مهاجرت به کشور صربستان

پاسپورت صربستان

پاسپورت صربستان

برای مهاجرت و اخذ پاسپورت صربستان روشهای گوناگونی وجود دارد که فرد متقاضی باید با توجه به شرایط خود بهترین راه را برای مهاجرت و اقامت به این کشور انتخاب کند. معمولا مهاجران پس از گذشت 5 سال از اقامت در صربستان اقامت دائم این کشور را به دست می آورند همچنین پس از گذشت مدت معینی فرد می تواند تابعیت و پاسپورت صربستان را کسب نماید. در مقاله پیش رو که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است سعی داریم به بررسی شرایط اخذ پاسپورت صربستان بپردازیم، اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور اروپایی را دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اطلاعات مختصری در رابطه با کشور صربستان

جمهوری صربستان با مساحتی بالغ بر 88361 کیلومتر مربع در شبه جزیره بالکان و جلگه پانونین جای گرفته است. کشور صربستان در جایی قرار دارد که پیوند گر میان جنوب، مرکز و خاور اروپا است. بیشتر از یک چهارم (27%) این کشور پوشیده از جنگل می باشد. کشور صربستان دارای مرزهای مشترکی با کشورهای رومانی، مجارستان، بلغارستان، مقدونیه، مونته نگرو، کوزوو، بوسنی و هرزگوین و کرواسی می باشد. پایتخت این کشور اروپایی شهر مهم بلگراد است. جمعیت کشور صربستان حدودا 8 میلیون نفر می باشد، شهروندان این کشور به زبان صربی به مکالمه می پردازند. واحد رایج پول در این کشور دینار صربستان می باشد.

اعتبار پاسپورت صربستان

در رتبه بندی پاسپورت کشورهای جهان، پاسپورت کشور صربستان در رتبه چهل و یکم جای گرفته است. با اخذ پاسپورت صربستان متقاضی می تواند بدون دریافت ویزا به 131 کشور در دنیا سفر کند. پاسپورت صربستان یکی از 5 پاسپورتی می باشد که در سال 2006 میلادی شاهد بیشترین پیشرفت بوده است. پس از گذشت ماه می سال 2019 شهروندان کشور صربستان می توانند بدون دریافت ویزا به کشور چین، کشور روسیه و کشورهای عضوء شنگن سفر کنند.

تحصیل و اخذ پاسپورت کشور صربستان

متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت تحصیلی به کشور صربستان را تجربه کنند باید بدانند که تنها با مهاجرت تحصیلی به این کشور نمی توانید تابعیت و پاسپوت صربستان را بدست آورید. اگر قصد دارید پس از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشید باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری یا ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنید و پس از گذشت مدت زمان معین تابعیت و سپس پاسپورت صربستان را به دست آورید. برای تحصیل در دانشگاه های صربستان فرد خارجی باید پذیرش دانشگاه مورد نظر و ویزای تحصیلی صربستان را دریافت کند.

تحصیل و اخذ پاسپورت کشور صربستان

کار و پاسپورت کشور صربستان

یکی از راه های آسان جهت اخذ تابعیت و پاسپورت صربستان، مهاجرت کاری به این کشور می باشد. متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کنند و وارد بازار کار صربستان شوند باید از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کنند. همچنین متقاضیان خارجی و بین المللی برای کار در این کشور نیاز به ویزای کار صربستان دارند. متقاضیانی که به صورت متداول و مستمر به مدت 5 سال در کشور صربستان کار کنند و مالیات بپردازند می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. پس از اخذ اقامت دائم و گذشت مدت زمان معین می توانید تابعیت و پاسپورت صربستان را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط کار در این کشور به مطالعه مقاله اقامت و کار در صربستان بپردازید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار صربستان عبارتند از:

  • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار
  • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • 3 قطعه عکس پاسپورتی
  • ارائه مدارک پزشکی تایید شده
  • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
  • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده از کارفرما یا موسسه ای در کشور صربستان

تولد و پاسپورت صربستان

اخذ پاسپورت صربستان از طریق تولد در این کشور امکان پذیر می باشد، به شرط آنکه در زمان تولد والدین فرزند یا حداقل یکی از والدین دارای تابعیت یا اقامت دائم کشور صربستان باشد. اگر والدینی دارای تابعیت این کشور باشند اما فرزند آن ها در خارج از خاک صربستان متولد شود می توانند با ارائه مدارکی مانند: گواهی تولد، مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر والدین و مدارک ازدواج تابعیت و پاسپورت صربستان را برای فرزند خود دریافت کنند. فرزندی که در خاک کشور صربستان پیدا شود و هویت پدر و مادرش نامشخص باشد نیز جزء تبعه کشور صربستان محسوب می شود.

سرمایه گذاری در کشور صربستان

دریافت تابعیت و پاسپورت صربستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است. کشور صربستان دارای مناسبات تجاری با کشورهای عضوء اتحادیه اروپا و کشور روسیه می باشد. برای سرمایه گذاری در این کشور راه های گوناگونی وجود دارد، متقاضیان می توانند از طریق خرید ملک و مستغلات یا ثبت شرکت در صربستان سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنند. حداقل میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در کشور صربستان 132000€ (یورو) می باشد. فرد با سرمایه گذاری در این کشور می تواند تابعیت و پاسپورت صربستان را برای خود و اعضاء خانواده و حتی پدر و مادر با سن بالای 65 سال دریافت کند. جهت کسب اطلاعات در رابطه با شرایط خرید ملک در این کشور مقاله اخذ اقامت صربستان از طریق خرید ملک را مطالعه کنید.

در مقاله فوق سعی داشتیم به بررسی راه های دریافت پاسپورت صربستان بپردازیم. اگر قصد دریافت پاسپورت از کشورهای مطرح در دنیا را دارید و به دنبال انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به این کشورها با توجه به شرایط خود هستید می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *