مهاجرت به کشور کره جنوبی

ویزای کره جنوبی

ویزای کره جنوبی

دریافت ویزای کره جنوبی مانند ویزای سایر کشورها نیاز به داشتن شرایط و مدارک خاصی دارید که باید با اطلاع از آنها و داشتن آنها، نسبت به دریافت آن اقدام کرد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در اخذ ویزای این کشور راهنمایی و یاری خواهند کرد. دریافت ویزای این کشور به معنای صدور اجازه برای وارد شدن به این کشور است. نوع ویزا بسته به هدف متقاضی از سفر تعیین می شود و هر هدفی، مدارک و مراحل خاصی را می طلبد. دقت داشته باشید که در صورت تصمیم برای اقدام شخصی اخذ ویزا، باید دعوتنامه ای معتبر در دست داشته باشید و آن را به سفارت مربوطه ارائه دهید. در ادامه به تبیین انواع مختلف و پرطرفدار آن خواهیم پرداخت.

مراحل اخذ روادید کره جنوبی

ویزای کشور کره جنوبی انواع گوناگونی دارد که بنابر گفته های قبلی بر اساس اهداف متقاضیان طبقه بندی شده اند.

نام ویزا نوع ویزا
ویزای نوع A ویزای دیپلماتی کره جنوبی
ویزای نوع B ویزا گردشگری یا حمل و نقل
ویزای نوع C ویزای کوتاه مدت کره جنوبی
ویزای نوع D ویزای دانشجویی کره جنوبی
ویزای نوع E ویزای علمی و تحقیقاتی کره جنوبی
ویزا نوع F ویزای اقامت کوتاه مدت کاری یا ویزای ملاقات
ویزای نوع G ویزای درمانی یا پیگیری کره جنوبی
ویزای نوع H ویزای کار در کره جنوبی
ویزا نوع M ویزای نظامی در کره جنوبی
ویزا نوع T ویزای ترانزیت بین فرودگاهی

برای اخذ ویزای فوری کره جنوبی باید مراحل خاصی را طی نمایید که ما در این جا راجع به این مراحل توضیحات مختصری ارائه می دهیم. اولین قدم برای اخذ ویزای این کشور دریافت وقت سفارت است. بدون دریافت نوبت نمی توانید دیگر مراحل را طی نموده و مدارک لازم را به مسئولین مربوطه ارائه دهید. پس از دریافت وقت سفارت باید لیست مدارک مورد نیاز را دریافت کرده و همه آن ها را تا تاریخ مشخص شده تهیه نمایید. اگر در روز مصاحبه مدارک شما کامل نباشد در مراحل بعد به مشکل بر می خورید. یکی دیگر از موارد مهم، دعوتنامه است که در صورت وجود، می تواند روند رسیدگی به پرونده شما را سرعت ببخشد.

مدارک لازم برای اخذ روادید جهت ورود به کره

برای اخذ ویزای کشور کره جنوبی نیاز به ارائه مدارکی دارید. ناگفته نماند که این مدارک عمومی هستند و بسته به نوع سفر، ملزم به ارائه مدارک دیگری نیز هستید. لیست مدارک عمومی برای صدور ویزای کره جنوبی به شرح زیر است:

 • گذرنامه همراه با کپی. اعتبار باقی مانده گذرنامه ها نباید از 6 ماه کمتر باشد.
 • 6 عدد عکس رنگی جدید که به صورت واضح و با پس زمینه سفید و نیز بدون کلاه و عینک گرفته شده باشند.
 • شناسنامه به همراه کپی آن. ترجمه مندرجات شناسنامه نیز باید ارائه گردد.
 • اثبات تمکن مالی متقاضی الزامی ست که تحقق این امر هم با ارائه میزان موجودی و گردش حساب بانکی امکان پذیر است و هم با ارائه اسناد مالکیت ممکن است.
 • مدارک شغلی متقاضی نیز باید به طور دقیق تهیه و ارائه گردد، اگر کارمند هستید گواهی مربوطه را از شرکت محل کار خود دریافت کنید و اگر کار آزاد دارید پروانه کسب خود را ارائه دهید. وجود فیش حقوقی و سابقه بیمه نیز نشان می دهد که در کشور مشغول به کار هستید و باید به زودی بازگردید.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

کره جنوبی دانشگاه های معتبر بسیاری را در خود جای داده است و کشوری مناسب برای دستیابی به پیشرفت های علمی است. اگر بخواهید کشورهای انگلیسی زبان را برای تحصیل انتخاب کنید ملزم به پرداخت هزینه های گزافی هستید اما یکی از مزایای کشور کره، هزینه های بسیار پایین تر زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهاست. دانشگاه ها فرصت های مناسبی را در اختیار محصلان خارجی قرار می دهند و متقاضی می تواند در صورت نیاز برای دریافت بورسیه و کمک هزینه نیز اقدام کند.

برای ورود به دانشگاه ها گذر از مرحله آزمون الزامی ست و پس از اخذ تاییدیه از دانشگاه موفق به دریافت ویزای تحصیلی این کشور خواهید شد. برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی نیاز به ارائه مدارکی خاص دارید:

 • تاییدیه و پذیرش از طرف دانشگاه واقع در کره جنوبی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات دروس نیز الزامی ست.
 • متقاضی نباید هیچ گونه سوء سابقه ای داشته باشد، هر فرد باید مدارکی را نیز در جهت اثبات این موضوع به مسئول سفارت ارائه دهد.
 • در جهت اثبات تمکن مالی باید مستنداتی در خصوص حساب بانکی متقاضی ارائه گردد که ثابت کند می توانید هزینه های یکسال زندگی و تحصیل در این کشور را به صورت یکجا پرداخت نمایید.

ویزای تحصیلی کره جنوبی

روادید کاری کره جنوبی

اگر دارای مهارت یا تخصص خاصی هستید می توانید با ارائه مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. ویزای کاری نیز یکی از انواع پرطرفدار ویزای کشور کره جنوبی است. در راستای تحقق این امر باید یکی از شرکت ها و موسسات معتبر فعال در کره به عنوان یک کارفرما برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید. دریافت این دعوتنامه اولین و مهم ترین قدم شما در خصوص اخذ ویزای کاری است. ناگفته نماند که این نوع ویزای کشور کره انواع مختلفی دارد:

 • ویزای اشتغال کوتاه مدت
 • ویزای مدیریت تجارت
 • ویزای سرمایه گذاری خارجی
 • ویزای کار حرفه ای
 • ویزای کار خاص

با توجه به متفاوت بودن ویزاهای کار کشور کره، مدارک ویژه ای نیز از شما درخواست می شود:

 • مدارک علمی معتبر
 • سابقه کاری و رزومه کاری
 • اثبات برخورداری از مهارت های خاص و تخصص
 • مدارک لازم در خصوص نداشتن سوء سابقه

اخذ روادید پزشکی جهت درمان در کره جنوبی

برای دریافت ویزای پزشکی یا همان درمانی باید متقاضی مستنداتی در خصوص بیماری خود ارائه دهد. او باید اثبات کند که کشور کره از تکنولوژی و علم لازم برای درمان او برخوردار است و تنها راه درمان او سفر به این کشور و بستری شدن در بیمارستان های واقع در آنجاست. مجمع های علمی پزشکی نیز باید درخواست او را تایید کنند و پزشک معالج نیز می تواند بیمار را در راستای تسهیل روند اخذ ویزا یاری دهد. مدارک لازم برای اخذ ویزای پزشکی کره جنوبی عبارت است از مدارک لازم برای توانایی پرداخت هزینه های بیمارستان، مدارک پزشکی مورد تایید پزشکان دو کشور و دعوتنامه به همراه تاییدیه پزشک معالج یا بیمارستان واقع در کشور کره جنوبی.

پیوست به خانواده و ازدواج برای مهاجرت به کره جنوبی

در خصوص اخذ این نوع از ویزای این کشور باید بدانید که سن قانونی تعیین شده در این کشور برای ازدواج 20 سال است و افراد زیر 20 سال فقط با کسب اجازه از والدین خود می توانند ازدواج کنند. بنابراین اگر به این سن نرسیده اید کمی دست نگه دارید تا بتوانید به موقع اقدامات لازم را انجام دهید. طبق مصوبه های سال 2013 برای هر فردی که بخواهد با یک کره ای ازدواج کند یک آزمون برگزار می شود و او باید حداقل نمره تعیین شده را کسب کند تا بتواند مراحل بعدی را پشت سر بگذارد تا واجد صلاحیت دریافت اقامت این کشور گردد. مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کره جنوبی عبارت است از:

 • قبولی در آزمون زبان کره که سطح آن مبتدی ست.
 • اثبات توانایی مالی همسر برای ساپورت فردی که می خواهد با او ازدواج کند.
 • مشخص بودن محل اقامت پس از ازدواج
 • ارائه مدارک معتبر و رسمی ازدواج

ویزای توریستی کره جنوبی

پایتخت کشور کره حدود 2000 سال قدمت دارد به همین علت جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری را در خود جای داده است و مقصدی مناسب برای یک تور گردشگری به عنوان تور کره جنوبی به شمار می آید. اگر شخص متقاضی کمتر از 18 سال سن داشته باشد باید رضایت نامه محضری والدین خود را نیز در پرونده مدارک قرار داده باشد و به مسئول سفارت بدهد. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی عبارت است از:

 • مدرک رزرو بلیط بصورت رفت و برگشت. بلیط برگشت نشان دهنده این است که شما قصد دارید پس از پایان سفر به کشور بازگردید، تاریخ آن نیز باید مطابق با تاریخ اعتبار تعیین شده برای ویزا باشد.
 • مدارک مربوط به رزرو هتل. اگر جزء آن دسته از کسانی هستید که با دعوتنامه به این سفر توریستی نمی روید باید مدارک لازم در خصوص رزرو محل اقامت خود را در تور کره جنوبی به مسئول سفارت ارائه دهید. تایم رزرو باید با مدت زمان اقامت شما در کشور کره تطابق داشته باشد.
 • مدارکی در خصوص اثبات هدف سفر خود و همچنین برنامه سفر

چنانچه در پی مهاجرت ازطریق تحصیل در کشور کره جنوبی و اخذ اقامت در کره جنوبی هستید می توانید با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از راه تحصیل در کره جنوبی اقدام نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “ویزای کره جنوبی

 1. یاسمن گفت:

  سلام
  برای ادامه تحصيل و گرفتن اقامت دائم به چه چیزی نیاز هست؟(تحصیل در مقطع دیپلم به بالا)
  و اینکه به صرفه ترین راه چیه؟
  لطفا جواب بدید
  باتشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله هزینه تحصیل در کره جنوبی رو مطالعه نمایید و اگر سوالی بود بفرمائید در خدمتتون هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.