مهاجرت به کشور مالتا

پناهندگی در مالتا

پناهندگی در مالتا

این روزها افراد زیادی از بی اطلاعی اشخاصی که قصد مهاجرت به کشور مالتا را دارند، سو استفاده کرده و راه پناهندگی در مالتا را به آن ها معرفی می کنند اما در واقع پناهندگی در مالتا یکی از پر خطرترین و پر ریسک ترین راه مهاجرت به این کشور بوده که حتی موفقیت آمیز هم نمی باشد و بارها دیده شده افراد در این راه در شرایط بسیار اسفناک به سر می برند و جان و مال خود را به خطر می اندازند. در مقاله زیر که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد ما به شما عزیزان در مورد پناهندگی در مالتا توضیح می دهیم و پیشنهاد می کنیم که از راه های جایگزین قانونی مانند تحصیل در مالتا، کار درمالتا، سرمایه گذاری در مالتا، ثبت شرکت درمالتا و … استفاده نمایید. در جدول زیر به معرفی این کشور نیز پرداخته میشود:

نام رسمی جمهوری مالتا
موقعیت واقع در جنوب اروپا و مرکز دریای مدیترانه
پایتخت والتا
زبان رایج زبان ایتالیایی و انگلیسی
واحد پول € (یورو)

دلایل انتخاب کشور مالتا از سوی افراد

دلایلی از جمله وجود شرایط آب و هوایی مناسب در این کشور، رایج بودن زبان انگلیسی در بین عموم مردم و … می تواند از عمواملی باشد که این کشور را در بین عموم مردم محبوب ساخته است. مهم ترین دلیل مهاجرت به مالتا این است که این کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد و از قوانین موجود در بین تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا تبعیت می کند. اقتصاد این کشور وابسته به بازرگانی بین المللی می باشد و در تولیدات پارچه، میوه، فراورده های دامی، صنایع کشتی سازی و جهانگردی قوی می باشد.

کمیساریای پناهجویی تنها نهاد قانونی محسوب می شود که برای رسیدگی به درخواست های اشخاص پناهجو، از سوی دولت تعیین شده اند. اگر فردی نیاز به حفاظت بین المللی در یک کشور داشته باشد، درخواست و اطلاعات وضعیت شخص به کمیساریای پناهندگان برای پیگیری سریع انتقال پیدا می کند.

مراحل پناهندگی در مالتا

در مراحل اولیه این فرآیند نیاز است یک فرم را تکمیل نمائید و این فرم به عنوان یک پرسشنامه مقدماتی است که از پناه جویان خواسته می شود پس از برگزاری جلسه اطلاعاتی توسط کارمندان Refcom تکمیل گردد. اگر در این مرحله یک فرد اطلاعاتی را تکمیل نماید که این اطلاعات نشان دهد شخص طبق مقررات دوبلین واجد شرایط برای انتقال به یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد، بررسی درخواست او به حالت تعلیق می افتد و در انتظار نتیجه روش دوبلین باید بماند. بعد از تکمیل فرم اطلاعت شخصی و رسیدگی به درخواست فرد پناهجو یک زمانی را برای مصاحبه با متقاضی انتخاب می نمایند. و مجددا اطلاعاتی را در مصاحبه طبق فرم تکمیلی قبلی پرس و جو می نمایند. بعد از اتمام مصاحبه متقاضی باید منتظر باشد تا نتیجه بررسی و تصمیم گیری را به او اطلاع دهند.

قوانین پناهندگی در مالتا

قانون ملی کشور مالتا، یک دوره زمانی 2 هفته ای را از زمان اعلام تصمیم در خصوص پناهندگی مشخص می نماید. در این 2 هفته شخص می تواند به هیئت تجدید نظر پناهندگان درخواست خود را در جهت بررسی مجدد و تجدید نظر اعلام نماید. این هیئت تجدید نظر، یک دادگاه اداری می باشد که جهت بررسی درخواست پناهندگان تنظیم شده است و در حال حاضراز 3 مرجع  تشکیل شده است به رسیدگی و تصمیم گیری در مورد توصیه هایی که توسط کمیساریای پناهندگان صادر شده، می پردازد. درخواست پناهندگی در مرحله تجدید نظر نیز ممکن است رد شود.

ردی جواب پناهندگی: در کشور مالتا اگر درخواست پناهندگی رد شود و درخواست فرد را به عنوان یک شخص پناهنده نپذیرند باید هر چه سریع تر کشور را ترک کرد.

روش های پناهندگی در کشور مالتا

روش های پناهندگی در کشور مالتا

برای پناهندگی در مالتا از طرق مختلفی میتوان اقدام نمود که عبارتند از:

 • روش منظم
 • روش پذیرش (دامنه ای، اولویت بندی، محدودیت زمانی)
 • روش سریع
 • روش دوبلین

روش منظم پناهندگی در مالتا

یک مقام تخصصی در حوزه پناهندگی تعیین می شود و مسئول رسیدگی به درخواست های پناهندگی می شود. طبق مقررات فرایند درخواست فرد باید در عرض 6 ماه بعد از ارائه درخواست بررسی شود و نتیجه آن اعلام شود. البته این مدت زمان ممکن است بنابر دلایل قانع کننده از جمله پیچیدگی موضوع پناهندگی و یا حجوم تعداد زیادی از پناهجویان، در مدت زمان بیشتری بررسی شود. در این روش پرونده ها ممکن است الویت بندی شوند ولی طبق یک روش منظم و اصولی به کلیه پرونده ها در مدت زمان تعیین شده به انجام می رسد.

روش پذیرش (دامنه ای، اولویت بندی، محدودیت زمانی) در مالتا

این روش پناهندگی به ما می گوید، طبق ماده 24 قانون پناهندگان در خصوص “تقاضاهای غیر قانونی” این امکان را در اختیار کشور قرار می دهد که درخواست  را در مدت زمان کم تری بررسی نموده و نپذیرد. مواردی که در این ماده ذکر شده است شامل موارد زیر می باشد:

 • یکی دیگر از کشورهای عضو حمایت مالی به متقاضی را تحت عنوان قانون دوبلین اعطا نموده باشد.
 • متقاضی قبل از اعلام درخواست خود به مالتا از یک کشور دیگر درخواست پناهندگی نموده باشد.
 • متقاضی از یک کشور سوم که وضعیت مالی خوبی دارد درخواست خود را ارسال نموده باشد و از حمایت کافی برخوردار باشد.
 • کشور مبدا کشور امنی محسوب شود.
 • در این روش در صورت تشخیص اولیه و پذیرش درخواست شما، کلیه مراحل دیگر مانند روش منظم انجام می شود.

برنامه های ناخواسته و غیر قانونی نشان دهنده روش سریع در امر پناهندگی می باشد و در اکثر موارد این درخواست ها به دلیل غیر قانونی بودن رد می شود. متقاضی در این روش باید یک دلیل قانع کننده و همچنین اسناد 0و مدارکی را جهت تثبیت دلایل خود ارائه دهد.

روش دوبلین پناهندگی در مالتا

در این روش تمام درخواست های پناهندگی از طریق قانونی بررسی می شود و از شما هم زمان با ارائه درخواست خود، انگشت نگاری و تشخیص هویت انجام می شود. کشور مالتا قانون دوبلین را از سال 2017 پذیرفته است. در نهایت وکلای و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان پیشنهاد می کنند طبق آمار بسیار بدی که از وضعیت پناهندگان در کشورهای مختلف به دست آمده و ردی تعداد بالای پناهندگان از سمت کشورها، این راه را فراموش کرده و از راه قانونی مهاجرت به مالتا را از طرق مختلف مانند ویزای تحصیلی مالتا، ویزای کاری مالتا و … داشته باشید، که در این راستا مشاوران ما با مشاوره رایگان همواره در خدمتتان هستند

15 دیدگاه برای “پناهندگی در مالتا

 1. عرفان گفت:

  سلام من پناهنده مالتا هستم، تنها کشوری هست که اگر پاسپورت فیک بگیرنت اول میفرستن دتنشن در صافی حدود دوماه بعد میفرستن زندان ۶ ماه در پاولا بودم، ورود به مالتا یا خروج از اینجا حکمش یکی هست و زندان،بعد فرستادنم یک دادگاه کوچیک که بهش اپیل بورد میگن بعد سه جلسه فرستادنم سازمان مهاجرت و اعلام پناهندگی کردم خلاصه وضعیت پرسیدن و دلیل پناهندگی که این اینتر ویو کوچک است، حالا ۹ ماه منتظر اینتر ویو بزرگ هستم همون مصاحبه اصلی ، مالتا فقط به درد دانشجویی میخوره نه زندگی کشور به شدت گرون و زبان آنها مالتی هست که ترکیب عربی ایتالیایی و انگلیسی یکم فرانسه، و زبان دوم انگلیسی همشون مثل بلبل صحبت میکنن ، و اینکه تنها کشور تو اروپا هست که هرچند پناهندگی نداری اجازه کار قانونی بهتون میدن، و کمپ پناهندگیش در حلفا هست که کلا کانکس و شرایط افتضاحی داره ولی شما میتونی کار کنی خونه اجاره کنی یا تخت خواب یه کشور درجه ۱۰ هست در اروپا و من مثل سگ پشیمونم چون جزیره هست خروج و ورد در حال چک شدنه مثل المان نیست تیکت اینترنتی بخری بری فرودگاه پرواز کنی مثلا هلند کسی ازت پاستپورت نخواد، خدا کمکمون کنه اینجا پول بابت پناهندگی هم نمیدن میگن برو کار کن ساعتی ۴ یورو که کمترین نرخ کار هست و مثل سگ ازت کار میکشن، فقط خدا به دادمون برسه

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ممنونم از دانشی از شرایط اسفناک پناهندگی فرمودین ایشالا همه دوستداران مهاجرت از طرق قانونی اقدام کنید

   1. عرفان گفت:

    فقط فقط فقط فقط قانونی به حرف دوستت به اصطلاح کسانی که نه سواد دارن نه علم که بهشون آدم پرون میگن که فقط یه سری مدارک دزدی دستت میدن، درکل من بی سواد نیستم بچه ننه نیستم واقعا مهاجرت سخته مهاجرت غیر قانونی همون تبعید هست تو اسم عوض شده خودتونو تبعید نکنید زندگی تو تبعید اگر خوب بود مجرم هارو تبعید نمیکردن، حرف آخرم اگر قانون رعایت کنید کمتر اذیت میشید و هیچ کسی نمیتونه هر رفتاری باهاتون بکنه تو مهاجرت و پناهندگی حکم همون افغان هارو در ایران دارید تا چند سال موفق باشید برای منم دعا کنید😭

 2. amir abbas گفت:

  بابت مقاله خوبتون در مورد پناهندگی در کشور مالتا تشکر میکنم اگه امکانش هشت در مورد کشور لیختن استاین هم مطلب بذارید

  1. عرفان گفت:

   اینجا اگر قانونی هم بیایی مثلا دانشجویی اگر دانشجوییت تموم بشه به هر دلیلی اعلام پناهندگی کنی خودتو بیچاره کردی ایرانی های زیادی نداره امکانات به پناهنده اصلا نمیدن ساختمان پناهندگی شبیه خرابه های سوریه هست کلا آفریقایی و عرب به شدت زیاد هست، که هرکی میخونه اینو برام دعا کنه خسته شدم یک سال نیم عمرمون رفت 😭

 3. ماهان توکلی گفت:

  پناهندگی تو اروپا خیلی سخته توصیه نمیکنم به کسی

 4. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی استفاده کردم از این مقاله ممنون

 5. تبسم گفت:

  یکی از فامیلای ما از طریق پناهندگی رفت و کشتنش

 6. سبحان عبدی گفت:

  میشه از این کشور رفت بعد تو آلمان پناهنده شد ؟ قانون دوبلین دقیقا چی میگه چرا پس بعضی تونستن از یه کشور دیگه برن و پناهنده بشن !

 7. مهشید رحمانی گفت:

  میخواستم برای دوره زبان اقدام کنم شرایط و هزینه های دوره زبان جقدره؟ میتونم بعدش در مالتا اقامت کنم؟

 8. بهزاد گفت:

  مالتا ارزش پناهندگی نداره

 9. پدرِ پسرشجاع گفت:

  آب و هوای خوبی داره
  فکر کنم پناهندگی بد نباشه 🙂

 10. شیرین میرباقری گفت:

  مگه کسی به پناهندگی فکر میکنه واقعا ؟ با این شرایط اسفناکی که پناهنده ها دارن…

 11. سحر گفت:

  سلام

  آیا شما برای پناهندگی خدماتی ارائه میدید؟
  ممنون از مطالب به روزتون

 12. diana گفت:

  سلام از مقالات خوبتون ممنونم
  پناهندگی در مالتا اصلا گزینه مناسبی به نظرم نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *