مهاجرت کاری امارات

ویزای کار دبی

ویزای کار دبی

دریافت ویزای کار دبی برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این شهر را دارند الزامی است. دبی از محبوب ترین شهرهای عربی است که گردشگران زیادی را بخود جذب میکند، مهاجرت کاری یکی از روش های ممکن برای مهاجرت و اقامت در دبی محسوب می شود که به قوانین و شرایطی همراه است. اگر قصد ورود به بازار کار شهری مدرن و پیشرفته را دارید تا پایان این مقاله که به همت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با ویزای کار دبی به نگارش در آمده است ما را همراهی کنید.

 • شرایط کار در کشور امارات چیست؟
 • چه کسانی می توانند ویزای کاری امارات را به دست آورند؟
 • شرایط کار در دبی چیست؟
 • بهترین مشاغل در دبی برای ایرانیان چیست؟
 • مزایای کار در امارات چیست؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت خدماتی در خصوص اخذ ویزای کار و کاریابی در دبی ندارد. لطفا در این خصوص تماس نگیرید.

اقتصاد شهر دبی

تغییرات اقتصادی رو به رشد دبی را به شهری مدرن و لوکس تبدیل کرده است، جاذبه های گردشگری این شهر را به یکی از مهمترین مقصدهای گردشگری در دنیا تبدیل کرده است. بندر جبل علی بندر مهمی در دبی است که در مرکز صادرات و تجارت خاورمیانه فعالیت می کند و تاثیر به سزایی در اقتصاد دبی نیز دارد. در سال 2004 میلادی دبی به عنوان قطب جهانی در صنایع خدماتی مثل فناوری اطلاعات و مسائل مالی جایگاه خود را به گوش جهانیان رساند. دولت دبی از ذخایر نفتی برای توسعه و تولید زیر ساخت ها در جهت پیشرفت تجارت، گردشگری، تقویت اقتصاد و تولیدات استفاده می کند. لازم به ذکر است دبی برنده پیشنهاد میزبانی از نمایشگاه اکسپو 2022 میلادی شده است که باعث شگفتی اقتصادی این شهر خواهد شد، با وجود این رخداد انتشار می رود 270000 فرصت شغلی در این شهر ایجاد شود.

شرایط کار و ویزای کار دبی

اگر قصد ورود به بازار کار دبی را دارید باید آگاه باشید که در اولین قدم همانند بسیاری از کشورهای دنیا باید از کارفرما یا موسسه کشورهای معتبر در این شهر دعوت نامه شغلی دریافت کنید. به این منظور باید از طریق راه های ممکن مثل موسسات کاریابی، وب سایت های کاریابی معتبر و روزنامه های منتشر شده به دنبال شغلی مرتبط با رشته آکادمیک یا تخصص و مهارت خود باشید. لازم به ذکر است افرادی که دارای مدرک تحصیلی باشند شانس خود را برای یافتن کار افزایش می دهند، همچنین برای کار در شهر دبی لازم است به زبان رایج در دبی (زبان عربی و زبان انگلیسی) تسلط داشته باشید. در جدول زیر به معرفی برخی از وب سایت ها و موسسات کاریابی معتبر در دبی اشاره می کنیم.

وب سایت های کاریابی در دبی موسسات کاریابی معتبر در دبی
Bayt.com Aaech Consulting
Monster Gulf Accel HR Consultants
Gulf Talent ACR World
Naukri Gulf Adecco
Dubizzle ANOC
Career Jet Dubai Antal International
Khaleej Times Hays
GN Careers Headway
Efinancial Careers Jobtrack

شرایط کار و ویزای کار دبی

شرایط دریافت ویزای کار دبی

متقاضیان خارجی و بین المللی پس از موفقیت در دریافت دعوت نامه شغلی باید مراحلی را برای دریافت ویزای کار دبی بگذرانند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • در اولین قدم لازم است از وزارت کار دبی موافقت نامه ای دریافت شود که دریافت این موافقت نامه بر عهده کارفرما مربوطه است. در واقع دولت دبی بررسی می کند که آیا فرد صلاحیت های لازم برای شروع کار در دبی را دارد یا خیر.
 • پس از اخذ موافقت نامه برای فرد ویزای اجازه ورود به دبی با اعتبار 60 روز صادر می شود. با اخذ این مجوز فرد می تواند حداقل 2 بار وارد شهر دبی شود و به ازای هر ورود به مدت 30 روز در دبی اقامت داشته باشد.
 • پس از ورود متقاضی به دبی کارفرما کارت کار را برای فرد صادر می کند، اعتبار این کارت 2 ساله است. متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند که فقط 2 ماه فرصت دارند تا ویزای کار دبی را دریافت کنند، توصیه می شود مدارک خود را در کوتاه ترین زمان تهیه کنید.
 • در مرحله بعدی لازم است متقاضی برای دریافت ویزای کار دبی شناسه یا ID اماراتی را دریافت کند. برای دریافت این شناسه ارائه پاسپورت و موافقت نامه الزامی است.
 • مراجعه به بیمارستان های دبی و انجام آزمایشات و معاینات پزشکی تعیین شده.
 • پس از گذراندن این مراحل و تهیه مدارک لازم فرد باید برای دریافت ویزای کار دبی به اداره اقامت دبی مراجعه کند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار دبی

همانطور که گفته شد برای دریافت ویزای کار دبی لازم است مدارکی را تهیه و در زمان مراجعه به اداره اقامت و مهاجران به مسئول مربوطه ارائه کنید، که این مدارک عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • اصل و فتوکپی از مدارک شناسایی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده از کارفرمایی در دبی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی و آزمایشات انجام شده
 • عکس پاسپورتی
 • تاییدیه صلاحیت ورود به بازار کار دبی
 • تکمیل فرم درخواست
 • پرداخت هزینه ها
 • مجوز تجاری معتبر شرکت

اگر قصد شروع کار در بازار کار کشورهای عربی را دارید پیشنهاد می شود به مطالعه مقاله مقایسه ویزای کار عمان و قطر بپردازید.

تحصیل به عنوان راهی میانبر برای دریافت ویزای کاری دبی

اگر قصد دارید در دبی مشغول به کار شوید می توانید ابتدا از طریق مهاجرت تحصیلی که راهی آسان و سهل برای مهاجرت به دبی می باشد وارد این شهر شوید. پس از فارغ التحصیلی و اتمام دوره تحصیل دانشجو می تواند به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد و پس از یافتن کار و انجام اقدامات لازم ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار دبی تبدیل کند. متقاضیان خارجی می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی در رشته های مختلف حتی پزشکی و دندان پزشکی نیز ادامه تحصیل دهند. برای اطلاع از شرایط تحصیل در رشته دندان پزشکی می توانید به مقاله شرایط تحصیل در رشته دندان پزشکی در دبی رجوع کنید. متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای پیشرفته در دنیا را دارند می توانند برای کسب اطلاعات دقیق و تخصصی در خصوص شرایط کار با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  49  =  51