مهاجرت به کشور دومنیکا

پاسپورت دومنیکن

پاسپورت دومنیکن

شهروندان خارج از جمهوری دومنیکن برای سفر های بین المللی خود می توانند پاسپورت دومنیکن را دریافت کنند. در می 2001، کیم جونگ نام، پسر ارشد کیم جونگ ایل، دیکتاتور وقت کره شمالی، در فرودگاه بین المللی ناریتا، در توکیو ژاپن، در حال سفر با گذرنامه جعلی جمهوری دومنیکن دستگیر شد. وی توسط مقامات اداره مهاجرت بازداشت و سپس به جمهوری خلق چین تبعید شد. این حادثه باعث شد کیم جونگ ایل سفر برنامه ریزی شده به چین را به دلیل شرمندگی ناشی از این حادثه لغو کند. از تاریخ 7 ژوئیه 2021، شهروندان جمهوری دومنیکن هنگام ورود به 70 کشور و منطقه بدون ویزا یا ویزا دسترسی داشتند و طبق شاخص محدودیت های ویزای هنلی، پاسپورت جمهوری دومینیکن از نظر آزادی سفر در رتبه 81 قرار گرفت.

در این نوشتار، متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی درباره دومنیکن و پاسپورت این کشور جمع آوری کرده اند که می تواند برای هموطنان عزیزی که قصد دارند از روش های مختلف به این کشور مهاجرت کنند و پاسپورت دومنیکن را دریافت کنند بسیار مفید باشد. دومنیکن به دلیل شگفتی های طبیعی خود به عنوان جزیره طبیعی شناخته می شود. این جزیره دارای فعالیت های آتشفشانی، جنگل های بارانی و آب های بکر است و دارای توسعه یافته ترین حیات وحش است. در دومنیکن از آنجایی که دموکراسی است، حقوق مردم توسط قانون اساسی محافظت می شود و برخلاف بسیاری از جاهای آمریکای لاتین یا حتی ایالات متحده یا اروپا، دارای انتخابات آزاد و یک محیط سیاسی باثبات است. این حقوق مدنی و مزایای یک دولت دوستدار تجارت، البته نه تنها برای شهروندان طبیعی بلکه شامل همه شهروندان جدیدی است که پاسپورت دومنیکن را دریافت می کنند.

آشنایی با جمهوری دومنیکن

بدون شک همه ما جمهوری دومنیکن را به عنوان کشوری می شناسیم که مردم برای کسب بهترین تجربه در دریای کارائیب به آنجا می روند. جمهوری دومنیکن دومین کشور بزرگ و متنوع کارائیب است که تنها 2 ساعت در جنوب میامی، کمتر از چهار ساعت از نیویورک و هشت ساعت از اکثر شهرهای اروپایی قرار دارد. جمهوری دومنیکن که به خاطر مردم خونگرم و مهمان نواز شناخته می شود، مقصدی است که مانند آن در هیچ کجای وجود ندارد و دارای طبیعت شگفت انگیز، تاریخ جذاب و فرهنگ غنی است. بهشت جزیره گرمسیری سرسبز جمهوری دومنیکن که توسط اقیانوس اطلس در شمال و دریای کارائیب در جنوب احاطه شده است، دارای نزدیک به 1000 مایل (1609 کیلومتر) خط ساحلی، 250 مایل (402 کیلومتر) از سواحل برتر جهان، استراحتگاه ها و هتل های باشکوه است.

با مهاجرت به فنلاند بهترین کیفیت زندگی رو داشته باش

بررسی پاسپورت دومنیکن

افرادی که پاسپورت دومنیکن را دریافت می کنند، در واقع پاسپورتی را در دست دارند که در رتبه 81 قرار دارد و با آن می توان بدون ویزا به  67 مقصد سفر کرد. این به آن نمره کلی تحرک متوسط ​​تا پایین می دهد.

با داشتن پاسپورت دومنیکن، متقاضیان می توانند بدون ویزا یا با ویزا در زمان ورود به کشورهای زیر سفر کنند:

  • سنگاپور
  • کره جنوبی
  • تایوان
  • اسرائیل
  • مصر

با این حال، شهروندان دومینیکن برای ورود به حدود 162 مقصد در جهان نیاز به ویزا دارند، که نیاز به آمادگی طولانی برای سفر دارد. برخی از مقاصد مورد نیاز برای ویزا، کل اتحادیه اروپا، ایالات متحده و استرالیا هستند.

در جدول زیر به اطلاعات پاسپورت دومنیکن اشاره شده است:

موارداطلاعات
نوع مدرکگذرنامه بین المللی
کشور صادر کنندهجمهوری دومنیکن
هدفشناسایی
شایستگیتابعیت جمهوری دومنیکن
انقضاء6 یا 10 سال پس از خرید
هزینه دریافت$31 (دلار)

رتبه بندی پاسپورت دومنیکن

رتبه‌ بندی پاسپورت جمهوری دومنیکن نسبت به سایر پاسپورت‌ های جهانی با جمع کردن تعداد کشورهایی که به دارندگان گذرنامه جمهوری دومینیکن اجازه ورود بدون ویزا را می‌دهند (یعنی کشورهای بدون ویزا) و کشورهایی که به دارندگان گذرنامه جمهوری دومنیکن اجازه ورود با دریافت یک ویزای هنگام ورود (یعنی ویزای on arrival) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) مشخص می شود. در حال حاضر در مجموع 30 کشور جمهوری دومنیکن بدون روادید گذرنامه، 36 کشور جمهوری دومنیکن ویزای هنگام ورود و 1 مقصد eTA وجود دارد. دارندگان پاسپورت جمهوری دومینیکن می توانند در مجموع 67 مقصد را وارد کنند، اعم از بدون ویزا، از طریق ویزا در بدو ورود، یا از طریق eTA. در نتیجه پاسپورت جمهوری دومینیکن در رتبه 81 جهان قرار دارد.

در نمودار زیر به امتیاز تحرک پاسپورت جمهوری دومنیکن در طول زمان اشاره شده است:

امتیاز پاسپورت دومنیکن

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد، جدا از کشورهای بدون روادید جمهوری دومینیکن و کشورهایی که ویزا در هنگام ورود دارند، 162 مقصد دیگر وجود دارد که دارندگان پاسپورت جمهوری دومینیکن برای ورود به آنها نیاز به ویزای فیزیکی یا eVisa (یعنی کشورهای مورد نیاز برای ویزا) دارند.

سفر با پاسپورت دومنیکن

این بخش اطلاعات مربوط به سفر بدون ویزا 2023 با پاسپورت جمهوری دومینیکن را در اختیار متقاضیان قرار می دهد و برجسته ترین کشورهای مختلف بدون روادید گذرنامه جمهوری دومنیکن را که می توان در صورت عدم وجود ویزا به آنها سفر کرد، ارائه می دهد. علاوه بر این، برجسته ترین کشورهایی را که می‌توان با ویزا در بدو ورود یا از طریق مجوز سفر الکترونیکی (eTA) به آنها سفر کرد، مشخص می‌ کند. لطفاً به خاطر داشته باشید که کشورهای بدون ویزا جمهوری دومنیکن برای ورود و سفر به آنها نیازی به ویزا ندارند. برای روشن ‌تر شدن، فهرست کشورهای بدون ویزا شامل کشورهایی است که دارنده پاسپورت جمهوری دومنیکن می ‌تواند بدون ویزا، با اخذ ویزا در بدو ورود یا از طریق eTA به آن ‌ها سفر کند.

سفر با پاسپورت دومنیکن

فهرست برجسته ترین کشورهای بدون ویزا آمریکا و آسیا و کشورهای ویزا هنگام ورود برای پاسپورت جمهوری دومنیکن 2023 عبارتند از:

کشورهای بدون ویزا در آمریکاکشورهای بدون ویزا در آسیاکشورهای ویزا هنگام ورود
اکوادورهنگ کنگبولیوی (آمریکا)
پروقطرنیکاراگوئه (آمریکا)
کلمبیافیلیپینارمنستان (آسیا)
هندوراسسنگاپورایران (آسیا)
السالوادورمالزیلبنان (آسیا)
پاراگوئهاندونزیمصر (آفریقا)
ترینیداد و توباگواندونزیسنگال (آفریقا)

علاوه بر موارد ذکر شده، کشورهای دیگری هستند که در سه لیست ذکر شده قرار می گیرند. همچنین با پاسپورت دومنیکن کشورهایی مانند سری لانکا وجود دارند که باید از طریق eTA اقدام به ورود آنها کرد. متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده یاری و همراهی هموطنان عزیز برای اخذ اقامت و ویزای دومنیکن و همچنین سایر کشورهای برتر دنیا می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *