ویزای کاری

ویزای کاری موناکو

ویزای کاری موناکو

امسال نیز رقابت بر سر اخذ ویزای کاری موناکو در حال افزایش است و از همین روی این ویزا در اروپا جزو پر متقاضی ترین ویزاهای کاری محسوب می شود. اگر هنوز هم به اهمیت اخذ ویزای کار کشور موناکو پی نبرده اید، بهتر است بدانید که بازار کار موناکو با نرخ بیکاری زیر 4% در یک وضعیت آرمانی قرار دارد. در حقیقت، موناکو به همراه جمهوری چک برترین کشورهای اروپایی از نظر آمار اشتغال محسوب می شوند.

در کشور موناکو، فقط یک نوع مجوز کار برای شهروندان خارجی صادر می شود و آن ویزای کار موناکو یا Permis de travail می باشد. محض اطلاع متقاضیان کار در اروپا اعلام می شود که موناکو عضو اتحادیه اروپایی (EU) محسوب نمی شود و بنابراین، شهروندان اروئایی نیز همانند سایر متقاضیان خارجی برای کار در این کشور نیازمند اخذ ویزای کار موناکو هستند. برای این منظور، وظیفه متقاضی یافتن کارفرما در موناکو است. اما وظیفه کارفرما نیز اخذ تاییدیه مکتوب از اداره کار موناکو Service de l’Emploi قبل از شروع به کار متقاضی می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعات جامعی در این خصوص در اختیار شما قرار می دهند.

دلایل درخواست ویزای کاری موناکو

طی سالهای اخیر روند درخواست ویزای کاری موناکو، به دلایل گوناگونی روز به روز در حال افزایش بوده است. به عبارت دیگر ویزای کاری موناکو برای تمامی دارندگان آن مزیت های بی شماری را در زمینه های مختلف ارائه می دهد. یکی از اصلی ترین دلایلی که اتباع کشورهای خارجی برای دریافت ویزای کاری موناکو اقدام می کنند، روند درخواست و مدت زمان پردازش ویزای کاری این کشور می باشد. زیرا پروسه اخذ ویزای کاری موناکو در مدت زمان بسیار کوتاهی و بین 5 تا 10 روز صورت می گیرد. که این امر مهمترین عامل برای افزایش بیش از حد درخواست ویزای کاری موناکو طی 10 سال اخیر بوده است.

دیگر مزیت های دریافت ویزای کاری موناکو برای اتباع کشورهای خارجی عبارت اند از:

مزیت های دریافت ویزای کاری موناکو برای اتباع کشورهای خارجی

نحوه کاریابی در ویزای کاری موناکو

بنا بر قوانین کار در کشور موناکو، شرط اخذ ویزای کاری موناکو داشتن پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر از سوی کارفرمای موناکویی است. همین مرحله کاریابی در موناکو سخت ترین مرحله و زمان بر ترین مرحله از امر مهاجرت به موناکو محسوب می شود. البته نباید از این نکته غافل شد که به دلیل سیاست ویزایی مشابه، شما با اخذ ویزای کاری فرانسه نیز می توانید به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در موناکو استخدام و مشغول کار شوید.

توصیه ما در زمینه یک کاریابی موفق در موناکو، داشتن مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی کافی و نه داشتن صرف مدرک زبان و نیز تدوین یک رزومه (CV) از سوابق کاری و تحصیلی قوی و پربار می باشد. اما برای کاریابی در موناکو شیوه های مختلفی وجود دارد. ولی بهترین و سریعترین روش برای دریافت جواب، استفاده از وب سایت های مفید کاریابی است. بر این اساس، وب سایت ها و پورتال های مهم در زمینه شرایط کار و جستجوی کار در موناکو عبارتند از:

  • Monaco Government website (وب سایت دولت موناکو)
  • Empoli Monaco (وب سایت کار موناکو)
  • Monaco IQ (وب سایت حاوی اطلاعات مستقل برای کارگران و کارآفرینان در موناکو)
  • Norman Alex (وب سایت استخدام متخصصان و کارشناسان شرکت ها و دفاتر در موناکو)

فرآیند تمدید ویزای کاری موناکو

یکی از بزرگترین چالش هایی که دارندگان ویزای کاری موناکو با آن مواجه هستند، فرآیند تمدید ویزای کاری این کشور می باشد. زیرا فرآیند تمدید ویزای کاری موناکو به نسبت اغلب کشورهای پیشرفته اروپایی بسیار زمان بر است. اما به طور کلی، تمامی دارندگان ویزای کاری موناکو می توانند بسته به نوع ویزای کاری خود هر ساله یا هر 4 سال یکبار برای تمدید ویزای کاری خود درخواست دهند. به طور مثال، ویزای کاری موقت موناکو باید هر ساله یک بار تمدید شود در حالی که ویزای کاری طولانی مدت موناکو هر 4 سال یکبار تمدید می شود. تمامی متقاضیان باید حداقل 3 ماه قبل از انقاضیا ویزای کاری خود برای تمدید آن اقدام نمایند. نکته قابل توجه این است که، پس از اینکه حدود 5 سال به طو متوالی برای تمدید ویزای کاری خود اقدام کردید، می توانید برای اجازه اقامت این کشور نیز درخواست دهید.

نحوه کاریابی در ویزای کاری موناکو

شرایط ویزای کاری موناکو

کلیه شهروندان خارجی که قصد انجام کار در کشور موناکو در سال 2023 را دارند، قبل از انجام هر کاری در موناکو نیازمند مجوز کاری یا Permis de travail می باشند. شرط اساسی ویزای کار کشور موناکو نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی (مثل ویزای کار آلمان)، داشتن پیشنهاد شغلی است. بنابراین، کارفرمای موناکویی از طرف شما مسئول پیگیری درخواست شماست. ابتداء لازم است بدانید که اولا هیچ استخدامی در موناکو قانونی نمی باشد مگر اینکه به تایید اداره کار Service de l’Emploi موناکو برسد.

بر این اساس، کارفرما برای استخدام کارجوی خارجی در پست شغلی جدید نخست باید با اداره کار موناکو در ارتباط بوده و این اداره را در جریان کار قرار دهد. ثانیا، کارفرما 4 روز فرصت خواهد داشت که آن پست شغلی را در روزنامه های محلی آگهی نماید. چرا که بر اساس قانون موناکو، افراد محلی دارای مهارت های مشابه در اولویت قرار دارند. در صورتی که هیچ متقاضی واجد شرایطی یافت نشود، کارفرما متقاضی خارجی را پیشنهاد می کند. همچنین از شرایط ویزای کاری موناکو آن است که افراد در صورت تغییر شغلی یا تغییر کارفرما می بایست برای اخذ ویزای کاری جدید اقدام کنند.

مدارک لازم برای کار در کشور موناکو

اکنون با اطلاع کامل از شرایط کار در موناکو، افراد می توانند به راحتی تصمیمات مهاجرتی خود را گرفته و آماده این فرآیند شوند. بر اساس قانون کشور موناکو، متقاضیان پس از یافتن پیشنهاد کاری می بایست با تکمیل فرم درخواست و تهیه مدارک زیر خود را آماده اخذ ویزای کاری موناکو نمایند. مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در کشور موناکو عبارتند از:

اجازه کار در موناکو
قرارداد کاریدارای مهر تایید از سوی اداره کار موناکو
مدرک اقامتیمجوز اقامتی موناکویی معتبر و یا کارت شناسایی یا مجوز اقامت معتبر فرانسه
گواهی معاینه پزشکی سالانهاخذ شده از اداره بهداشت شغلی موناکو یا Office de la Médecine du Travail
مدارک مسافرتیپاسپورت متقاضی با اعتبار بیش از 6 ماه
گواهی عدم سوء پیشینه کیفریاخذ شده از پلیس ایران برای یک ماه اخیر

جهت اطلاع از شرایط دیگر ویزاهای کشور موناکو همانند ویزای تحصیلی موناکو، حتما با مشاورین و کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پرتکرارترین سوالات ویزای کاری موناکو

در این بخش به مهم ترین سوالات شما پاسخ می دهیم:

  • فرآیند تمدید ویزای کاری موناکو به چه صورت است؟ یکی از بزرگترین چالش هایی که دارندگان ویزای کاری موناکو با آن مواجه هستند، فرآیند تمدید ویزای کاری این کشور می باشد. زیرا فرآیند تمدید ویزای کاری موناکو به نسبت اغلب کشورهای پیشرفته اروپایی بسیار زمان بر است. اما به طور کلی، تمامی دارندگان ویزای کاری موناکو می توانند بسته به نوع ویزای کاری خود هر ساله یا هر 4 سال یکبار برای تمدید ویزای کاری خود درخواست دهند. به طور مثال، ویزای کاری موقت موناکو باید هر ساله یک بار تمدید شود در حالی که ویزای کاری طولانی مدت موناکو هر 4 سال یکبار تمدید می شود. تمامی متقاضیان باید حداقل 3 ماه قبل از انقاضیا ویزای کاری خود برای تمدید آن اقدام نمایند. نکته قابل توجه این است که، پس از اینکه حدود 5 سال به طو متوالی برای تمدید ویزای کاری خود اقدام کردید، می توانید برای اجازه اقامت این کشور نیز درخواست دهید.
  • شرایط ویزای کاری موناکو چگونه است؟ کلیه شهروندان خارجی که قصد انجام کار در کشور موناکو در سال 2023 را دارند، قبل از انجام هر کاری در موناکو نیازمند مجوز کاری یا Permis de travail می باشند. شرط اساسی ویزای کار کشور موناکو نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی (مثل ویزای کار آلمان)، داشتن پیشنهاد شغلی است. بنابراین، کارفرمای موناکویی از طرف شما مسئول پیگیری درخواست شماست. ابتداء لازم است بدانید که اولا هیچ استخدامی در موناکو قانونی نمی باشد مگر اینکه به تایید اداره کار Service de l’Emploi موناکو برسد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *