مهاجرت کاری آذربایجان

کار در آذربایجان با مدرک دیپلم

کار در آذربایجان با مدرک دیپلم

جهت یافتن کار در آذربایجان با مدرک دیپلم متقاضیان و مهاجران خارجی حتما باید از شرایط کار در آذربایجان با مدرک دیپلم به صورت کامل آگاه باشند. کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این مقاله شما را از شرایط یافتن شغل مناسب با مدرک دیپلم در کشور آذربایجان آگاه خواهند ساخت. جهت یافتن شغل مناسب با مدرک دیپلم در کشور آذربایجان متقاضیان باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند و علاوه بر این، توانایی ها و مهارت های خود را اثبات کنند. شرایط یافتن شغل مناسب با مدرک دیپلم در این کشور بسیار سخت می باشد و متقاضیان حتما باید سابقه کاری بسیار خوبی داشته باشند تا موفق به یافتن شغل مناسب شوند.

 • آیا می توان بدون مدرک دانشگاهی در آذربایجان به کار مشغول شد؟
 • بدون مدرک دانشگاهی در چه مشاغلی در آذربایجان می توان مشغول به کار شد؟
 • درآمد کار در کشور آذربایجان چقدر است؟
 • شرایط بازار کار در کشور آذربایجان چگونه است؟
 • نرخ بیکاری در این کشور چقدر است؟

شرایط کار در آذربایجان با مدرک دیپلم در 2022

برای یافتن کار در آذربایجان با مدرک دیپلم در سال 2022 متقاضیان خارجی و افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند باید شرایط بسیار خوبی داشته باشند. این افراد برای یافتن کار در آذربایجان با مدرک دیپلم باید توانایی های خود را در زمینه های مختلف به طور چشمگیری گسترش دهند تا بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند. همانطور که می دانید، یافتن شغل مناسب در زمینه های مختلف کاری با مدرک دوره متوسطه و یا دیپلم بسیار سخت می باشد. درحالیکه یافتن شغل مناسب با مدارک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری بسیار آسان تر می باشد و افرادی که مدارک دانشگاهی معتبری دارند شرایط بهتری برای یافتن شغل در بازارهای کاری گوناگون در زمینه های مختلف در کشور آذربایجان خواهند داشت.

دولت کشور آذربایجان با ارائه طرح های مختلف آماده جذب متقاضیان و متخصصان بین المللی جهت کار در سازمان ها، کمپانی ها، شرکت ها و بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی می باشد. به دلیل رشد پر سرعت کشور آذربایجان در زمینه های مختلف صنعتی و اقتصادی، تعداد متقاضیانی که اقدام به یافتن کار در آذربایجان با مدرک دیپلم می کنند همواره در حال افزایش می باشد. کار در آذربایجان با مدرک دیپلم در بخش های مختلف امکان پذیر می باشد اما بطور کلی متقاضیانی که دارای این مدرک تحصیلی می باشند می توانند در زمینه های کاری با سطح پایین تر و ساده تر شغل مناسبی پیدا کنند. برای مطلع شدن از شرایط تابع شدن در کشور روسیه می توانید به مقاله تابعیت روسیه مراجعه کنید.

استخدام نیروی کار در آذربایجان با مدرک دیپلم

در کشور آذربایجان، مانند اکثر کشورهای دنیا، کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی کار خارجی را دارند، حتما باید مجوز کار دریافت کنند. به طور کلی مدت زمان اجازه کار با اعتبار مجوز اقامت موقت مطابقت دارد و مدارک مورد نیاز با هم ارسال می شوند. کارفرما وظیفه دارد در هنگام استخدام یک فرد خارجی مجوز کار صادر کند. در صورتی یک فرد خارجی می تواند در کشور آذربایجان بطور رسمی مشغول به کار شود که به سن قانونی رسیده باشد و در کشور آذربایجان هیچ نیروی کار بومی برای کار کردن در مقام مربوطه وجود نداشته باشد. درخواست های تمدید مجوز کار باید یک ماه قبل از تاریخ انقضاء آن انجام شود.

استخدام نیروی کار در آذربایجان با مدرک دیپلم

مدارک مورد نیاز برای کسب مجوز کار در آذربایجان

برای کسب مجوز کار در کشور آذربایجان ارائه مدارک زیر الزامی می باشد:

 • شرکت ها باید فرم درخواست تکمیل شده را ارائه دهند که شامل نام شخص حقوقی (شرکت) و آدرس آن ها باشد.
 • ارائه مدارک شناسایی، آدرس محل کار، سابقه های کاری و موقعیت توسط متقاضی
 • نسخه کپی از مدارک تایید صلاحیت حرفه ای
 • مرجع تأیید لزوم استخدام متخصص در یک زمینه خاص
 • کپی سند تأیید حق اقامت در کشور آذربایجان
 • گواهش پزشکی برای اثبات نداشتن بیماری های خاص
 • نسخه کپی از گذرنامه متقاضی، که باید حداقل برای مدت 6 ماه از ورود به جمهوری آذربایجان معتبر باشد.

اشخاص حقوقی باید یک نسخه معتبر از ثبت نام ایالتی را تهیه کنند. افراد باید اثبات كنند كه آن ها مأمور مالیاتی ثبت شده هستند و نسخه معتبر شناسنامه خود را تهیه می كنند. یک نسخه معتبر از گواهی ازدواج نیز ممکن است لازم باشد.

کسب ویزا برای مهاجرت به آذربایجان

افراد و متقاضیان بین المللی که قصد دارند به کشور آذربایجان مهاجرت کنند، می بایست برای مطلع شدن از شرایط و مدارک مورد نیاز برای کسب ویزای کاری این کشور، به سفارت آذربایجان در کشور خود مراجعه کنند. لازم به ذکر است که شرایط کسب ویزای و مهاجرت به کشور آذربایجان از کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد؛ به همین دلیل، بهتر است تا متقاضیان و مهاجران برای کسب اطلاعات درباره شرایط ذکر شده، با سفارت آذربایجان در کشور خود مشورت کنند. با در نظر گرفتن شرایط کلی کسب ویزا، متقاضیان و مهاجران با مراجعه به سفارت کشور آذربایجان می توانند با تکمیل فرم های درخواست ویزا و ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز، ویزای کشور آذربایجان را کسب کنند.

پیش از اعطای ویزا، مهاجران باید فرم تقاضای تکمیل شده یک عکس با سایز گذرنامه، گذرنامه معتبر، دعوت نامه و مدارک اثبات داشتن محل سکونت (آدرس) دقیق را در قالب قرارداد اجاره، قبض ابزار یا بیانیه اخیر بانک ارائه دهند. متقاضیانی که قصد دارند با کسب ویزای کشور آذربایجان به این کشور مهاجرت کنند و مقیم دائمی آذربایجان شوند، می بایست شغل مناسب داشته باشند و ثابت کنند که با داشتن درآمد کافی، قادر به اجاره و یا خرید خانه و تهیه مسکن برای خود و خانواده خود می باشند. شایان ذکر است که کسب اقامت دائمی کشور آذربایجان پس از 2 سال زندگی کردن در این کشور امکان پذیر خواهد بود.

کار در آذربایجان در 2022

فرصت های شغلی بیشتری در آذربایجان در مقایسه با کشور همسایه آن یعنی گرجستان وجود دارد که در جدول ذیل بررسی شده است:

نام کشور نرخ بیکاری در سال 2022
گرجستان %19.8
آذربایجان %4.8

منتهی پیدا کردن کار در این کشور که لازمه اخذ ویزای کاری است حتی برای خارجی هایی که مدرک دانشگاهی دارند هم دشوار است و تنها آن دسته از افراد می توانند نسبتا راحت استخدام شوند که تحصیلات دانشگاهی خود را در خود کشور آذربایجان به پایان رسانده اند. پس پیشنهاد می شود علاقه مندان به مهاجرت در صورتی که مدرک دیپلم دارند ابتدائا دوره های آموزشی را در کشور مقصد خود بگذرانند. کسانی که مدرک دانشگاهی نداشته باشند حتی در فرض پیدا کردن کار غالبا کم ترین سطح درآمد را دارند که حدود AZN750 (منات آذربایجان) در ماه است.

علاوه بر کشور آذربایجان، کشورهای روسیه، گرجستان و ارمنستان نیز از همسایه های این کشور می باشند و از بهترین گزینه های کسب اقامت در منطقه بشمار می روند. متقاضیان و هموطنان گرامی اگر قصد دارید از شرایط اخذ اقامت گرجستان، روسیه، ترکیه، ارمنستان و همچنین آذربایجان آگاه شوید، می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

امتیاز دهید

4 دیدگاه برای “کار در آذربایجان با مدرک دیپلم

 1. بابک گفت:

  با سلام
  بنده 25 ساله در چاپخانه مشغول به کار هستم
  متخصص دستگاه چاپ – متخصص دستگاه برش و صحافی – مدیریت قوی برای فروش و مدیریت داخلی چاپخانه و طراح
  آیا چاپخانه ای هست که من بتونم با اون کار کنم ؟
  حقوق و مزایای از این قبیل بنده چقدر هست ؟ آیا مسکن و مزایایی در نظر گرفته میشه برای بنده یا خیر ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در این زمینه وارد سایت های کاریابی بشسید و قرارداد کاری دریافت کنید

 2. محمدحسین خائف گفت:

  متقاضی کار در آذربایجان هستم.دارای مدرک دیپلم فنی برق ساختمان وبرق صنعتی در جه دو
  متاهل ودارای دو فرزندم ۴۲ سالمه
  آذری زبانم ودر دکوراسیون داخلی .کناف پارکت سقف کاذب هم مهارت دارم
  آیا کار در آذربایجان فراهم میشود یانه؟ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در آذربایجان باید حتما دعوتنامه کاری داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *