مهاجرت

پاسپورت گرنادا

پاسپورت گرنادا

پاسپورت گرنادا یک پاسپورت عالی است و این کشور در رتبه 76 در شاخص جهانی پاسپورت قرار دارد و شهروندان گرنادا اجازه دسترسی بدون ویزا به 140 کشور از جمله منطقه شنگن در اتحادیه اروپا، بریتانیا، سنگاپور، هنگ کنگ، چین و روسیه را دارند. پاسپورت گرنادا همچنین دارای مزایای دیگری نیز می باشد که در ادمه این راهنما متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آنها را مورد بررسی قرار داده اند. گرنادا کشور جزیره ای در هند غربی (یکی از مناطق زیر مجموعه قاره آمریکای شمالی) است. این مجموعه ای از جزایر متشکل از جزیره اصلی (گرنادا) و همچنین شش جزیره کوچکتر در جنوب شرقی دریای کارائیب است که گرنادا در سال 1974 بدون قطع روابط رسمی با کشورهای مشترک المنافع استقلال یافت و به دلیل تجارت ادویه جات خود به جزیره ادویه معروف است و به خاطر زیبایی طبیعی خیره کننده و سواحل بت خود به زیبایی معروف است.

آشنایی با گرنادا

گرنادا کشوری زیبا و یک مقصد عالی برای مهاجرت از روش های مختلف بخصوص سرمایه گذاری می باشد. شایان ذکر است که مهاجرت به گرنادا می تواند از روش کار، تحصیل و ازدواج نیز انجام شود و متقاضیانی که شرایط لازم را رعایت می کنند، می توانند با درخواست و سپس دریافت ویزای مورد نظر خود، به گرنادا سفر کنند. در گرنادا مردم از کشورهای مختلف با فرهنگ ها و عادات مختلف در کنار یکدیگر زندگی می کنند و جمعیت این کشور در سال های مختلف شاهد تغییرات زیادی بوده است.

نمودار زیر به جمعیت گرنادا در سال های مختلف اشاره دارد:

تغییرات جمعیت گرنادادر سال 2022 تقریبا 10% از جمعیت گرنادا را مهاجران و سرمایه گذاری خارجی تشکیل می دهند که اکثرا برای سرمایه گذاری در گرنادا و تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور اقدام به مهاجرت به گرنادا کردند. با توجه به این که در دانشگاه های گرنادا برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند، این کشور گزینه مناسبی برای دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل بخصوص در زمینه های مختلف پزشکی به شمار می رود. علاوه بر تحصیل، سرمایه گذاری نه تنها یک روش عالی برای مهاجرت به گرنادا می باشد، بلکه یک روش مستقیم و سریع برای دریافت گذرنامه گرنادا نیز به شمار می رود که در بخش های بعدی با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

دریافت پاسپورت گرنادا با مزایای بی شماری همراه می باشد و علاوه بر این، دارای شرایط و الزامات خاص می باشد که متقاضیان و سرمایه گذاران حتما باید قبل از انجام هر کار با آنها آشنا شوند. با توجه به رتبه پاسپورت گرنادا، افرادی که این پاسپورت را دریافت می کنند می توانند از مزایا بی شمار آن بهره مند شوند که در ادامه به طور دقیقتر بررسی شده اند.

درباره پاسپورت گرنادا

گذرنامه گرنادا یک سند مسافرتی است که برای شهروندان گرنادا مطابق با قانون شهروندی گرنادا 1976 (CAP.54) و قانون اساسی گرنادا به منظور تسهیل سفرهای بین المللی صادر می شود و به طور کلی دریافت آن برای متقاضیان خارجی از 2 تا 3 ماه به طول می انجامد که از طریق سرمایه گذاری انجام می شود. گذرنامه گرنادا به حامل اجازه می دهد تا در کشورهای خارجی و کشورهای مشترک المنافع مطابق با شرایط ویزا سفر کند و در صورت لزوم روند کمک به مقامات کنسولگری گرنادر در خارج از کشور را تسهیل می کند. پاسپورت گرنادا مدرکی معتبر برای اثبات شهروندی است و این پاسپورت همچنین یک پاسپورت Caricom است، زیرا گرنادا یکی از اعضای جامعه کارائیب است.

درباره پاسپورت گرنادا

سه نوع دفترچه گذرنامه گرنادا وجود دارد:

  • پاسپورت گرنادا از نوع عادی
  • گذرنامه گرنادا از نوع خدماتی
  • پاسپورت گرنادا از نوع دیپلماتیک

علیرغم قرار دادن آرم جامعه کارائیب (CARICOM) در بالای صفحه جلد سند، گذرنامه های گرنادا توسط اداره مهاجرت و گذرنامه (بازوی توسعه نیروی پلیس سلطنتی گرنادا) و در نمایندگی های دیپلماتیک و کنسولگری های افتخاری گرنادا در خارج از کشور صادر می شوند. شایان ذکر است که پاسپورت گرنادا بر اساس شاخص جهانی پاسپورت در رتبه 76 قرار دارد. یکی از سوالات متداولی که درباره گذرنامه گرنادا پرسیده می شود، این است که آیا گرنادا تابعیت مضاعف را مجاز می داند یا خیر. پاسخ این سوال بله می باشد و گرنادا به متقاضیان امکان می دهد ملیت فعلی خود را به اضافه ملیت گرنادا حفظ کنند.

در جدول زیر به اطلاعات کلی پاسپورت گرنادا اشاره شده است:

موارداطلاعات
انوع پاسپورت گرنادا3 نوع عادی، خدماتی و دیپلماتیک
کشور صادر کنندهگرنادا
هدفشناسایی
شایستگیتابعیت گرنادا
انقضاء5 سال پس از صدور برای افراد زیر یا بالای 16 سال

دریافت گذرنامه گرنادا

متقاضیان می توانند با درخواست در برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری، از گرنادا پاسپورت دریافت کنند. افرادی که حداقل 150000$ (دلار) در اقتصاد کشور سرمایه گذاری می کنند، می توانند شهروندی و پاسپورت گرنادا را دریافت کنند. دو نوع روش برای دریافت گذرنامه گرنادا از طریق مسیرهای سرمایه گذاری وجود دارد که شامل سرمایه گذاری در صندوق تحول ملی گرنادا یا در املاک و مستغلات از پیش تأیید شده می باشد. با دریافت پاسپورت گرنادا، متقاضیان میت وانند به طور دائم با خانواده خود در گرنادا اقامت داشته باشند، از معافیت های مالیاتی بهره مند شوند، به بیش از 140 کشور بدون ویزا سفر کنند (مانند کشورهای اتحادیه اروپا، چین، روسیه و بریتانیا) و اقدام به دریافت E2 ایالات متحده آمریکا کنند که به متقاضیان امکان می دهد صاحب یک ویزای کسب و کار و اقامت در ایالات متحده آمریکا شوند.

خرید ملک و دریافت پاسپورت گرنادا

برخلاف تصور رایج، سرمایه گذاران نمی توانند فقط شهروندی گرنادا را بخرند. با این حال، ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی و پاسپورت گرنادا از طریق برنامه سرمایه گذاری باشند، که مسیری را برای شهروندی فراهم می کند مشروط بر اینکه متقاضیان سرمایه گذاری واجد شرایطی را در کشور انجام دهند و معیارهای برنامه سرمایه گذاری در گرنادا را رعایت کنند. برای سفر به ایالات متحده با پاسپورت گرنادا متقاضیان باید برای ویزا درخواست دهند که پس از آن 10 سال اعتبار دارد. به عنوان دارنده پاسپورت گرنادا، متقاضیان می توانند برای ویزای E2 به ایالات متحده آمریکا درخواست دهند. با این حال، بیش از 140 کشور بدون ویزا در جهان وجود دارد اگر افراد موفق به دریافت پاسپورت گرنادا شوند می توانند به آنها سفر کنند. با تماس با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت متقاضیان می توانند اطلاعات تکمیلی درباره سرمایه گذاری و پاسپورت گرنادا کسب کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *