مهاجرت کاری آذربایجان

کاریابی در آذربایجان

کاریابی در آذربایجان

از روشهای مهاجرت به آذربایجان، مهاجرت کاری می باشد و ایرانیان زیادی برای کار اقدام میکنند؛ برای کاریابی در آذربایجان روشهای مختلفی وجود دارد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت در این نوشتار سعی دارند به بررسی موضوع کاریابی در آذربایجان بپردازند لذا اگر قصد مهاجرت کاری به کشور آذربایجان را دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

 • مزایای کاریابی در آذربایجان چیست؟
 • چه مدارکی می تواند کاریابی در آذربایجان را آسان تر کند؟
 • آیا موسسات کاریابی معتبر در کشور آذربایجان وجود دارد؟
 • آیا کاریابی در آذربایجان به معنای قطعی بودن دریافت ویزا ی کاری این کشور است؟

روند کاریابی در کشور آذربایجان در 2022

با توجه به بالا بودن ارزش پول این کشور در صورتی که فرد دارای مهارت و تخصص باشد می تواند دستمزد و حقوق بیشتری نسبت به ایران داشته باشد. در چند سال گذشته اقتصاد این کشور شاهد پیشرفت چشمگیری بوده است، همچنین با توجه به ذخایر نفت و گاز در این کشور سرمایه گذاران خارجی زیادی کشور آذربایجان را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. یکی از آسانترین و رایج ترین راه ها برای کاریابی در آذربایجان، موسسات کاریابی معتبر این کشور می باشد. متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند باید به یکی از زبان های آذری، روسی یا انگلیسی تسلط داشته باشند. برای کاریابی در آذربایجان شما می توانید از طریق وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی و روزنامه ها اقدام کنید. معتبر ترین موسسات کاریابی در کشور آذربایجان عبارتند از:

 • DAY AZ
 • Air swift
 • ORION
 • FIRCROFT

متقاضیانی که جویای اسامی و لیست شغل های مختلف از طریق روزنامه های آذربایجان می باشند باید به این نکته توجه داشته باشند که در این راستا نشریه های بسیاری در حال فعالیت می باشند و تعدادی از آگهی های استخدام را منتشر می کنند، که این نشریه ها عبارتند از: خورشید باکو، اوراسیا و بلوار باکینسکی.

بررسی بازار کار جهت کاریابی در آذربایجان

با توجه به وجود ذخایر نفت و گاز در این کشور بیشتر افراد در این حوزه ها مشغول به کار می باشند. دولت جمهوری آذربایجان در راستای ایجاد تنوع و رشد اقتصادی در کشور تصمیم به اشتغال زایی در بخش های مختلفی مانند: ارتباطات، کشاورزی، آموزش و پرورش و گردشگری به ویژه برای متقاضیان خارجی و بین المللی جویای کار دارد.

یکی دیگر از بزرگترین فرصت های شغلی در این کشور، بخش کشاورزی می باشد، همچنین به دلیل رشد صنعت انرژی در آذربایجان فرصت های شغلی زیادی برای مهاجران و متقاضیان کار در این کشور به وجود آمده است. در طی چند سال اخیر ساخت و ساز نیز در این کشور پیشرفت زیادی داشته است. به همین دلیل تعداد پروژه های توسعه زیر بنایی افزایش یافته است و تقاضا شهروندان این کشور برای مسکن افزایش یافته است. با توجه به این موضوع فرصت های شغلی زیادی در زمینه ساخت و ساز ایجاد شده است.

بررسی بازار کار جهت کاریابی در آذربایجان

قوانین کار و کاریابی در آذربایجان

متقاضیانی که قصد کاریابی در آذربایجان را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که در این کشور نیز همانند سایر کشورهای دنیا قوانین و شرایطی برای کار وضع شده است که متقاضیان باید نسبت به این قوانین اطلاعات کاملی داشته باشند. طبق قوانین کار در این کشور روزهای کاری از روز 2 شنبه تا جمعه می باشد، در برخی از ادارات دولتی روز شنبه نیز روز کاری محسوب می شود. ساعات کاری معمولا از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد. مشاغل در جمهوری آذربایجان به 2 دسته تقسیم می شوند: 1. مشاغلی با حقوق ساعتی 2. مشاغلی با حقوق ماهیانه.

متقاضیانی که در مشاغل ساعتی کار می کنند به ازای هر ساعت کار مبلغ AZN19 (منات آذربایجان) دریافت می کنند. در دسته دوم حقوق افراد با توجه به نوع کار، سوابق کار و مهارت و تخصص فرد متفاوت می باشد، برای مطالعه بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقاله 10 مشاغل پر در آمد در آذربایجان را مطالعه کنید.

ویزای کار کشور آذربایجان در 2022

طبق قوانین موجود در آذربایجان در سال 2022 متقاضیان خارجی و بین المللی برای کار در آذربایجان نیاز به مجوز و ویزای کار دارند. برای کار در آذربایجان لازم است متقاضی ابتدا از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه کاری دریافت نماید و برای ارائه دعوت نامه شغلی به متقاضیان خارجی شرایطی وجود دارد، که این شرایط عبارتند از:

 • کارفرما باید درخواست استخدام نیرو خارجی را به سرویس مهاجرت ایالتی اعلام کرده باشد
 • سن متقاضی بیشتر از 18 سال می باشد
 • هیچ نیروی مناسبی از شهروندان آذربایجان برای کار وجود نداشته است

پس از اخذ دعوت نامه کاری لازم است اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار انجام دهید، برای دریافت ویزای کار باید مدارک زیر را آماده کرده و در زمان مصاحبه به سفارتخانه یا کنسولگری آذربایجان ارائه نمایید:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های اخذ ویزا و ارائه رسید آن
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه مدارک پزشکی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه 6 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 12 ماه اعتبار

هزینه های اخذ ویزای کاری آذربایجان

اگرچه نرخ بیکاری در آذربایجان پایین است و فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد، به عنوان فردی خارجی که اقامت بلندمدت این کشور را ندارد، یافتن شغل دشوار خواهد بود. به همین دلیل افراد ترجیح می دهند ابتدائا حداقل 1 تا 2 سال در این کشور تحصیل کنند چرا که شهریه دانشگاه های آذربایجان نیز بسیار کم بوده و سالانه بین 1000$ تا 2500$ (دلار آمریکا) است. اما افرادی که قصد دارند روش دشوار را انتخاب کنند و از ایران شغلی در آذربایجان پیدا کرده و مستقیما ویزای کاری این کشور را بگیرند باید از موسسات کاریابی کمک بگیرند و هزینه های آن ها را بپردازند. پس از استخدام شدن نیز برای اخذ ویزا باید هزینه بپردازند که در سال 2022 به شرح ذیل است:

نوع ویزا هزینه کل به دلار آمریکا مدت زمان بررسی مدارک
ویزای عادی $45 3 روز کاری
ویزای سریع $75 2 روز کاری

متقاضیانی که قصد کاریابی در آذربایجان را دارند می توانند ابتدا از طریق تحصیل در آذربایجان به این کشور مهاجرت کنند و پس از فارغ التحصیلی با تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری مشغول به کار شوند. متقاضیانی که در دانشگاه های آذربایجان تحصیل کرده باشند، شانس بیشتری برای یافتن کار دارند. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با کاریابی در آذربایجان به دست آوردید، اگر با مطالعه مقاله فوق پاسخ سوالات خود را به دست نیاوردید می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و از مشاوره های در نظر گرفته شده در خصوص موارد مختلف از جمله تبدیل اقامت به تابعیت در آذربایجان استفاده نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.