صفحه اصلی » تحصیل پزشکی در خارج کشور » پذیرش رشته ی پزشکی و رشته ی دندانپزشکی از دانشگاههای معتبر دنیا واروپا و آمریکا
سفیران سروش سعادت

پذیرش رشته ی پزشکی و رشته ی دندانپزشکی از دانشگاههای معتبر دنیا واروپا و آمریکا

پذیرش رشته ی پزشکی و رشته ی دندانپزشکی از دانشگاههای معتبر دنیا واروپا و آمریکا
نوشته شده توسط mrnorozi | تحصیل پزشکی در خارج کشور | دیدگاه ۰

همچنین مهاجرت و اقامت برای پزشکان و دندانپزشکان (همه اطلاعات لازم جهت بهره برداری پزشکی و رشته ی دندانپزشکی،پزشکان محترم ،پزشکان متخصص و اهل طب)
چنانچه در پی یافتن وکیل مهاجرت متخصص برای پذیرش در رشته ی پزشکی و پزشکان متخصص هستید یا دنبال این هستید تا اطلاعات مناسبی برای تحصیل پزشکی و رشته ی دندانپزشکی از پایه یا در مقطع تخصص پزشکی و فلوشیپ اخذ نمایید. در این صفحه مطالب بسیار کاربردی خواهید یافت.

در این مقاله به صورت قدم به قدم وهمراه پیش خواهیم رفت تا نکاتی را درخصوص شروع رشته پزشکی ورشته ی دندانپزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت درخارج کشور به نظرتان خواهیم رساند.(اگر شما پزشک یا دندانپزشک و یا متخصص هستید و یا به دنبال ویزای کار یا تخصص درکشورهای دیگر هستید قسمت پایینتر را مطالعه بفرمایید)
از چه طریقی رشته پزشکی و دندانپزشکی را در دانشگاه های خارجی شروع نماییم؟(پذیرش رشته ی پزشکی ورشته ی دندانپزشکی)
مجموعه ما کلیه ی نکات را در خصوص گرفتن پذیرش رشته ی پزشکی ورشته ی دندانپزشکی در دانشگاههای برتر خارج کشوردر ذیر گردآوری شده و به صورت موجز ومختصر به عرضتان می رسد.

اگر تمایل دارید تا جهت ادامه تحصیل وارد رشته ی پرطرفدار پزشکی و دندانپزشکی شده آینده ای متفاوت برای خود داشته باشید و پذیرش دانشگاه های معتبر اروپایی یا آمریکایی برتر دنیا را در رشته پزشکی و دندانپزشکی را بدست آوریم باید قبل از هر کاری بدانید که شرایط پذیرش ازکشورهای اروپا ،آمریکا و کشورهای آسیایی متفاوت است.

ما در ذیل به تفکیک پذیرش از این دانشگاه ها را تحلیل کرده وبیان نمودیم.

پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از انگلستان

اگر تمایل دارید درقاره ی سبز اروپا رشته پزشکی ورشته ی دندانپزشکی را مطالعه کنید مدارس و دانشگاه های انگلستان از برترین رتبه های پزشکی و طبابت برخوردار هستند. وجهت گرفتن پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی (دکترای حرفه ای ) درکشور انگلستان شما دو مدل انتخابی برای خواندن این رشته ها دارید.

دوره های دوساله A Level : در این روش بایستی دوسال کالج در مقطع A Level درس خوانده شود و بعد از آن میتوانید وارد رشته پزشکی ورشته ی دندانپزشکی شوید. البته دانستن این مورد حیاتیست که در پایان دوره A Level که دوره ای شبیه دوره مقطع پیش دانشگاهی درایران میباشد اخذ نمرات بالا به عنوان نمرات پیش نیاز محسوب شده و فرد متقاضی رشته پزشکی بهتر است که در کلینیکها وبیمارستانها در کناردیگر پزشکان و اطبا به عنوان داوطلب کار کند این خود امتیازی بالاست برای موفقیت فرد در اروپا و در نهایت توصیه نامه ای از این استاد یا بیمارستان و کلینیک دریافت کند. چنانچه تمایل دارید در مورد این دوره ی کوتاه مدت وراه و روشهای ورود و فارغ التحصیلی ازاین طریق اطلاعات بیشتر داشته باشید با ما ارتباط برقرار کنید.تا جزییات بیشتری داشته باشید.

۲- دوره های یک ساله ی کشور انگلستان:

در این روش، متقاضی به طور سریع دوره را مورد مطالعه قرار داده و ظرف یکسال آن را سپری میکند . این دوره کلا فشرده تر میباشد و نام اختصاری و انگلیسی آن فندیشن میباشد.
معمولا این کالج ها با دانشگاه های رشته ی پزشکی انگلیس ، ایرلند و سایر کشورها طرف قرارداد هستند و فرد دانش اموز یا دانشجو در صورت اخذ نمرات مفید و مورد قبول، وارد رشته ی پزشکی می شود و در انتها کارت نظام پزشکی انگلیستان را پس از طی کردن تحصیلات اکادمیک دریافت میکند و می تواند بعد از فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی در انگلیس، مشغول به فعالیت شود.
اگر مایلید در مورد گرفتن پذیرش پزشکی از این طریق اطلاعات بیشتر اخذ نمایید، با مشاورین ما در مؤسسه مشورت کنید.
داشتن مدرک رشته ی پزشکی انگلستان مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان ایران ومیتوان گفت تمام کشورهای جهان است وهیچگونه پیش شرطی و پیشنیازی ندارد.

 

طریقه ی بعدی گرفتن پذیرش رشته ی پزشکی دردیگر کشورهای اروپا در دانشگاه های عضو اتحادیه شنگن است.

الف) پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های آلمان

یکی از کشورهای عضواتحادیه ی شنگن که محل مناسبی میبادش برای گرفتن پذیرش پزشکی و دندانپزشکی است کشوربزرگ آلمان است.
که این کشور از نظر رتبه بندی دانشگاهی هم صاحب نام و شهره جهانی است .
از این رو پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های کشور آلمان برای رشته پزشکی و دندانپزشکی دارای شرط و شروطی و گذراندن دوره های مقدماتی است.
من جمله داشتن و ارائه مدرک زبان آلمانی، همچنین گذراندن واخذ نمرات علوم پایه پزشکی و رشته ی دندانپزشکی که سختی ها و صعوبت خاص خود را دارد و عملا میتوان گفت دست نیافتنی.

ب) اخذ پذیرش رشته ی پزشکی و رشته ی دندانپزشکی در دانشگاه های کشوراتریش
دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اتریش مانند دانشگاه مدیکال وین جهت پذیرش دانشجودر این رشته ها پیش شرطهای خاصی دارد. دانشجوابتدا باید درخود ایران در کنکور تجربی یا همان پزشکی و دندانپزشکی قبول شده باشد. یا معدل فوق بالایی کسب کرده باشد و در رشته های پزشکی ایران قبولی آورده باشد تا بتواند از دانشگاه های معتبر اتریش اخذ پذیرش کند.
اساسا گرفتن پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های کشور اتریش با همه ی رشته های دیگر برای پذیرش در اتریش متفاوت است.

مجدد ذکر میکینم که بهترین راه ورود به دانشگاه های پزشکی اتریش دررشته پزشکی و دندانپزشکی داشتن پذیرش پزشکی از دانشگاه های دیگر کشورهای اروپاست که راحت تر پذیرش می کنند که از آن طریق تبدیل پذیرش و ویزا داشته و به کشور اتریش نقل کند.
که معمولا بعد از چند ترم به دانشگاه وین (اتریش) منتقل شده که مدرک دانشگاه ملی وین یا مدیکال وین کاملا مورد تأیید وزارت بهداشت بوده و هیچگونه پیش شرطی وجود ندارند.البته ذکر این نکته اساسیت که بهترین کشور در این زمینه برای تبدیل و انتقال به اتریش کشور مجارستان میباشد که در زیر بررسی خواهیم کرد.

۳) گرفتن پذیرش رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های کشورمجارستان
پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های معتبر و نسبتا ارزان کشور مجارستان بی تردید امریست آسانتر از پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از کشورهای نظیر کشورآلمان وکشور اتریش است.
گرچه مدرک پزشکی انگلستان، آلمان، و اتریش از مدرک پزشکی مجارستان معتبرتر میباشد. اما مدرک پزشکی کشور مجارستان اصطلاحا اپستل شده و مورد تایید کشورهای درجه یک دنیا نظیر امریکا و کانادا بوده و همچنین مورد قبول تمام کشورهای حوزه شنگن میباشد. زیرا اپستل است.
مدرک دانشگاه های کشورمجارستان در رشته پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی و مانند آن، با پیش شرط و بصورت مشروط و ضمن و بنا بر گذارندن شرایطی در ایران قبول می شود.
اشخاص باید در کشور خودمان یعنی ایران دوباره دوره های تکمیلی را بگذرانند وهمچنین امتحاناتی را نیزپشت سر بگذرانند تا بتوانند به عنوان پزشک حق داشتن مطب و کارت نظام پزشکی ایران را بگیرند.

برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور مجارستان متقاضی لازم دارد تا به سطح زبان خوبی برسد که نیاز به IELTS5 /5 یا ۶ دارید پس اگر مدرک زبان آیلتس یا تافل ندارید می توانید در کالج ها و مدارس زبان ارزان درکشور مجارستان ثبت نام کرده و پس از آن وارد دانشگاه شوید.ذکر این نکته لازم است که کشور مجارستان جزو معدود کشورهای حوزه ی شنگن است که روی پذیرش کالج زبان ویزا صادر میکند و شانس بالاست.

معمولا سالیانه عده زیادی در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی انگلستان، اتریش، آلمان و مجارستان تقاضای پذیرش می کنند و تنها اشخاصی که شرایط لازم را دارند موفق به اخذ پذیرش می گردند.

۴) پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های کشور کوچک و زیبای جمهوری چک

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور جمهوری چک مانند دانشگاه کشور مجارستان مورد تأیید به صورت مشروط وزارت بهداشت ایران می باشد. شرایط زندگی و امنیت در خصوص جمهوری چک به حد و اندازه سطح امنیت درکشورهای اتریش و آلمان نیست. هرچند که دانشگاه های پزشکی کشور چک دانشگاه بی اعتبار نمیباشند و اخیرا نیز دانشجویانی جهت پذیرش در دانشگاه کشور چک درخواست نموده و اقدام کرده اند. البته یک نکته ی منفی کشور چک در حال حاضر عدم ارائه وقت سفارت مناسب برای متقاضیان تحصیل و ویزای تحصیلی میباشد. یعنی اینکه سفارت این کشور در ایران در حال حاضر وقت مصاحبه برای اخذ روادید به ایرانیها نمیدهد و از این جهت کار را سخت کرده است.

توصیه مشخص ما این است که در کشورهایی درس پزشکی خوانده شود که از نظردارا بودن رنکینگ ومعتبر بودن مدرک بالاترین رتبه را دارا هستند و امکان داشتن شغل و اجاز ه طبابت وتحصیل و کار بعد از دوره پزشکی عمومی را هم مقدور است.

۵) پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های کشور ابرقدرت آمریکا

آمریکا و اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در این کشور از موضوعات مورد علاقه بسیاری از دانشجویان است زیرا دانشجویان رشته های مختلف به این کشور به عنوان یک کشور علمی با مدارکی با رتبه بالا نگاه می کنند.

مدرک پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا معمولا و در اکثر دانشگاههای امریکا مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است و در اکثرکشورهای دنیا این مدرک بدون هیچگونه پیشنیازی و شرط مورد تأیید میباشد.
دوره های پزشکی درکشور آمریکا ۷ ساله میباشد و فرد متقاضی باید در ابتدا ۴سال علوم پایه را در دانشگاههای این کشور بخواند و بعد از آن وارد دوره کارورزی و اصطلاحا کاراموزی و رزیدنتی شود. مورد بسیار مهم این که اخذ ویزای تحصیلی امریکا برای علوم پایه و رشته های پزشکی از سفارت آمریکا کار سهلی نمیباشد.
باز هم خاطر نشان میشویم که این شامل کسانی نمیباشد که پزشک هستند. که در جای خود برای تخصص و کار پزشکان خواهیم پرداخت.

کشورهای دیگری که برای رشته های پزشکی میتوان اقدام نمود در این سالیان اخیرکشورهای روسیه و اوکراین و ترکیه و هندوستان و فلیپین و بلاروس میباشد. از آنجایی که دانشگاههای پزشکی کشورهای بلاروس و هندوستان وبرخی از ترکیه و اوکراین از تایید وزارت بهداشت ایران خارج شد به دانشگاههای کشور روسیه در زیر میپردازیم و با هم تحلیل خواهیم کرد.

تحصیل رشته ی پزشکی و دندانپزشکی درکشور روسیه و در دانشگاه های درجه یک و دو و معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف با زبانهای متفاوت امکانپذیر می باشد. متقاضی تحصیل پزشکی در روسیه که قصد تحصیل در رشته های پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف که دلیل اصلی آن هزینه ی پایین و ایراد نگرفتن به سن و نزدیک بودن آن و قبولی ممکن تر نسبت به دیگر کشورها به عنوان یک انتخاب خوب برای افراد تلقی میشود.در دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه ی مدرک زبان نیست و متقاضی میتواند در دانشگاه های پزشکی کشور روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنیدکه البته اکثر انها به زبان روسی تدریس میکنند.

همانگونه که قبلا ذکر شد برای گرفتن ویزای تحصیلی در روسیه و شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به روسیه ، عدم نیاز به ارائه ی مدرک زبان ایلتس یا تافل است و همچنین هزینه های تحصیل و خوابگاه و زندگی در این کشور نسبت به دانشگاه های همسطح سرتاسر دنیا متعادل تر میباشد ومعمولا مبالغ با توجه به نوع رشته ها و دانشگاه،و شهر مورد انتخاب سالانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار متغیر است.

زبان تحصیل پزشکی در روسیه و دانشگاههای پزشکی
تحصیل درکشور روسیه به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است، که در برخی از تخصص ها مانند پزشکی و داروسازی نیز تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم ارائه میشود.
معمولا افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روسیه را به زبان فرانسه یا انگلیسی دارند باید در مصاحبه شرکت کنند و در صورت قبولی میتوانند به این دوره ها ورود کنند
و متقاضیانی که خواهان این هستند که درکشور روسیه به زبان روسی و رسمی این کشور تحصیل کنند، باید یک دوره ی ۷ تا ۱۰ ماهه معروف به پاتفکت را قبل از شروع دوره ی تحصیلی زبان بگذرانند وبعد از آن بعد از قبولی وارد دانشگاه شوند.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه

درباره ی هزینه ی زندگی در روسیه و شهر رتر مسکو هزینه ی زندگی دانشجویی دراین شهر و به طور متوسط در روسیه ماهانه بین ۳۰۰ – ۵۰۰ دلار می باشد.
که از فواید تحصیل و زندگی درکشور روسیه می توان به پایین بودن مبالغ و خدمات خوابگاه ها نسبت به سایر کشورها و دانشگاه های هم رده در سرتاسر دنیا اشاره کرد.
هزینه ی تحصیل دانشگاهی و اکادمیک در روسیه بسته به نوع دانشگاه و رشته گوناگون میباشد. گرچه به صورت میانگین، هزینه ی تحصیل و زندگی در خوابگاه سالانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار می باشد؛

امید است این مقاله ی موجز و مختصر در باب پذیرش پزشکی و دندانپزشکی مورد قبول شما قرار گرفته باشد و می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات یا از قسمت تماس با ما مطرح نمایید.

پذیرش رشته ی پزشکی و رشته ی دندانپزشکی از دانشگاههای معتبر دنیا واروپا و آمریکا
۵ (۱۰۰%) ۲ votes
سفیران سروش سعادت