مهاجرت کاری اتریش

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

متقاضیان کار در اتریش، لازم است که در مورد چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن اطلاعات کاملی را پیش از مهاجرت داشته باشند. اخذ ویزای اتریش از طریق کار و مهاجرت به این کشور یکی از راه‌ های سفر به کشور اتریش است. اتریش یکی از کشورهایی است که در مرکز اروپا قرار گرفته است و جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا به شمار می ‌آید. کشور اتریش در زمینه اقتصادی در اروپا یکی از کشورهای باثبات است و جهت اجاره مسکن و دفتر کار، مناسب ترین قیمت ‌ها را دارد. درصد پایین بیکاری و نرخ تورم در اتریش باعث شده تا مردم به آسانی، هزینه ‌های زندگی را پرداخت نمایند. اگر شما هم واجد شرایط بوده و خواستار کار در اتریش هستید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید تا از چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن را اطلاع یابید.

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن 2021

با تماس با اداره خدمات اشتغال عمومی کشور اتریش می ‌توانید از شرایط کار در این کشور آگاه شوید. اداره خدمات می ‌تواند به متقاضیان در رابطه با پیدا کردن کار در کشور اتریش کمک نماید. یک مشاور EURES برای کسانی که به دنبال کاریابی در اتریش هستند و همچنین کارفرمایانی که به دنبال استخدام نیرو هستند، مشاوره و خدمات ارائه می‌ نماید.

در دفاتر استخدام عمومی کاریابی برای مشتریان، افراد می ‌توانند تبلیغات و اطلاعات در مورد شغل و کارفرمایان، کسب نمایند. آژانس‌ های استخدام عمومی و روزنامه ‌ها، شغل‌ ها و کارهای موجود را تبلیغ می ‌نمایند. از دیگر موارد کاریابی در اتریش می ‌توان به خدمات و کمک شغلی توسط AMS، ابزارهای پشتیبانی آنلاین برای جست و جوی شغلی پویا، اتاق شغل الکترونیک و پایگاه شغلی، مراکز اطلاعاتی مشاغل BIZ و سیستم اطلاعات BIS اشاره کرد.

شرایط و قوانین اشتغال در اتریش

اگر به فکر شروع کار در اتریش هستید، شاید لازم باشد مجوز انجام این کار را بگیرید، در بیشتر موارد، مهاجرت به اتریش توسط یک سیستم ویزایی مبتنی بر امتیاز تنظیم می شود که به کارت قرمز-سفید-قرمز معروف است. روش های مختلف دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز می تواند بر روی چهره آن پیچیده به نظر برسد اما در واقع یک سیستم نسبتاً ساده است را در بر خواهد داشت که در ادامه به توضیح آن میپردازیم. کیفیت زندگی در اتریش در بین اغلب کشورهای اروپایی حرف اول را می زند. دلیل این امر نیز نرخ پایین بیکاری و متوسط درآمد بالای کار در اتریش است. میانگینی که در مقایسه با هزینه زندگی در اتریش نشانگر تعادل سطح کار و زندگی در این کشور اروپایی است:

مقایسه میانگین حقوق ماهیانه و هزینه زندگی در اتریش

اگرچه قراردادهای کاری به طور شفاعی معتبر هستند اما توصیه می ‌شود قرارداد کاری به صورت کتبی نیز انجام شود. در کشور اتریش معمولا ساعات کار، 40 ساعت در هفته، زمان تعطیلات قانونی، 25 روز و سن بازنشستگی، 65 سال می ‌باشد. برای پیدا کردن شغل در وین اتریش، می ‌توانید در این شهر بمانید، وین دارای یک اقتصاد سالم با صنعت گردشگری پر رونق است.

شرایط کاریابی در اتریش

ابتدا باید اطمینان حاصل نمایید که واجد شرایط کار در اتریش و یا شهر وین هستید و سپس باید انواع مشاغل موجود را در نظر بگیرید. به صورت آنلاین نیز می ‌توانید اطلاعات زیادی کسب نمایید. همچنین می ‌توانید یک استخدام کننده یا کارفرما برای یافتن شغل، پیدا نمایید. برای جستجوی کار در اتریش شما باید از لحاظ قانونی شرایط را در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که آیا می ‌توانید به طور قانونی در این کشور مشغول به کار شوید.

شهروندان کشورهای اروپایی می ‌توانند بدون نیاز به ویزا و مجوز کار در این کشور مشغول به کار شوند. اگر شما آمریکایی یا عضو کشورهای اروپایی نباشید، باید مجوز کار در اتریش را اخذ نمایید. اگر شما دانشجوی کشور اتریش هستید این فرصت را خواهید داشت تا در شرکت ‌های بزرگ به کارآموزی بپردازید. اگر می ‌خواهید در اتریش زندگی نمایید با مراجعه به پورتال Graduateland پرای تغییر در زندگیتان گام بزرگی بردارید.

سطح درآمد در اتریش

با توجه به نرخ بیکاری در اتریش که در سال 2021 تنها 9.2% یافتن کار در این کشور برای کسانی که به زبان آلمانی مسلط هستند، دشوار نخواهد بود. علاوه بر سهولت کاریابی از دیگر مزایای کار در اتریش می توان به سطح بالای درآمد در این کشور اشاره نمود. در اتریش کمترین میزان درآمد ماهانه 960€ (یورو) و بیشترین میزان درآمد نیز در ماه 16900€ (یورو) می باشد. البته باید توجه داشت رقم دقیق حقوق هر فردی را عوامل مختلفی از جمله جنسیت، سطح تحصیلات، شهر محل اقامت، سابقه کار و غیره تعیین می کنند. در اتریش همچنین نرخ تورم کمتر از 2% است با این حال هر 28 ماه یکبار برای جلوگیری از کاهش قدرت خرید مردم 5% به حقوق همه اضافه می شود. در جدول ذیل متوسط درآمد در 3 شهر برتر اتریش طی سال 2021 بیان شده است:

نام شهرهای برتر اتریش متوسط درآمد ماهانه به یورو
Vienna €4530
Salzburg €3890
Graz €4450

بررسی چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

در مقاله چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن باید به این امر اشاره کرد که برای کاریابی و جستجوی کار، می ‌توانید به صورت آنلاین و با استفاده از اینترنت این مورد را انجام دهید. سایت‌ های شغلی محبوب در سرتاسر جهان عبارتند از: LinkedIn ،Inside و Monster. اما شما می ‌توانید از سایت ‌های محلی، بخصوص سایت‌ های شغلی ویژه وین استفاده نمایید. مانند وبسایت jobsinvienna.com که به زبان انگلیسی می ‌توانید به دنبال کار بپردازید. از دیگر سایت‌ های معروف می ‌توان به وبسایت ‌های ذیل اشاره کرد: derstandard.at/karriere/jobsuche و karriere.at.

بررسی چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

دستورالعمل های درخواست ویزای اتریش

سفارت اتریش فقط درخواست‌ های کامل ویزا را قبول می‌ نماید و هزینه سفارت باید در زمان ارسال درخواست، پرداخت شود. چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن سبب شده است که درخواست‌ های مربوط به اخذ ویزا حداقل 3 یا 4 هفته قبل از خروج از کشور ارائه گردد. درخواست‌ ها نباید بیش از 3 ماه قبل از خروج ارائه شود. همچنین پروسه بررسی درخواست ها و پاسخ به آن ها معمولا چیزی در حدود دو هفته به طول می انجامد. متقاضیان ویزا حتما باید در سفارت حضور داشته باشند. در هنگام درخواست ویزا باید مدارک زیر را ارائه نمایید:

 • گذرنامه یا اسناد مسافرتی معتبر و امضا شده
 • تکمیل فرم درخواست ویزا A و C و امضا شده
 • تکمیل فرم درخواست ویزا D و امضا شده
 • رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی یا بیمه سلامت (حوادث)
 • مدارک مالی شامل بورسیه تحصیلی، نامه کمک‌ های مالی و غیره
 • کپی پاسپورت

مدارک لازم برای ویزای اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش بدین منظور عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن به صورت الکترونیکی و تهیه یک نسخه کپی از آن
 • 2 قطعه عکس تمام رخ با پس زمینه روشن
 • گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی، گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • تأییدیه بیمه سلامت یا بیمه حوادث با حداقل 30000€ (یورو) پوشش در کل منطقه شنگن
 • هدف از بازدید اتریش و برنامه سفر
 • برنامه پرواز با تاریخ ها و شماره های پرواز، مشخص بودن ورود و خروج از اتریش
 • رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در کشور اتریش
 • گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر، کارت مستمری در صورت لزوم
 • اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در اتریش

از انواع روش‌ های کاریابی در کشور اتریش می توان معرفی دوستان و آشنایان، آگهی در روزنامه‌ های کاریابی، آگهی در موسسات کاریابی و آگهی در سایت‌ های کاریابی را نام برد. مهاجرت به اتریش از طریق کار یکی از موارد ارزنده برای مهاجرت به این کشور است. دریافت ویزای در جستجوی کار اتریش، راحت ترین روش برای رسیدن به کار در اتریش است. از این طریق می توان کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش را دریافت کرد و سپس برای ویزای همراه اتریش هم اقدام کرد و نهایتا اقامت اتریش را هم به دست آورد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

متقاضیان کاریابی در اتریش با سوالات زیر روبرو می شوند:

 • کاریابی در اتریش از طریق چه موسساتی انجام می شود؟ موسسه ها و مراکزی از جمله EURES ،AMS ،BIZ و BIS برای کسانی که به دنبال کاریابی در اتریش هستند و همچنین کارفرمایانی که به دنبال استخدام نیرو هستند، مشاوره و خدمات ارائه می دهند.
 • ساعات کاری در اتریش به چه ترتیبی است؟ در کشور اتریش معمولا ساعات کار، 40 ساعت در هفته، زمان تعطیلات قانونی، 25 روز و سن بازنشستگی، 65 سال است.
 • بهترین سایت های جهان برای کاریابی در اتریش کدامند؟ سایت‌ های شغلی محبوب در سرتاسر جهان و داخل اتریش عبارتند از: LinkedIn ،Inside و Monster و jobsinvienna ،karrier ،derstandard و jobsuche.
 • مدارک لازم برای ویزای کاری اتریش کدامند؟ از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد: تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن به صورت الکترونیکی، 2 قطعه عکس تمام رخ با پس زمینه روشن، گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی، تأییدیه بیمه سلامت یا بیمه حوادث با حداقل 30000€ (یورو) پوشش در شنگن، هدف از بازدید اتریش، برنامه سفر و غیره.
 • شرایط عمومی اشتغال در اتریش را از چه طریقی می توان دریافت؟ با تماس با اداره خدمات اشتغال عمومی کشور اتریش خواهید توانست از شرایط کار در این کشور آگاه گردید. اداره خدمات می ‌تواند به متقاضیان در رابطه با پیدا کردن کار در کشور اتریش کمک کند.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :