مهاجرت کاری آمریکا

ویزای H1B آمریکا

ویزای H1B آمریکا

کسب ویزای H1B آمریکا به کارمندان و افراد متخصص خارجی تحت شرایط خاص این اجازه را می دهد تا وارد خاک کشور آمریکا شوند و در این کشور مشغول به کار شوند. کسب ویزای H1B آمریکا شرایط و قوانین خاص خود را دارد و باید به صورت کامل اطلاعات مربوط به آن بررسی شود. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند در این نوشتار به این شرایط و قوانین به صورت کامل اشاره کنند.

 • شرایط کار در کشور آمریکا چیست؟
 • چه کسانی به ویزای H1B در آمریکا نیاز دارند؟
 • مزایای دریافت این ویزا در آمریکا چیست؟
 • آیا می توان با استفاده از ویزای H1B به همراه خانواده به آمریکا وارد شد؟

درباره ویزای H1B آمریکا

هر ساله هزاران نیروی کار خارجی توسط شرکت های آمریکایی که در تلاش هستند کارکنان و کارمندان توانا با دانش کافی جذب کنند، استخدام می شوند. به عنوان مثال، یک شرکت معماری آمریکایی ممکن است به یک متخصص فنی احتیاج داشته باشد و نتواند موقعیت کاری مربوطه را با یک کارگر واجد شرایط آمریکایی پر کند. بنابراین، این شرکت برای جستجوی نیروی کار به یک مرکز آموزش معماری در کشور دیگری می رود و اقدام به یافتن نیروی کار می کند. پس از یافتن نیروی کار، شرکت آمریکایی باید تمامی امور مربوطه به کسب ویزای H1B آمریکا برای نیروی کار خارجی برا به عهده بگیرد. ورود و شروع کار نیروی کار خارجی برای شرکت معماری در کشور آمریکا با کسب این ویزا انجام می شود. ویزای H1B برای اشتغال در زمینه های مختلف تخصصی و حرفه ای می تواند راهی برای مهاجرت به آمریکا و کار در این کشور باشد.

ویزای H1B ویزای شغلی ویژه موقت یا غیر مهاجرتی آمریکا است و افرادی موفق به کسب این ویزا می شوند که با اثبات توانایی ها و مهارت های خود در یک شرکت یا کمپانی معتبر در آمریکا استخدام شوند. افرادی که قصد کسب ویزای H1B را دارند معمولا به مدرک دانشگاهی یا یک مدرک معتبر جهت اثبات توانایی های خود دارد و حتی افرادی که سه سال سابقه کاری داشته باشند نیز ممکن است بتوانند موفق به کسب ویزای H1B شوند. به طور کلی برای کسب این ویزای متقاضیان باید مهارت ها، تجربه ها و توانایی های کاری خود را اثبات کنند. ويزاي H1B برای سه سال اعتبار دارد و به یاد داشته باشید که این ویزا قابل تمدید برای شش سال است. هر برنامه برای کسب این ویزا باید توسط یک شرکت معتبر حمایت شود. بنابراین فرد باید قبل از ارائه درخواست، پیشنهاد کار، تحصیلات یا کارآموزی داشته باشد.

واجدین شرایط دریافت ویزای H1B آمریکا

ویزای H1B مجوزی است که از سوی دولت ایالات متحده به کارگران خارجی برای مهاجرت به ایالات متحده برای کار در یک شرکت آمریکایی داده می شود. به طور خاص، کارگر خارجی باید در یک زمینه کار کند که نیاز به دانش تخصصی داشته باشد و شرایط کاری مورد نظر را برآورده کند. علاوه بر کارگران متخصص، ویزای H1B برای کارگران مختلف و انواع کارگران پروژه های تحقیق و توسعه تعاونی وزارت دفاع نیز صادر می شود. هنگام درخواست ویزای H1B، متقاضی توسط کارفرمای آمریکایی خود که وی را استخدام کرده اند حمایت مالی می شود. کارفرما هزینه ویزای متقاضی را پرداخت می کند و مدارک لازم را از طرف متقاضی ارسال می کند تا وی را به آمریکا برساند تا بتواند برای شرکت خود کار کند.

شرکت های آمریکایی که قصد دارند در زمینه های تخصصی مانند IT، مالی، پزشکی، حسابداری، معماری، مهندسی، ریاضیات، علوم و غیره نیروی کار متخصص جذب کنند، می توانند از ویزای H1B بهره مند شوند. هر فرد برای اشتغال در سطح حرفه ای که معمولاً نیاز به داشتن مدرک لیسانس یا بالاتر را دارد می تواند اقدام به کسب ویزای H-1B کند. به طور کلی کسب ویزای هایی که در طبقه بندی ویزاهای مهاجرتی قرار نمی گیرند بسیار سریعتر انجام می شود. به همین دلیل، کسب ویزای H1B آمریکا بسیار رایج است و افراد زیادی با کسب این ویزا وارد خاک کشور ایالات متحده آمریکا می شوند.

واجدین شرایط دریافت ویزای H1B آمریکا

صلاحیت های کسب ویزای H1B آمریکا

ویزای H1-B ایالات متحده به گونه ای طراحی شده است که برای کارمندان در مشاغل تخصصی استفاده می شود. شغل تخصصی مورد نظر باید یکی از معیارهای زیر را داشته باشد تا بتواند به عنوان شغل حرفه ای و تخصصی معرفی شود:

 • اشتغال در شغل مورد نظر نیاز به داشتن مدرک تحصیلی لیسانس یا مدرک بالاتر داشته باشد
 • مدرک تحصیلی مورد نیاز شغل در صنعت رایج باشد و یا شغل به قدری منحصر به فرد باشد که فقط قابل انجام توسط یک فرد دارای مدرک باشد
 • کارفرما از متقاضی درخواست مدرک تحصیلی یا معادل آن برای شغل مورد نظر کند
 • ماهیت وظایف خاص آنقدر تخصصی باشد که دانش لازم برای انجام وظایف معمولاً با دستیابی به مدرک لیسانس یا بالاتر ممکن باشد

همچنین کارمندان خارجی برای اینکه واجد شرایط دریافت پیشنهاد شغلی در یک حرفه تخصصی باشند باید یکی از معیارهای زیر را رعایت کنند:

 • کسب لیسانس در زمینه مربوطه از یک کالج یا دانشگاه در ایالات متحده آمریکا
 • کسب مدرک خارجی که معادل لیسانس یا بالاتر از لیسانس آمریکا در حرفه تخصصی باشد
 • کسب مجوز دولتی بدون محدودیت در ایالات متحده آمریکا که به متقاضی اجازه می دهد به زمینه حرفه ای مورد نظر آموزش ببیند و مشغول به کار شود
 • متقاضی دارای تحصیلات یا تجربه در زمینه تخصصی مورد نظر باشد

موقعیت هایی که مشاغل تخصصی نیستند، یا نامزدی که فاقد صلاحیت یا تجربه ویزای H1B است می تواند اقدام به کسب ویزای H-2B کند. همچنین متقاضیانی که واجد شرایط ویزای H-1B نباشند ممکن است بخواهند اقدام به کسب ویزای L-1 کنند. ویزای L-1B ویزای غیر مهاجرتی است که به شرکت هایی که در ایالات متحده و خارج از کشور فعالیت می کنند، اجازه می دهد تا کارمندانی را که در کشورهای خارجی مشغول به کار هستند را تا پنج سال به کشور آمریکا منتقل کند.

شرایط اخذ اقامت در کشور آمریکا

ویزای H1B به مدت سه سال اعتبار دارد و می تواند تا شش سال تمدید شود. با در نظر گرفتن مشاغل افراد و متخصصان، استثناهایی نیز وجود دارد که موجب تمدید این ویزای برای سال های بیشتر می شود. به عنوان مثال، یک کارمند خارجی وزارت دفاع ایالات متحده می تواند ویزای خود را تا 10 سال کل تمدید کند. متقاضیان و افرادی که از شرکت مربوطه به دلایل مختلفی خارج می شوند می بایست کارفرمای جدیدی پیدا کنند و مدارک خود را مجددا تکمیل کنند. متقاضیان دو ماه مهلت خواهند داشت که در کشور آمریکا بمانند و اقدام به کسب کارت سبز یا کارفرمای جدید کنند. در صورت اخراج از شرکت، کارفرمای متقاضی مسئولیت هزینه های حمل و نقل برگشتی متقاضی را به عهده خواهد شد مگر اینکه متقاضی به طور داوطلبانه شرکت را ترک کند.

هر ساله متقاضیان زیادی با کسب ویزاهای مختلف اقدام به مهاجرت به آمریکا می کنند. هموطنان عزیز می توانند برای مطلع شدن از روش های مختلف مهاجرت به کشور آمریکا و کسب اطلاعات کامل درباره آمریکا و شرایط اقامت در این کشور با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

2.5/5 - (2 امتیاز)

8 دیدگاه برای “ویزای H1B آمریکا

 1. آزیتا گفت:

  سلام،آیا برای ثبت نام هم باید مدارک زبان ارائه کنیم با برای بعد نیازه،چون فکر کنم گرفتن آیلتس من تا آخر امسال طول میکشه…

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   موقع ثبت شرکت نیازی به مدرک ندارید ولی زمانی که قصد خروج از کشور و دریافت ویزا رو داشته باشید باید مدرک ارائه کنید

 2. ساتاز گفت:

  سلام این ویزا به مدرک آیلتس احتیاج داره،

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله مدرک زبان رو نیاز خواهد داشت

 3. هومن اسکندری گفت:

  با عرض سلام و احترام،
  آیا اگر کسی ویزای کاری برای بنده اقدم کنه، و با توجه به اینکه تو ایران هستم، با این شرایط برا ایرانیان ویزا کاری صادر میشه؟ ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در حال حاضر خیر متاسفانه

   1. مهدی گفت:

    سلام. در شرایط فعلی و با قوانین مورد تایید بایدن چطور؟ باز هم ایرانیان نمی توانند از این ویزا استفاده کنند؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     بایستی به دست شانس و اقبال بسپرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :