مهاجرت کاری نروژ

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری نروژ

اخذ ویزای کاری نروژ برای افرادی که توانسته اند نیازمندیهای لازم این ویزا که نسبتا خاص می باشد را فراهم سازند با همیاری یک وکیل قابل انجام است. اتباع برخی کشورها برای کار در نروژ نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت، اما متقاضیان ایرانی می بایست جهت ورود و کار در این کشور ویزا دریافت نمایند. اگر بخواهید از کشور مبدا یعنی ایران برای این موضوع اقدام فرمائید، اولین مدرکی که نیاز خواهید داشت داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرما  است.

 • آیا میتوان از نروژ ویزای کاری گرفت؟
 • کار نفتی در نروژ به چه صورت است؟
 • مشاغل مورد نیاز نروژ کدام است؟
 • درآمد در چه رشته هایی در نروژ بالاتر است؟

در ادامه این نگاشته که به دست مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نوشته شده به مراحل اخذ ویزای کار نروژ خواهیم پرداخت. در سال 2019 بیشترین مهاجرت به نروژ، تحصیلی بوده اما از طریق کاری هم میتوان به این کشور رفت.

شرایط کار در نروژ

نروژ یکی از ثروتمند ترین کشورها با اقتصاد بسیار پیشرفته است، فرصت کار در نروژ خوب بوده و کارمندان از درآمد بالا در این کشور بهره می برند. بیش از 50 شغل فهرست شده در نروژ وجود دارد و عمده ترین این مشاغل در بهداشت، نفت (مهندسی)، توریستی، آموزش و پرورش، کسب و کار، فناوری اطلاعات، فلزات، صنایع پالپ و کاغذ، مواد شیمیایی، صنایع کشتی سازی و ماهیگیری است. بخش کسب و کار نروژ از لحاظ تکنولوژیکی بسیار پیشرفته و نوآور است. نروژ یک کشور امن و صلح آمیز با سیستم های رفاهی خوب زندگی است و یک رابطه سازنده و کارآمد با کارمندان و مهاجران متخصص دارد.

سیاستهای مهاجرت به نروژ اخیرا روند مثبتی داشته و گسترش یافته و درها را برای مهاجران تحصیل کرده و ماهر از دیگر نقاط جهان باز کرده است. اتباع خارجی باید قبل از ورود به نروژ برای اجازه کار در نروژ از کشور خودشان درخواست نمایند. اجازه کار باید قبل از ورود شما به کشور اخذ شده باشد. این اجازه کار در صورتی به دست می آید که فرد توانسته باشد یک قراداد کاری با یک کارفرمای نروژی منعقد کند، که امری است دشوار.

کاریابی در نروژ به دو صورت انجام میشود:

 1. جستجوی کار خارج از نروژ و گرفتن دعوتنامه کاری
 2. پیدا کردن کار و استخدام در حین تحصیل در نروژ یا پس از تحصیل در نروژ

اینفوگرافیک ویزای کاری نروژ

10 شغل مورد نیاز در ویزای کاری نروژ

در زیر مشاغلی را که در نروژ معمولا شانس کاریابی بالایی دارد را بررسی میکنیم:

 1. مهندسی نفت و گاز
 2. مهندسی انرژی
 3. مهندسی عمران
 4. مهندسی کشاورزی
 5. مهندسی برق
 6. مهدسی مکانیک
 7. آرایشگری (دارای مدرک اکادمیک)
 8. آشپزی و هتلداری
 9. مدیریت و بیزینس
 10. رشته های نظام سلامت و….

شرایط زندگی در نروژ

تقریبا 14% از کل کشور نروژ را مهاجران تشکیل می دهند که یک سوم این مهاجران برای یافتن کار به این کشور مهاجرت می کنند. با وجود مالیات و هزینه زندگی بالا، هستند کسانی که به دلیل کیفیت زندگی بالا و همچنین استاندارد های بالا و شرایط زندگی خوب به این کشور مهاجرت می کنند. اگر فردی قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشد نیازمند این ویزا خواهد بود و برای اخذ ویزای کاری نروژ ملیت فرد تأثیر گذار است. زندگی در کشورهای اسکاندیناوی مشتاقان بسیاری را سمت خود جذب کرده است. در سال 2019 زندگی در نروژ مجددا در برترین انتخاب ها بوده است.

اگر متقاضی، شهروندی یا اقامت دائم یک کشور اروپایی را اخذ کرده باشد می تواند برای یک ویزای کاری شش ماهه درخواست نماید که این ویزا به وی فرصت می دهد به مدت شش ماه در کشور حضور داشته باشد و در آن کشور متناسب با مهارت خود در جست و جوی کار باشد و در صورت یافتن کار می تواند اقامت خود را تمدید نماید. برای اخذ این ویزا شرایط فرد ارزیابی می شود. هزینه درخواست ویزای کار نروژ هم مثل ویزای کاری استرالیا بسته به نوع درخواست شما ممکن است متفاوت باشد. هزینه زندگی در نروژ به صورت نرمال ماهیانه 1100 € میباشد.

امتیازبندی مهاجرت به نروژ

در حال حاضر دیگر ویزای کاری نروژ سیستم امتیازبندی مانند استرالیا و کانادا و نیوزلند ندارد و مشخصا تایپ ویزای کاری مستقیم در دو مدل عنوان شده را دارد. در حال حاضر در اروپا تنها کشوری که ویزای کاری امتیازبندی دارد اتریش است. البته کشور آلمان هم ویزای کاری ارائه میکند که در حال حاضر از بهترین ویزا ها به شمار می آید. پس در حال حاضر ویزای کاری امتیازبندی در نروژ وجود ندارد. مقامات مهاجرتی کشور نروژ بسته به شرایط شما قوانین ویزای کاری این کشور را در روادید مختلفی برای شما وضع می نماید. اگر جهت کار در نروژ اقدام می نمائید تا در مشاغل حرفه ای مورد نیاز این کشور فعالیت خود را ادامه دهید باید برای ویزای کارگران ماهر درخواست دهید.

برای اخذ ویزای تحت عنوان کاراگران ماهر باید مدارکی که ارائه می دهید ثابت نماید که در یک کار حرفه ای و با مهارت عالی فعالیت نموده اید و همچنین در صورت داشتن کسب و کار مجوز آن را ارائه دهید. در این صورت برای اخذ ویزای کاری نروژ باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از آن کشور را نیز داشته باشید. بهتر است برای اخذ ویزای کار نروژ فرایند درخواست خود را به کارفرمای خود واگذار نمائید تا این فرایند را از همان کشور برای شما انجام دهد ولی معمولا بین 3.200 تا 3.700 کرون باید برای درخواست خود هزینه نمائید.

شغل های پر درآمد در نروژ

همه ساله رشته ها و مشاغل پرتقاضا در هر کشور اعلام میشود. که در کشور نروژ علاوه بر رشته های مهندسی و نفت و گاز و انرژی مشاغل مطرح و پرطرفداری چون تاسیسات و عمران و ساختمان و مهندسی کشاورزی و آرایشگری و نقاشی ساختمان برای اقایان و همچنین شغل هایی چون شیرینی پزی و آشپزی و آرایشگری و میکاپ برای بانوان را میتوان شغل های پردرآمد در نروژ نامید.

مدت زمانی که برای اخذ ویزای کاری کشور نروژ باید در انتظار بود بسته به نوع ویزای متتقاضی و شرایط روز متفاوت است. در حال حاضر ویزای کارگران ماهر که در یک سفارت محلی اداره می شود، روند آن بین 4 تا 5 هفته زمان می برد، در صورتی که نقص مدرک وجود نداشته باشد. البته با وجود شرایط کنونی مهاجرت کاری به این کشور مستلزم دارا بودن پیشنهاد کاری از این کشور می باشد. بهتر است رمز ورود خود را به یک طریق دیگر در این کشور ایجاد نمود که یکی از بهترین راه ها ادامه تحصیل در نروژ می باشد. طبق آمار منتشر شده از اداره مهاجرت نروژ شانس صدور ویزا برای ایرانیان در سال اخیر 78% بوده است.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری نروژ

براساس نوع ویزایی که درخواست می شود مدارکی را نیز باید ارائه نمود که این مدارک شامل:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست تکمیل شده و چک لیست اسناد ارائه شده
 • دو قطعه عکس
 • مدارک تحصیلی و رزومه کاری
 • پیشنهاد شغلی شما به همراه قرارداد و مبلغ حقوق ذکر شده در قرارداد
 • شواهدی مبنی بر این که فرد متقاضی در نروژ مکانی را برای زندگی در اختیار دارد.

بسته به وضعیت فرد ممکن است لازم باشد که مدارک دیگری را ارائه دهد و نکته حائز اهمیت این است که تمام مدارک فرد باید به زبان انگلیسی یا نروژی ترجمه شده باشد و مهر تایید آن را از دادگستری را داشته باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری نروژ

اقامت در کشور نروژ

اگر فردی در کشور نروژ به عنوان یک کارگر ماهر اقامت داشته باشد، می تواند اقامت اعضای خانواده خود را نیز کسب نماید. البته برای واجد شرایط بودن باید ثابت نماید که می تواند در این مدت خانواده خود را از نظر مالی حمایت نماید. به طور مثال برای این که بتواند همسر خود را به عنوان همراه وارد کشور نماید باید حقوق سالیانه 306.700 کرون را دریافت نماید. به صورت کلی اگر کسی از کشور های عضو اتحادیه اروپا برای کار در کشور نروژ اقدام نماید می تواند به راحتی اقامت کاری نروژ را دریافت نماید ولی اگر شخص خارج از حوزه اتحادیه اروپا اقدام نماید می بایست مراحل اخذ ویزای کاری این کشور را که ذکر گردید طی نماید.

درآمد در کشور نروژ به صورت میانگین ماهیانه 3500 یورو برآورد میشود.

اخذ ویزای کاری نروژ و هزینه آن

بعد از ورود به کشور و اخذ ویزای کاری باید در طول هفته اول به پلیس محلی نروژ مراجعه نموده و در جهت دریافت مجوز اقامت نروژ خود درخواست نماید. اقدامات لازم را انجام دهد و باید عکس و اثر انگشت خود را به آن اداره مربوطه ارائه دهد. همچنین وی موظف به ثبت نام در ادارات مالیاتی است تا مطمئن شود که مالیات مناسب با حقوق خود را پرداخت می نماید. همچنین احتمالا وی نیاز خواهد داشت که یک حساب بانکی را در نروژ افتتاح نماید که می تواند پول را از کشور خود وارد این حساب نماید.

در این مقاله سعی خود را بر این مبنا قرار داده ایم که کلیه اطلاعات را در خصوص اخذ ویزای کاری کشور نروژ ارائه دهیم. اگر قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را از طریق کار دارید کشورهایی وجود دارند از جمله ویزای جستجوی کار آلمان که بدون داشتن کارفرما به شما ویزا می دهند و این فرصت را در اختیار شما قرار می دهند که برای کار وارد این کشورها شوید و اقامت را اخذ نمائید. همچنین برای بدست آوردن پیشنهاد کاری حضور در این کشور با ویزای تحصیلی نروژ بسیار پر درخواست است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کاری مفتخر است شما را در تمام فرایندهای اخذ ویزا راهنمائی نموده و گام به گام شما را هدایت نماید. در صورت صلاحدید با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

8 دیدگاه برای “ویزای کاری نروژ

 1. سعید گفت:

  تشکر از ویدیوی زیبای شما و راهنمایی کاملا واضح که قوانین رو شرح دادید. با توجه به سخت بودن مسیر ویزای کاری نروژ من پس میتونم با داشتن لیسانس مهندسی برای کار در المان اقدام کنم ممنون میشم اگر شرایط اقدام رو بفرمایید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب ممنونم از حسن نیت شما ، برای راهنمایی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید در خدمتتون هستیم

 2. حسين گفت:

  چرا بيشتر توضيح نميدهيد كه بايد به كجا مراجعه كنيم تا كامل راهنمايي شويم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما همواره کارشناسان ارشد ما هر روز برای راهنمایی کامل شما در خدمتتان هستند برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید ما در خدمتتون هستیم

 3. علی گفت:

  سلام اگر من یک سازنده ساز ویولن باشم چگونه میتونم برای ویزای کار اقدام کنم . ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما در ابتدا باید شرایط شما مانند سن، مدرک تحصیلی مدرک زبان و سابقه کار بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 4. حسین گفت:

  سلام. من مهندس عمران هستم از دانشگاه تهران جنوب 26سال سن دارم و هم اکنون دارم زبان میخوانم ومیخوام بدونم باید نمره آیلتس چند باشه تا مورد قبول کشور نروژ باشد

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیلتس ۶.۵ برای کارشناسی ارشد امکان پذیر هست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *