مهاجرت کاری اسلواکی

کار بعد از تحصیل در اسلواکی

کار بعد از تحصیل در اسلواکی یکی از موارد مهمی می باشد که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند ابن موضوع را در نظر می گیرند. یکی از مهمترین سوالاتی که افراد در راه اخذ ویزای تحصیلی مواجه میشوند این است که بعد از اتمام تحصیل در آن کشور چه اتفاقی می افتد. این مهم برای کشور اسلواکی را با عنوان کار بعد از تحصیل در اسلواکی بررسی میکنیم و جای سوال باقی نمیگذاریم.

 1. دانشجو در زمان تحصیل چه میزان حق کار دارد؟

 2. آیا پس از اتمام تحصیل دانشجو حق تبدیل ویزای دانشجویی را به ویزای کاری دارد؟

 3. درآمد در اسلواکی برای یک دانشجو و پس از دانشجویی چقدر است؟

اگر شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع کار بعد از تحصیل در اسلواکی هستید با خواندن این مقاله می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوع دست یابید. تلاش ما در راستای نوشتن این مقاله بررسی نمودن کلیه شرایط کار بعد از تحصیل در اسلواکی می باشد، که در این مقاله برای کلیه علاقمندان، به تشریح این موضوع خو اهیم پرداخت.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای مهاجران می باشد.

وضعیت اقتصاد و اشتغال در اسلواکی

این کشور که دارای شرایط اقتصادی خوب و مطلوبی می باشد. شرایط مطلوب اقتصادی این کشور باعث شده که نرخ بیکاری در این کشور در سال 2018، چیزی حدود 6/6 درصد در سال  شود. از جمله صنایع پیشرفته و پر درآمد این کشور می توان به  صنایع زیر اشاره نمود:

صنعت مکانیک و خودروسازی

صنعت ساخت لوازم الکترونیکی

صنعت تکنولوژی

صنعت فناوری اطلاعات

کلیه صنایع ساخت و ساز و ساختمان

فرایند جستجوی کار بعد از تحصیل در اسلواکی

فرصت شغلی در این کشور مثل دیگر کشورهای عضو  اتحادیه اروپا می باشد و به این صورت می باشد که برای مدت  زمانی به میزان سه ماه در این کشور و بعد از این مدت  به میزان سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود. پس از طی فرایندهای بالا یک فرصت شغلی  برای این اشخاص به وجود می آید و در صورتی که هیچ گونه متقاضی واجدالشرایط در هیچکدام از مراحل پیدا نشود، شهروندان دیگر کشورها قادر می باشند برای احراز آن، اقدام نمایند.

همانطور که می دانید اشخاصی که موفق به پایان رساندن درس خود در این کشور می شوند، از شانس بیشتری برای کسب نمودن موقعیت شغلی از روش مذکو ر بهره مند خواهند شد. فرصت این را دارید تا با مراجعه به لینک  اقامت کاری در اسلواکی به اطلاعات زیادی دست یابید.

روش های کاریابی در اسلواکی

ناگفته نماند که روش های دیگری  در راستای جستجوی کار دراین کشور  وجود دارد: الف) استفاده نمودن از مراکز وموسساتی که در زمینه کاریابی در این کشور وجوددارد. ب) جستجوی نمودن کار به وسیله اینترنت یا با استفاده نمودن از سایر شبکه های اجتماعی دیگر.

دانشجویانی که مشغول به ادمه تحصیل در میان دانشگاه های مطرح این کشور می باشند، از شانس بیشتری برای احراز موقعیت های شغلی مناسب بعد از فارغ التحصی بر خوردارخواهند شد. انجام فعالیت در زمینه کارآموزی یا همچنین کار ضمن تحصیل دراین کشور می تواند  شانس یافتن شغل در خور و مناسب  را بعد از دوران  فارغ التحصیلی، افزایش دهد.

مجوزهای لازم بعد از فارغ التحصیلی در اسلواکی

مزیت اصلی ویزه اشخاصی که موفق به پایان رساندن دوران تحصیلی خود می باشند این مزیت می باشد که دیگر درخواست مجوز کار مورد نیاز نمی باشد. و  اشخاص متقاضی  قادر می باشند به صورت مستقیم  برای در خواست نمودن  موقعیت شغلی موجود، درخواست نمایند. اشخاص متقاضی کار بعد از تحصیل در اسلواکی  بعد از به اتمام رساندن درس خود می توانند  برای اشتغال به کارهای تمام وقت در این کشور  درخواست بدهند.

با این توضیح که فرایند انجام این کار  به این صورت می باشد که شخص  متقاضی ملزم می باشد که در اولین گام اقدام به انعقاد یک قرار داد با کارفرمای مربوط به خود را در داخل این کشور را انجام دهد. در صورتی که انعقاد یک قرارداد می بایست  از جانب یک پلیس با تابعیت  خارجی انجام شود.

مدارک مورد نیاز برای انعقاد قرارداد

مدارک مورد نیاز به این منظور عبارتند از:

 • به همراه داشتن مدارکی که بیانگر توصیف شغل و توصیف شرایط شغلی باشد.
 • به همراه داشتن مدارکی که بیانگر محل کار شخص متقاضی باشد.
 • به همراه داشتن مدارکی که بیانگر تاریخ شروع کار شخص متقاض کار باشد.
 • به همراه داشتن مدارکی که اثبات کننده میزان حقوق و مزایای شخص متقاضی کار باشد.
 • به غیر از موردی که در قرداد مربوطه توافق هر دو طرف قید شده باشد.

فرایند پیدا نمودن کار پس از داشتن شرایط

با انجام کلیه ضوابط مطرح شده شخص متقاضی کار بعد از تحصیل در اسلواکی  قادر به شروع نمودن کار خود می باشد. شخصی که در این کشور کارفرما می باشد، ملزم می باشد که بعد از سپری نمودن 7 روز، اقدام به ثبت نام نمودن کارمندی که دارای تابعیت خارجی می باشد  خارجی خود را در دفتر کار، امور اجتماعی و خانواده ثبت نام کند. شخص کارمند در این کشور ملزم می باشد که قبل از شروع نمودن کار بتواند در سیستم بیمه های مربوط به سلامت ثبت نام نماید.

با این توضیح که این بیمه ها در مدت زمانی به میزان هفت روز برای شخص  متقاضی کار ممکن خواهد شد. بعد از موفقیت در به پایان رساندن دوره قرارداد کاری شخص متقاض ملزم می باشد که از سیستم بیمه، خارج شود.

مدارک لازم کار بعد از تحصیل در اسلواکی

مدارک مورد نیاز برای این امر عبارت خواهند بود از:

 • به همراه داشتن فرم تکمیل شده که بیانگر  مجوز اقامت در این کشور باشد.
 • به همراه داشتن پاسپورت دارای اعتبار
 • به همراه داشتن دو قطعه عکس که دارای شرایط پاسپورتی باشند.
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر قرارداد کار یا  دعوت از جانب کارفرما باشد.
 • به همراه داشتن   قرارداد اقامت  که حداقل برای مدت  شش ماه دارای اعتبار باشد.
 • به همراه داشتن مدرکی که بتواندمیزان تمکن مالی شخص را به اثبات رساند.
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تأیید شدن پرداخت هزینه های اداری اشخاص باشد.

شرایط مدارک لازم کار بعد از تحصیل در اسلواکی

و اما شرایط لازم برای آن بدین قرار است:

 • کلیه مدارک بالا باید در این کشور موجود باشند.
 • نباید زمانی بیشتر  از 90 روز از تاریخ تحویل  مدارک بالا به پلیسی که دارای تابعیت خارجی باشد، گذشته باشد.
 • پلیس در مدت زمانی که به میزان 90 روز از تاریخ  درخواست نمودن شخص باشد  تصمیم می گیرد
 • شخص متقاضی کار پیش از اقدام تصمیم پلیس، مجاز به انجام کار نمی باشدولی توانایی ماندن در این کشور را دارد.

در صورتی که شما هم با خواندن این مقاله مایل به داشتن اطلاعاتی بیشتر و جامع تری در زمینه کار بعد از تحصیل در اسلواکی هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامع تری در رابطه با این موضوع و هم چنین، موضوعاتی دیگر در این زمینه مانند مهاجرت به اسلواکی، کاریابی در اسلواکی و غیره دست یابید.

Related Posts

4 دیدگاه برای “کار بعد از تحصیل در اسلواکی

 1. leilakk گفت:

  سلام. پیشنهاد شغلی شما در این کشور چیه؟ متشکرم

 2. احسان شفیعی گفت:

  امکان رسیدن به اقامت وجود داره؟

 3. مهراد گفت:

  بعد از یکسال تحصیل تو این کشور به بچه هایی که می خوان بیان پیشنهاد می کنم قبل از ورود به هر کشوری در مورد مشاغل مورد نیاز اون کشور تحقیق کنن

 4. امید گفت:

  چگونه میتوان بعداز فارق التحصیلی اقامت کاری این کشور را اخذ کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 1 =