مهاجرت کاری صربستان

ویزای کاری صربستان

ویزای کاری صربستان

اقامت کشور صربستان ازطریق مهاجرت کاری یا اخذ ویزای کاری صربستان با درنظر گرفتن شرایط لازم، امری دشوار نبوده و می‌توان به آسانی به آن دست یافت. بازار کار در صربستان مطلوب است و به همین دلیل بسیاری از کارگران متخصص خارجی در تب و تاب ورود به این کشور هستند تا بتوانند آینده شغلی و کاری خود را تضمین نموده و بالاترین درآمد و دستمزد را داشته باشند. چنانچه تمایل دارید در اروپا به تحصیل یا کار بپردازید، صربستان می‌تواند گزینه مناسبی محسوب شود. مشروط بر اینکه طبق قوانین این کشور عمل نموده وکلیه مراحل را باحساسیت ودقت کافی پشت سر بگذارید. در این راستا می‌توانید از وجود یک وکیل مهاجرتی خبره و کارکشته بهره بگیرید که البته موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت وکلای زبردستی را در اختیار دارد که می‌توانند به‌عنوان وکیل مهاجرتی شما، مسیر موفقیت را پیش روی شما بگذارند.

 • شرایط دریافت ویزای کار صربستان چیست؟
 • مزایای دریافت ویزای کار صربستان چیست؟
 • هزینه دریافت این ویزا چقدر است؟
 • اعتبار ویزای کاری کشور صربستان چقدر است؟
 • آیا می توان با استفاده از این ویزا اقامت دائم دریافت کرد؟

مختصری درباره کشور اروپایی صربستان

کشور صربستان در جنوب شرقی قاره آسیا و در ضلع جنوبی شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. کشورهایی مانند رومانی، مقدونیه، کرواسی، بلغارستان، آلبانی، مونته نگرو و بوسنی هرزه گوین از همسایگان این کشور به شمار می روند که با صربستان دارای مرز مشترک هستند. این کشور هیچ مرز آبی با اقیانوس ها و دریاهای اطراف ندارد. اقتصاد صربستان از قرن بیستم به بعد با پیشرفت و ترقی روبرو شد و توانست در بسیاری از صحنه های اقتصادی خود را قوی نشان دهد. به همین دلیل علاوه بر این که این کشور دارای طبیعت جذاب،‌ اماکن دیدنی و مناطق چشمگیری است، از اقتصاد مطلوب و پیشرفته ای نیز بهره می برد.

ویزای کاری و قوانین کار در کشور صربستان

اگر به دنبال آن هستید تا در کشور صربستان مشغول به کار شوید، ابتدا لازم است اطلاعاتی در خصوص شرایط و قوانین کار در این کشور داشته باشید. در این راستا گفتنی است که طبق قانون کار در صربستان، افراد شاغل موظف هستند جمعا 40 ساعت در طول هفته را در محل کار خود حضور داشته باشند که این میزان در مدت 5 روز در هفته در نظر گرفته شده است. در واقع تعداد روزهای کاری در طول هفته، 5 روز می باشد. البته ممکن است کارفرمای شما این دستور را داده باشد که بیشتر از 40 ساعت در هفته مشغول به کار باشید. در این صورت مابقی ساعات کاری به صورت اضافه کار بوده و مبلغ آن به مبلغ حقوق و دستمزد فرد شاغل افزوده می شود.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که اشتغال به کار کارمند بیشتر از 12 ساعت در روز، غیر مجاز بوده و خلاف قانون تلقی می گردد. بنابراین هیچ کارفرمایی اجازه ندارد از کارمند خود بخواهد بیشتر از 12 ساعت در روز کار کند. از دیگر ماده های قانون کار در صربستان این است که زنان شاغل که در شرف زایمان هستند، می توانند 45 الی 28 روز پیش از موعد زایمان و 90 روز پس از آن از مرخصی زایمان با دریافت حقوق بهره مند گردند.

ویزای کاری و قوانین کار در کشور صربستان

چگونگی اخذ ویزای کاری صربستان

یکی از پرمتقاضی ترین و پرطرفدارترین ویزاهای کشور صربستان، ویزای کاری صربستان است که هر ساله متقاضیان زیادی جهت کار در صربستان از طریق اخذ این نوع ویزا اقدام می نمایند. اما شرایط خاصی در این خصوص وجود دارد که یکی از آنها داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای صرب است. بدین معنا که فرد متقاضی کار در صربستان ابتدا می بایست موفق شود تا از یک کارفرمای صربستانی پیشنهاد دعوت به همکاری دریافت نماید. سپس با در دست داشتن این نامه به علاوه سایر مدارکی که مورد نیاز است همراه با کارفرمای خود نسبت به اخذ ویزای کاری صربستان اقدامات لازم را به عمل آورد. در غیر این صورت حق ورود به صربستان را نخواهد داشت.

البته ناگفته نماند که کارفرمای صرب در صورتی مجاز است دعوت نامه همکاری برای اتباع خارجی ارسال نماید که موفق نشود نیروی کار خود را جهت استخدام در شغل مربوطه از میان شهروندان صرب یا کشورهای اتحادیه اروپا جست و جو کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری صربستان

جهت اشتغال به کار در هر کشوری ملزم به دریافت ویزای کار آن کشور هستید. این موضوع در مورد صربستان به عنوان یک کشور اروپایی نیز صادق است و متقاضیان کار در این کشور بایستی ویزای کاری صربستان را اخذ نمایند تا اجازه ورود به این کشور را داشته باشند. شرح اسناد و مدارکی که جهت اخذ ویزای کاری صربستان مورد نیاز است، به قرار ذیل می باشد:

 • ارائه پاسپورت که از زمان تاریخ انقضای آن حداقل به مدت 6 ماه دارای اعتبار باشد.
 • ارائه 2 قطعه عکس در سایز 3.5 در 4.5 با پس زمینه سفید که حداکثر متعلق به 6 ماه گذشته باشد.
 • فرد متقاضی بایستی فرم تقاضای ویزای کاری صربستان را تکمیل و ارائه نماید.
 • ارائه نامه دعوت به همکاری یا همان پیشنهاد کاری که از سوی کارفرمای صرب یا شرکت صربستانی صادر و برای فرد متقاضی ارسال گردیده است. این دعوت نامه می بایست از سوی اداره مربوطه در صربستان مورد تایید واقع شود.
 • ارائه مدارکی که ثابت نماید فرد متقاضی توانایی پرداخت هزینه سفر و اقامت و همچنین تامین هزینه زندگی در صربستان را دارد.
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • متقاضیانی که غیر ایرانی هستند اما در کشور ایران زندگی می کنند، می بایست جهت اخذ ویزا مدارک اقامتی خود در ایران را ارائه نمایند.
 • ارائه بلیت هواپیما
 • هزینه مربوط به صدور و اخذ ویزا می بایست از سوی متقاضی پرداخت گردد.

بررسی مالیات بر درآمد در صربستان

افراد خارجی که به صورت دائمی در کشور صربستان مقیم هستند طبق قانون (Tax residents)می بایست مالیات بر درآمد خود را مطابق با شاخص مالیات بین المللی بپردازند. شرایط اقامتی این دسته افراد می تواند به صورتی باشد که بیشتر از 183 روز در صربستان اقامت داشته باشند. در این صورت نیز جزو مقیم های مالیاتی محسوب می شوند. چنانچه درآمد متقاضی بیشتر از 3 برابر میانگین دستمزد سالیانه باشد، نرخ مالیات برای وی 10% خواهد بود. اما اگر این میزان بیشتر از 9 برابر میانگین دستمزد سالیانه باشد، ملزم به پرداخت مالیات با نرخ 15% است. اما افرادی که در فهرست غیرمقیم های مالی قرار می گیرند، موظف هستند (Fiscal non-residents) مالیات خود را بر اساس شاخص مالیاتی صربستان بپردازند. مالیات به زمینه هایی مانند درآمد حاصل از اشتغال به کار یا املاک غیرمنقول، بهره سرمایه و یا حق امتیاز ویژه نظیر مالیات بر ارث Royalty تعلق می گیرد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید پیش از این که جهت مهاجرت به صربستان از طرق مختلف مانند تحصیل در صربستان یا سایر کشورهای خارجی اقدامی به عمل آورید، ابتدا ضمن برقراری تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری، از مشاوره های تخصصی و حرفه ای مشاوران و کارشناسان این موسسه بهره بگیرید تا بتوانید مسیر مهاجرتی موفقی را بپیمایید. مراحل اخذ و چگونگی دریافت ویزاهای مختلف صربستان نظیر ویزای کاری صربستان توسط وکلای این موسسه برای شما عزیزان مهاجر شرح داده خواهد شد.

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “ویزای کاری صربستان

 1. محمد حاجی گفت:

  جهت کار درصربستان کار جوشکاری ارگون وبرق با مدرک قابل ترجمه ودارای ده سال سابقه کار و مدرک جوشکاری فنی حرفهای

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید از صربستان کارفرما داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  84  =  88