مهاجرت کاری آلمان

کار جوشکاری در آلمان

کار جوشکاری در آلمان

با توجه به شرایط و قوانین جدید کشور آلمان در رابطه با استخدام افراد ماهر خارجی و بین المللی کار جوشکاری در آلمان برای متقاضیان امکان پذیر می باشد. متقاضیان خارجی و بین المللی برای کار در کشور آلمان باید ویزای کار این کشور را نیز دریافت نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت در عرصه مهاجرت در این مقاله سعی دارند اطلاعاتی در رابطه با شرایط کار در آلمان و کار جوشکاری در آلمان اطلاعاتی در اختیار متقاضیان قرار دهند. اگر تصمیم به مهاجرت کاری به این کشور را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه اخذ ویزای کار آلمان به چه صورت می باشد؟

مدارک ویزا جهت کار جوشکاری در المان چیست؟

شرایط کار برای ایرانیان د آلمان چیست؟

شرایط کار در کشور آلمان

برای کار در در این کشور متقاضیان می توانند از طریق 3 روش اقدامات لازم را انجام دهند. در روش اول متقاضیان باید از کارفرمایی در آلمان دعوت نامه شغلی دریافت نمایند. یافتن کار از این طریق کار مشکلی می باشد زیرا برای ارائه دعوت نامه شغلی قوانین و شرایطی وجود دارد. ابتدا باید کارفرما آگهی استخدام را به مدت 3 ماه در کشور آلمان منتشر نماید، اگر در طول این مدت نیروی کار مد نظر پیدا نشد فرد باید به مدت 3 ماه دیگر آگهی را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر نماید اگر همچنان فرد مناسبی جهت کار انتخاب نشد، کارفرما می تواند از نیروی کار خارجی استفاده نماید.

در روش دوم متقاضیان می توانند از طریق دریافت ویزای جستجو کار آلمان، اقدامات لازم را جهت یافتن شغل انجام دهند. اعتبار این ویزا برای مدت 6 ماه بوده و فرد باید در طول این مدت در شغلی مشغول به کار شود. در روش سوم افراد می توانند از طریق دریافت Blue Card در این کشور مشغول به کار شوند. متقاضیان با دریافت این ویزا می توانند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایند. باید به این نکته اشاره کرد متقاضیانی که ویزا جستجو کار را دریافت کرده اند اگر در طول مدت 6 ماه مشغول به کار شوند ویزای آن ها برای مدت 6 ماه دیگر تمدید می شود و پس از گذشت این مدت می توانند Blue Card دریافت نمایند.

مدارک ویزا جهت کار جوشکاری در آلمان

متقاضیان برای دریافت ویزا کار آلمان باید مدارکی را آماده کرده و ارائه نمایند. این مدارک به شرح ذیل میباشد:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • نوشتن انگیزه فرد از کار و اقامت در کشور آلمان که باید تحت عنوان انگیزه نامه ارائه نماید
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • ارائه رزومه کاری کامل و دقیق
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی فرد برای پرداخت هزینه های زندگی
 • ارائه Voucher
 • ارائه مدرک معتبر زبان
 • ارائه مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر

مدارک ویزا جهت کار جوشکاری در آلمان

شرایط کار جوشکاری در آلمان

طی بررسی های انجام شده در رابطه با اقتصاد کشور آلمان، این اطلاعات به دست آمده است که نرخ اقتصاد در این کشور دارای ثبات بوده و دچار بحران مالی نمی شود. و با وجود کارخانه های فعال و بیشمار در این کشور فرصت های شغلی زیادی برای اقراد متخصص و ماهر وجود دارد. افرادی که قصد دارند کار جوشکاری در آلمان را تجربه کنند باید بدانند با توجه به موقعیت پیش آمده در کشور آلمان و نیاز به نیروی ماهر و متخصص در این کشور، بهتر است فرد دارای تجربه و سوابق کاری در زمینه جوشکاری بوده و سپس اقدامات لازم را جهت دریافت ویزا و مهاجرت کاری به آلمان انجام دهد.

متقاضیانی که دارای شرایط زیر باشند می توانند شغل مناسبی برای کار پیدا کنند.:

 • حداقل 12 ماه سابقه جوشکاری
 • تجربه ساخت و تسلط به آن
 • درک کامل از تجهیزات جوشکاری و لوازم جانبی مورد نیاز
 • ارائه مدارک تحصیلی فنی و حرفه ای
 • تسلط به زبان آلمانی

یکی از سوالات مهم و پرتکرار متقاضیانی که قصد کار جوشکاری در آلمان را دارند در رابطه با میزان حقوق و دستمزد می باشد. متقاضیان برای هر ساعت کار در این کشور مبلغ 14.74€ (یورو) دریافت می نمایند.

شرایط کار برای ایرانی ها در آلمان

با توجه به درخواست زیاد ایرانیان برای کار در کشور آلمان، افرادی که دارای شرایط بهتری باشند شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارند. برای کار در این کشور متقاضیان باید به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشند پیشنهاد می شود پیش از انجام اقدامات لازم دوره های زبان را بگذرانید. زیرا هزینه های مربوط به یادگیری در ایران ارزان تر می باشد و شما شانس بیشتری برای یافتن کار خواهید داشت.

متقاضیان ایرانی که قصد کار در جوشکاری در آلمان را دارند بهتر است بدانند در برخی از شهرهای آلمان فرصت های شغلی بسیار خوبی وجود دارد، که در این رابطه می توان به شهر های هامبورگ، برلین، مونیخ، کلن، فرانکفورت، دورتموند، دوسلدورف، برمن، اسن، لایپزینگ، درسدن، هانوفر، لایپزیگ، نورنبرگ، دویسبرگ، آخن، بوخوم، فرایبورگ، مانهایم، بن، بیه فلبد، مونستر، ویسبادن، آوگسبورگ، مونشن گلادباخ و کارلسروهه اشاره کرد.

با مطالعه این مقاله شما عزیزان اطلاعات مختصری در رابطه با کار جوشکاری در آلمان به دست آورید. به متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور آلمان را دارند پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات کامل و دقیق تر مقاله مهاجرت به آلمان از طریق تخصص و مقاله مدارک لازم برای ویزای کار آلمان و هزینه آن را با دقت مطالعه نمایید. کارشناسان و وکلاء با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند اطلاعات لازم را در رابطه با مهاجرت به کشور آلمان در اختیار شما عزیزان قرار دهند، برای دریافت مشاوره های رایگان با ما در تماس باشید.

یک دیدگاه برای “کار جوشکاری در آلمان

 1. سعید گفت:

  سلام خدمت شما من 25سالمه مدرک جوشکاری سازه وجوشکاری لوله فشاربالارودارم ودرحال یادگیری زبان المانی سطحB1هستم ایاشرایطشودارم سابقه کارهم پنج سال داردم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *