مهاجرت سرمایه گذاری در قبرس

کارآفرینی در قبرس

کارآفرینی در قبرس

ایجاد یک بیزینس توسط تبعه خارجی و کارآفرینی در قبرس از راه های مهاجرت به این کشور و به دست آوردن اقامت قبرس به حساب می آید. کارآفرینی، رویکردی مترقی در راه اندازی کسب و کار است و این به نوبه خود نوعی سرمایه گذاری به شمار می رود و سرمایه گذاری در کشوری خارجی نیز عموما باعث به دست آوردن اقامت آن کشور می گردد.

 • میزان سرمایه مورد نیاز برای کارآفرینی در این کشور چه مقدار است؟
 • آیا برای کارآفرینی در این کشور شرطی جهت ایجاد کار برای اتباع این کشور وجود دارد؟

به دلیل اینکه راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مانند کار آفرینی در قبرس بسیار پر ریسک میباشند در ابتدا پیشنهاد میکنیم حتما این پروسه را با وکیل شروع نمایید که در این زمینه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمت شما خواهد بود.

شرایط کارآفرینی در قبرس در 2021

برای یک فرد کارآفرین نیز به راه انداختن کسب و کار مولد در کشور ایده ال راهی است که به موجب آن می تواند با تمامی اعضای خانواده با صرفنظر از شرایط متفاوت هر یک از اعضا، همه با هم به آن کشور مهاجرت کرده و در کنار همدیگر زندگی کنند. مضاف بر آن که می تواند این سرمایه معنوی را در کشور مطلوبش سرمایه گذاری کند تا با اطمینان، از ثمرات مادی آن نیز برخوردار گردد و فردای خانواده را تامین و تضمین کند.

قبرس در سال 2021 یکی از کشورهایی است که از یک سو، به دلیل جاذبه های ذاتی و طبیعی خود توانسته است که توجهات بسیاری را به خود معطوف کند و از سوی دیگر با سیاستگذاری های نوین موفق شده است که افراد توانا را متقاعد سازد تا سرمایه های مادی و معنوی خود را در این کشور سرمایه گذاری کنند. امروزه کارآفرینی در قبرس طرفداران خود را یافته است.

پیش زمینه های کارآفرینی در قبرس

قبرس، با مساحت 9.251 کیلومتر مربع و مختصات 35 درجه شمالی و 33 درجه شرقی، در تقاطع اروپا، آفریقا و آسیا و در مسیر پر تردد هوایی و کشتیرانی این سه قاره قرار دارد، قبرس دارای آب و هوای مطبوع مدیترانه ای است که از تابش همیشگی آفتاب و زمستان های خیس (میانگین روزانه حداقل 5 درجه سانتی گراد و حداکثر 13 درجه سانتی گراد) و تابستان های آفتابی و خشک (میانگین روزانه حداقل و حداکثر دمای 21 درجه سانتی گراد و 36 درجه سانتی گراد) بهره میبرد.

جمهوری قبرس یک دولت دموکراتیک ریاست جمهوری است که در سال 1960 تأسیس شد، قدرت اجرایی به رئیس جمهور واگذار شده است که به وسیله رای عمومی به مدت 5 سال انتخاب میشود و توسط شورای وزیرانی انجام می شود که توسط رئیس جمهور انتخاب می شوند. مجلس قانون اساسی جمهوری توسط مجلس نمایندگان انجام می شود که اعضای آن هر 5 سال یک بار با رای عمومی انتخاب می شوند، اداره دادگستری توسط سیستم قضایی انجام می شود که یک نهاد جداگانه و مستقل است، اعضای دادگاه عالی قبرس توسط رئیس جمهور منصوب می شوند.

پیش زمینه های کارآفرینی در قبرس

عضویت قبرس در اتحادیه اروپا و منطقه یورو

جمهوری قبرس در تاریخ 1 مه 2004 به عضویت کامل اتحادیه اروپا درآمد، با آغاز سال 2008، قبرس به اتحادیه پولی اروپا پیوست و به این ترتیب یورو را به عنوان پول ملی خود تبدیل کرد، بدین ترتیب قبرس دورانی از فرصت ها و مسئولیت ها و همچنین دورانی از رشد و پیشرفت را برای این جزیره آغاز کرد. جدا از اتحادیه اروپا، جمهوری قبرس عضو بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، کشورهای مشترک المنافع، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است و از طریق مأموریت های دیپلماتیک در بیش از 40 کشور نمایندگی دارد.

شرایط سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در قبرس

قبرس با ارائه یک سیستم مدرن پیشرفته و زیربنایی پیشرفته، راهکارها و خدمات حمل و نقل جاده ای، هوایی و دریایی را ارائه می دهد که به عنوان یکی از مزیت های رقابتی مهم در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی شناخته می شود. دو بندر دریایی چند منظوره قبرس در شهرهای ساحلی لیماسول و لارناکا واقع شده است. بندر لیماسول هر دو مورد حمل و نقل مسافر و بار را انجام می دهد و حال آن که راه حل های تدارکات از طریق امکانات پیشرفته برای حمل و نقل مقرون به صرفه و پردازش آن را نیز ارائه می دهد.

علاوه بر این، بندر لیماسول، یکی از مراکز معروف خطوط دریایی و نیز مراکز محبوب توقف بین راهی برای کشتی های بین المللی کروز می باشد. دو فرودگاه بین المللی مدرن در لارناکا و پافوس که خدمات خود را به حدود 10 میلیون بازدید کننده در سال ارائه می دهند، این جزیره را به محبوبترین مراکز حمل و نقل در سراسر جهان متصل می کند، سرمایه گذاری قابل توجهی نیز برای تبدیل این جزیره به مرکز اصلی ارتباطات مخابراتی در منطقه صورت گرفته است و قبرس را از طریق فیبر نوری دریایی و ماهواره به شبکه های دیگر در حوزه دریای مدیترانه شرقی و فراتر از آن متصل کرده است. ثب شرکت در قبرس یکی از راه های مهاجرت به این کشور است.

استارت آپ و نوآوری در قبرس

ایجاد ارزش از طریق ایده ها و پرورش روحیه کارآفرینی در قبرس در میان اولویت های مهم کشور است. کاوش نوآورانه، یک بستر به سرعت در حال رشد برای استارت آپ، یک استعداد به میزان بالا آموزش دیده تجربه یافته انسانی و طیف وسیعی از انگیزه ها، قبرس را به انتخابی کامل برای شروع و مقیاس شرکت ها تبدیل می کند.

تحقیقات کاربردی از طریق صندوق سرمایه ملی یا اتحادیه اروپایی و یک جعبه مالکیت معنوی (IP) جذاب تشویق می شوند، در حالی که مراکز تحقیقاتی در همه شهرهای بزرگ تاسیس می شوند. بسیاری از شرکت های موفق تکنولوژی یا به قبرس نقل مکان کرده اند یا در آنجا شعبه ای راه انداخته اند و از کشور به عنوان پایگاه و دروازه ای به و از اتحادیه اروپا استفاده می کنند.

راه اندازی یک کسب و کار در قبرس چهار رکن دارد: سرمایه، شرکت، شراکت و اعتماد و قانون حمایت و توسعه سرمایه گذاری خارجی در قبرس موسوم به صندوق سرمایه گذاری جایگزین (AIF) که شامل کارآفرینی در قبرس نیز می باشد طی این چهار رکن، قوانین و مقررات تفصیلی انواع سرمایه گذاری و کسب و کار در قبرس را تشریح نموده است. کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تسلط بر قوانین کشورهای مختلف دنیا و راه های مختلف مهاجرت به قبرس از جمله ویزای کاری قبرس و غیره راهنمای شما هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “کارآفرینی در قبرس

 1. مهدیس گفت:

  برای راه اندازی پرورش میگو چقدر هزینه لازم است

  1. داوری گفت:

   سلام
   در مورد مهاجرت اگر سوالی دارید بفرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.