مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

کارآفرینی در مجارستان

کارآفرینی در مجارستان

سرمایه گذاری و کارآفرینی در مجارستان می تواند یک فرصت بسیار مناسب اقتصادی برای متقاضیان و شهروندان کشورهای جهان سوم باشد. کسانی که ایده های کارآفرینی در کشورهای دیگری اجرا کنند، مورد استقبال سران آن کشورها قرار می گیرند. بدون شک، ایجاد کردن فرصت های شغلی و تولید سرمایه در همه کشورها در اولویت قرار دارد، کسانی که توانایی کارآفرینی در مجارستان را داشته باشند می توانند از فرصت اقامت در این کشور بهره ببرند و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز در این مسیر حقوقی شما را یاری خواهند کرد.

 • بهترین روش ایجاد کارآفرینی در مجارستان چیست؟
 • برای کارآفرینی در مجارستان نیاز به چه سرمایه ای است؟
 • برای ایجاد شغل در مجارستان باید ثبت شرکت انجام داد؟
 • آیا پروسه کارآفرینی در مجارستان زمان بر است؟

مقایسه سرمایه گذاری و کارآفرینی در مجارستان

کشورهای اروپایی با استفاده از سرمایه شهروندان کشورهای دیگر موفق شده اند بخشی از مشکلات اقتصادی خود را رفع کنند؛ کشور مجارستان نیز به کمک همین سرمایه های خارجی موفق شده است نرخ بیکاری خود را به 3% کاهش دهد. به خاطر این که روش کارآفرینی و ثبت شرکت از جمله روش هایی است که می تواند منجر به اخذ اقامت مجارستان شود. این در حالی است که در ماه می سال 2017 دولت مجارستان اعلام کرده است که امکان مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌ گذاری وجود ندارد.

اگرچه این امکان در حال حاضر در دسترس نمی باشد، یعنی نمی توان اقامت مجارستان را با خرید اوراق قرضه و غیره به دست آورد، می توان با استخدام کارمندان مجاری و کارآفرینی در این کشور، اقامت مجارستان را به دست آورد. به این منظور سرمایه مورد نیاز باید حداقل 10,000€ (یورو) باشد؛ هرچند هزینه های دیگری از جمله پرداخت حقوق ماهانه، بیمه، مالیات و غیره را نیز باید در نظر گرفت. در واقع همین نکته ای که همچنان اخذ اقامت مجارستان با کارآفرینی ممکن است سبب شده نرخ بیکاری این کشور به شرحی که گفته شد به مرور زمان کاهش پیدا کند.

مزایای کارآفرینی در مجارستان

در همین ابتدای امر، مزایای کارآفرینی در مجارستان را بررسی خواهیم کرد. در حقیقت متوجه خواهید شد، چرا مجارستان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر در اولویت قرار می گیرد. در رابطه با مزایای کارآفرینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  سهولت ثبت شرکت در کشور مجارستان در 2 تا 3 روز کاری
 • مالیات تنها 9% برای شرکت های کوچک مقیاس که کمترین سطح در قاره اروپاست
 •  دسترسی سریع به کد مالیات بر ارزش افزوده بدون نیاز به ارائه مدارک اضافه
 • سرمایه اندک برای شروع کار و بی نیازی از واریز سرمایه زیاد به حساب بانکی
 • موقعیت مناسب جغرافیایی مجارستان در قاره اروپا و دسترسی به بازار اروپا
 • صدور ساده تر روداید برای شهروندان کشورهای جهان توسط دولت مجارستان

یکی دیگر از مزایای انتخاب مجارستان نرخ پایین تورم در این کشور است که در نمودار ذیل نشان داده شده است:

نرخ پایین تورم در مجارستان

شرایط کارآفرینی در مجارستان

کارآفرینی در حقیقت به معنای ایجاد شغل و بالا بردن سطح درآمد برای کشورهاست، از همین رو همه کشورهای جهان پذیرای ایده های خلاق برای کارآفرینی هستند. کشور مجارستان نیز بعنوان یک کشور در حال توسعه در قاره اروپا تمایل زیادی به جذب این ایده ها دارد و کارآفرینی در مجارستان می تواند فرصت های مناسبی نظیر اقامت دائم این کشور را در اختیار شما قرار دهد، همچنین در گذر زمان شما را قادر خواهد ساخت تا تابعیت این کشور اروپایی را نیز بدست آورید. زمانی که خود سرمایه مناسبی را در اختیار داشته باشید می توانید از طریق ثبت شرکت کارآفرینی کنید. پیشتر در مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان شرایط ورود به مجارستان از این طریق را تشریح کرده‌ایم.

ثبت شرکت در مجارستان در 2021

یکی از بهترین و ایمن ترین راه های کارآفرینی، ثبت شرکت در این کشور اروپای مرکزی است. کشور مجارستان روند بسیار ساده ای را برای ثبت شرکت در این کشور در نظر گرفته است، هزینه های ثبت شرکت در کشور مجارستان نیز بسیار کمتر از بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی است. کشور مجارستان از طریق همین سرمایه گذاران خارجی موفق به کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در کشور خود شده است.

یکی از بهترین روش های مربوط به ایجاد کارآفرینی در کشور مجارستان، استفاده از برنامه استارت آپ مجارستان است. افرادی که از این طریق خود را به کشور مجارستان می رسانند، می توانند برای سایر اعضای خانواده خود نیز مجوز حضور در مجارستان دریافت کنند و این امتیازی است که باید به آن توجه بسیار زیادی داشت.

مدارک لازم برای ثبت شرکت و کارآفرینی در مجارستان

هنگامی که قصد ثبت شرکت را دارید باید مدارک خود را بطور کامل در اختیار اداره کار مجارستان قرار دهید. هر گونه نقص در مدارک ارائه شده، روند ثبت شرکت شما در مجارستان را به تاخیر خواهد انداخت. عمده ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان عبارتند از:

 • نام انتخابی برای شرکت
 • آدرس مورد نظر برای ثبت شرکت
 • لیست کامل سهام داران شرکت شامل آدرس
 • تاریخ تولد، شماره مالیاتی و نام مادر آنها
 • برنامه کامل اقتصادی شرکت
 • معرفی فعالیت های اصلی شرکت
 • سرمایه در نظر گرفته شده برای شرکت بعلاوه نحوه و تاریخ ورود سرمایه به شرکت
 • شماره مالیاتی و نام مادر تمامی اعضای شرکت
 • اساس نامه رسمی شرکت

مدارک لازم برای ثبت شرکت و کارآفرینی در مجارستان

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

سپری کردن مراحل ثبت شرکت در کشور مجارستان یک عمل اجباری برای همه افراد است. پروسه طی شده و سند قانونی شرکت باید توسط یک وکیل معتبر در مجارستان تهیه و ثبت شود، روند ثبت نام و ثبت شرکت در کشور مجارستان به صورت کاملا الکترونیکی انجام می شود. در صورتی که به اسناد قانونی برای ثبت شرکت نیاز دارید باید آن ها را نیز بطور کامل تهیه کنید، در این صورت 15 روز فرصت دارید تا مدارک را آماده کرده و به فرم درخواست خود الحاق کنید.

پس از ارائه آدرس، نام شرکت، مالیات و سهام داران شرکت، یک گواهی موقت در اختیار شما قرار می گیرد. به کمک این گواهی می توانید کار خود را رسما آغاز کنید اما فعالیت های تجاری شما محدود خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید که انجام فعالیت های اقتصادی بزرگ نیازمند دریافت مجوزهای رسمی از کشور مجارستان است که در این زمینه مشاوره با وکلا می تواند راهنمای شما باشد.

هزینه های کارآفرینی در مجارستان

شما برای کارآفرینی در این کشور نیاز به سرمایه آنچنانی نخواهید داشت، می توانید ایده خود را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهید و از سرمایه آنها برای شروع کار استفاده کنید. در حقیقت قادر خواهید بود که از ایده خود سرمایه مناسبی بدست آورید، در صورتی که به این امر تمایلی ندارید می توانید از سرمایه شخصی برای رشد ایده خود استفاده کنید. هزینه های این رویه در مجارستان بدین صورت است:

شرح هزینه به یورو
ثبت نام شرکت محدود خصوصی €157
ثبت الکترونیک شرکت €310
جریمه های سنگین (در موارد خاص) از 150€ الی 3000€

از آنجا که هزینه های تحصیل در کشور مجارستان اندک است، تعداد دانشجویان بین المللی مجارستان افزایش یافته است. در حقیقت هر ساله نیروی کار مناسبی از طریق دانشگاه به بازار کار مجارستان تزریق می شود. زمانی که قصد کارآفرینی در مجارستان را داشته باشید، می توانید با آسودگی خاطر نیروی کار خود را بدست آورید. ثبت شرکت در زمینه های مختلف اقتصادی برترین راه کارآفرینی است. در این مقاله توضیحات کافی در زمینه های کارآفرینی و ثبت شرکت در کشور مجارستان را ارائه کرده ایم و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند اطلاعات جامع تری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

5/5 - (11 امتیاز)

23 دیدگاه برای “کارآفرینی در مجارستان

 1. علی بیدار گفت:

  مجارستان به ایران ویزاهای کاری میده؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب ، برای اخذ ویزای کار در هر کشوری مانند مجارستان شما نیازمند جاب آفر (کارفرما) از کشور مجارستان هستید اما بعضی کشورها وجود دارند که اگر رشته و مهارت شما جز مشاغل مورد نیازشان باشد بدون نیاز به کارفرما به شما ویزای کار میدهندمانند آلمان، اتریش، کانادا، استرالیاو …، پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.

 2. عادل گفت:

  هزینه مهاجرت به مجارستان چقدر است؟؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در خصوص هزینه ها لطفا مقاله هزینه زندگی در مجارستان رو مطالعه نمایید

 3. Deniz گفت:

  سلام. خیلی ممنون از مقاله عالی . اما آیا مجارستان سطح درآمدی و فرصت های کاری خوبی داره و ارزش ش داره سرمایه گذاری کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   کشور خوبی برای سرمایه گذاری محسوب میشه

 4. تبسم گفت:

  آیا ثبت شعبه امکانپذیر هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر ولی افتتاح شرکت امکانپذیره

 5. شجاعی گفت:

  آیا دولت مجارستان معافیت های مالیاتی برای این مساله دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 6. sohrab گفت:

  میزان درآمدها تو این کشور به چه صورت هست؟ اگر بخوایم اونجا یه کافه بزنیم می تونیم این رو کارآفرینی دونست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   این هم کارآفرینی محسوب میشه

 7. پناهیان گفت:

  سلام بهترین راه ورود برای کشور مجارستان چیه؟ آیا ویزا کاری هم دارد

  1. داوری گفت:

   سلام
   ویزای کاری هم داره اما راحتترین راه ورود از طریق تحصیلیه

 8. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله مفیدی بود.

 9. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد کارآفرینی در مجارستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله ویزای تحصیلی مجارستان رو در این خصوص مطالعه نمایید

 10. v!da گفت:

  سلام و احترام
  ایا برای کارآفرینی در مجارستان نیاز به ضامن معتبر هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   متوجه منظورتون از این سوال نمیشم لطفا بیشتر توضیح بدید

 11. ایمان گفت:

  شانس کار در کشور مجارستان چطوره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   کشور مجارستان نرخ بیکاری بالایی نداره و میشه در این کشور به کار هم رسید البته به کار شما هم بستگی داره

 12. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام و سپاس لطفا بفرمائین برای کارآفرینی باید بیزینس پلن داشت؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بیزنس پلان برای ثبت شرکت نیازه که مشکلی در این خصوص نیست و ما میتونیم برای شما اون رو نگارش کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.