ویزای کاری سوئد و همچنین مجوز کار در این کشور نخواهند داشت؛ اما شهروندان کشورهای خارجی در سال 2020 جهت مشغول به کار شدن در کشور سوئد و مهاجرت کاری به این کشور نیاز به دریافت ویزای کاری سوئد و همچنین مجوز کار در این کشور دارند.

نوع شهروندان شرح
شهروندان سوئدی احتیاج به مجوز کار ندارند.
شهروندان اروپایی احتیاج به مجوز کار ندارند.
شهروندان سایر کشورها احتیاج به مجوز کار دارند.

متقاضیان خارجی که قصد دارند در کشور سوئد کار کنند حتما باید مجوز کاری این کشور را دریافت کنند. دریافت مجوز و ویزای کاری کشور سوئد با داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای یک کمپانی معتبر سوئدی امکان پذیر خوهد بود. علاوه بر این، متقاضیان می بایست مدارک و شرایط خاصی برای کسب ویزای کاری کشور سوئد داشته باشند.

از امتیازات اخذ ویزای کار سوئد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب درآمد بالا در سطح اغلب کشورهای اروپایی
 • اخذ اقامت دائم سوئد بعد از 4 سال اقامت موقت در این کشور
 • امکان آوردن همراه با متقاضی
 • برخورداری متقاضی از سیستم رفاه کامل

وبینار تخصصی مهاجرت کاری به آلمان

 

مراحل دریافت ویزای کاری سوئد

کسب ویزای کاری کشور سوئد و مهاجرت کاری به این کشور دارای چندین مرحله می باشد. در مرحله اول، متقاضیان می بایست اقدام به کاریابی در سوئد کنند. پس از یافتن شغل مناسب، متقاضی خارجی می بایست از کارفرمای کمپانی معتبر دعوت نامه و یا پیشنهاد کاری دریافت کند. کارفرمای کمپانی سوئدی می بایست جهت جذب نیروی کار خارجی مجوز کسب کند، همچنین شایان ذکر است که شغل مورد نظر می بایست حداقل به مدت 10 روز آگهی شود.

بعد از این مرحله، کارفرمای کمپانی معتبر سوئد قادر است تا پروسه ارسال دعوت نامه کاری به متقاضی خارجی را شروع کند. متقاضی خارجی می بایست بعد از دریافت دعوت نامه کاری از کمپانی معتبر، مدارک خود را به همراه دعوت نامه کاری به کنسولگری و یا سفارت کشور سوئد تحویل دهند و همچنین فرم های دریافت ویزای کاری این کشور را نیز به صورت دقیق و درست تکمیل کنند.

مراحل دریافت ویزای کاری سوئد عبارتست از:

 • کاریابی در کشور سوئد
 • دریافت دعوت نامه معتبر
 • مراجعه برای اخذ ویزای کار

کاریابی در کشور سوئد

مهاجرت کاری اصولا یکی از بهترین انواع مهاجرت است زیرا کمترین هزینه را دارد و از ابتدا نیز می توان به درآمد در کشور جدید رسید. همانطور که گفته شد، متقاضیان و کارکنان خارجی که قصد دارند با کسب ویزای کاری کشور سوئد وارد خاک این کشور شوند و کار کنند، می بایست در نخستین گام شغل مناسبی بیابند. کاریابی در کشور سوئد با مراجعه به موسسه ها و سازمان های معتبر کاریابی، سایت های اینترنتی کاریابی، آگهی های روزنامه های معتبر و همچنین آژانس های استخدام نیروی کار در زمینه های مختلف انجام می شود. در سال 2020 مهاجرت به سوئد از جمله روش های پرطرفدار بوده منتهی ورود به سوئد از طریق تحصیل راحت تر از پیدا کردن کارفرما به منظور اخذ ویزای کاری سوئد است.

راه های کاریابی در سوئد:

 • مراجعه به سازمان ها و موسسات کاریابی
 • سایت های اینترنتی و فضای مجازی
 • روزنامه ها و نشریات آگهی استخدامی
 • معرفی دوستان و آشنایان
 • مراجعه حضوری به شرکت های بزرگ

ویزای کاری سوئد با Career Builder Hiring Company

هدف این کمپانی استخدام نیروی کار در زمینه های مختلف و همچنین هدایت مردم جهت توسعه اقتصاد جهانی می باشد. با مراجعه به Career Builder Hiring Company متقاضیان می توانند در کمپانی های مختلف معتبر شغل مناسبی پیدا کنند و موجب رشد کسب و کار خود شوند. در بیست سال اخیر متقاضیان زیادی توسط این کمپانی شغل مورد نظر خود را پیدا کرده اند. لازم به ذکر است که این کمپانی یک کمپانی بین المللی می باشد که در بخش های مختلف قاره اروپا، آمریکا و همچنین کانادا شعبه دارد.

Step Stone Hiring کمپانی

این کمپانی کاریابی در سال 1996 فعالیت خود را شروع کرده است و بیش از 600000 نفر در ماه از طریق این کمپانی مشغول به کار می شوند و شغل مورد نظر خود را پیدا می کنند. این کمپانی بیش از 60000 کمپانی را ساپورت می کند و کمپانی های زیادی جهت جذب نیروی کار به Step Stone Hiring Company مراجعه می کنند. این کمپانی با در نظر گرفتن شرایط متقاضیان، بهترین فرصت های شغلی را معرفی می کند و لازم به ذکر است که کمپانی Step Stone از بزرگترین سازمان های استعدادیابی به شمار می رود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری سوئد

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری سوئد

برای کسب ویزای کاری کشور سوئد در سال 2020 نیاز به داشتن شرایط و مدارک خاصی می باشد که عبارتست از:

 • پاسپورت معتبر (اعتبار حداقل یک سال)
 • دعوت نامه کاری از کارفرمای کمپانی معتبر سوئدی
 • مدارک تحصیلی و مدارک پزشکی
 • فرم های درخواست ویزای کار کشور سوئد
 • مشخص کردن محل سکونت در کشور سوئد
 • پرداخت هزینه های مربوطه

بهترین راه برای اخذ اقامت سوئد

همان طور که مشاهده شد برای اخذ ویزای کاری سوئد از ایران، متقاضی باید حتما از یک کارفرمای سوئدی پیشنهاد شغلی داشته باشد. به این منظور نیز کارفرمای مربوطه باید مجوز استخدام خارجی ها را داشته باشد و فرصت شغلی را 10 روز در سوئد و کل اتحادیه اروپا آگهی کند. به همین دلیل است که در سال 2020 بهترین راه اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل در این کشور است.

اگرچه نظام تحصیلی در سوئد برای دانشجویان بین المللی، یعنی کسانی که تابعیت سوئد و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، رایگان نیست، هزینه های تحصیل و زندگی معقولی دارد. به علاوه هم خود دانشجو می تواند به صورت پاره وقت در سوئد کار کند و هم همراه وی اجازه کار تمام وقت دارد. این در حالی است که بیشتر کشورهای دنیا از جمله سوئیس، اتریش، ایتالیا و غیره حتی ویزای همراه صادر نمی کنند. هزینه های تحصیل در سوئد در سال 2020 به شرح ذیل است:

اقسام هزینه ها میزان هزینه ها به یورو
شهریه دانشگاه های سوئد سالیانه بین 7500€ تا 25500€
هزینه زندگی در سوئد ماهیانه بین 700€ تا 1200€

کار در سوئد حین تحصیل

در سوئد دانشجو و همراه وی اجازه کار دارند با این تفاوت که اجازه کار همراه تمام وقت است اما دانشجو بصورت پاره وقت می تواند مشغول به دو نوع کار باشد:

 • کار در محیط دانشگاه یا
 • کار خارج از محیط دانشگاه

کار در محیط دانشگاه معمولا به صورت کمک به اساتید در امور پژوهشی است و محدودیت زمانی ندارد. کار خارج از محیط دانشگاه نیاز به اخذ مجوز کار دارد و در ساعات محدودی در هفته با توجه به مقطع تحصیلی فرد انجام می شود که در جدول ذیل بیان شده است:

مقطع تحصیلی تعداد ساعات کاری در طول هفته
لیسانس 10 ساعت
فوق لیسانس 20 ساعت
دکتری 30 ساعت

اخذ اقامت دائم سوئد از آن جایی که این کشور اقتصاد فوق العاده قدرتمند و آمار بیکاری پایینی دارد همواره مورد توجه افراد زیادی از سرتاسر دنیا قرار داشته است. منتهی همانطور که پیش تر بیان شد تحصیل در سوئد در حال حاضر شدنی تر و راحت تر از پیدا کردن کار و اخذ ویزای کاری مستقیم از این کشور است. علاقه مندان تحصیل در این کشور به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند.

سوالات متداول در خصوص ویزای کاری سوئد

برای اخذ ویزای کاری سوئد 2020 متقاضیان با موارد زیر روبرو می شوند:

 • دلایل جذابیت ویزای کار سوئد چیست؟ نرخ بیکاری پائین، حقوق بالای کارگزاران، رشد و رونق اقتصادی.
 • شرایط اخذ ویزای کاری سوئد برای شهروندان ایرانی چیست؟ شهروندان نیاز به پیشنهاد کاری با حقوق مطابق با اداره کار از این کشور دارند.
 • شرایط اقامت دائم سوئد از طریق کار چیست؟ با دانش زبان سوئدی و گواهی عدم سوء پیشینه در این کشور و پس از 4 سال اقامت موقت می توان اقدام نمود.
 • مدارک لازم برای ویزای کاری سوئد چیست؟ مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، تکمیل فرم درخواست ویزا و ارائه گواهی پیشنهاد کاری.
 • راه های کاریابی در سوئد کدام اند؟ سایت های اینترنتی، موسسات کاریابی، روزنامه های رسمی، دوستان و آشنایان.
5/5 - (16 امتیاز)

21 دیدگاه برای “ویزای کاری سوئد

 1. sohrab گفت:

  ویزای کاریابی نداره سوئد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر باید دعوتنامه کاری داشته باشید

 2. Arezoo گفت:

  سلام.
  ممنون از اطلاعات به روز تون.

 3. سعید گفت:

  ممنون بابت اطلاعاتتون

 4. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی خوب بود این مقاله ممنون

 5. گلشن گفت:

  merc az rahnamaeiton

 6. یامین گفت:

  سپاس از اطلاعات مفیدی که در دسترس ما قرار میدید.
  موفق باشید.

 7. مهسا شهبازی گفت:

  شرایط کار برای رشته های هنر در سوئد به چه صورت است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در رشته های هنر بازار کار خوبی نداره این کشور لذا بهتره که برای کشورهای دیگه اقدام کنید

 8. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی سوئد توضیح دهید.
  ممنون بابت سایت به روزتون

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله ویزای تحصیلی سوئد رو مطالعه کنید

 9. ali ram گفت:

  بابت مطلب مفیدتون تشکر می کنم میخواستم بدونم امکانش هست که این قوانین در سال بعد تغییر کنند

  1. داوری گفت:

   سلام
   هرچیزی در آینده امکانپذیره منظورتون از این قوانین چه قوانینیه؟

 10. کسرا گفت:

  آیا شما دعوت نامه کاری هم دارید؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   دعوتنامه کاری رو خودتون بایستی اخذ کنید بزرگوار

 11. سیروان گفت:

  پیشنهاد شغلی داشتن واقعا سخته…

 12. hiva گفت:

  با سلام و تشکر هزینه خرید خانه و اجاره خانه در این کشورچگونه است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله هزینه زندگی در سوئد رو مطالعه کنید و اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 13. بهرام گفت:

  ممنون از راهنمایی تون

 14. پوریا گفت:

  لطفا در مورد ازدواج در سوئد هم بنویسید

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این مورد مقاله ازدواج در سوئد رو مطالعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

76  +    =  85