مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

یکی از دغدغه های تجار و سرمایه گذاران علاقه مند به سرمایه گذاری در پرتغال در سال 2021، نحوه و شرایط کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال است. مهاجرت از طریق این برنامه در پرتغال و دیگر کشورها یکی از سریع ترین راه های اقامت می باشد در صورتی که فردی به فکر بیزینس در پرتغال یا به فکر تبدیل شدن به یک خویش-کارفرما به عنوان یک مقیم خارجی باشد، درک فضای بیزینس برای استارت آپ ها جزو ملزومات او می خواهد بود و ممکن هست سوالاتی مانند سوالات زیر قبل از هر اقدامی برایش پیش بیاید.

چه نوع شرکتی را فرد می تواند راه اندازی کند؟ چگونه می توان شرکت را ثبت کرد؟ مقدار سرمایه لازم برای استارت آپ ها به چه میزان است؟ شرایط و نیازمندی های ثبت شرکت کدامند؟ و سوالاتی از این قبیل. سطح کارآفرینی در پرتغال هنوز نسبتا پایین است ولی در طی سال های اخیر کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال خیز خوبی گرفته است. در همین راستا، توجه کنید که اکثر شرکت های تجاری درپرتغال از نوع شرکت های کوچک و خویش- کارفرما هستند این بدان معناست که ممکن است پول خیلی زیادی که فرد انتظارش را دارد، کسب نکند در نتیجه فرد ناگزیر است به پروسه هایی با یک طرح بیزینس قوی وارد شود.

نحوه ثبت یک برند تجاری در پرتغال در 2021

اگر شخص خارجی در سال 2021 خواهان راه اندازی یک شرکت تجاری در پرتغال باشد، لازم است که مراحل زیر را طی کند:

الف) اطمینان از صلاحیت قانونی برای تاسیس شرکت تجاری: فرد باید مطمئن شود که شرایط قانونی برای انجام تجارت به عنوان خود- کارفرما در پرتغال را دارا میباشد، در این راستا، فرد به مدارک زیر نیاز خواهد داشت:

  • کارت اقامت پرتغال
  • شماره مالیات از اداره مالیات پرتغال
  • شماره تامین اجتماعی از تامین اجتماعی پرتغال

ب) اطمینان از داشتن یک ایده عملیاتی جهت تشکیل شرکت تجاری: اگر فرد متقاضی یک کارآفرینی با یک ایده بیزینس در پرتغال باشد، لازم هست که تحقیق بازار را انجام دهد و همچنین یک طرح بیزینس قوی را توسعه دهد و همچنین او می تواند با دانلود الگوهای طرح شرکت تجاری و بررسی طرحهای شرکت تجاری از صنایع مختلف از یک وب سایتی کار را استارت بزند.

ج) تصمیم گیری درباره ساختار قانونی شرکت تجاری: انتخاب یک نام تجاری و آدرس برای شرکت جهت ثبت، انتخاب روش تشکیل شرکت تجاری. سه روش برای تشکیل یک شرکت تجاری در پرتغال وجود دارد، دو روش ساده (آنلاین و در محل) و یک روش سنتی است.

د) زمانیکه فرد این مراحل را انجام دهد، چیزی در حدود کمتراز دوهفته به طول می انجامد که متقاضی بتواند شرکت را در پرتغال راه اندازی کنید و در ابتدا او باید چک کند که آیا زمینه فعالیت شرکتش نیازمندی دیگری همانند گواهینامه یا صلاحیت های خاصی ندارد.

انواع شرکتهای تجاری جهت کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

انواع شرکتهای تجاری جهت کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

تعدادی ساختارهای قانونی مختلف برای شرکتهای تجاری جهت کار در پرتغال وجود دارد که از شرکت های تک تاجران انفرادی تا شرکتهای تعاونی بزرگ متفاوت می باشد:

نوع شرکت توضیحات
شرکتها با مالکیت فردی A-1، تک تاجر (Empresario em Nome Individual) این شکل اصلی خود اشتغالی در پرتغال می باشد که افرادی که به عنوان شرکت های تجاری تجارت می کنند آزاد هستند در صورتیکه مالیاتها را پرداخت کرده باشند و تعهد نامحدودی در قبال بدهی های شرکت داشته باشند سودآوری نمایند. حداقل نیاز سرمایه ای و قانون رسمی برای راه اندازی وجود ندارد.
شرکت سهامی تک عضو (Sociedade Unipessol por Qutas) این نوع از شرکت را یک فرد پرتغالی تشکیل می دهد اما تعهد بدهی محدود به دارایی های شرکت تجاری است حداقل سرمایه برای تشکیل 5000€ (یورو) می باشد.
بنگاه با تعهد محدود فردی (Estabelecimeto Individul de Responsabilldade Limitada) مشابه شرکت سهامی تک عضو است اما سرمایه گذاری سرمایه اولیه 5000€ (یورو) باید که حداقل دو سوم نقدینگی باشد.
فریلانسر (Freelancer) در صورتی که فرد یک کاسبی را از طریق پیش فرض های ثابت (مثلا روزنامه نگار و پیرایشگر و تکنسین برق) عرضه کند، می تواند به عنوان یک فریلانسر در پرتغال کار کنند.
شرکت ها با مالکیت بیش از یک نفر شرکت های سهامی عام و سهامی خاص را شامل می شوند.
شرکت سهامی خاص (Sociedad por Quotas) شرکت پرتغالی با حداقل دو شریک و حداقل سرمایه 5000€ (یورو) می باشد و سهامداران حداقل 100€ (یورو) را به ازای هر سهم پرداخت می کنند و مشترکا مسئول هر چیز مورد توافق در اساسنامه شرکت هستند.
شرکت سهامی عام (Sociedad Anomina) این نوع از شرکت که نیازمند حداقل 5 سهامدار است و حداقل سرمایه گذاری سرمایه 5000€ (یورو) است و تعهد بدهی ها محدود به دارایی های شرکت است.

ثبت شعبه ای از شرکت های خارجی در پرتغال

شرکتهای خارجی که خواهان افتتاح شعبه از شرکت در پرتغال هستند باید که نام رسمی شعبه را توسط IRN ثبت نمایند و شعبه را در دفتر ثبت اسناد رسمی ثبت و تشکیل دهند. در رابطه با ثبت شرکتهای خارجی در پرتغال اسناد زیر لازم است:

  • اسناد تشکیل شرکت مادر
  • مدارک محضری دال بر تبعیت از هیئت مدیره شرکت مادر به هنگام افتتاح شعبه
  • یک وکالت نامه

در کنار تمام مراحل یاد شده، یکی از مسیرهای دیگر کارآفرینی در کشور پرتغال را می توان استارت آپ پرتغال نامید. در این مسیر افراد می توانند به راحتی مسیر مهاجرت به کشور پرتغال را طی کنند و از همه مهم تر همراه با خانواده خود وارد این کشور شوند.

ویزاهای بیزینس جهت کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

فرد برای ثبت و شروع به کار یک شرکت تجاری در پرتغال به مجوز اقامت پرتغالی نیازمند است. افراد با تابعیت غیر اتحادیه اروپایی که خواستار مهاجرت به پرتغال جهت شروع یک شرکت تجاری یا کار به عنوان یک فریلانسر هستند لازم است که ویزای کار پرتغال و اقامت پرتغال را اخذ بکنند. در ضمن افراد علاقه مند جهت سرمایه گذاری پول در پرتغال ممکن است که واجد شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال یا Golden Visa باشند که برای جذب سرمایه خارجی طراحی شده است.

کشور پرتغال دارای زمینه ها و پتانسیل های خوبی جهت توسعه کارآفرینی و ثبت شرکت می باشد و از طریق همین راه توانسته است که هم با جذب سرمایه خارجی، نرخ بیکاری خود را کاهش داده و هم به رشد اقتصادی مطلوبی دست یابد. پروسه کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال دارای روند قانونی و مراحل اداری خاص خود است در این رابطه، شما می توانید از مشاوره با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  15  =  21