مهاجرت کاری سوئیس

ویزای کاری کشور سوئیس

درخواست ویزای کاری کشور سوئیس

اخذ ویزای کاری کشور سوئیس از سایر طرق مهاجرتی محبوب در باب کشور سوئیس و سایر کشورهای اتحادیه اروپا در باب اقامت و تابعیت است. قرارگیری مرکزیت تجاری جهانی و استقرار سازمان های متحد جهانی از برجستگی های سوئیس در باب مهاجرت کاری است. اخذ ویزای کاری کشور سوئیس از سطح رقابتی بین متقاضیان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا برخودار می باشد. با توجه به اینکه سوئیس سهمیه های محدودی برای کارگران خارجی دارد، اخذ ویزای کاری کشور سوئیس حالت رقابتی در بین متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار دارد. متقاضیان با دست یابی به ویزای کاری سوئیس هم می توانید از سبک زندگی بالایی برخوردار شده و در ضمن اقامت خود را بدیست آورید. کارشناسان خبره و مجرب موسسه سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره ای تخصصی در باب شرایط اخذ ویزای کاری می باشند.

مهاجرت به سوئیس

امروزه افراد بسیار زیادی تمایل به مهاجرت به سوئیس از طریق اخذ ویزای کاری برای رسیدن به اقامت کل کشورهای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن را دارند. روند مهاجرت کاری به سوئیس از شرایط سخت و دشواری برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برخوردار است که در ادامه مقاله به صورت جامع به این موضوع می پردازیم. سوئیس کشوری ثروتمند با 7.5 میلیون جمعیت است. پایتخت کشور سوئیس برن می باشد. از شهرهای صنعتی و اقتصادی سوئیس می توان به  ژنو و زوریخ اشاره داشت. سوئیس سالانه مورد استقابل درصد بالایی متقاضیان در خصوص اخذ اقامت موقت کوتاه مدت (توریستی) و اقامت های بلند مدت قرار گیرد.

راه های مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت عبارتنداز:

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج
مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل
مهاجرت به سوئیس از طریق کار مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

هزینه زندگی در سوئیس 

بررسی هزینه های تحصیل زندگی در سوئیس از جمله مشغله های ذهنی متقاضیان در باب مهاجرت است. سوئیس از جمله کشورهای پر هزینه اروپایی می باشد. زندگی درسوئیس گران است. یکی از پارامترهای حائز اهمیت در خصوص میزان هزینه های زندگی در سوئیس، اجازه منزل است. به طور طبیعی میزان هزینه های زندگی در خارج از مراکز اصلی از هزینه های پائین تری برخودار می باشد.

البته شایان ذکر است که برای کسب اطلاعات کامل در زمینه هزینه زندگی در سوئیس بهتر است مقاله ای را که در این زمینه به نگارش درآمده را مطالعه نمایید.

مهاجرت کاری به سوئیس

متقاضیانی که به عنوان یک کارمند جهت کار به سوئیس مهاجرت می کنند، نخست لازم است که کاری در سوئیس پیدا نمایند؛ پس از پیدا کردن شغل، کرفرما درخواست را اداره خدمات محلی را تحویل می دهد. درخواست مورد بررسی و سپس جهت تائید درخواست به اداره فدرال ارجاع داده می شود. به هنگام بررسی درخواست، اداره FOM فاکتورهایی را نظیر مهارت های زبانی، سن و توانایی انطباق با شرایط جدید را در نظر خواهد گرفت.

ویزای کاری کشور سوئیس تنها زمانی اعطا می شود که:

  • مدیر، متخصص یا کارگر ماهری (ارائه مدارک دانشگاهی به همراه تخصص سال های متمادی تجربه و حرفه)
  • هیچ فردی از یا شخص اروپایی (انجمن تجارت آزاد اروپا) برای این کار موجود نباشد.

موانع اخذ ویزای کاری کشور سوئیس

اخذ ویزای کاری این کشور بسیار مشکل است، دلیل این سختی در سیاست دولت سوئیس نهفته است. در سال 2015، در مقابل پشت صحنه حس ضد مهاجرتی در حال افزایش، دولت سوئیس تعداد ویزاهای کار در دسترس برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی را کاهش داد. سهمیه های کشورهای غیر اروپایی برای ویزاهای کار کوتاه مدت (ویزاهای L) و برای ویزاهای کار بلند مدت (ویزاهای B) هر کدام تا 1000 کاهش یافت. در همین راستا، مقامات مهاجرتی شیوه های درخواست را هم مشکل کردند، همانند بررسی نزدیک درخواست ها و شرایط دستمزد را افزایش داده و قوانین تمدید ویزا را دقیق تر کردند. این اقدامات اخذ ویزاهای کاری را مشکل تر ساخت، اما دست یابی به ویزای کار کشور سوئیس هنوز هم برای آن دسته از افرادی که شرایط را تامین می کنند یا افرادی که در یک صنعت دارای کمبود مهارت کار می کنند، امکانپذیر است.

قوانین اخذ ویزای کاری کشور سوئیس

درخواست ویزای کاری کشور سوئیس

فرم های درخواست و شرایط خاص از بخشی به بخش دیگر در سوئیس متفاوت است اما در کل، لازم است که متقاضیان برای اخذ ویزای کاری سوئیس مدارک زیر را در اسرع وقت تهیه نمایید:

  • فتوکپی از پاسپورت
  • رزومه کاری یا همان CV
  • کپی ها از آگهی های کاری
  • ارائه مدارک تحصیلی(تمامی مقاطع)
  • مدارکی دال بر تلاش جهت کاریابی در سوئیس
  • جزییات درباره دانشگاه/ محل آموزش عالی، همانند تاریخ ها، موضوعات و مقاطع تحصیلی

قوانین اخذ ویزای کاری کشور سوئیس

در صورت احراز صلاحیت و نیز تهیه و تامین مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای کاری این کشور، می توانید اقدام به درخواست ویزا کنید. در این بین، افراد می بایست در خواست را برای ویزای ورود به سوئیس یا ویزای اقامت بلند مدت را به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور مبدا تحویل دهند. FOM برای اشخاص، کارفرما و بخشی که تصمیم گیری را در آن بخش به عهده دارند، روادید اعطا می شود. اداره بخش به سفارت یا کنسولگری سوئد اطلاع می دهد تا ویزای کاری کشور سوئیس برای اشخاص صادر می شود. در صورت موفقت ار جانب کارفرما، اشخاص می بایست پس از 14 روز برای ثبت در اداره ثبت اتباع از طریق دفاتر مهاجرت و بخشی از روادید اقامتی اقدام نمایند. اخذ روادید کاری در سوئیس به منظور اقامت در سوئیس می باشد که به منزله آغاز دوره ی کاری در سوئیس می باشد.

در روند اخذ ویزای کار، مرحله آخر از پروسه مهاجرت به سوئیس از طریق کار می باشد. ویزای  کاری کشور سوئیس از بهترین اما سخت ترین ویزاهای دنیا معروف است. امتیاز تامین اجتماعی و نیز اخذ اقامت سوئیس از جمله امتیازات ویزای کاری می باشد. اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به سوئیس از طریق کار هستید ولی نمی دانید شرایط و مدارک اخذ ویزای کار چیست، بهترین مشاوره ها برای تضمین اخذ  ویزا در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مهیاست کافی است که با موسسه ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *