مهاجرت کاری عمان

ویزای کار عمان

اخذ ویزای کار عمان

ویزای کار عمان در دو سال گذشته و مخصوصا از سال 2019 به بعد به شدت مورد توجه ایرانیان بوده است. و با توجه به سختی های اخذ ویزاهای کاری از کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا و نیوزلند و… بسیاری از هموطنان با این تصور که ویزای کار عمان به سادگی صادر می شود دست به اقدام برای اخذ این ویزا می کنند. عمان که به آن سوئیس آسیا نیز می گویند در حوزه خلیج فارس واقع شده و از نظر جغرافیایی بعد از عربستان بزرگترین کشور در حوزه خلیج فارس محسوب میشود، همچنین ویزای کار عمان مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد.

 1. درآمد در عمان چه میزان است؟
 2. ویزای عمان چند وقته صادر میشود؟
 3. چه رشته هایی شانس بیشتری برای کاریابی دارند؟
 4. آیا کشور عمان اقامت و پاسپورت میدهد؟

این لقب از این جهت به این کشور داده شده که برای حل تعارضات کشورهای منطقه همیشه مداخله کرده و خود این کشور هیچ موقع در کانون درگیری ها نبوده است. این کشور در جنوب دریای عمان واقع شده و با کشور امارات و یمن همسایه است. پایتخت این کشور همسایه شهر مسقط است. این کشور در یک دهه گذشته با افزایش بهای نفت و درآمدهای سرشاری که از این حوزه به خود اختصاص داده است، به توسعه خود پرداخته و به همین علت با کمبود شدید نیروی کار در برخی رشته ها مواجه است.

 شرایط اخذ ویزای کار عمان

از سال 2019 ویزای کار عمان مورد تقاضای بسیاری از افراد بوده است. بسیاری از هموطنان بخاطر حقوق و دستمزدهای بالا و سهولت اخذ ویزای کار عمان به این کشور مهاجرت کرده و مشغول به کار شده اند. در ادامه مراحل، شرایط و راههای اخذ ویزای کار کشور عمان را بررسی می کنیم. مهاجرت از طریق ویزای کار عمان زمانی بر سر زبانها افتاد که این کشور مسیر پیشرفت خود را ترسیم و از سال ۲۰۰۲ بصورت جدی و برنامه ریزی شده شروع به ساخت پروژه های نفتی، پتروشیمی و صنعتی کرد.این کشور در زمینه ی کارهای عمرانی و خدماتی از جمله جذب توریست بسیار قدرتمند عمل کرده  در این رشته ها نیازمند نیرو میباشد.

 لیست مشاغل مورد نیاز عمان

 1. رشته های فنی مهندسی مانند عمران و نقشه کشی
 2. تاسیسات
 3. برق و الکترونیک
 4. نقاشی ساختمان
 5. آی تی و کامپیوتر
 6. رشته های نظام سلامت مانند: پزشکی و پرستاری و دندانپزشکی و اورژانس
 7. حسابدرای و فروشندگی و صندوق داری

درآمد در عمان

درآمد اصلی این کشور از طریق نفت و گاز و میعانات گازی حاصل میشود ولی آنها از طریق ماهیگیری و صنعت توریسم  مخصوصا از سال 2010 نیز درآمد زایی بالایی دارد. نوع حکومت این کشور عربی، پادشاهی میباشد. اتباع ۶۶ کشور جهان بصورت رایگان می توانند از ویزای کشور عمان بهره مند شوند. ولی اتباع ایران برای ورود به کشور عمان باید به آژانس های مسافرتی رجوع کنند. البته دریافت این ویزا برای ایرانیان کار سختی نیست و با پرداخت مبلغی ویزای متقاضی دریافت می شود.

البته هزینه ی زندگی در این کشور هزینه ی کمی نیست و در زمره ی کشورهای گران منطقه به شمار می اید و ارزش پول این کشور در دنیا بعد از دینار کویت ریال عمان است که بیشترین ارزش پولی را دارا می باشد. جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه زندگی در عمان روی لینک مربوطه کلیک کنید.

انواع ویزای کار عمان

عمان دو نوع ویزا را جهت استخدام افراد مورد نیاز در سیستم پذیرش خود تعریف کرده است.

 • ۱) ویزای استخدام قراردادی
 • ۲) ویزای استخدام

شرایط استخدام در عمان

در این نوع ویزا، فرد باید از طریق یک حامی که دارای ملیت عمان باشد یک درخواست استخدام داشته باشد.

به عبارتی دعوتنامه ی کاری یا همان جاب آفر داشته باشد.

اعتبار این نوع ویزا برای استفاده ۲ ماه از تاریخ صدور آن میباشد. همچنین اعتبار آن جهت اقامت در محل ۱ ماه از تاریخ ورود فرد به کشور عمان است. لازم به ذکر است که مهلت تمدید این ویزا نیز ۱ ماه است که اعتبار آن برای یک ورود میباشد. هزینه این نوع ویزا ۲۰ ریال عمان میباشد و برای جریمه تمدید اعتبار آن فرد باید هزینه ای معادل ۱۰ ریال برای هرماه به دولت عمان بپردازد.

مدارک مورد نیاز جهت استخدام قراردادی عمان

فرم درخواست الکترونیکی نیروی کار، باید توسط حامی تکمیل شده و با مهر به تائید حامی برسد.

این فرم باید به دو زبان عربی و انگلیسی باشد. مدارک زیر باید به این فرم  ضمیمه شود:

 • دو عدد عکس در ابعاد ۶×۴
 • کپی پاسپورت متقاضی ( اعتبار این پاسپرت باید کمتر از شش ماه نباشد)
 • از نمونه امضای امضا کنندگان که وزارت تجارت و صنعت آن راصادر نموده باید یک کپی تهیه شود.
 • از گواهی معتبر عضویت در اتاق بازرگانی و صنایع عمان و همچنین از ثبت نام تجاری معتبر باید یک کپی تهیه گردد.
 • اگر درخواست از طرف فردی دیگر باشد که در مجموعه شرکا نیست، این نماینده باید فردی با ملیت عمانی بوده و مجوز کتبی درخواست حامی که اداره گذرنامه و مسکن صادر کرده را اخذ کرده باشد.

ویزای استخدام کشور عمان

این ویزا نیز همانند ویزای استخدام قراردادی باید از طرف یک حامی که ملیت عمانی دارد اعلام نیاز و درخواست گردد.

این حامی با مسئولیت خودش فردی از اتباع خارجه را جهت استخدام در شغلی به عمان دعوت میکند.

سن فرد دعوت شده نباید کمتر از  ۲۱ سال تمام باشد.

اعتبار ویزای استخدام از زمان صدور به مدت ۳ ماه میباشد.

این نوع ویزا نیز قابل تمدید بوده و قابلیت ورود چندگانه دارد.هزینه اخذ این نوع ویزا معادل ۲۰ ریال عمان می باشد. جریمه ای که سفارت عمان جهت تمدید مهلت آن برای هر ماه در نظر گرفته مبلغی معادل ۵۰ ریال عمان می باشد.پس در هر دو نوع استخدام، داشتن یک پیشنهاد کاری از عمان اساسی ترین شرط ورود به این کشور است.

البته ذکر این نکته ازم میباشد که در چند سال اخیر با توجه به گشایش صدور ویزا در اروپا برای ایرانیان آن هم ویزای کار مانند کشورهای معتبری مثل آلمان و اتریش کمتر کسی به سمت ویزای کار کشورهای عربی رفته است و بزرگترین دلیل این بوده که کشورهای عربی در انتها به متقاضی اقامت دائم نمی دهند، برای بررسی بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله اقامت عمان را مورد مطالعه قرار دهید.

هزینه ویزای کاری عمان

جهت صدرو روادید کشور عمان باید 50 ریال عمانی پرداخت شود. و پس از دریافت ویزای توریستی فرد یمتواند در خاک عمان قرارداد کاری امضا کند و پس از آن ویزای کاری خود را دریافت کند. پس پروسه ی ویزای کاری عمان هزینه آنچنانی ندارد.

هر ریال عمان در سال 1398 شمسی حدود سی و هشت هزار تومان ایران میباشد.

تفاوت عمان و کشورهای اروپایی در ویزای کار

گرچه درآمد در این کشورها خوب میباشد اما وقتی کشورهای معتبر شنگن به خود فرد و خانواده اش اقامت و بعد از آن سیتی زنی اعطا میکنند متقاضی معمولا کشورهای اروپایی را برمیگزیند. البته کشور آلمان در دو سال اخیر بیشترین صدور ویزای کار در اروپا را داشته است و پارامترهایی که نیاز دارد پارامترهای سختی مانند ویزای کاری  استرایا و نیوزلند و کانادا نیست. جهت کسب اطلاعات در مورد کار در اروپا به لینک های ویزای کار آلمان و کاریابی در آلمان و ویزای کاری اتریش رجوع نمایید.

ویزای کار عمان

شرایط اخذ ویزای استخدام کشور عمان

در زیر قستی از شرایط لازم ذکر می شود:

 • فردی که خود را به عنوان حامی مالی معرفی می کند باید یک فردی با ملیت کشور عمان بوده که ظرفیت قانونی و کامل را دارا باشد. از طرفی دیگر باید مسئولیت صحت اطلاعاتی که در فرم درخواستی خود به سفارت ارائه کرده را تماما بر عهده بگیرد.
 • سن فردی که قرار است به عمان مهاجرت کند نباید کمتر از ۲۱ و بیشتر از ۶۰ سال باشد.
 • جنسیت فرد مورد تقاضا باید منطبق با جنسیت ذکر شده در مجوزی که اداره کل امور کارگری عمان صادر کرده است باشد.
 • مشخصات شغلی که در مجوز کار ذکر شده باید همان شغلی باشد که ویزا برای آن صادر شده است.

مدارک لازم جهت کار در عمان

در مرحله اول حامی، فرم الکترونیکی درخواست استخدام را باید تکمیل کند.بعد از مهر و تائید از طرف حامی مالی، آن را به دو زبان عربی و انگلیسی به رشته تحریر در می‌ آورد و مدارک زیر را به آن ضمیمه کرده و به اداره کل امور کارگری ارسال می کند.

 • دو قطعه عکس ۶×۴
 • اگر اعتبار گذر نامه فرد کمتر از ۶ ماه باشد باید یک کپی از گذرنامه وی به مدارک ضمیمه گردد.
 • یک نسخه از مجوزی که توسط وزارت نیروی عمان برای آن کار صادر گردیده باید منضم به فرم درخواست گردد.
 • اگر درخواست بوسیله فردی بجز حامی ارائه گردد، این  نماینده باید تبعه عمان بوده و مجوزی کتبی از اداره گذرنامه و اقامت برای درخواست کننده را در دست داشته باشد.
 • کشور عمان برای ورود اتباع برخی کشورها، اخذ یک گواهی پزشکی در خارج از کشور قانونی از وزارت بهداشت عمان را شرط کرده تا از سلامت جسمی آنان اطمینان حاصل کند. این گواهی
 • سلامت اگر به تائید وزارت بهداشت کشور عمان برسد، فرد اجازه ورود به خاک عمان را دارد. کشورهایی که اتباع آن ملزم به اخذ این گواهی هستند شامل هند، پاکستان، اتیوپی،فیلیپین، بنگلادش، مصر، اندونزی، سریلانکا و سودان میباشد.
 • برخی از مشاغل در عمان علاوه بر مدارک مورد نیاز، باید مجوز آن حرفه نیز توسط دولت عمان تائید شود.

کار در عمان

برای رسیدن به کار در عمان برخی از این مشاغل شامل حرفه های خاص مانند حرفه پزشکی، حرفه های آموزشی، حرفه های مذهبی و حرفه های رسانه ای می باشد. عمان کشوری است که حدود یک چهارم جمعیت آن، مهاجرینی هستند که مشغول کار در این کشورند.جمعیت کم و نداشتن نیروی کار ماهر در کنار مالیات ناچیز و عملا میتوان گفت صفر درصد و دستمزدهای بالا، همه و همه شرایطی را فراهم کرده تا افراد زیادی در پی تشکیل یک زندگی خوب به این کشور مهاجرت کنند.

اعزام نیروی کار به عمان

سالانه وبه صورت مقطعی کشور عمان از کشورهای همسایه درخواست نیروی کار میکند که به دلیل نزدیگی به ایران این موضوع شامل حال ایرانیان نیز میشود.

اعزام نیروی کار به عمان زیر نظر وزارت کار و امور اجتماعی ایران صورت میگیرد.

سایتهای کاریابی در عمان

در زیر برخی از سایتهای کاریابی معتبر عمان را به شما معرفی میکنیم:

 •  کاریابی رید (Reed)
 • https://www.reed.co.uk/account/register
 • کاریابی سیار
 • http://www.budgerecruitment.com/candidates
 •  استعداد جهانی NES
 • www.nesglobaltalent.com/find-a-job
 •  گروه استخدام نخبگان
 • http://www.eliterecruitmentgroup.com/candidate/register.asp
 •  مدیریت منابع انسانی جهانی المیلادی
 • http://al-miladi.com/contact_us.php
 • آژانس  انتخاب منابع انسانی
 • www.selecthr.ae/en/vacancies
 •  رندستاد خاورمیانه
 • www.randstad.com/jobs/job-search-results؟ct=220&r=true
 •  روش های تامین منابع انسانی خاورمیانه و شمال آفریقا LLC
 • http://www.menahrs.com/index.php/post-your-cv/

زندگی در عمان برای ایرانیان

با توجه به نزدیکی عمان و صدور بهتر ویزا برای ایرانیان برخی این کشور را برای زندگی انتخاب کرده اند.

زندگی در عمان برای ایرانیان تبدیل به مقصد جدید شده است. ویزای کار عمان در چند سال اخیر، در بین کشورهای آسیایی و گاه اروپائی توجه مخاطبان زیادی را که قصد مهاجرت به عمان دارند به خود جلب کرده است. با توجه به دشواری هایی که این ویزا داشته بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای کشور آلمان از طریق اخذ ویزای کار آلمان اقدام نمایند که در صورتی که تمایل به اخذ اطلاعات در این خصوص دارید پیشنهاد می کنیم مقاله مربوطه را مورد مطالعه قرار دهید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخ گویی و خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

39 دیدگاه برای “ویزای کار عمان

 1. ماهان گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود مرسی از توضیحات خوبتون

 2. ناجی گفت:

  من این مقاله ی خوب رو خوندم. ایا چیزی شبیه به این تو اروپا هست؟
  اروپا و شنگن به خاطر سطح زندگی قطعا برای ویزای کار بهتره

 3. رها گفت:

  مطالبتون کامل و جامع بود مرسی

 4. نرگس رحمتی گفت:

  من ویزای کاری المان رو خوندم این رو هم خوندم. به نظرم قطعا گزینه ی المان کاری بهتر و راحت تر هست و شانس بیشتر.

 5. ناصر زارعی گفت:

  با سلام و خسته نباشید..
  میخواستم تشکر کنم از اطلاعات سایتتون و اینکه بدونم از نظر امنیتی و رفاه اجتماعی تو چه سطحی هست کشور عمان و آیا به راحتی میتوان کار پیدا کرد و قرارداد بست..
  ممنون میشم در این مورد هم اعلام نظر بفرمایید

 6. سحر صابری گفت:

  با سلام و عرض ادب
  میخواستم اول تشکر کنم بابت اطلاعاتی که در این مقاله بهم دادید.
  و اینکه آیا کار رستوران و کافی شاپ در کشور عمان به چه صورت میباشد؟آیا این شغل در کشور عمان مورد استقبال شهروندان قرار میگیرد؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 7. لیدا بهرامی گفت:

  سلام با سپاس فراوان بابت مقاله پر محتواتون
  شما جاب آفر هم برای ما فراهم می کنید؟

 8. حسین گفت:

  با سلام از مطالب پرمحتوا کمال تشکر رو دارم
  اقامت گرفتن از کشورهای حوزه خلیج فارس به چه صورت است چون من شنیدم که فقط دفترچه اقامت صادر میکنند و به راحتی تمدید نمی کنند؟
  ممنون از پاسخگویی

 9. دیانا راد گفت:

  slm ba tashakor az page khooobetoon baraye akhze vizaye kare omman cheqadr zaman laazem hast?

 10. sohrab گفت:

  با تشکر از مطالب خوبتون آیا بعد از اخذ ویزای کا در این کشورهای عربی میشه اقامت دائم هم گرفت ؟

 11. ترانه گفت:

  سپاسگذارم از اطلاعات مفیدتون واقعا سطح علمی مقالات شما از سایت های دیگر بسیار بالاتر می باشد

 12. هما گفت:

  مقاله ى خيلى خوبى بود تشكر ميكنم بابت اطلاعات مفيدى كه در اختيارمون گذاشتيد. هر چند بنظرم بهتره تمركز آدم روى كشورى باشه كه حداقل بعد چند سال تابعيت ميده مثل آلمان، نه عمان !!!!!!!!!

 13. فاطیما محبی گفت:

  با سلام
  ابتدا تشکر میکنم برای اطلاعات جامع و کاملی که در اختیار مخاطبان قرار می دید، و سوالی داشتم که میخواستم به صورت تلفنی با کارشناسان مطرح کنم. ممنون میشم راه ارتباطیتون رو بفرمایید

 14. مهسا گفت:

  با سلام و عرض احترام
  ضمن تشکر از مقاله پر محتوای شما
  می خواستم بدانم در صورتی که کارفرما نداشته باشم از چه طریقی می توانم برای کار در کشورهای اروپایی یا انگلیسی زبان اقدام کنم و شرایط لازم برای اخذ آن چیست؟

 15. سعید گفت:

  ممنون از اطلاعات مفیدتون. میخواستم بدونم قبل از حضور در عمان، برای پیدا کردن موقعیت شغلی تو این کشور چقدر شانس وجود داره؟ آیا موسسه شما در این زمینه هم خدماتی داره؟ ممنون

 16. قراری گفت:

  سلام آیا اخذ ویزای اقامت دایمی عمان از طریق تاسیس شرکت تجاری میسر است؟ ممنون

 17. leilakk گفت:

  سلام. کارآفرینی در این کشور در چه زمینه‌ای موفقیت‌آمیزتر هست؟

 18. ali گفت:

  سلام من شنیدم ویزای کار عمان به سختی تمدید میشه تو سالهای بعد و اینکه زبان عربی برای یادگیری کار بسیار سخته

 19. سعید گفت:

  سلام دانشگاه های عمان در چه سطحی هستند؟

 20. Arezoo گفت:

  سلام مقاله خوبی بود متشکرم.
  اینکه فرمودید در سالهای اخیر متقاضیان مهاجرت به عنان زیاد شده یعنی امکان کاریابی در این کشور ضعیف تر شده یا مراحل مهاجرت سخت تر شده؟
  ممنونم.

 21. همایون گفت:

  چه مدت طول می کشه تا ویزا صادر بشه؟
  من شنیدم ویزای کار عمان تقریبا غیر ممکن هست

 22. جواد کریمیان گفت:

  سلام عرض ارادت.من فردی با 29 سال سن متاهل با مدرک فوق دیپلم معماری و شغل جوشکاری و نصب آسانسور و فعالیت ویزیت مواد غذایی مشغول بودم از شما دوست گرامی خواستار راهنمایی در رابطه با مهاجرت کاری ب کشور عمان،هستم با تشکر

  1. em.user2 گفت:

   سلام و احترام. برای مهاجرت کاری به کشور عمان به پیشنهاد شغلی نیاز است. در صورت داشتن پیشنهاد شغلی و کارفرما امکان اقدام برای شما وجود دارد. پیشنهاد میکنیم برای بررسی شرایط کشورها متناسب با رزومه خود با شماره ۲۶۷۰۵۳۵۶ تماس حاصل نمایید.

 23. حسین حبیبی گفت:

  سلام و احترام،
  باتشکر از مطالب ارسالی در مورد کار در کشور عمان،کاملا کامل و خوب بیان شده است.

 24. Roya گفت:

  درود و سپاس
  چقدر امکان کاریابی در عمان بدون سابقه کاری وجود دارد؟
  راهی برای کاریابی قبل از ورود به این کشور وجود دارد؟
  بسیار متشکرم.

 25. leilakk گفت:

  عالی بود

 26. کرمی گفت:

  لطف میکنید در مورد کاریابی و ثبت شرکت در عمان هم توضیحاتی بدین.مقاله ی ویزای کاری عمان خیلی راضی کننده بود.

 27. هزاره گفت:

  با سلام
  شرایط سرمایه گذاری در کشور آلمان چگونه است؟

 28. امید گفت:

  آیا با ویزای کاری می توان در عمان سرمایه گذاری انجام داد؟

 29. امیر عباس گفت:

  بابت ملب جالبتون در مورد ویزای کار عمان تشکر می کنم اگا امکانش هست در مورد ویزای کار آلمان هم مطلب بذارید

 30. ارشاد گفت:

  اینکه این کشور اقامت میده با نه رو تو این مقاله ننوشتید ممون میشم بفرمائید که با اخذ ویزای کار در نهایت اقامت حاصل می شه یا خیر با تشکر

 31. بهنام تولکی گفت:

  با ویزای کار عمان میشه اقامت این کشور رو بدست آورد؟ اگه نشه ترجیح میدم برم اروپا حتی اگه درآمد کمتری داشته باشه

 32. رضاوند گفت:

  میگن ویزا کانادا برای‌ ایرانیا راحت میدن. چه مدرکی باید اماده کرد

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب. بعضی از ویزاهای کشور کانادا مانند ویزای تحصیلی برای مقاطع تحصیلی و دوره های ورود به بازار کار با تضمین کار بسته به شرایط اولیه برای ایرانی ها آسان میباشد اما در این میان ویزای اسکیل ورکر نیز وجود دارد که از مدارک اصلی برای امتیاز سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی، مدرک زبان میباشد. پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرایید.

 33. Kasra گفت:

  سلام من 23 سالمه میخواستم لیسانس مهندسی مکانیک و کارت پایان خدمت و مشکلی برای خروج از کشورم ندارم میخواستم جهت کار در کشور های عمان،قطر،کویت،بحرین اقدام کنم هدفم از این کار فراهم کردن هزینه کار و زندگی و تحصیل در کشور های اروپا و آمریکا هستش .مچکر از سایت

 34. مجتبی میراحمدی گفت:

  سلام ممنونم از اطلاعات کاملی که در اختیارمون قرار دادید من ماسور هستم با 11 سال سابقه با مدارک بین المللی و دوستان زیادی دارم در عمان بنظر شما در این زمینه شغلی میتونم در عمان فعالیت داشته باشم و از لحاظ زبان به مشکل نمیخورم اگر منو راهنمایی کنید متشکرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار عمان در ابتدا باید کفیل داشته باشید و ویزای جستجوی کار عمان بگیرید که در این زمینه با شماره های موسسه برای راهنمایی تماس بگیرید

 35. جعفر گفت:

  سلام با دیپلم برنامه نویسی کامپیوتر و مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری مردانه میتونم ویزای کاری و در نهایت اقامت جهت عمان یا اروپا بگیرم ممنون میشم از راهنمائیتون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار عمان در ابتدا باید کفیل داشته باشید و ویزای جستجوی کار عمان بگیرید برای کشورهای اروپایی یا باید لیسانس داشته باشید یا کارفرمای اروپایی و فقط قطر عمان با دیپلم بهتون ویزای میدن که در این زمینه با شماره های موسسه برای راهنمایی تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *