مهاجرت

پاسپورت انگلستان

پاسپورت انگلستان

انگلستان جزو کشورهایی است که معتبرترین پاسپورت جهان را دارد و دارندگان پاسپورت انگلستان بدون ویزا به بیشتر 120 کشور مسافرت کنند. در ضمن با توجه به بررسی های انجام شده از سوی دولت انگلیس و بررسی های انجام شده از سمت بعضی از نمایندگان پارلمان، برنامه خروج این کشور از اتحادیه اروپا به مجلس این کشور مورد تایید است. راه های مختلفی نیز در سال 2023 برای اخذ پاسپورت این کشور وجود دارد.

 • دریافت پاسپورت انگلستان چه مزایایی را به همراه دارد؟
 • تاثیر براگزیت بر ارزش پاسپورت انگلستان چیست؟
 • چه کسانی واجد دریافت پاسپورت انگلستان هستند؟
 • آیا ازدواج با شهروند انگلستانی می تواند دریافت روادید این کشور را برای فرد ممکن سازد؟

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد پاسپورت انگلستان، دریافت ویزا انگلستان، اقامت انگلستان و غیره به صورت تلفنی و حضوری مشاوره تخصصی دریافت کنید.

درباره پاسپورت انگلستان

کشور انگلستان از نظر اقتصادی نیز عضو برترین و قوی ترین کشورهای جهان است و رتبه اقتصادی خوبی میان کشورهای قدرتمند جهان دارد از جمله نکات مهم در مورد پاسپورت این کشور اعتبار آن در سطح جهانی است که اعتبار پاسپورت کشور انگلستان در میان دیگر کشورها در رتبه 5 است که این پاسپورت همرتبه با دیگشر کشورهایی مانند: فرانسه، بلژیک، پرتغال،ایرلند و ایالات متحده آمریکا است. یکی از نکات مهم این کشور این است که انگلستان تابعیت مضاعف را پذیرا است و متقاضیان امکان درخواست پاسپورت انگلستان را همراه تابعیت دیگر خود می توانند داشته باشند.


پاسپورت انگلستان امکان سفر به 99 کشور را بدون نیاز به اخذ ویزا به متقاضیان می دهد از جمله نکات مهم در باب اخذ پساپورت انگلستان این است که با اینکه این کشور از اتحاده اروپا با توجه به شرایط عمومی خارج شده اما هیچگونه تاثیر منفی بر روی اعتبار پاسپورت این کشور نداشته. متقاضیان در راستای شرایط اخذ پاسپورت این کشور در سال 2023 باید از آن جایی که این کشور مهاجر پذیر است متقاضیان می توانند از راه های اقامتی مختلفی از جمله مهاجرت از طریق ازدواج، تحصیل، کار، سرمایه گذاری و حتی پناهندگی به دست آورند.

اعتبار پاسپورت انگلستان

روش های کسب اقامت انگلستان در 2023

هر یک از روش های مهاجرتی دارای شرایط ویژه ای است که هر فرد برای دستیابی به اقامت از آن طریق باید مراحل قانونی مربوط به آن را طی کند. برای اینکه یک شهروند خارجی بتواند اقامت کشور انگلستان را در سال 2023 بدست آورد راه های متفاوتی وجود دارد که می توانند اقامت دائم یا موقت کشور انگلستان را بوجود آورند. از جمله مهم ترین روش های اخذ اقامت کشور انگلستان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق کار
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق کارآفرینی
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

دریافت اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

دارا بودن سرمایه لازم باید در بانک های انگلستان یا بانک های مورد تایید این کشور در کشور ایران بابت مدت زمان سه ماه از الزامات اخذ این نوع ویزا است. این ویزا مهاجرتی یکی از بیشترین مخاطب ویزاها سرمایه گذاری در این کشور است. بابت اخذ این ویزا احتیاج به مدرک زبان انگلیسی دارید که داشتن نمره آیلتس 4 لازم و ضروری است. اگر شما کمتر از یک سال در یک شغل در انگلستان سرمایه گذاری کرده باشید این امکان را دارید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. اما مسیرهای اخذ اقامت سرمایه گذاری انگلستان یا ویزای Tier1 از طریق ثبت شرکت و مدت اقامت آنها عبارتند از:

مسیرهای اخذ اقامت سرمایه گذاری انگلستان

شرایط دریافت اقامت انگلستان

برای دریافت اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری شما باید شرایط زیر را احراز نمائید:

 • سرمایه 200000£ (پوند) در این کشور را داشته باشید.
 • بتوانید کسب و کار در این کشور را راه اندازی کنید.
 • راه اندازی سرمایه 200000£ (پوند) در کسب و کار مربوطه
 • مدرک زبان آیلتس نمره 4 توسط سرپرست خانواده
 • امکان کسب و کار برای دو نفر
 • امکان دریافت اقامت این کشور برای دو خانواده

بهتر است برای برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقالاتی را که در این خصوص نگارش شده است را نیز مانند مقاله مهاجرت به انگلستان و همچنین مقاله ویزای تحصیلی انگلستان مطالعه نمایید. زیرا کمک شایانی به تکمیل اطلاعات شما برای مهاجرت به این کشور خواهد نمود.

اخذ پاسپورت انگلستان

هزینه 200000£ (پوند) برای سرمایه گذاری در این کشور در اختیار شخص متقاضی انجام می شود و به دولت یا شخص ثالث پرداخت نخواهد شد. برنامه و طرح های تجاری شخصی باید ویزا دریافت کنند و این ویزا به مدت 3 سال و 4 ماه دریافت می شود که بعد از اتمام این دوره، شرایط موسسه ها و بیزینس ها ابتدا بررسی می شود سپس شما می توانید تا مدت دو سال این ویزا را تمدید کنید.

همسر شخص این امکان را دارد در این کشور برای خود کسب و کار راه اندازی کند و فرزندان شخص می تواند به صورت رایگان (مجانی) در موسسات آموزشی ادامه تحصیل دهند. حضور 183 روز در یک سال برای افرادی که در این کشور به عنوان اقامت دائم تمدید کنند. موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت، پاسپورت انگلستان، اخذ اقامت دائم این کشور، راه های ورود به این کشور و غیره به شما سروران گرامی به صورت تخصصی مشاوره کامل و جامع ارائه می دهند.

مدارک مورد نیاز بابت اخذ پاسپورت انگلستان

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت انگلستان شامل موارد زیر می باشد:

 • 6 سال زندگی در این کشور
 • مسلط بودن زبان انگلیسی
 • پرداخت سریع عوارض و مالیات ها در 6 سال سابق
 • عدم گواهی سابقه کیفری در 6 سال سابق

لازم به توضیح است که پاسپورت انگلستان، معتبرترین پاسپورت دنیا می باشد و کسانی این پاسپورت را دارند می توانند به بیشتر از 174 کشور دنیا مانند آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا و کشورهای اتحادیه اروپا بدون دریافت ویزا سفر کنند.

مدارک مورد نیاز بابت اخذ پاسپورت انگلستان

اخذ پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه اولیه بابت سرمایه گذاری در انگلستان یک میلیون پوند می باشد که 750000£ (پوند) در آن بابت شرکت و موسسات هزینه می شود و مبلغ 250000£ (پوند) بابت کسب و کارهای شخص هزینه می شود. از سمت دیگر دارایی شما نباید کمتر از دو میلیون پوند باشد. در سال 2014 بر اساس سیستم رتبه بندی سرمایه گذاری در این کشور ابتدا باید سرمایه اولیه را داشته باشید.

مبلغ 750000£ (پوند) از این سرمایه در حساب به صورت مسدود می شود و مبلغ 250000£ (پوند) باقی مانده در اختیار شخص قرار می گیرد که می توانید آزادانه به تجارت یا خرید ملک بپردازید. بابت اخذ ویزای سرمایه گذاری به مدرک زبان و مدرک تحصیلی نیازی نمی باشد. شما با اخذ این نوع ویزا می توانید برای خانواده (همسر و فرزندان) خود ویزای همراه دریافت کنید. ما این راه مهاجرت را به کسانی که توانایی مالی بالایی دارند پیشنهاد می کنیم.

شرایط اقامت دائم از طریق کار در انگلستان

این نوع اقامت مستلزم گرفتن ویزای کار انگلستان نوع Tier2 است. برای این منظور فرد متقاضی می بایست پیشنهاد کاری یا دعوت به همکاری از سوی کارفرمای انگلیسی داشته باشد. در این حالت ذخیره نمودن مبلغ 1000£ (پوند) به صورت ماهیانه ظرف مدت 3 ماه در حساب بانکی فرد الزامی است. این ویزا برای سرمایه گذاری و کارآفرینی نیز صادر می گردد. به عبارت دیگر افرادی که قصد راه اندازی تجارت و کسب و کار در این کشور را داشته باشند، می توانند نسبت به دریافت این ویزا اقدام نمایند.

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

تحصیل در انگلستان مانند کشور دیگر در همه دوره های تحصیلی از دوره ابتدایی مدارس تا دوره دکترا همه افراد باید به این کشور مهاجرت کنند و کسانی می توانند به واسطه این راه اقامت تحصیلی در این کشور وارد شدند. اقامت تحصیلی جزو اقامت های کوتاه مدت دسته بندی می شود که به مدت دوره تحصیل شخص می باشد. لازم به توضیح است که این راه مهاجرت راهی بابت ورود به این کشور می باشد شخص می تواند در هنگام تحصیل مشغول کار شوند و به هزینه تحصیل و زندگی کمک کنند و بعد از اتمام تحصیل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و به صورت تمام وقت مشغول کار شوند و در نهایت بعد از 5 سال برای اقامت دائم اقدام کنید. در سال 2023 از دانشجویان بین المللی برای کار در این کشور استقبال می شود.

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

اقامت کشور انگلیس از طریق پناهندگی از جمله راه های مهاجرت به انگلستان می باشد که به دلیل عدم اطلاعات کافی در این باب توانسته ذهن یکسری از افراد را به خود مشغول نماید. پروسه پناهندگی از طرقی می باشد که در کشور انگلستان با سختی های خاصی مواجه می باشد. درخواست پناهندگی در انگلستان از بدو ورود انجام پذیر می باشد و متقاضیان می بایست به محض اینکه به نحوی وارد این کشور شدند درخواست و دلیل درخواست پناهندگی و نحوه ورود به کشور را به افسر ویزا ارائه دهند که پس از این درخواست متقضیان در بازداشتگاه های اختصاص خانم ها و آقایان سپری می کنند تا جواب افسر ویزا مشخص شود. اکثریت درخواست های پناهندگی در انگلستان رد می شود و متقاضیان مجبور به ترک بریتانیا می باشند.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

کسانی که تمایل دارند از طریق ازدواج وارد این کشور شوند، باید با یک شهروند انگلستانی ازدواج کنند و بعد از مدتی می توانند برای اقامت در این کشور اقدام کنند. بابت دریافت این ویزا هر دو شخص باید دارای سن بیشتر از 18 سال باشد، شخص درخواست دهنده ازدواج در این کشور باید مدارک درآمدی و ثابت کردن توانایی مالی خود را ارائه دهد تا خود و همسرش بدون احتیاج به کمک های دولتی حمایت شود. کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد پاسپورت انگلستان، اقامت دائم انگلستان، راه های مهاجرت به این کشور و غیره به صورت تلفنی و حضوری مشاوره تخصصی داشته باشید.

پاسخ به سوالاتی در خصوص پاسپورت انگلستان

سوالاتی که همواره در رابطه با پاسپورت انگلستان مطرح می شود به شرح زیر است؛

 • پاسپورت انگلستان سفر به کدام کشورها را آسان می کند؟ دارندگان پاسپورت انگلستان می توانند به 168 کشور دنیا آزادانه سفر کنند.
 • آیا تولد در انگلستان منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود؟ خیر، مگر آنکه یکی از والدین تابعیت انگلستان را داشته باشد.
 • آیا شهروندان ایرانی می توانند پاسپورت انگلستان را بدست آورند؟ در صورتی که به صورت قانونی برای مدت مشخصی در انگلستان اقامت داشته باشند.
 • اعتبار پاسپورت انگلستان چگونه است؟ این پاسپورت به عنوان پنجمین پاسپورت معتبر جهان شناخته شده است.
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *