ویزای کاری

کاریابی در آفریقای جنوبی

کاریابی در آفریقای جنوبی

کاریابی در آفریقای جنوبی از موضوعاتی است که همواره مورد پرسش تعداد بسیار زیادی از هم وطنانمان که متقاضی ویزای کار این کشور هستند، بوده است. دلیل این امر وجود بازار کار خوب و نیاز شدید دولت آفریقای جنوبی به استخدام نیروی کار متخصص است زیرا کشور آفریقای جنوبی خصوصا در سال های گذشته با سرعتی بیش از پیش در حال رشد و توسعه بوده است و حال با کمبود نیروی کار خصوصا در یک سری رشته ها از جمله مهندسی برق، مهندسی IT، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران و غیره مواجه می باشد. تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای در خصوص کاریابی در آفریقای جنوبی را با پیش زمینه و دانشی که در زمینه علم مهاجرت و قوانین حقوق بین الملل دارند، برای شما سروران گرامی آماده کرده اند.

کشور آفریقای جنوبی، جنوبی ترین کشور در قاره آفریقا است و پایتخت اداری-اجرایی اش پرتوریا، پایتخت قضایی اش شهر بلومفونتین، پایتخت قانون گذاری اش کیپ توون است و بزرگ ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ می باشد. کشور آفریقای جنوبی از مستعمرات پیشین بریتانیا می باشد و در نتیجه در کنار زبان های بومی، مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل دارند. همین مسئله، یعنی انگلیسی زبان بودن کشور آفریقای جنوبی، در کنار بازار کار بسیار خوبی که در این کشور برای رشته های فنی-مهندسی وجود دارد، باعث شده تا طرفداران خاص خود را داشته باشد.

 

بازار کار در آفریقای جنوبی در 2024

نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی نسبتا بالا بوده و این کشور با خیل عظیمی از کارگران ساده و نیمه ماهر روبه رو می باشد. به همین دلیل و به خاطر سیاست دوات مرکزی، بسیاری از کارفرماها ترجیح می دهند تا از بین متقاضیان، ابتداء متقاضیان کار داخلی را استخدام نمایند. چرا که استخدام مهاجران خارجی در پست های شغلی شرایط خاص خود را داشت. در باب کار در آفریقای جنوبی لینک فوق را بخوانید.


اما در شرایط فعلی بازار کار داخلی و بین المللی وضعیت عوض شده است و بر طبق برنامه ابتکار عمل رشد مشترک و سریع آفریقای جنوبی (ASGI-SA)، کارفرماهای آفریقای جنوبی به استخدام کارگران خارجی حرفه ای دارای مهارت های ضروری و نیز افراد دارای مدارک فنی و حرفه ای معتبر و سابقه کار حداقل 5 ساله در زمینه تخصصیشان، ترغیب می شوند. با توجه به این سیاست جذبی دولت آفریقای جنوبی در 2024 و مطابق گزارش وزارت کشور آفریقای جنوبی (DHA) در حدود 35000 شغل در 53 دسته از مشاغل دارای کمبود وجود دارند که شامل دسته مشاغل زیر می باشند:

 • کشاورزی
 • معماری
 • بازرگانی
 • اقتصاد و مدیریت
 • مهندسی
 • بهداشت و درمان
 • اطلاعات و ارتباطات
 • علوم زیستی – زمین

چگونگی کاریابی در آفریقای جنوبی

در خصوص شرایط یافتن کار و کاریابی در کشور آفریقای جنوبی ابتدا بایستی مواردی را در نظر داشته باشید. کاریابی در کشور آفریقای جنوبی به 2 صورت حضوری (مراجعه مستقیم متقاضی) و غیرحضوری (آنلاین) انجام می شود. در روش کاریابی در آفریقای جنوبی از طریق مراجعه آنلاین، متقاضی کار، شرایط کار و رزومه خود را به صورت آنلاین برای کارفرمای شرکت های معتبر ارسال می نماید. در باب ویزای کاری آفریقای جنوبی لینک فوق را مطالعه کنید.

در روش مراجعه غیرحضوری در واقع متقاضی از طریق راه دور به جست و جوی کار می پردازد. در روش حضوری کاریابی در آفریقای جنوبی، متقاضی به مراکز و موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی مراجعه می نماید تا بتواند شغلی را پیدا کند. در خصوص کاریابی در آفریقای جنوبی بایستی به زبان انگلیسی آشنا باشید و حداقل حدود 3 الی 4 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر داشته باشید.

چگونگی کاریابی در آفریقای جنوبی

کاریابی در کیپ تاون، پایتخت کشور آفریقای جنوبی

پایتخت کشور آفریقای جنوبی شرایط کاریابی متفاوتی جهت پذیرش متقاضی دارد. به گونه ای که اگر متقاضی در مشاغلی مانند برنامه نویسی، مهندسی IT، رشته های پزشکی و رشته های هنری فعالیت داشته باشد، فرصت یافتن کار در کیپ تاون آفریقای جنوبی را خواهید داشت. با توجه به گردشگری بودن شهر کیپ تاون، بسیاری از کارفرماها جویای شغل های مرتبط با رشته گردشگری هستند. از این رو فرصت کاریابی در کیپ تاون آفریقای جنوبی برای متقاضیانی که به دنبال مشاغل گردشگری هستند بسیار بالا خواهد بود. از مهم ترین شرایط کاریابی در آفریقای جنوبی به خصوص در شهر کیپ تاون داشتن مدرک دیپلم و آگاهی‌ از زبان انگلیسی است‌.

مراحل کاریابی در آفریقای جنوبی

مراحل کاریابی در آفریقای جنوبی در 2024

به منظور درخواست شغل شما بایستی در سال 2024 مراحل ذیل را طی نمایید:

 • پر کردن CV که در واقع کوتاه شده Curriculum Vitae می باشد: CV شما نمایی از توانایی های شما و کارها و تجربیات شغلی ای که در گذشته داشته اید را به کارفرماهای مختلف می دهد و هر کدام از آن ها که توسط رزومه شما تحت تاثیر قرار گرفته باشد با شما ارتباط برقرار می کند.
 • مصاحبه کاری: مصاحبه کاری این امکان را به فرد می دهد تا کارفرما را متقاعد کند که فرد مناسب و لایقی برای فرصت شغلی موجود می باشد.

شرکت های آنلاین کاریابی در آفریقای جنوبی

به لحاظ قانونی، کلیه مشاغل در آفریقای جنوبی می بایستی در اختیار شهروندان آفریقایی قرار گیرد و فقط اگر شهروند آفریقایی مناسبی برای پست کاری وجود نداشته باشد، آن پست کاری به متقاضی خارجی اعطاء می شود. کاریابی در آفریقای جنوبی معمولا از چند روش امکانپذیر است که عبارتند از وب سایت های کار آفریقای جنوبی جزو اولین ابزارهای کاریابی در آفریقای جنوبی است که به ذهن متقاضیان می رسد. مشاغل اغلب در وب سایت های مشاغل و حرف تبلیغ می شود. در اینجا، ما به برخی از بهترین وب سایت های مشاغل در آفریقای جنوبی اشاره می کنیم:

شما می توانید همچنین از طریق بررسی بخش نیازمندی های روزنامه های محلی و ملی آفریقای جنوبی، همانند Mail & Guardian و The Times South Africa کار پیدا کنید. ابزار کاریابی دیگر از طریق اتحادیه ها و انجمن های بازرگانی می باشد. شما می توانید از طریق یافتن اتحادیه های تجاری در زمینه کاری خودتان به منظور جستجوی فرصت های کار با آنها در تماس باشید. برخی از بزرگترین سازمان ها شامل Congress of South African Trade Unions و Federation of Unions of South Africa می باشند که هر کدامیک 19 اتحادیه را نشان می دهند. همچنین وب سایت های شرکت ها منبع خوبی برای کاریابی متقاضیان محسوب می شود. موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی که از طرف شما بدنبال کاریابی برایتان می باشند از بهترین و تضمینی ترین ابزارهای کاریابی این کشور به شمار می روند. ما در ادامه بحث امان بر روی موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی متمرکز خواهیم شد.

معتبرترین موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی

در این بخش از مقاله، ما شما را با برخی از معتبرترین موسسات کاریابی آفریقای جنوبی آشنا می کنیم که به ارائه خدمات کاریابی برای متقاضیان خارجی مشغول می باشند:

در صورتی که شما هم علاقه مند مهاجرت به آفریقای جنوبی و کار در این کشور هستید، روش مهاجرتتان از طریق ویزای کار آفریقای جنوبی می باشد.

خدمات مجموعه های خدمات کاری در آفریقای جنوبی

برخی از خدمات اصلی که موسسات کاریابی برای مشتریان اشان فراهم می کنند عبارت است از:

 • کنترل و بررسی پرونده کلیه متقاضیان و درجه بندی درخواست ها بر اساس رزومه کاری و تحصیلی افراد
 • اخذ حق الزحمه با درصد کم از مشتریان
 • متقاضیان استخدام شده در آفریقای جنوبی باید حق الزحمه کاملا منطقی را پی از گفتگو جهت استخدام اولیه پرداخت کنند.
 • پاسخگویی به سوالات تخصصی متقاضیان
 • بررسی مدارک و اسناد متقاضیان
 • استعلام سوء سابقه کیفری متقاضیان
 • انجام مصاحبه با متقاضیان جهت انجام بررسی اولیه از وضعیت آنها
 • پوشش کلیه فعالیت های استخدام متخصصان و کارگران ماهر خارجی و عملکردهای HR

نکاتی برای کاریابی در آفریقای جنوبی

طبیعتا برای استخدام شدن و کار در آفریقای جنوبی در هر منصب شغلی شما می بایست با تعداد دیگری از متقاضیان آن شغل رقابت کنید اما نکات ذیل می تواند راهنمای شما باشد تا خودتان نیز به عنوان فردی که در جستجوی شغل است از بین فرصت های شغلی مختلف و کارفرماهای گوناگون دست به انتخاب بزنید.

 • جست و جوی آگهی های کاری: این قبیل آگهی ها را هم در روزنامه ها و هم در سایت های اینترنتی می توانید بیابید.
 • سرویس های توسعه شغلی: دپارتمان آموزس عالی در حال حاضر به متقاضیان کاری راهنمایی ها و توصیه های لازم را ارائه می دهد و به منظور این که شما نیز این کمک ها را دریافت دارید می بایست یا در سایت این دپارتمان ثبت نام کنید یا توسط سامانه پیامکی مربوطه.

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه توضیحاتی در خصوص ویزای جستجوگر کار و هم چنین کاریابی در آفریقای جنوبی پرداخته شد. این اطلاعات کاملا کلی هستند زیرا مجال توضیحات تخصصی و تکمیلی در این باره در یک مقاله نمی گنجد. امید است در حال حاضر که این مقاله را مطالعه نموده اید بخش اعظم سوال هایتان رفع شده باشد اما در صورتی که هنوز ابهاماتی برای شما عزیزان باقی مانده است می توانید برای اخذ ویزای جستجوی کار و همچنین کاریابی در آفریقای جنوبی با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *