مهاجرت تحصیلی انگلستان

کار بعد از تحصیل در انگلستان

کار بعد از تحصیل در انگلستان

کار بعد از تحصیل در انگلستان یکی از اهداف دانشجویانی است که مهاجرت تحصیلی به این کشور را انتخاب کرده اند که شرایط و قوانین خاصی دارند. متقاضیانی خارجی و بین المللی برای کار در این کشور باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند. با توجه به آخرین تغییرات در قوانین مهاجرتی انگلستان در تاریخ 13 جولای 2020 میلادی، دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کاری انجام دهند. کشور انگلستان یکی از گزینه های مناسب برای کار پس از تحصیل می باشد.

 • درآمد در انگلستان چقدر است؟
 • حق کار در هر مقاطع چقدر است؟
 • اقامت پس از تحصیل در انگلستان چگونه است؟

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارند، قوانین مربوط به کار بعد از تحصیل در انگلستان شرح دهند، تا در طول انجام اقدامات لازم جهت مهاجرت و تحصیل در این کشور با مشکلی روبرو نشوند.

تحصیل در کشور انگلستان

کشور انگلستان از گذشته تا امروز یکی از با کیفیت ترین نظام های آموزشی را در اتحادیه اروپا داشته است. به‌ همین‌ جهت تحصیل در این کشور یکی از پر متقاضی ترین درخواست ها در مؤسسات مهاجرتی بوده است. متقاضیان خارجی برای تحصیل در این کشور باید ابتدا پذیرش دانشگاه مورد نظر را به دست آورده و سپس اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند. دانشگاه های این کشور در زمینه های آموزشی بسیار پیشرفته هستند. در مقایسه با کشورهای دیگر، در انگلستان مدرک تحصیل در مدت زمان کوتاه تری به دانشجو اعطاء می شود. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی 3 سال و مقطع کارشناسی ارشد یکسال است. با توجه به این موضوع دانشجو شهریه های تحصیلی کمتری می پردازد. برای انتخاب بهترین دانشگاه در این کشور، باید دانشگاه های معتبر این کشور را بشناسید.

لازم به ذکر است که متقاضیان تحصیل در انگلستان می توانند در حین تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و مقطع دکترا با توجه به قانون کار دانشجویی در کشور انگلستان تا ۲۰ ساعت در هفته و تا ۳۰ ساعت در مقطع دکترا به کار عمومی دانشجویی بپردازند. این امکان از شرایط خوب اقتصادی این کشور نشات می گیرد. خوب است بدانید که طبق آخرین آمار میزان درآمد حاصل از کار دانشجویی با توجه به اقتصاد قدرتمند کشور انگلستان به راحتی کفاف هزینه های یک زندگی ساده دانشجویی را خواهد داد.

شرایط کار بعد از تحصیل در کشور انگلستان

اگر فردی قصد دارد کار بعد از تحصیل در انگلستان را تجربه کند، باید برای اقامت در این کشور ویزا دریافت نمایند. برای اطلاع از این که نیاز به اجازه اقامت این کشور را دارید یا نه، می توانید به سایت اداره مهاجرت کشور انگلستان مراجعه نمایید. ویزا کار پس از تحصیل در کشور انگلستان در انواع مختلفی ارائه می شود. متقاضی باید با توجه به مدت زمان اقامت در این کشور و توع فعالیت ویزا دریافت نماید.

متقاضیان می توانند اقدامات لازم را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام دهند. انواع ویزاهایی که جهت کار بعد از تحصیل در انگلستان ارائه می شود، ویزای Tier 1 و ویزای Tier 5 است. این کشور و تحصیل در انگلستان یکی از بهترین بسترها را برای اقامت بعد از تحصیل بوجود آورده است. زیرا با تحصیل در آن مدرکی بدست می آورید که بسیار با ارزش و حائز اهمیت است. بطوریکه با اعتباری که دارد می توان بعد از تحصیل برای کار در هر کشوری اقدام نمود.

در نظر داشته باشید که تا اوایل سال 2020 چنین امکانی برای دانشجویان خارجی وجود نداشت. اما تصویب قوانین جدید سبب شد تا انگلستان بالاتر از آمریکا در سال 2023 به عنوان بهترین مقصد تحصیلی در جهان معرفی شود و تعداد متقاضیان تحصیل در این کشور نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد.

شرایط کار بعد از تحصیل در کشور انگلستان

ویزای Tier 1 جهت کار بعد از تحصیل در انگلستان

یکی از ویزاهایی که برای کار پس از تحصیل در انگلستان ارائه می شود، ویزای Tier 1 است. این ویزا به 2 صورت ارائه می شود.

 1. ارائه ویزا با عنوان کار آفرین فارغ التحصیل شده از دانشگاه انگلستان
 2. کار آفرینی در انگلستان

این نوع از ویزا نوعی از سرمایه گذاری در انگلستان محسوب می شود. متقاضیان می توانند برای کار بعد از تحصیل در انگلستان از این طریق اقدام نمایند.

آیتم شرح
کارآفرین فارغ التحصیل شده در انگلستان متقاضیانی که با ویزای Tier 2، به عنوان محقق، نابغه و یا متفکر با ایده های نو وارد این کشور شده اند، می توانند پس از فارغ التحصیلی با اخذ این ویزا در این کشور اقامت داشته باشند. باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان نمی توانند در مشاغلی مثل مدیریت املاک یا توسعه املاک مشغول به کار شوند.
کارآفرینی در انگلستان اگر متقاضی برای دریافت این ویزا از داخل این کشور اقدامات لازم را انجام داده باشد، می تواند به مدت 3 سال در این کشور اقامت داشته باشد. اما اگر فردی اقدامات لازم را از خارج از این کشور انجام دهد می تواند به مدت 3 سال و 4 ماه در انگلستان اقامت داشته باشد.

بعد از گذشت این مدت متقاضی می تواند به مدت 24 ماه دیگر اعتبار ویزا را تمدید نمایید. بعد از گذشت این مدت و با رعایت قوانین می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

ویزای Tier 5 جهت کار بعد از تحصیل در انگلستان

متقاضیانی که قصد کار بعد از تحصیل در این کشور را دارند، می توانند ویزای Tier 5 را دریافت نمایند. گرفتن این نوع ویزا شرایط خاص خود را می طلبد. این ویزا نیز به 2 صورت ارائه می شود.

 1. اعطاء ویزا با عنوان طرح جوانان پویا
 2. اعطاء ویزا با عنوان کارگر موقت

طرح جوانان پویا جهت اقامت پس از تحصیل در کشور انگلستان: متقاضیان با دریافت این ویزا می توانید به مدت 24 ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشند، و کار کنند. برای اخذ این ویزا شرایطی در نظر گرفته شده است. افرادی با رده سنی بین 18 تا 30 سال، که ملیت های استرالیایی، هنگ کنگ، ژاپن، نیوزلند، مونوکو، تایوان و کره دارند می توانند ویزا طرح جوانان را دریافت نمایند.

طرح کارگر موقت: با دریافت این ویزا متقاضی می تواند در مدت 1 تا 2 سال در کشور انگلستان با عنوان کارگر موقت مشغول به کار شود. متقاضیان می توانند با دریافت این ویزا در مشاغلی مثل: مشاغل داوطلبانه و به صورت خیریه، مشاغلی مربوط به فعالیت های ورزشی، مشاغل و فعالیت های مذهبی و تبادل مقامات دولتی مشغول به کار شوند.

در این مقاله به بررسی موضوع کار بعد از تحصیل در انگلستان پرداخته شد. اگر برای ادامه تحصیل دانشگاه های کشور انگلستان را انتخاب کرده اید، می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقالات شرایط تحصیل در انگلستان و شرایط بورس تحصیلی در انگلستان را مطالعه کرده و اطلاعات دقیقی در این رابطه با دست آورید.

پرسش های کلیدی درباره کار پس از تحصیل در انگلستان

کار بعد از تحصیل در انگلستان موضوع بسیار مهمی است و سوالاتی که در این خصوص پیش می آید عبارتند از:

 • آیا پس از تحصیل در انگلستان، فرصت کاریابی به دانشجویان داده می شود؟ از سپتامبر 2020 دانشجویان پس از تحصیل می توانند تا سقف دو سال در این کشور به دنبال کار بگردند.
 • آیا کاریابی در انگلستان سخت است؟ با توجه به آخرین تغییرات قوانین کار کشور انگلستان شهروندان غیر بریتانیایی که اقامت دائم و یا جواز کار موقت دانشجویی در این کشور را ندارند، اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشند شرایط آن ها شامل پیشنهادهای کار کشور انگلستان نمی شود و مانند شهروندان خارجی باید پس از فرصت شش ماهه کارفرما بابت آگهی کردن مشاغل طبق قانون حمایت از نیروی کار برای اشتغال در مشاغل پیشنهادی اقدام کنند.
 • آیا می توان پس از تحصیل در انگلستان اقامت دائم دریافت کرد؟ در صورت استخدام به عنوان یک نیروی تمام وقت و دریافت درآمدی مشخص این امکان وجود خواهد داشت.
 • چه راه هایی برای افرادی که در انگلستان تحصیل می کنند وجود دارد تا پس از فراغت از تحصیل ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل کنند؟ در تمام کشورهای اتحادیه اروپا افرادی که تحصیل خود را به پایان رساندند می توانند با دریافت یک پیشنهاد کاری (جاب آفر) ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کرده و اقامت یک تا دو ساله و بعد از آن اقامت دائم دریافت کنند.
  راه دیگر برای دریافت اقامت دائم ازدواج با یک شهروند و سیتیزن کشور انگلستان است که در واقع یکی از راحت ترین راه ها بعد از اخذ ویزای کار برای دریافت اقامت دائم این کشور جذاب محسوب می شود. گزینه آخر سرمایه گذاری در کشور انگلستان است. برای شخص سرمایه گذار و خانواده وی بعد از سپری کردن شرایط ویژه اقامت دائم ارائه می شود که از پر هزینه ترین راه های اخذ اقامت دائم محسوب می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *