مهاجرت کاری سوئیس

کار آرایشگری در سوئیس

کار آرایشگری در سوئیس

کار آرایشگری در سوئیس برای متقاضیان خارجی و بین المللی امکان پذیر می باشد، برای کار در این کشور شرایطی وجود دارد که باید نسبت به آن آگاهی داشت. شغل آرایشگری جزء مشاغل پرطرفدار می باشد و متقاضیان باید پیش از شروع کار دوره های یادگیری را بگذرانند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت در عرصه مهاجرت در این نوشتار سعی دارد اطلاعاتی در باب کار آرایشگری در سوئیس و شرایط کار در این کشور در اختیار متقاضیان قرار دهد. اگر قصد کار آرایشگری در این کشور را دارید تا پایان با ما همراه باشید.

شرایط عمومی کار در سوئیس

متقاضیانی که ساکن کشور های اتحادیه اروپا نیستند برای کار در سوئیس باید از کارفرمایی سوئیسی دعوت نامه شغلی دریافت نماید. اما برای ارائه دعوت نامه شغلی به افراد خارجی باید قوانینی رعایت شود. کارفرما باید آگهی شغلی را به مدت 3 ماه در کشور سوئیس منتشر نماید، اگر در طول این مدت فردی استخدام نشد باید به مدت 3 ماه دیگر آگهی در کشور های اتحادیه اروپا منتشر شود اگر همچنان فرد مناسبی برای کار انتخاب نشد، کارفرما می توانید نیروی کار خارجی استخدام نماید.

پس از آنکه موفق به دریافت دعوت نامه شغلی شدید باید اقدامات لازم را جهت دریافت ویزای کاری انجام دهید. برای ارائه مجوز کار شرایطی تعیین شده است، که عبارتند از سن متقاضی باید بین 22 تا 39 سال باشد، متقاضی باید دارای سوابق کاری باشد همچنین فرد باید حداقل مدرک تحصیلی لیسانس ارائه نماید. برای دریافت ویزای کاری لازم است مدارک زیر را آماده کرده و در زمان تعیین شده ارائه نمایید.

  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • ارائه گواهی بیمه سلامت
  • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل اعتبار
  • ارائه مدارک تحصیلی
  • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
  • ارائه رزومه کامل و دقیق

بازار کار آرایشگری در سوئیس

برای کار در این کشور به عنوان ارایشگر متقاضیان باید علاوه بر ارائه مدرک معتبر دارای حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط باشند. همچنین متقاضیان باید در تمامی زمینه های کار آرایشگری مانند شناخت محصولا آرایشی و بهداشتی، فناوری و انواع تکنیک ها اطلاعات کافی داشته باشند. همچنین درک فنی از روش ها و سبک ها، درک قوانین بهداشتی و ایمنی کار و درک تکنیک آرایش و آرایشگری جزء مسائل الزامی می باشد.

بهداشت و ایمنی شغلی در سوئیس بر 2 قانون استوار می باشد. 1. قانون بیمه حوادث و 2. قانون کار. قوانین کار در این کشور تصریح می کند، کارفرما باید کلیه اقدامات لازم را برای حفظ و بهبود حفاظت از سلامت و اطمینان از سلامت جسمی و روانی کارگران را انجام دهد. یکی از سوالات متقاضیان در رابطه با دستمزد و حقوق شغل آرایشگری در این کشور می باشد. میزان حقوق و دستمزد سالیانه برای شغل آرایشگری در کشور سوئیس 49291 CHF می باشد.

بازار کار آرایشگری در سوئیس

مهارت های لازم جهت اخذ مجوز کار آرایشگری در سوئیس

برای انجام کار آرایشگری در سوئیس به عنوان یکی شغل پرطرفدار، نیازمند گذراندن دوره های در نظر گرفته شده و دریافت مجوز های لازم می باشد. متقاضیان با شرکت در دوره های آموزشی با مفاهیمی مانند: ایمنی در کار، رعایت نکات بهداشتی برای اصلاح مو و آرایشگری، خشک سازی مو، آموزش پیرامون محیط کار آرایشگری، روش های مدلینگ مو، روش های مراقبت از پوست و مو و کار با ابزار آرایشگری آشنا خواهند شد. طبیعتا داشتن مهارت کاری کافی در زمینه آرایشگری می تواند در رسیدن به شغل مورد نظر بسیار موثر و مفید باشد. چرا که برای کار نیاز به داشتن تخصص کافی خواهد داشت.

وظایف آرایشگران در کشور سوئیس

متقاضیانی که قصد دارند کار آرایشگری در سوئیس را تجربه کنند باید بدانند که وظایفی برای ارایشگران در نظر گفته شده است.

  • یک متخصص آرایش و بهداشتی علاوه بر اینکه هنرمند است به عنوان مشاور نیز باید فعالیت کند. ارایشگر باید در انتخاب مدل مو، رنگ مو و سایر خدمات اطلاعاتی در اختیار مشتری قرار دهد.
  • صرف نظر از نوع خدمات زیبایی که آرایشگر ارائه می دهد، ایمنی مشتری باید در اولویت اصلی ارایشگر باشد. شورای ملی زیبایی بین المللی هیئت آرایشی و بهداشتی استانداردهای سختگیرانه ای در رابطه با مسائل ایمنی و بهداشتی وضع کرده است.
  • یکی دیگر از وظایف آرایشگران داشتن خلاقیت در کار می باشد، آرایشگر باید دارای تخصص باشد و بتواند فرم صورت مشتری را به درستی بشناسد و با توجه به فرم صورت فرد بهترین خدمات را به فرد ارائه نماید.
  • آرایشگر باید توانایی مدیریت زمان را داشته باشد، او باید خواسته های مشتری و تجهیزات آرایشگاه و محصولات آرایشی و بهداشتی را برای ارائه کار آنالیز نماید.

با مطالعه این مقاله که در رابطه با کار آرایشگری در سوئیس می باشد، اطلاعاتی در رابطه با شغل آرایشگری در کشور سوئیس به دست آورید. اگر قصد دارید برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام کنید پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات دقیق و کامل تر مقاله شرایط یافتن کار و شغل در سوئیس و مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئیس را مطالعه نمایید. اگر پس از مطالعه مقالات پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *