ویزای کاری

کاریابی در آفریقای جنوبی

کاریابی در آفریقای جنوبی

کاریابی در آفریقای جنوبی از موضوعاتی است که همواره مورد پرسش تعداد بسیار زیادی از هم وطنانمان که متقاضی ویزای کار این کشور هستند، بوده است. دلیل این امر وجود بازار کار خوب و نیاز شدید دولت آفریقای جنوبی به استخدام نیروی کار متخصص است زیرا کشور آفریقای جنوبی خصوصا در سال های گذشته با سرعتی بیش از پیش در حال رشد و توسعه بوده است و حال با کمبود نیروی کار خصوصا در یک سری رشته ها از جمله مهندسی برق، مهندسی IT، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران و غیره مواجه می باشد. تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای در خصوص کاریابی در آفریقای جنوبی را با پیش زمینه و دانشی که در زمینه علم مهاجرت و قوانین حقوق بین الملل دارند، برای شما سروران گرامی آماده کرده اند.

کشور آفریقای جنوبی، جنوبی ترین کشور در قاره آفریقا است و پایتخت اداری-اجرایی اش پرتوریا، پایتخت قضایی اش شهر بلومفونتین، پایتخت قانون گذاری اش کیپ توون است و بزرگ ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ می باشد. کشور آفریقای جنوبی از مستعمرات پیشین بریتانیا می باشد و در نتیجه در کنار زبان های بومی، مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل دارند. همین مسئله، یعنی انگلیسی زبان بودن کشور آفریقای جنوبی، در کنار بازار کار بسیار خوبی که در این کشور برای رشته های فنی-مهندسی وجود دارد، باعث شده تا طرفداران خاص خود را داشته باشد.

بازار کار در آفریقای جنوبی در 2024

نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی نسبتا بالا بوده و این کشور با خیل عظیمی از کارگران ساده و نیمه ماهر روبه رو می باشد. به همین دلیل و به خاطر سیاست دوات مرکزی، بسیاری از کارفرماها ترجیح می دهند تا از بین متقاضیان، ابتداء متقاضیان کار داخلی را استخدام نمایند. چرا که استخدام مهاجران خارجی در پست های شغلی شرایط خاص خود را داشت.


اما در شرایط فعلی بازار کار داخلی و بین المللی وضعیت عوض شده است و بر طبق برنامه ابتکار عمل رشد مشترک و سریع آفریقای جنوبی (ASGI-SA)، کارفرماهای آفریقای جنوبی به استخدام کارگران خارجی حرفه ای دارای مهارت های ضروری و نیز افراد دارای مدارک فنی و حرفه ای معتبر و سابقه کار حداقل 5 ساله در زمینه تخصصیشان، ترغیب می شوند. با توجه به این سیاست جذبی دولت آفریقای جنوبی در 2024 و مطابق گزارش وزارت کشور آفریقای جنوبی (DHA) در حدود 35000 شغل در 53 دسته از مشاغل دارای کمبود وجود دارند که شامل دسته مشاغل زیر می باشند:

 • کشاورزی
 • معماری
 • بازرگانی
 • اقتصاد و مدیریت
 • مهندسی
 • بهداشت و درمان
 • اطلاعات و ارتباطات
 • علوم زیستی – زمین

ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

نکته بسیار مهمی که در خصوص ویزای جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی وجود دارد این است که بر خلاف ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش که با در دست داشتن آن ها فرد جویای کار می تواند وارد کشور مورد نظر شود و فقط بعد از پیدا کردن کار خانواده اش اجازه خواهند داشت تحت عنوان الحاق خانواده به وی بپیوندند، فردی که ویزای جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی را در دست دارد، همراهانش نیز که شامل همسر وی و فرزندانش می شوند می توانند همزمان با وی درخواست ویزا بدهند.

منتهی نکته این است که همراه چنین فردی اجازه کار ندارد و فقط فرزندان وی می توانند به تحصیل بپردازند. نکته مثبت دیگر این است که بر عکس ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش که 6 ماهه می باشند، ویزای جستجوی کاری که کشور آفریقای جنوبی به متقاضیان واجد صلاحیت اعطا می کند، یک سال اعتبار دارد و به مدت یک سال دیگر نیز در خود خاک آفریقای جنوبی قابل تمدید می باشد.

شرایط ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

شما برای اخذ ویزای جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی می بایست 40 سال به پایین داشته باشید و حداقل مدرک فوق دیپلم در یکی از رشته های فنی مثل برق یا مکانیک. شما هم چنین می بایست مرتبط با رشته خود سابقه کار نیز داشته باشید زیرا شغلی که در کشور آفریقای جنوبی پیدا می کنید در صورتی می تواند منجر به تمدید اقامت شما یعنی تبدیل ویزای جستجوی کارتان به ویزای کاری در این کشور شود که شغلی که یافته اید مرتبط با تحصیلات آکادمیک شما بوده باشد.

نکته مثبت دیگر که تا به حال توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است این می باشد که این کشور برای دادن ویزا به شما، مدرک زبان خاصی (مثلا آیلتس) را جزو مدارک ضروری نمی داند و همین که شما دانش زبان انگیسی داشته باشید نیز کفایت می کند. در ابتدای امر دانشگاه و رشته فرد متقاضی می بایست توسط ساکا تایید شده باشد. عملکرد ساکا در بخش سیزدهم قانون صلاحیت های ملی توضیح داده شده است. در واقع رشته فرد متقاضی می بایست در بخش critica skills موجود باشد. ساکا در نهایت گواهینامه دانشگاه را بررسی می کند.

مراحل کاریابی در آفریقای جنوبی

مراحل کاریابی در آفریقای جنوبی در 2024

به منظور درخواست شغل شما می بایست در سال 2024 مراحل ذیل را طی نمایید:

 • پر کردن CV که در واقع کوتاه شده Curriculum Vitae می باشد: CV شما نمایی از توانایی های شما و کارها و تجربیات شغلی ای که در گذشته داشته اید را به کارفرماهای مختلف می دهد و هر کدام از آن ها که توسط رزومه شما تحت تاثیر قرار گرفته باشد با شما ارتباط برقرار می کند.
 • مصاحبه کاری: مصاحبه کاری این امکان را به فرد می دهد تا کارفرما را متقاعد کند که فرد مناسب و لایقی برای فرصت شغلی موجود می باشد.

شرکت های آنلاین کاریابی در آفریقای جنوبی

به لحاظ قانونی، کلیه مشاغل در آفریقای جنوبی می بایستی در اختیار شهروندان آفریقایی قرار گیرد و فقط اگر شهروند آفریقایی مناسبی برای پست کاری وجود نداشته باشد، آن پست کاری به متقاضی خارجی اعطاء می شود. کاریابی در آفریقای جنوبی معمولا از چند روش امکانپذیر است که عبارتند از وب سایت های کار آفریقای جنوبی جزو اولین ابزارهای کاریابی در آفریقای جنوبی است که به ذهن متقاضیان می رسد. مشاغل اغلب در وب سایت های مشاغل و حرف تبلیغ می شود. در اینجا، ما به برخی از بهترین وب سایت های مشاغل در آفریقای جنوبی اشاره می کنیم:

 • Best Jobs
 • Career Junction
 • Careers24
 • Find a job in Africa
 • Indeed
 • JobMail
 • Jobs South Africa
 • Lol Jobs

شما می توانید همچنین از طریق بررسی بخش نیازمندی های روزنامه های محلی و ملی آفریقای جنوبی، همانند Mail & Guardianو The Times South Africa کار پیدا کنید. ابزار کاریابی دیگر از طریق اتحادیه ها و انجمن های بازرگانی می باشد. شما می توانید از طریق یافتن اتحادیه های تجاری در زمینه کاری خودتان به منظور جستجوی فرصت های کار با آنها در تماس باشید. برخی از بزرگترین سازمان ها شامل Congress of South African Trade Unions و Federation of Unions of South Africa می باشند که هر کدامیک 19 اتحادیه را نشان می دهند. همچنین وب سایت های شرکت ها منبع خوبی برای کاریابی متقاضیان محسوب می شود. موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی که از طرف شما بدنبال کاریابی برایتان می باشند از بهترین و تضمینی ترین ابزارهای کاریابی این کشور به شمار می روند. ما در ادامه بحث امان بر روی موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی متمرکز خواهیم شد.

معتبرترین موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی

در این بخش از مقاله، ما شما را با برخی از معتبرترین موسسات کاریابی آفریقای جنوبی آشنا می کنیم که به ارائه خدمات کاریابی برای متقاضیان خارجی مشغول می باشند:

 • موسسه کاریابی Robert Walters
 • موسسه کاریابی Alliance Internationa
 • موسسه کاریابی Manpower
 • موسسه کاریابی Kelly
 • موسسه کاریابی Kontak

در صورتی که شما هم علاقه مند مهاجرت به آفریقای جنوبی و کار در این کشور هستید، روش مهاجرتتان از طریق ویزای کار آفریقای جنوبی می باشد.

خدمات مجموعه های خدمات کاری در آفریقای جنوبی

برخی از خدمات اصلی که موسسات کاریابی برای مشتریان اشان فراهم می کنند عبارت است از:

 • کنترل و بررسی پرونده کلیه متقاضیان و درجه بندی درخواست ها بر اساس رزومه کاری و تحصیلی افراد
 • اخذ حق الزحمه با درصد کم از مشتریان
 • متقاضیان استخدام شده در آفریقای جنوبی باید حق الزحمه کاملا منطقی را پی از گفتگو جهت استخدام اولیه پرداخت کنند.
 • پاسخگویی به سوالات تخصصی متقاضیان
 • بررسی مدارک و اسناد متقاضیان
 • استعلام سوء سابقه کیفری متقاضیان
 • انجام مصاحبه با متقاضیان جهت انجام بررسی اولیه از وضعیت آنها
 • پوشش کلیه فعالیت های استخدام متخصصان و کارگران ماهر خارجی و عملکردهای HR

نکاتی برای کاریابی در آفریقای جنوبی

طبیعتا برای استخدام شدن و کار در آفریقای جنوبی در هر منصب شغلی شما می بایست با تعداد دیگری از متقاضیان آن شغل رقابت کنید اما نکات ذیل می تواند راهنمای شما باشد تا خودتان نیز به عنوان فردی که در جستجوی شغل است از بین فرصت های شغلی مختلف و کارفرماهای گوناگون دست به انتخاب بزنید.

 • جست و جوی آگهی های کاری: این قبیل آگهی ها را هم در روزنامه ها و هم در سایت های اینترنتی می توانید بیابید.
 • سرویس های توسعه شغلی: دپارتمان آموزس عالی در حال حاضر به متقاضیان کاری راهنمایی ها و توصیه های لازم را ارائه می دهد و به منظور این که شما نیز این کمک ها را دریافت دارید می بایست یا در سایت این دپارتمان ثبت نام کنید یا توسط سامانه پیامکی مربوطه.

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه توضیحاتی در خصوص ویزای جستجوگر کار و هم چنین کاریابی در آفریقای جنوبی پرداخته شد. این اطلاعات کاملا کلی هستند زیرا مجال توضیحات تخصصی و تکمیلی در این باره در یک مقاله نمی گنجد. امید است در حال حاضر که این مقاله را مطالعه نموده اید بخش اعظم سوال هایتان رفع شده باشد اما در صورتی که هنوز ابهاماتی برای شما عزیزان باقی مانده است می توانید برای اخذ ویزای جستجوی کار و همچنین کاریابی در آفریقای جنوبی با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *