مهاجرت کاری نیوزلند

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نیوزلند از محبوب ترین طرق رسیدن به اقامت این کشور در سال 2019 می باشد که مورد توجه متخصصین زیادی قرار گرفته است. اقتصاد این کشور در حال رشد می باشد. شرط اصلی و اساسی اخذ ویزای کار نیوزلند، پیشنهاد کاری است. وب سایت های کاریابی معتبر نیوزلندی می تواند در جهت یافتن پیشنهاد کاری به متقاضیان کمک شایان توجهی نماید.

 • سیستم مهاجرت کاری به نیوزلند به چه صورت است؟
 • حداقل موارد مورد نیاز برای مهاجرت کاری چیست؟
 • هزینه های ویزا کار به چه میزان است؟
 • انواع ویزا های کاری نیوزلند کدام اند؟

مهاجرت به نیوزلند به معنای مهاجرت به کشوری زیبا با فرصت های کاری و زندگی ایده آل می باشد. در باب نیوزلند می توان به موارد زیر اشاره داشت:

آیتم شرح
مساحت نیوزلند 6000 کیلومتر مربع خط ساحلی
جمعیت 4 میلیون
پایتخت نیوزلند شهر ولینگتو
اقتصاد اقتصادی پایدار، زیرساخت های پیشرفته، استاندارد زندگی بالا
ساختار تحصیل آموزش کیفیت بالا

متقاضیان مایل به کار در نیوزلند می توانند جهت ارزیابی شرایط مهاجرتی خود می توانند از نظرات کارشناسی مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوند.

اینفوگرافیک ویزای کاری نیوزلند

شرایط اخذ ویزای کاری نیوزلند

بازار کار نیوزلند، به شدت تخصص گراست و اولویت کار با کارگران مهارت بالا می باشد. بنابراین، اگر چنانچه متقاضی دارای مهارت های تخصصی (specialist skills) بوده و یا دارای سابقه کار در فهرست کمبود مهارت ها باشد و مدارکی معادل مدارک مورد تایید کارفرماهای نیوزلندی داشته باشد، شانس یافتن فرصت های کاری ایده آل در نیوزلند برای او افزایش می یابد. لازم است بدانید که شرط اصلی اخذ ویزای کارD، یافتن پیشنهاد کاری (Job Offer) از طرف کارفرمای نیوزلندی می باشد. با این حساب، متقاضیان قبل از هر اقدامی برای درخواست ویزای کار کشور نیوزلند می بایست در فکر پیدا کردن کاری در این کشور باشند.

شرایط کسب صلاحیت افراد جهت مهاجرت کاری به نیوزلند به شرح ذیل میباشد:

 • سن زیر 56 سال
 • ارائه گواهی دال بر سلامت جسمی و روانی
 • مهارت زبان انگلیسی

حداقل امتیاز جهت اخذ ویزای کار نیوزلند، کسب 100 امتیاز است.

سیستم امتیازدهی جهت اخذ ویزای کاری نیوزلند

Expression of Interest یا (EOI)، سیستم جامع مهاجرتی کشور نیوزلند میباشد.

این سیستم در واقع صلاحیت متقاضیان برای ورود به کشور نیوزلند و کار در این کشور را ارزیابی می کند. شرط ثبت نام در این سامانه، ارائه اطلاعات شخصی و خانوادگی جهت انجام ارزیابی امتیازی می باشد. در حال حاضر، متقاضیانی با حداقل 100 امتیاز در بانک متقاضیان قرار می گیرند. هر 2 هفته یکبار، کلیه متقاضیان دارای 140 امتیاز (یا دارای پیشنهاد کاری)، به طور اتوماتیکی از بانک متقاضیان استخراج شده و به آنها دعوت نامه (ITA) پیشنهاد می شود.

نوع حداکثر امتیاز
20 الی 39 سال 30 امتیاز
مدرک دارای اعتبار 9 و 10 70 امتیاز
10 سال سابقه کار یا بیشتر 50 امتیاز
دستمزد بالا 20 امتیاز
مهارت کار حرفه ای همسر یا داشتن پیشنهاد کاری همسر 20 امتیاز
مناطق بیرون از اوکلند 30 امتیاز
پیشنهاد کاری از مناطقی که کمبود نیروی کار حرفه ای 10 امتیاز

پس از صدور دعوت نامه، درخواست های EOI با امتیاز پایین تر بر مبنای فاکتورهای مختلفی همانند داشتن شغلی در فهرست کمبودهای مهارتی بلند مدت (LTSSL) مجددا گزینش می شوند. در نهایت، پرونده های EOI در بانک مذکور تا حداکثر 3 ماه دیگر نیز باقی می مانند و در صورت عدم گزینش در این بازه زمانی، درخواست ها از بانک مذکور حذف می شوند. بنابراین، درخواست مهاجرت به نیوزلند فقط در صورتی مورد قبول اداره مهاجرت نیوزلند (INZ) می باشد که پرونده EOI تشکیل شده و دعوت نامه مهاجرتی برای متقاضیان صادر شود.

لیست مشاغل مورد نیاز نیوزیلند2019

کمبود مهارت شغلی در نیوزیلند هنگامی رخ خواهد داد که کارفرمایان با مشکل در خصوص پیدا کردن کارکنان مناسب مواجه شوند. آگاهی از مشاغلی که با کمبود مهارت روبرو است می تواند به افراد کمک شایانی نماید. زمانیکه مهارت اشخاص در لیست مشاغل مورد نیاز یا کمبود مهارت باشد، بدان معنا می باشد که دولت این کشور به طور جدی کارگران خارجی را تشویق به ایفای نقش در نیوزیلند می کند. مشاغل موجود در لیست مهاجرت بلند مدت بدین صورت است:

انواع ویزاهای کاری نیوزلند

در نیوزلند یک سری ویزاهای کاری مختلف وجود دارد که هر کدام شاخص ها و فرآیند درخواست خاصی دارد. اما اکثر ویزاهای کار نیوزلند موقتی (temporary) هستند و فقط بعضی از این ویزاها منتهی به اقامت نیوزلند می شود. ویزاهای موقتی امکان کار و زندگی متقاضیان در کشور نیوزلند را برای یک دوره زمانی مشخص فراهم می کنند. در واقع انجام کار موقتی در نیوزلند می تواند به عنوان گامی به سوی اخذ اقامت دائمی در این کشور باشد.

ویزاهای کاری مختلفی در نیوزلند برای متقاضیانی وجود دارد که در شغلی کار می کنند که در فهرست کمبودهای مهارتی می گنجد یا دارای پیشنهاد کاری (Job Offer) از سوی کارفرمای نیوزلندی هستند. لازم به یادآوری است که اکثر ویزاهای کاری کشور نیوزلند، هیچ محدودیت سنی ندارند. از جمله ویزاهای کاری نیوزلند می توان به ویزاهای کار مهارت های ضروری، ویزای هالیدی ورکینگ نیوزلند و ویزاهای اقامت اشاره نمود.

ویزای کاری جهت مهارت های ضروری نیوزلند

این نوع ویزاها در واقع از نوع اقامت موقتی نیوزلند محسوب میشوند! مدت و شرایط این نوع ویزای کاری نیوزلند به شرایط پیشنهاد کار، دستمزد و بازارکار بستگی دارد. اطلاع از لیست مهارت های ضروری مورد نیاز برای متقاضیان ویزای کاری نیوزلند ضروری می باشد. ابن لیست در واقع همان فهرست کمبودهای مهارت شغلی اداره مهاجرت نیوزلند می باشد. اگر متقاضی دارای پبشنهاد شغلی در لیست مذکور باشد و مدارک و سوابق کاری وی نیز مورد تایید باشد در این صورت، متقاضی صلاحیت درخواست ویزای کار مهارت های ضروری (Essential Skills work visa) را دارد.

مزیت های اخذ ویزای کاری نیوزلند عبارتند از:

لازم نیست که کارفرما مدارک دال بر استخدام شهروندان نیوزلندی را ارائه کند، چراکه اداره مهاجرت نیوزلند (INZ) مرتبا فهرست ها را بررسی و نتیجه می گیرد که کارفرماها نمی توانند افراد کافی با اینگونه مهارت ها، مدارک و یا سوابق کاری در نیوزلند پیدا کنند. پس به طور خلاصه می توان گفت که اولا ویزای کار مهارت های ضروری نیوزلند یک نوع ویزای موقتی است. ثانیا، این نوع ویزای کاری نیوزلند بر پایه شغل مهارتی موجود در لیست کمبودهای مهارتی نیوزلند می باشد و ثالثا شرط اخذ این نوع ویزا، کسب امتیازات کافی جهت دریافت ویزای اقامت نیوزلند تحت دسته مهاجر با مهارت (Skilled Migrant Category) میباشد.

ویزای کار جهت مهارت های ضروری نیوزلند

ویزای نیوزلند

بنا بر قوانین مهاجرتی نیوزلند در سال 2019، ویزاهای اقامت معمولا به متقاضیان اجازه کار و زندگی نامحدود را در این کشور اعطا نموده. متقاضیان از طریق اخذ این نوع ویزا تقریبا به تمامی امکانات و خدمات بخش دولتی نیوزلند دسترسی پیدا می کنند. همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان گردید به دلیل تقاضای بالا برای دریافت ویزای کار نیوزلند، دسته مهاجر ماهر نیوزلند از سیستم امتیاز محور مبتنی بر فاکتورهایی نظیر زیر میباشد:

 • سن
 • سابقه کار
 • مدارک تحصیلی
 • پیشنهاد کار مهارتی جهت تعیین صلاحیت

شرط اخذ اقامت کاری نیوزلند نیز برخورداری از ویزای کار حداقل 24 ماهه و داشتن سن کمتر از 55 سال می باشد. این نوع اقامت از نوع اقامت دائمی محسوب می شود و دارندگان این نوع ویزا از حقوق و امتیازات مشابه شهروندان نیوزلندی برخوردار می شوند. هموطنان عزیز برای کسب اطلاع بیشتر و پیگیری پاسخ سوالات خود درباره موضوع ویزای کاری و مهاجرت به نیوزلند با کارشناسان و مشاورین برتر ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *