صفحه اصلی » تحصیل پزشکی در خارج کشور » ویزا برای پزشکان و دندانپزشکان
سفیران سروش سعادت

ویزا برای پزشکان و دندانپزشکان

ویزا برای پزشکان و دندانپزشکان
نوشته شده توسط mrnorozi | تحصیل پزشکی در خارج کشور, تحصیل و اعزام دانشجو, مهاجرت | دیدگاه ۱

اقامت پزشکان و دندانپزشکان در خارج از کشور

کار و طبابت پزشکان برای خارج از کشور به چه صورت است؟ایا مدرک پزشک ایرانی مورد پذیرش دیگر کشورها است؟کار و یا ادامه ی تحصیل پزشکان و دندانپزشکان در دوره های تخصص و یا فلوشیپ به چه منوال است؟اقامت پزشک و شغل پزشک در کشورهای دیگر از چه اعتباری برخوردار است؟دوره های تطبیقی و گذراندن معادل در دیگر کشورها برای اقامت پزشکان به چه ترتیب است؟آیا قوانین کشورها در مورد پزشک ایرانی یکسان است؟ در این مقاله به تمام موارد بالا میپردازیم و مینویسیم که کدام کشورها برای پزشکان ایرانی کشور مناسبیست جهت مهاجرت و اقامت.

چنانچه مدرک دکترای حرفه ای دارید یا به عبارتی پزشک یا دندانپزشک هستید و میخواهید که در خارج از ایران کار کنید یا تحصیل را در خارج از ایران ادامه دهید این اطلاعات که ما به طور اختصار و شامل اهم مطالب آوردیم ، میتواند برای شما عزیزان مفید باشد. ما مطالب را به طور مقایسه ای و با تحلیل آوردیم تا شما بتوانید با اطلاع از جمیع شرایط و مطالب به راحتی اتخاذ تصمیم بفرمایید.

جدیدترین کشوری که برای پزشکان و دندانپزشکان ویزای کار صادر میکند کشور دانمارک است.

ویزای معروف به ویزای xg1

در صورتی که به عنوان یک پزشک یا دندانپزشک در کشوری غیر از دانمارک تحصیل کرده باشید، می توانید برای ویزای اقامتی در دانمارک اقدام کنید که یادگیری زبان دانمارکی و پشت سر گذاشتن آزمون های حرفه ای و غیره را که برای اخذ تاییدیه به عنوان پزشک یا دندانپزشک ضروری هستند، میسر می کند.

مجوز اقامتی که به منظور اخذ تاییدیه صادر می شود به فرد حق و اجازه کار پزشکی  نمی دهد.

بنابرین برای کار باید برای یک مجوز کار مجزا در ارتباط با به اصطلاح اشتغال برای اهداف تطبیقی و آموزشی اقدام کرد که به طور کلی بخشی از فرایند اخذ تاییدیه خواهد بود.

در صورتی که از پیش مجوز اقامت دانمارک را مثلا به عنوان همراه فردی که در این کشور اقامت کاری یا

تحصیلی دارد، در اختیار داشتید نیازی به درخواست برای یک مجوز جدید نیست. می توانید از مجوز کنونی برای تکمیل فرایند کسب مهارت مورد نیاز برای مرجع امنیت بیمار دانمارکی برای اخذ تاییدیه به عنوان پزشک یا دندانپزشک استفاده کنید.

کار برای دکترها (ویزای کار برای پزشکان و دندانپزشکان – راههای مهاجرت کاری برای دکترها )

سه کشوری که ویزای اسکیل ورکر یا اصطلاحا ویزای مهارت تخصصی برای پزشکان صادر میکنند و ارزشمند هستند کشورهای کانادا و استرالیا و نیوزلند میباشد.

در این مقاله این سه کشور را به صورت اختصاری بررسی کرده و در کقاله ی مجزای خود این نوع ویزای ها  و این نوع کشورها جزییات بیشتری را مورد تحلیل قرار میدهیم.

رشته ی پزشکی و دندانپزشکی از مشاغل مورد نیاز قطعی این کشورها به شما می اید و شدیدا نیاز به پزشک و دندنپزشک در این کشورها به چشم می اید. اما برای موفقیت در اخذ این نوع ویزاها که میتوان گفت از سخت ترین ویزاها به شمار می اید نیازمند مدرک زبان فوق بالا در سطح ایلتس هفت و یا داشتن یک پیشنهاد کاری از کشور کاناداست.

به همین جهت اگر پزشکی فکر میکند که  با داشتن سابقه کار نسبی توانایی گرفتن ایلتس هفت یا بالاتر  را دارد میتوان گفت شرایط گرفتن ویزای اسکیل وورکر استرالیا و نیوزلند را دارد چرا که این دو کشور برای صدور این نوع ویزای نیازمند داشتن پیشنهاد کاری نیستند.

این سه کشور برای صدور ویزا نسبت به توانایی و مدارک فرد متقاضی امتیاز صادر میکند و منوط به رسیدن مشخصی امتیاز میداند صدور ویزا را.که از شرایط اصلی این امتیازبندی سن و مدرک تحصیلی و مدرک زبان و سابقه کار میباشد .

البته به غیر این موارد اصلی میتوان امتیازهای دیگری نیز اخذ کرد که هر کسی از آنها برخوردارنیست.

پزشکان و دندانپزشکان عزیزی که مایل به مهاجرت به اروپا یا امریکا هستند بایستی به این نکته دقت داشته باشند که مدرک دکترای حرفه ای یا پزشکی و دندانپزشکی ایران در اکثر کشورهای دنیا مورد تایید قطعی نیست و مدرک ایشان به طور کارشناسی ارشد ارزیابی میگردد. برای ارزیابی مدرک و قبولی آن در اکثر کشورها یک امتحان دیگر برگزار میگردد که پزشک مورد نظر ابتدا باید ان امتحان را با موفقیت پشت سر بگذارد تا بتواند بعد از آن و پشت سر گذاردن دوره های ملزوم، به عنوان یک پزشک یا دندانپزشک شروع به کار کند.این امتحانات با هم فرق دارد مثلا در امریکا تمام دکترها باید امتحان USMLE  را پشت سر بگذارند. لذا پیش از هر مطلبی ما در مورد امریکا و این امتحان با شما سخن خواهیم گفت.

تحصیل یا کار پزشکان و دکترها در آمریکا (وکیل مهاجرت امریکا برای مهاجرت دکترها یا پزشکان)

چنان که قبلا عرض شد پزشکان برای مهاجرت به امریکا چه برای تحصیل یا کار در امریکا ، بایستی امتحان USMLE را اخذ کنند ، البته نکته ی بسیارمهم این است که در برخی ایالات و در قسمت های دور افتاده آنها ، دکتر میتواند حتی بدون پشت سر گذاشتن امتحان USMLEوارد کار شوند اما در اکثر موارد پشت سر گذاشتن امتحان USMLE از موارد الزامی می باشد.و فرد طبیب مذکور باید این دوره را بگذراند. چه برای امتحان USMLEتشریف ببرید یا چه برای کار درمناطق دور افتاده متقاضی باشید ، هر دوی اینها راه درستی برای اقدام نیست زیرا اگر برای USMLEاقدام کنید یا برای ویزای کار (H1b) در هر دو صورت ویزای شما بسیار پرریسک است.

 ویزا برای پزشکان و دندانپزشکان

ما تصور میکنیم که عالی ترین کار برای شما این است که از راههای دیگر ویزای امریکا را گرفته ، وارد امریکا بشوید و اولا ببینید همه چیز مورد دلخواه شما و همان طور که تصور مینمودید هست یا نه ؟ ثانیا اگر تمایل دارید پس از ورود در امریکا بمانید میتوانید در یک course  آمادگی آزمون USMLEثبت نام کنید و ویزای شما و خانواده به تحصیلی تبدیل میشود، در نتیجه بعد از گذراندن دوره و انجام امور مقدماتی ، امکان اقدامات بعدی برای اخذ اقامت کاری در امریکا فراهم خواهد شد.

نکته بسیار مهم این است که همانطور که پیشتر هم بر عرضتان رسید ، اساسا با ثبت نام USMLE نمی توانید ویزای امریکا را بگیرید یا به عباراتی شانس اخذ ویزا خیلی پائین است. همچنین شانس یافتن کار در مناطق محروم امریکا که بدون USMLEشما میتوانید آن کارها را تقاضا کنید که برفرض هم اگر کار را یافتید فرآیند اخذ ویزای H1bخود یک پروسه دشوار به شمار می رود که گاها تا دو سال به طول می انجامد. اما طرق آن در صورتی که در امریکا باشید بسیار آسانتر است، بنابرین ابتدا برای ویزای امریکا اقدام کنید، به امریکا بروید بعدا در آنجا برای سایر امور اقدام بفرمایید. اگر مایل هستید در زمینه ویزای امریکا برای پزشکان و دندانپزشکان، نحوه ورود اولیه ، اخذ اقامت امریکا و امثال این نوع اطلاعات مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید میتوانید با وکلا و مشاورین موسسه ما  تماس حاصل فرمایید.

کشورهای دیگری که مدرک پزشک ایرانی در آنها از اعتبار بالایی برخوردادر است و میشود گفت که بهترین این کشورهاست کشور آلمان است که از زمان معاهده ای که در زمان رضا خان با کشور آلمان منعقد شد بر این شد که پزشک ایرانی با گذراندن دوره های کوتاه مدت و راحت بتواند به عنوان پزشک المانی طبابت کند و اصطلاحا به بیمار آلمانی اجازه ی دست زدن داشته باشد.

اما با همه ی این احوالات گرفتن پذیرش تخصص از کشور آلمان مخصوصا زمانی که از این کشور دور هستیم کاریست خیلی سخت.و اکثر پزشکان و دندانپزشکان ایرانی میروند سمت ویزایی دیگر جهت ورود به این کشور وپس از آن با مکاتبات و تلاش نسبی موفق میشوند که اخذ پذیرش تخصص و گذراندن دوره های کاری جهت ادامه ی موفقیت و اخذ اقامت اتحادیه اروپا و شنگن.

که معمولا اکثر پزشکان ایرانی به سمت ویزای در جستجوی کار کشور آلمان میروند و از آنجایی که رشته ی پزشکی در پازیتیو لیست یعنی لیست رشته های مورد نیاز المان میباشد بدون نیاز به داشتن قرارداد کاری و یا پیشنهاد کاری میتواند این ویزا را اخذ کرده و راه را برای ادامه ی موفقیت هموار کند.مخصوصا از آنجایی که مراوده ی سیاسی و اقتصادی و علمی ایران و المان از دیر باز رابطه ی خوبی بوده است.

به این صورت که اگر کسی بخواهد از اینجا برای پذیرش تخصص در آلمان اقدام کند باید مدرک زبان فوق بالای آلمانی در سطح c1 ارائه کند. و همچنی از یک استاد راهنمای المانی از دانشگاههای معتبر المان پذیرش را اخذ کرده باشد.که اینها از موانع اصلی گرفتن پذیش تخصص از المان میباشد. از این روست که ویزای در جستجوی کار المان بسیار راه کم هزینه و مطمینی جهت ورود به کشور آلمان اشت. مخصوصا که اصلا مدرک زبان سطح بالایی مورد نیاز ندارد و در پاره از اوقات دیده شده که سفارت المان در ایران بدون نیزا به مدرک زبان ویزا را صادر کرده است. هرچند که بهتر است فرد برای موفقیت خود نیز که شده تا حدودی زبان المانی را سپری کرده باشد.و اشنایی داشته باشد.

در نتیجه یکی از بهترینهای مهاجرت و اقامت پزشکان کشور آلمان میباشد.

دیگر کشوری که در این زمینه و برای پزشکان و دندانپزشکان توصیه میشود کشور اتریش است که البته تا دو سال پیش یک کورس سه ساله ی بسیار خوب در دانشگاه مدیکال وین ارائه میشد به عنوان دوره ی کلینیکال اتریش که پزشکان و دندانپزشکان به راحتی اخذ پذیرش در این رشته ها میکردند که در حال حاضر شدیدا نیاز به سوپروایزر و یا استاد راهنما دارد که میشود گفت کار سخت شده برای گرفتن پذیرش از این رشته ها .رچه هنوز برای رشت های داروسازی میتوان گفت هنوز شرایط فراهم است و اشخاصی که مدرک داروسازی ایران را دارند این یک شانس فوق العاده است جهت تحصیل و کار و اقامت.

که در مقطع دکترا به فرد پذیرش داده و در برخی اوقات دیده شده که فرد همراه با تحصیل خود کار هم داشته و به درآمد خوبی نیز رسیده است.

که البته یک نوع ویزای دیگری به عنوان ویزای قرمز سفید قرمز در این کشور وجود دارد که رشته ی پزشکی از رشته های مورد نیاز این نوع ویزا محسوب شده و میشه گفت عملا نوعی ویزای کاریست که البته سختی های خاص خود از جمله نیاز به زبان آلمانی در آن است.

که در مقاله ی قرمز سفید قرمز اتریش همین سایت کامل به آن پرداخته شده است.

کشور دیگری که برای پزشکان و دندانپزشکان شرایط کار فراهم است کشور آفریقای جنوبی است با شهرهای بسیار زیبای ژوهانسبورگ و کیپ تاون که این کشور با توجه به کمبود پزشک در این کشور رشته ی پزشکی را وارد لیست مورد تقاضای خود کرد و در رشته های نظام سلامت این رشته کاملا دیده میشود.

شاید از لحاظ اسمی این کشور دارار اعتباری نباشد اما میتوان گفت جزو سی کشور برتر دنیا محسوب شده و از اقتصاد غنی و زیبایی های بسیاری برخوردار است.

یکی از مزیت های این نوع ویزا این است که بلند مدت بوده و پزشک ایرانی حد اقل دو سال ویزا دارد بدون نیاز به قرارداد کاری و دیگر اینکه روی این ویزا فرد میتواند همراهان و خانواده ی خود را همراه با خود ویزا داشه باشد.

و دیگر مزیت این نوع کشور این است که نیاز به داشتن مدرک زبان نیست و زبان این کشور زبان انگلیسی میاشد چرا که از مستعمره های کشور انگلستان به شمار میرود.

البته در مقاله ویزای کار افریقای جنوبی همین سایت به صورت کامل به این نوع ویزا پرداخته شده است.

ویزا برای پزشکان و دندانپزشکان
۵ (۱۰۰%) ۲ votes
سفیران سروش سعادت
دیدگاه ها