مهاجرت کاری آلمان

کار در آلمان برای برنامه نویسان

کار در آلمان برای برنامه نویسان

افرادی که در زمینه برنامه نویسی مشغول به کار می باشند و یا دانشجویان که قصد مهاجرت دارند، کشور آلمان می تواند یکی از انتخاب های آن ها باشد. امکان کار در آلمان برای برنامه نویسان خارجی و بین المللی وجود دارد، اما باید بدانید که برای کار در کشور آلمان قوانین و شرایطی وجود دارد. در سطح جهان کشور آلمان دارای یکی از قوی ترین اقتصادها می باشد. هر ساله مقاضیان تحصیل کرده زیادی برای کار به کشور آلمان مهاجرت می کنند. در بین کشورهای اتحادیه اروپا نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین می باشد. در رابطه با کیفیت زندگی می توان گفت سطح زندگی در آلمان در سطح بسیار خوبی قرار دارد. با توجه به سوالات رایج متقاضیان کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارند اطلاعاتی در رابطه با کار در آلمان برای برنامه نویسان در اختیار متقاضیان قرار دهند.

بازار کار در آلمان برای برنامه نویسان

این کشور دارای بازار کار بسیار خوبی می باشد به همین دلیل دولت کشور آلمان بازار کار را محدود به نیروهای کار داخلی و اروپایی نکرده است و هر ساله نیروهای کار خارجی و بین المللی بسیاری را استخدام می کند. یکی از مشاغل پرطرفدار در آلمان و سایر کشورهای اروپایی برنامه نویسی می باشد.

معمولا برنامه نویسان می توانند به راحتی شغل مورد نظر را پیدا کرده و مشغول به کار شوند. متقاضیانی باید به این نکته توجه نمایند که عدم تسلط به زبان می تواند مشکلات بسیاری برای آن ها ایجاد نماید، پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای مهاجرت کاری به آلمان دوره های مربوط به یادگیری زبان آلمانی را بگذرانید. امکان کار در آلمان برای برنامه نویسان به انگلیسی نیز وجود دارد، که این خود می تواند یکی از نکات مثبت کار در این کشور می باشد. اما باید به این نکته اشاره کرد معمولا افرادی که برای کار به کشور آلمان مهاجرت می کنند قصد اقامت در این کشور را دارند، به همین منظور پیشنهاد می شود به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشید.

انواع ویزای کار در کشور آلمان

برای کار در کشور آلمان متقاضیان خارجی و بین المللی باید ویزای کار آلمان را کسب نمایند. ویزای کار در این کشور در انواع مختلفی ارائه می شود:

دریافت پیشنهاد کاری: بعد از آن که متقاضی موفق به دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرمایی آلمانی شد می تواند ویزای کاری آلمان را کسب نماید. جهت ارائه دعوت نامه شغلی به متقاضیان خارجی قوانین و شرایطی وجود دارد، که کارفرما باید تمام آن ها را رعایت نماید.

ویزا جستجوی کار: یکی دیگر از ویزاهای کاری که در آلمان ارائه می شود، ویزا جست و جو کار می باشد، اعتبار این ویزا 6 ماه است. برای دریافت این ویزا متقاضی باید دارای شرایط تعیین شده باشد، که شامل: داشتن سابقه شغلی، ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با شغل مورد نظر و ارائه مدرک معتبر زبان آلمانی یا انگلیسی می شود. یکی از معایب این ویزا این است که امکان مهاجرت اعضاء خانواده با متقاضی وجود ندارد.

شرایط کار در آلمان برای برنامه نویسان

افراد باید دارای شرایطی باشند تا موفق شوند در این کشور مشغول به کار شوند. این شرایط عبارتند از:

 • دارای حداقل 2 سال سوابق کاری مرتبط
 • ارائه مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد، یا مدرکی معادل مهندسی IT، مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر
 • متقاضی باید با به زبان های برنامه نویسی تسلط داشته باشد
 • متقاضیان باید به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشند
 • در صورت نیاز فرد باید در زمینه ریاضی پیشرفته دارای مهارت های تعیین شده باشد
 • توانایی و خلاقیت در تجزیه و تحلیل داده ها
 • با توجه به رزومه و حوزه تخصصی شما توانایی های شما نیز ارزیابی خواهد شد

شرایط کار در آلمان برای برنامه نویسان

درآمد برنامه نویسان در کشور آلمان

در رابطه با کار در آلمان برای ایرانیان و بخصوص برای برنامه نویسان می توان گفت که دستمزد ماهانه در نظر گرفته شده برای برنامه نویسان CNC بین 1449 تا 5443€ (یورو) می باشد. باید به این نکته اشاره کرد که 50% برنامه نویسان CNC ماهیانه 3676€ (یورو) دریافت می کنند. افراد باید توجه نمایند که مهمترین عامل تعیین کننده میزان دستمزد، تجربه و مهارت فرد می باشد. طبیعا هر چه میزان تجربه و مهارت شما بیشتر باشد دستمزد بیشتری دریافت می کنید، که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

میزان تجربه میزان دستمزد
متقاضیانی با تجربه کمتر از 2 سال 1669€
متقاضیان با تجربه بین 2 تا 5 سال 2288€
متقاضیان با تجربه 5 تا 10 سال 2887€
متقاضیان با تجربه ای بین 10 تا 15 سال 3486€
متقاضیانی با تجربه بین 15 تا 20 سال 4085€
متقاضیانی با تجربه بیشتر از 20 سال 5064€

انواع ویزای کار برای برنامه نویسان در آلمان

جهت کار برای برنامه نویسان با توجه به تخصصشان ویزا کاری مختلفی صادر خواهد شد. در این بخش به انواع ویزاهای کاری جهت کار برنامه نویسان در کشور آلمان اشاره خواهیم کرد.

 • مدیران پروژه و مدیران اسکرام مستر
 • متخصص های سئو و دیجیتال مارکتینگ SEM, SMO
 • برنامه نویسان موبایل و پلت فرم ها که شامل: IOS و Android برای Swift و Java می باشد
 • برنامه نویسان UI که شامل: CSS, JQUERY, HTML, Bootstrap می باشد
 • برنامه نویسان Backend در وب که شامل: Angular, Nodjs, PHP, Java Script, ASP, Ruby, Python می باشد
 • افرادی متخصص دارای مهارت های لازم جهت توسعه Word Press, SASS, REACT, VEWJS GIT, ASP

با مطالعه این مقاله اطلاعات مختصری در رابطه با کار در آلمان برای برنامه نویسان به دست آورید، اگر قصد مهاجرت کاری به کشور آلمان را دارید جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ویزای کار و کاریابی و اخذ بلوکارت در آلمان را با دقت مطالعه نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *