مهاجرت کاری نروژ

ویزا و اقامت کاری کشور نروژ

ویزا و اقامت کاری کشورنروژ
Rate this post

ویزا و اقامت کاری کشور نروژ موضوعی است که مورد توجه متقاضیان کار در این کشور قرار می گیرد و افراد با کار در کشور نروژ در طلب اخذ اقامت این کشور می باشند. اما این سوال مطرح می گردد که برای اخذ ویزای کار کشور نروژ به چه شرایطی نیاز است و چه مدارکی باید تهیه گردد، همچنین امکان اخذ ویزای کار بدون مدرک زبان نروژی می باشد یا خیر. در این مقاله به بررسی ویزا و اقامت کاری کشور نروژ می پردازیم و به سوالات شما درباره مهاجرت به نروژ و ویزا و اقامت کاری کشور نروژ و اخذ ویزای کار نروژ پاسخ می دهیم.

اخذ اقامت کشور نروژ

در ابتدا بهتر است بدانید که ویزای کار معمولا به 3 دسته کلی تقسیم بندی می شود که معمولا متقاضیان میتوانند از یکی از این طرق وارد کشورهای مختلف به منظور کاریابی و یا مهاجرت شوند. اولین دسته از این نوع ویزا ها که به ویزاهای اسکیلد وورکر و یا نیروی کار متخصص معروف هستند. این نوع از ویزاها مخصوص به کشورهای مهاجر پذیر جهان هستند که در حال حاضر کشور های کانادا استرالیا و نیوزلند این نوع از برنامه های مهاجرتی را ارایه میکنند. در این نوع از برنامه های مهاجرتی از ابتدای ورود به فرد متقاضی اقامت دایم کشور مورد نظر را ارائه میکنند.

در این نوع از برنامه های مهاجرتی یک جدول امتیازبندی مشخص وجود دارد که هر یک از مشخصات فردی شخص متقاضی سنجیده می شود و در صورت اخذ امتیاز مورد نظر متقاضی می تواند برای دریافت کارت اقامت اقدام نماید. در کشورهای اروپایی 2 نوع از ویزای برای کار وجود دارد. در نوع اول که بهترین نوع ویزا در اروپاست متقاضی کار در اروپا از طرف شخص یا کمپانی از اتحادیه اروپا دعوت به کار می شود و از طریق آن دعتونامه با ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت کشور مورد نظر ویزای کار دریافت می کند.

ویزای کار در اروپا یکی از راه های سریع و امن برای رسیدن به اقامت دائم و اخذ پاسپورت است. چنانچه عضوی از اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه شنگن نباشید اخذ ویزای کار بدین شکل امر ساده ای نیست. چرا که کارفرما شغل مورد نظر را 3 ماه در کشور خود و 3 ماه در اتحادیه اروپا باید آگهی نماید و چنانچه متقاضی کار برای آن پوزیشن شغلی نبود کار را به خارج از اتحادیه اروپا بفرستد.

انواع ویزا و اقامت کاری کشور نروژ

نوع دیگری از ویزای کار وجود دارد که به متقاضی کار در اروپا مجوز لازم برای کاریابی داده می شود . این ویزاها محدود و به مدت 6 ماه هستند. در این 6 ماه متقاضی باید بتواند کار مورد نظر و متناسب با رشته تحصیلی خود را پیدا کند و قرارداد کاریابی کارفرما را امضا نماید. در اینصورت می تواند کارت اقامت دریافت نماید. این نوع ویزا در اروپا در تمامی کشورها وجود ندارد. آلمان و اتریش در اروپا از جمله کشورهایی هستند که به متقاضی کار ویزای موقت 6 ماهه می دهند. در این نوع ویزا شانس کاریابی در صورت داشتن تخصص و دانش زبان کافی بسیار بالاست. این ویزاها همیشگی نیستند و اگر علاقمند به کار در اروپا هستید این نوع از ویزا بهترین پیشنهاد برای شماست. می توانید با تماس با کارشناسان ارشد موسسات حقوقی معتبر از شرایط این نوع ویزاها مطلع شوید.

ویزا و اقامت کاری کشور نروژ

شرایط ویزا و اقامت کاری کشور نروژ

در 1 ژانویه 2010، نروژ قانون مهاجرتی جدیدی را تصویب نمود و قوانین و شیوه هایی را که می توانید برای اجازه کار و اجازه اقامت درخواست دهید را تغییر داد. این قوانین جدید برای مهاجران و ملل غیر اتحادیه اروپا نیز اجرا شد. در این قوانین حقوق کودکان تقویت شد و قوانین مهاجرتی خاصی برای اعضای جدید اتحادیه اروپا نیز اعمال شد (مانند رومانی)

قبل از این قانون و اقدام  جدید، به متقاضیان کار در نروژ یک ویزای جستجوی کار و اجازه اقامت موقت در نروژ داده می شود. در حال حاضر در نروژ هیچ ویزای جستجوی کاری وجود ندارد و علاقمندان کار در نروژ چنانچه تبعه اتحادیه اروپا نباشند باید مجوزاقامت کاری و ویزای کار در نروژ را دریافت کنند. قانون جدید Early Work Start است. این بدان معنی است که اکنون شما می توانید در نروژ شروع به کار کنید تا به شما اجازه اقامت اعطا شود.

شرایط کار کشورهای عضو EEA

کشورهای عضو EEA می توانند بدون دریافت ویزا برای کار به نروژ بروند. قانون جدید روند درخواست را ساده تر کرده است و اعضای EEA می توانند دیگر نیازی به گذراندن پرونده درخواست برای اجازه اقامت در نروژ ندارند. در عوض، آنها فقط نیاز به ثبت نام در اداره پلیس محلی دارند و مدارک مستند را برای کار در نروژ ارائه می دهند. برای برخی از اعضای جدید اتحادیه اروپا، اگر برای اولین بار به دنبال استخدام در نروژ هستید، معافیت در این زمینه وجود دارد. در صورتی که فرد تبعه این کشورها باشد، قبل از اجرای قانون جدید ذکر شده باید اجازه کار و اقامت از نروژ دریافت شود. پس از این قانون آنها می توانند با شرایط خاص در نروژ به جستجوی کار بپردازند. مقررات جدید برای کشورهای عضو EEA نیز حقوق اقامت را به اعضای خانواده شخص اصلی اعطا می کند.

اگر عضو یک کشور EEA /EFTA /EU نیستند اما برای شرکت هایی که در این کشورها هستند کار می کنید و در اروپا اقمت دارید، باید برای کارت اقامت نروژ درخواست ویزا کنید. چنانچه ملاحظه فرمودید اگر شهروند غیر از اتحادیه اروپا هستید اخذ ویزای کار در نروژ برای شما امر ساده ای نخواهد بود و باید از نروژ جاب آفر و پیشنهاد کاری داشته باشید. دریافت پیشنهاد کاری از اتحادیه اروپا نمی توان گفت غیر ممکن ولی بسیار پیچیده است.

اگر علاقمند به اخذ اقامت نروژ و مهاجرت به نروژ هستید دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا و اقامت تحصیلی بهترین راه مهاجرت به نروژ است. اگر علاقمند به ویزا و اقامت کاری کشور نروژ هستید موسسات حقوقی معتبر می توانند شما را در باب اخذ ویزای کار اروپا راهنمایی کنند . برای دریافت اجازه کار و اقامت در اروپا با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =