مهاجرت

پناهندگی در اسلوونی

پناهندگی در اسلوونی

شرایط پناهندگی در اسلوونی در سال 2021 نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی متفاوت می باشد اما در کل پروسه پناهندگی باید با دلایل منطقی صورت گیرد. در غیر این صورت، روند پناهنده شدن در یک کشور انجام نمی شود و مشکلات جدی برای متقاضیان این نوع مهاجرت ایجاد می شود. معمولا پناهنده هایی که قصد مهاجرت به کشور اسلوونی را دارند، به فکر مخارج زندگی و تحصیل در این کشور می باشند. اسلوونی وضعیت اقتصادی مطلوبی دارد و این امر باعث شده تا سازمان های دولت در زمینه های آموزشی و تحصیلی سرمایه گذاری کنند و باعث پیشرفت این کشور شوند. هزینه دانشگاه های اسلوونی از دیگر کشورهای اروپا و جهان بسیار کم تر می باشد. همچنین مخارج سکونت مانند خوراک، مسکن، پوشاک و غیره بسیار مقرون به صرفه می باشند.

 • شرایط پناهندگی در اسلوونی چیست؟
 • آیا می توان دراسلوونی درخواست پناهندگی داد؟
 • شرایط درخواست پناهندگی در اسلوونی چیست؟
 • پناهندگی در اسلوونی چه امکاناتی را در اختیار فرد قرار می دهد؟

اما سوال اینجاست که آیا افرادی که از راه پناهندگی در اسلوونی به این کشور سفر می کنند، از تمام مزایای اسلوونی و حقوق شهروندی برخوردار می شوند یا خیر؟ به طور کلی پناهندگی در اسلوونی اگر غیر قانونی انجام شود، باعث خطرات جانی و همچنین روحی، مالی و سایر مشکلات خواهد شد. توصیه ما به شما عزیزان این است که به جای پناهندگی در اسلوونی، از سایر روش ها برای مهاجرت به این کشور استفاده کنید. لازم به ذکر است موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص پناهندگی در اسلوونی و سایر کشورها هیچگونه اقدامی ندارد.

درباره کشور زیبای اسلوونی

کشور اسلوونی یکی از بهترین کشورهای قاره اروپا از لحاظ کیفیت زندگی و شرایط اقتصادی می باشد. پایتخت کشور زیبای اسلوونی لیوبلیانا می باشد که به عنوان بزرگترین شهر این کشور شناخته شده است. بیش از 58% ساکنین کشور اسلوونی پیرو دین مسیحیت هستند و سایر مردم این سرزمین مسلمان، یهودی و غیره می باشند. کشور اسلوونی جمعیت بسیار کمی دارد. جمعیت این کشور کم تر از 3000000 نفر می باشد و اکثر مردم اسلوونی به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. زبان اسلوونیایی زبان رسمی کشور اسلوونی می باشد.

لازم به ذکر است که دانشگاه های اسلوونی، به دلیل بالا بودن سطح زبان انگلیسی در بین مردم این کشور، مباحث درسی را به زبان انگلیسی نیز تدریس می کنند. کشور اسلوونی حدود 28 سال است که به استقلال دست یافته است. تمامی امور مالی در کشور اروپایی اسلوونی، طبق واحد پول (€) یورو انجام می گیرد. افرادی که روادید این کشور را دریافت کنند و مقیم اسلوونی شوند، می توانند بدون وجود محدودیت به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند؛ زیرا این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و همچنین ناتو می باشد. ماریبور، چلیه و کرانی از مهم ترین شهرهای این کشور زیبا می باشند. کم جمعیت ترین شهر اسلوونی کامنیک می باشد که کم تر از 15 هزار نفر جمعیت دارد.

زندگی در اسلوونی در 2021

زندگی در اسلوونی تجربه بسیار خوبی برای تمام مهاجران این کشور می باشد. اسلوونی دارای شرایط جوی و وضعیت جغرافیایی فوق العاده ای می باشد. طبیعت بی نظیر این سرزمین، باعث جذب گردشگران زیادی از سراسر جهان شده است. شایان ذکر است که شرایط مطلوب اقتصادی موجب مهاجرت به اسلوونی بسیاری از افراد ایرانی می شود. یکی از راه های مهاجرت به این کشور، مهاجرت تحصیلی به اسلوونی می باشد. اشخاص متقاضی نیز می توانند با اخذ پذیرش در اسلوونی وارد بهترین دانشگاه های این کشور شوید. اما لازم به ذکر است که باید توان پرداخت مخارج شخصی خود را داشته باشید.

ناگفته نماند که هزینه های تحصیلی در اسلوونی بسیار ناچیز می باشند و نسبت به کشورهای اروپایی کم هستند. در سال 2021 علاوه بر شهریه کم دانشگاه های اسلوونی، هزینه زندگی در این کشور نیز ماهانه 600€ تا 900€ (یورو) می باشد. متقاضیان گرامی می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی در اسلوونی، مخارج تحصیلی خود را به صفر برسانند. پناهندگی در اسلوونی نیز یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد، اما راه های بهتری برای این امر وجود دارد.

مهاجرت از طریق پناهندگی در اسلوونی

مهاجرت از طریق پناهندگی در اسلوونی

افرادی که در زمینه هایی مانند نژاد، مذهب، ملیت، دین، اعتقادات سیاسی یا عضو بودن در یک بخش اجتماعی خاص آسایش خود را از دست می دهند و مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، مجبور به پناهنده شدن در کشورهای پناهنده پذیر می شوند. در صورتی که کشور مبدا و کشور مقصد فرد پناهنده وارد جنگ شوند، متقاضی مورد تهدیدهای جدی قرار خواهد گرفت. این تهدیدها ممکن است جانی، مالی یا حتی برابر با مرگ باشند.

البته در صورت پذیرفته شدن پناهندگان در اسلوونی اشخاص از حقوق و مزایایی برخوردار می شوند که عبارتند از:

 • اقامت اسلوونی
 • کمک های مالی
 • تحصیل
 • کمک های انسانی
 • خدمات درمانی
 • کار

قوانین پناهندگی در اسلوونی

نکات مهم راجع به پناهندگی در اسلوونی به چند بخش تقسیم می شود که عبارتند از:

 • لزوم ارائه 8 عدد عکس
 • داشتن پاسپورت رسمی و قانونی برای به رسمیت شناخته شدن هویت فرد متقاضی
 • در صورتی که گذرنامه متقاضی قانونی و رسمی نباشد، مشکلات جدی برای فرد متقاضی ایجاد خواهد شد.

اگر افراد توسط سازمان بین الملل مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرند، می توانند چند ماه اول مهاجرت جهت پناهندگی در اسلوونی را به صورت مشترک با افراد دیگر زندگی کنند. پس از زندگی مشترک، با داشتن شرایط مناسب می توانند وارد خانه مستقل خود شوند. بعد از اینکه موفق به پناهندگی در اسلوونی شدند و در خانه مستقل ساکن شدند، می توانند از دولت اسلوونی تقاضای پشتیبانی مالی کنند. پشتیبانی مالی برای کاهش هزینه های اشخاص خواهد بود و این مورد بستگی به تعداد افراد خانواده و همچنین شرایط مالی خواهد داشت. می بایست در نظر داشت در صورتی که هزینه ها کاهش یابد، کمک و پشتیبانی مالی نیز کاهش می یابد.

برای مثال با کاهش مقدار اجاره خانه، مبلغ مقدار کمک مالی نیز کاهش خواهد یافت. مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق تحصیل از سایر راه های اخذ اقامت این کشور محسوب می گردد که در مجموع می توان گفت یکی از برترین راه های اخذ اقامت و تابعیت محسوب می شود. اشخاص متقاضی نیز می توانند با بررسی طرق مهاجرت به این کشور و بررسی سایر موارد نظیر هزینه زندگی در اسلوونی آگاهی خود را در این باب با مراجعه به لینک های سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تکمیل نمایند.

2.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *