مهاجرت

پاسپورت مونته نگرو

پاسپورت مونته نگرو

پاسپورت مونته نگرو به دلیل اهمیت بسیار زیادی که دارد می تواند مورد توجه بسیاری از افراد باشد که به دنبال دریافت پاسپورت دوم هستند. در حال حاضر باید به این نکته اشاره داشت که کشورهای زیادی در جهان تابعیت دوم را به رسمیت می شناسند و فرد بدون نیاز به از دست دادن تابعیت رسمی خود، می تواند تابعیت کشور ثانویه ای را نیز به دست آورده و در بسیاری از موارد و برای سهولت پروسه های مهاجرتی خود، از آن استفاده کند. مونته نگرو یکی از کشورهایی است که در قرن 21 استقلال خود را به دست آورده و به همین دلیل می توان آن را به عنوان یکی از کشورهای نوپا در جهان یاد کرد.

با وجود اینکه این محدودیت می تواند سبب شود که اعتبار مونته نگرو در سطح بین المللی کاهش پیدا کند، باید به این نکته اشاره داشت که پاسپورت این کشور در حال حاضر یک جایگاه مناسب در سطح بین المللی دارد و دریافت این مدرک مهاجرتی می تواند منجر به آن شود که فرد به راحتی بتواند به اکثر کشورهای جهان سفر کرده یا در آن ها اقامتی موقت به دست آورند. برای کسب اطلاعات بهتر در این زمینه، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت فرایند دریافت و اعتبار پاسپورت در مونته نگرو را مورد ارزیابی قرار داده اند.

 • پاسپورت مونته نگرو در سطح بین المللی چه اعتباری دارد؟
 • با استفاده از گذرنامه مونته نگرو به کدام کشورها می توان بدون ویزا مهاجرت کرد؟
 • محدودیت های ورود به کدام کشورها با استفاده از ویزای مونته نگرو وجود دارد؟
 • راه های دریافت پاسپورت مونته نگرو چیست؟

مزایا اخذ پاسپورت مونته نگرو چیست؟

به نقل از guideconsultants گذرنامه مونته نگرو یکی از پاسپورت های قوی در سطح جهان است و از عمده مزایای آن برای دارنده اش می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • دسترسی معاف از ویزا به 76 کشور جهان
 • مسافرت آزاد به منطقه شنگن اروپا
 • عدم نیاز به آزمون زبان
 • فرآیند اخذ سریع شهروندی
 • حق زندگی دائمی در مونته نگرو
 • بهره مندی از نرخ های مالیاتی بسیار مطلوب
 • نامزدی مونته نگرو در اتحادیه اروپایی (EU)

در باب مهاجرت به مونته نگرو به لینک فوق مراجعه کنید.

بررسی اعتبار پاسپورت مونته نگرو

در حال حاضر باید به این نکته اشاره داشت که مونته نگرو پاسپورت معتبری در اختیار دارد و شهروندان این کشور می توانند با آسودگی خاطر از پاسپورت خود برای مهاجرت به خارج از کشور چه در سطح اقامتی و چه در سطح توریستی استفاده کنند. عضویت این کشور در ناتو و اتحادیه اروپا سبب شده است تا این کشور در جمع کشورهای معتبر جهان قرار گیرد و همین مسئله سبب شده تا اعتبار پاسپورت این کشور به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کند.

به نقل از passportindex در طول شروع تا اوج گیری بیماری کرونا، نه تنها شهروندان مونته نگرو بلکه شهروندان اکثر کشورهای جهان با منع ورود به برخی از کشورها روبرو شدند اما با شروع واکسیناسیون و از بین رفتن اثر کشنده این بیماری، شرایط به حالت عادی بازگشته به طوری که در سال 2024، گذرنامه مونته نگرو Montenegro passport به قوی ترین سطح خود در دهه گذشته رسیده است. امروزه پاسپورت مونته نگرو به رتبه 34 جهان رسیده است و نمودار زیر نشان می دهد که چگونه این امتیازها تغییر پیدا کرده است.

چگونه امتیاز پاسپورت مونته نگرو

این امتیاز مربوط به مجموع کشورهایی است که می توان با استفاده از گذرنامه مونته نگرو بدون ویزا، با ویزای فرودگاهی یا رزرو ویزای به آن ها سفر کرد. در حال حاضر 70 کشور جهان از شهروندان مونته نگرو خواسته اند تا پیش از ورود به این کشور ویزا دریافت کنند. کانادا، چین، ایرلند، مکزیک، نیوزلند، آمریکا و کویت از جمله کشورهای مشهوری هستند که برای ورود به آن ها باید ویزا دریافت کرد.

پاسپورت مونته نگرو؛ پاسپورت 36- م جهان!

گذرنامه مونته نگرو مدرک مهم برای انجام سفر بین المللی است که توسط دولت مونته نگرو صادر می شود. این پاسپورت توسط وزارت کشور مونته نگرو (mup.gov.me) برای اتباع داخل این کشور و یا از طریق سفارت یا کنسولگری مونته نگرو برای شهروندان در حال زندگی در خارج از کشور صادر می شود.این مدرک معتبر علاوه بر اینکه یک مدرک هویتی است بلکه همچنین  فرآیند اخذ کمک از کنسولگری های مونته نگرو را نیز تسهیل می کند. پاسپورتی با جلذ زرشکی که طبق رتبه بندی طی سال 2024 در رتبه 36 جهانی قرار دارد:

پاسپورت مونته نگرو
امتیاز تحرک127
معافیت ویزایی76
ویزا هنگام ورود46
ویزای الکترونیک ETA5
ویزای ضروری71
رتبه قدرت پاسپورت36
دسترسی جهانی64%

انواع روش های اخذ گذرنامه مونته نگرو

برای اخذ پاسپورت (شهروندی) کشور مونته نگرو روش های متنوعی پیش روی متقاضیان قرار دارد. این روش ها برای اخذ شهروندی مونته نگرو عبارتند از:

 • اخذ تابعیت/ پاسپورت کشور مونته نگرو از طریق اقامت: مطابق قانون ملیت مونته نگرویی، در صورت اقامت پیوسته حدود 10 سال شما می توانید شهروندی مونته نگرو را کسب کنید .
 • اخذ تابعیت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری: این کار از طریق کمک EUR100000 (یورویی) به دولت مونته نگرو، سرمایه گذاری در پروژه های ملکی به ارزش حدود EUR250000 (یورو) در مناطق شمالی کشور یا EUR450000 (یورویی) در مناطق جنوبی میسر است. سرمایه گذاری در مونته نگرو را در لینک فوق بخوانید.
 • اخذ تابعیت مونته نگرو از طریق ازدواج: امکان اخذ تابعیت مونته نگرویی از طریق ازدواج نیز وجود دارد. منتها از ازدواج شما یا شهروند مونته نگرویی بایستی 3 سال گذشته باشد و همچنین قانونا به مدت 5 سال نیز در این کشور زندگی بکنید..
 • اخذ تابعیت مونته نگرو از طریق تولد: در صورتی به کودک تازه متولد تابعیت مونته نگرویی اعطاء می شود که هر دو والدینش یا حداقل یکی از آنها تبعه مونته نگرو باشند. در باب تولد در مونه نگرو به لینک فوق مراجعه کنید.

دریافت پاسپورت مونته نگرو با استفاده از سرمایه گذاری

یکی از مزیت های انتخاب سرمایه گذاری در مونته نگرو آن است که برای تمدید اقامت در این کشور، نیازی به حضور در آن نیست و تنها 5 روز در 5 سال می تواند برای رسیدن به خواسته های خود در این کشور کفایت کند. یکبار دیگر انواع روش های سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت مونته نگرو ، حداقل سرمایه لازم برای هر یک از این روش ها و نیز هزینه های جانبی را در قالب لیست زیر بررسی می کنیم:

ضمنا اعضای خانواده به شرح زیر نیز مشمول شهروندی مونته نگرو می باشند:

 • همسر
 • فرزندان زیر 26 سال
 • والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ بالای 65 سال

دریافت پاسپورت مونته نگرو با استفاده از سرمایه گذاری

راه های زیادی وجود دارد که فرد به کمک آن ها می تواند اقامت مونته نگرو را به دست آورد که از جمله آن ها می توان به کار در مونته نگرو اشاره کرد. افرادی که به هر نوعی اقامت مونته نگرو را به دست آورده باشند، پس از 5 سال اقامت در این کشور البته با داشتن مجوز اقامت دائمی می توانند درخواست خود برای دریافت گذرنامه مونته نگرو را به ثبت برسانند. در حال حاضر این روش یکی از بهترین راه های دریافت پاسپورت معتبر این کشور است. باید به این نکته اشاره کرد که روند پاسخ به دریافت پاسپورت این کشور بسیار ساده است و اکثر شهروندان خارجی می توانند از این طریق شهروندی مونته نگرو را به دست آورند.

دریافت پاسپورت مونته نگرو با استفاده از سرمایه گذاری

راه های دریافت پاسپورت مونته نگرو از طریق اقامت

راه های زیادی وجود دارد که فرد به کمک آن ها می تواند اقامت مونته نگرو را به دست آورد که از جمله آن ها می توان به کار در مونته نگرو اشاره کرد. افرادی که به هر نوعی اقامت مونته نگرو را به دست آورده باشند، پس از 5 سال اقامت در این کشور، می توانند درخواست خود برای دریافت گذرنامه مونته نگرو را به ثبت برسانند. در حال حاضر این روش یکی از بهترین راه های دریافت پاسپورت معتبر این کشور است. باید به این نکته اشاره کرد که روند پاسخ به دریافت پاسپورت این کشور بسیار ساده است و اکثر شهروندان خارجی می توانند از این طریق شهروندی مونته نگرو را به دست آورند.

مهاجرت به مونته نگرو مسیر امن برای ایرانی ها

مونته نگرو یکی از کشورهایی است که می تواند پاسپورت بسیار معتبری را در اختیار فرد قرار دهد. در حقیقت سرمایه گذاری در این کشور ساده ترین راه برای دریافت پاسپورت این کشور است که می توان آن را برای سرمایه گذار اصلی و همچنین اعضای اصلی خانواده او به ارمغان آورد. در صورتی که شما نیز در جستجوی دریافت بهترین پاسپورت های جهان هستید، حتما با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *