مهاجرت کاری آلمان

ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان

ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در کشور آلمان
5 (100%) 2 vote[s]

در مقاله ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمانبه بررسی و شرایط اخذ ویزای کار و روش­های کاریابی و شرایط اخذ کارت آبی کشور آلمان خواهیم پرداخت. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با استفاده از وکلا و مشاورین با تجربه در عرصه حقوق بین الملل، شما را در باب اخذ ویزای کار و اخذ کارت آبی آلمان و همچنین روش­های کاریابی در این کشور راهنمایی خواهد کرد و همچنین در زمان اندک به طور تضمینی می­ تواند متقاضیان را به هدف خود برساند.

جمهوری فدرال آلمان نام رسمی کشور آلمان و جمعیت آن حدود 82 میلیون نفر می­ باشد. مساحت این کشور در حدود 357 هزار کیلومتر مربع و دومین کشور وارد کننده کالا در سرتاسر دنیا می ­باشد. پرجمعیت ترین کشور قاره اروپا، کشور آلمان می ­باشد و با کشورهای دانمارک، بلژیک، هلند، سوئیس، اتریش، لهستان و جهموری چک همسایه می­ باشد.

کشور آلمان دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی و نظام سیاسی این کشور، جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است. دولت این کشور بر پایه قانون اساسی سازماندهی شده و صدر اعظم، رئیس حکومت می­ باشد. یکی از قطب­ های صنعتی اروپا و ثروتمندترین عضو کشورهای اتحادیه، کشور آلمان می­ باشد.

شرایط ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان

ایالت­ های برلین، هامبورگ و وورتمبرگ بیشتر مهاجرین در این کشور را در اختیار دارند. برای اخذ ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان دو روش زیر وجود دارد:

در صورتی که تبعه اتحادیه اروپا باشید به آسانی قادر خواهید بود برای اتباع کشورهای استرالیا، اسرائیل، کانادا، سوئد، نیوزلند، ژاپن و کره مجوز کار در این کشور را بدون اخذ ویزا دریافت نمایید.

در صورتی که تبعه کشورهای دیگر باشید، قبل از ورود به خاک این کشور باید تقاضای ویزای کار دهید به استثنای کشورهای انگلستان، دانمارک و ایرلند.

اتباع سایر کشورها برای اخذ ویزای کشور آلمان باید فرم درخواست را از سفارت این کشور دریافت و اقدام به تکمیل آن نمایند. بعد از تکمیل فرم، تحویل مسئولین مربوطه داده تا مجوز کار در این کشور صادر گردد. پس از پایان این روند و ورود به خاک این کشور، دیگر احتیاجی به اخذ هیچ مجوزی برای دریافت کار نیست. هنگامی که فرد، کار پیدا نماید، ویزای کاریابی به ویزای کار تبدیل خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار آلمان

برای اخذ ویزای کار در این کشور باید مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. این مدارک به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • تکمیل فرم مربوطه
 • پاسپورت معتبر
 • نامه درخواست کار
 • پروسه برنامه کاری در آینده
 • گواهی نامه رانندگی
 • صورت حساب فرد
 • نام و نام خانوادگی معتبر
 • کپی تمامی مدارک و مبلغ ۶۰ یورو برای درخواست ویزا کار

درآمد مورد نیاز برای اخذ ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان و در نهایت اقامت کشور آلمان حدود 5 هزار یورو می ­باشد و متقاضی باید حداقل 36 هزار یورو حقوق در سال اخذ نماید. متقاضی باید به سازمان کاریابی کشور آلمان و یا موسسه های کاریابی آلمان مراجعه نماید و فرم درخواست را تکمیل و مدارک و رزومه کاری خود را ارائه دهد. بعد از انجام این مراحل، یک ویزای شش ماهه اخذ نماید و سرانجام باید در روزنامه­ ها، مجلات و سایت­ های کاریابی در جست و جوی شغل مورد نظر باشد و تقاضای کار نماید.

متقاضیان عزیز می­ توانند برای دریافت مشاوره در رابطه با ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشند و یا با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

شرایط لازم برای ویزای کاریابی آلمان

متقاضیان برای اخذ ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان  نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند، اما توصیه ما این است که زبان آلمانی را یاد بگیرید و به این زبان آشنایی داشته باشید. در طول مدت 6 ماه، متقاضی در صورت پیدا نکردن کار و شغل مناسب باید به کشور خودش باز گردد. در هنگام دریافت ویزای کاریابی کشور آلمان، متقاضی نمی­ تواند برای خانواده و فرزندان خود، اقامت اخذ نماید. مدارک و شرایط مورد نیاز برای ویزای کاریابی به شرح زیر می­ باشد:

 • مدرک دانشگاهی معتبر
 • درآمد سالیانه
 • دو قطعه عکس رنگی
 • بیمه نامه شخص
 • قرارداد کاری
 • قرارداد کاری حداقل 35 هزار یورو
 • شناسنامه
 • رزومه کاری
 • سوابق کاری
 • ترجمه کلیه مدارک ذکر شده
 • پرینت حساب مالی

ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان

اهداف درخواست اقامت کشور آلمان

اشخاصی که شغل و کار آنها عمومی می باشد باید به اداره مهاجرت آلمان برای ارائه مدارک خود مراجعه نمایند. مدارک لازم عبارتند از:

 • فرم مجوز اقامت
 •  دو قطعه عکس رنگی
 • پاسپورت معتبر
 •  کپی دو قطعه از مدارکی که در زمینه  کار و اشتغال حرفه­ای دارند.
 •  دعوتنامه­ای که از شرکت آلمانی فرستاده شده باید ارئه گردد.

اشخاصی که تحصیلات عالی و تخصص دارند. این کشور از اینگونه متقاضیان استقبال می­ نماید و به آنها اقامت می­ دهد. استادان و مدیران باید رزومه شغلی خود را آماده نمایند و درآمد آنها حداقل 85 هزار یورو باشد. ارائه قرارداد استخدام از شرکت لازم می باشد و همچنین فرم درخواست جهت اقامت، دو قطعه عکس رنگی، پاسپورت و رزومه کاری خود را ارسال نمایند.

اشخاصی که برای خودشان ایجاد شغل می نمایند و کارفرما محسوب می­ شوند. سه اصل ضروری در این رابطه به شرح روبرو می­ باشد:

شغل برای هدف و نیازهای شغلی این کشور باشد.

دارای سود اقتصادی برای این کشور باشد.

در صورت اخذ وام بانکی و پشتوانه مالی، حتما متقاضی باید اعلام نماید.

دریافت کارت آبی و مزایای آن در آلمان

یکی از شرط ­های مهم و اصلی ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان، داشتن مدرک دانشگاهی معتبر می­ باشد. اخذ بلوکارت ارتباط مستقیم با رشته و شغل مورد نظر متقاضی دارد. حداقل درآمد متقاضیان دریافت کارت آبی آلمان باید حدود 4 هزار یورو و متوسط در آمد در سال 50 هزار یورو باشد. همچنین متقاضی باید معادل حقوق دریافتی، مالیات پرداخت نماید.

اخذ کارت آبی کشور آلمان این امکان را به شما می­دهد تا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در جست و جوی کار باشید. با اخذ بلوکارت آلمان می­ توانید برای خانواده و فرزندان خود اقامت اخذ نمایید. مزایای اخذ کارت آبی یا بلوکارت کشور آلمان چهار سال اقامت در کشور آلمان می باشد و علاوه بر آن فردی که مشغول کار در آلمان می ­باشد، پس از ۶ ماه می تواند بلوکارت اخذ نماید و به وی اقامت سه ساله می دهند. اگر ۳۳ ماه به طور مداوم از اقامتش استفاده نماید و در زبان آلمانی به سطح B1  برسد، قادر خواهد بود اقامت ۲۱ ماهه دریافت نماید.

همچنین متقاضی می­ تواند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر نماید (بجز کشورهای انگلیس، ایرلند و دانمارک) و به کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز به مدت ۱۲ ماه به خارج از آلمان سفر نماید، بدون اینکه کارت آبی او منقضی گردد.

در صورت احراز شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان می توانید وارد این کشور شوید. قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاری لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان را بررسی نمائید. اگر شما عزیزان متقاضی ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان هستید، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بصورت رایگان تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =