مهاجرت کاری آمریکا

کار در آمریکا

کار در آمریکا

ایالات متحده آمریکا، آرزوی بسیاری از افراد برای مهاجرت و زندگی میباشد، از جمله ویزاهای پر مخاطب آن میتوان به ویزای کار در آمریکا اشاره کرد. این کشور چهارمین کشور دنیا از نظر وسعت و سومین کشور دنیا از نظر جمعیت می باشد، پایتخت این کشور واشنگتون دی سی و پر جمعیت ترین شهر آن نیویورک است.

اینفوگرافیک کار در آمریکا

در ادامه مقاله تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص آمریکا و ویزای کاری آن پرداخته اند که امید است مطالعه آن مفید باشد.

 • شرایط کاریابی در امریکا برای ایرانیان چگونه است؟
 • انواع ویزای کاری امریکا چیست؟
 • کدام مدل از ویزای کاری آمریکا احتمال بیشتری دارد؟
 • لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا شامل چه حرفه هایی می شود؟
 • آیا می توان با دریافت لاتاری آمریکا در این کشور کار کرد؟
 • شرایط اخذ هریک از ویزاهای کاری آمریکا چیست؟
 • هر رشته تحصیلی برای کدام ویزای کاری آمریکا باید اقدام کند؟
 • انواع ویزای کار 2023 آمریکا چیست؟

اقتصاد آمریکا از نوع کاپیتالیستی و سرمایه داری انحصاری است. از بزرگترین محصولات آمریکا می توان به اقلام صادراتی، تجهیزات صنعتی، ماشین آلات، مواد شیمیایی، تولیدات نفتی، فولاد، خودرو، تولیدات صنایع هوایی، الکترونیک و تولیدات غذایی و مصرفی اشاره کرد. همانطور که در بالا اشاره شد اقتصاد کشور آمریکا بسیار قوی می باشد و کار در آمریکا نیز موفقیت آمیز خواهد بود.

شرایط بازار کار در آمریکا 2023

یکی از موضوعات مهم در زمینه کار در آمریکا 2023، اطلاع از نرخ بیکاری در این کشور است که در حال حاضر حدود 3.70% می باشد که خیلی کمتر از متوسط جهانی می باشد:

نرخ بیکاری در سالهای اخیر در آمریکا 

در شرایط فعلی و بر طبق اطلاعات حاصله از اداره آمار آمریکا، متوسط درآمدی در آمریکا در نیمه دوم سال 2022 حدود $54132 (دلار) می باشد. بر همین اساس نیز میانگین درآمد سالانه در ایالت های مختلف آمریکا بدین قرار است. بر این اساس در بین ایالت های مختلف آمریکا بالاترین متوسط درآمدی به ترتیب متعلق به ایالت ماساچوست ($58531 دلار)، واشینگتن ($50440 دلار) و آلاسکا ($48818 دلار) می باشد:

میانگین درآمد سالانه در ایالت های مختلف آمریکا

و اما متوسط درآمدی با توجه به مشاغل مختلف آمریکا در سال 2023 از این قرار است:

مشاغل میانگین درآمد سالانه
مشاغل مدیریتی، حرفه ای و مشاغل مرتبط 75868
مشاغل خدماتی 36764
مشاغل فروش و اداری 45084
مشاغل منابع طبیعی، ساخت و ساز و مشاغل مربوطه 50128
مشاغل تولید، حمل و نقل و نگهداری 41964

همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، در سال 2023 حدود 19.78 میلیون نفر در کشور کانادا مشغول به کار هستند:

آمار افراد مشغول به کار در کانادا 2023


تاثیر ویروس کرونا بر بازار کار آمریکا

مسلما شیوع ویروس کرونا بر روی اقتصادهای آمریکا و اروپا و کل جهان تاثیر منفی داشته است و هیچ کشوری در جهان نیست که از عوارض و عواقب این شیوع گسترده بیماری در امان باشد. اما بر عکس اروپا، اقتصاد آمریکا به عنوان اولین اقتصاد جهان در عرض چند ماه سریعا توانست تا خود را بازیابی کند. بطوریکه نرخ بیکاری آمریکا از 14.7% ماه آوریل به 11.1% ماه ژوئن 2020 کاهش یافته است. این روند کاهشی تا ابتدای سال 2021 نیز ادامه پیدا کرده است و نرخ بیکاری در آمریکا به 6.7% رسیده است. نکته جالبتر اینکه این رقم باز پایین تر از پیش بینی های بازار با 12.3% است. در اولین روزهای سال 2022 نیز نرخ بیکاری در این کشور به 4.1% کاهش پیدا کرده است. نمودار زیر هم بخوبی همین واقعیت آماری را نشان می دهد:

بررسی نرخ بیکاری در آمریکا بعد از کرونااما نکته جذاب و بسیار مهم دیگر درخصوص بازار کار ایالات متحده همان سطح درآمد بسیار بالای کارگران این کشور است. به طوری که بنابر آمار سال 2023، متوسط درآمد کارگری در آمریکا در سال 2023 حدود 7900$ (دلار) می باشد. درآمدی که از متوسط درآمدی در کشور کانادا (همسایه کشور آمریکا) نیز بالاتر است:

 

مقایسه میانگین درآمد در آمریکا و چند کشور دیگر

روند تحول درآمد در کشور آمریکا

دو عامل نرخ تورم و افزایش درآمد در کشور آمریکا سبب شده است تا هر ساله بر قدرت اقتصادی بسیاری از مردمان این کشور اثرگذار باشد. روند افزایش درآمد در کشور آمریکا نشان می دهد که معمولا در بسیاری از سال ها، بیش از 2.5% به درآمد نیروی کار در این کشور اضافه شده است و این نرخ با تورم در این کشور همخوانی مناسبی دارد.

در نمودار زیر می توان اطلاعات دقیق تری در این رابطه به دست آورد.

روند افزایش درآمد در آمریکا

روند افزایش درآمد در کشور آمریکا به گونه ای است که نمی توان انتظار داشت یک فرد در یک پست ثابت و بدون تخصص اضافه بتواند درآمد بیشتری نسبت به سال گذشته خود دریافت کند اما فراگیری هر تخصص در کشور آمریکا کلیدی است برای رسیدن به درآمد بیشتر و همچنین افزودن به کیفیت زندگی در این کشور پیشرفته جهان. عوامل اثرگذار بر درآمد در آمریکا عبارتند از:

 • شرایط سنی
 • میزان تجربه کار
 • وضعیت تاهل
 • تعداد فرزندان
 • تخصص
 • میزان تحصیلات
 • مرکزی که فرد در آن مشغول به کار است
 • پست سازمانی
 • نوع قرارداد
 • شهر محل اقامت
 • میزان ساعت های کاری
 • رضایت کارفرما

شروط تحصیل در آمریکا

معرفی 10 شغل پردرآمد در کشور آمریکا

نیروی کار در آمریکا از درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در این کشور برخوردار است و به همین دلیل می تواند نیازهای اولیه خود را برطرف سازد اما باید در نظر داشت که اشتغال در آمریکا در برخی از رشته ها می تواند درآمد بیشتری را برای افراد به ارمغان بیاورد. پس اگر فردی به فکر تحصیل در آمریکا یا انتخاب رشته پیش از ورود به این کشور برای کار است، می تواند با استفاده از اطلاعات مربوط به 10 شغل پردرآمد در آمریکا، رشته ای را انتخاب کند که او را به رفاه اقتصادی بیشتر برساند. در جدول زیر، اطلاعات دقیق تری در این رابطه ارائه شده است.

متوسط درآمد سالانه به دلار عنوان شغلی جایگاه
بیش ا ز 260000$ پزشک متخصص 1
238000$ دندانپزشک 2
218000$ مدیر اجرایی 3
194000$ مدیر مالی 4
192000$ وکیل 5
172000$ مدیر هتل 6
166000$ مدیر بانک 7
163000$ مدیر ساخت و تولید 8
161000$ خلبان 9
147000$ مدیر توسعه اقتصادی 10

در آمریکا مشاغل بسیار زیادی وجود دارد که درآمد نیروی کار در آن ها بیش از 100000$ (دلار) در سال است و این بدان معناست که نیروی کار در این مشاغل بیش از 9000$ (دلار) در ماه دریافت می کند و این مسئله ای است که می تواند تضمین کننده رفاه اقتصادی در این کشور باشد. بررسی 10 شغل پردرامد در آمریکا به این دلیل از اهمیت بالا برخوردار است که می تواند در انتخاب رشته متقاضیان تحصیل در این کشور اثرگذار باشد.

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا 2023

با پایان یافتن دوره کرونا در آمریکا و بسیاری دیگر از کشورهای جهان، در حال حاضر نیازهای بازار کار در جهان تغییر پیدا کرده است و در بسیاری از مشاغل، نیاز به نیروی کار ماهر احساس می شود. در چنین شرایطی در آمریکا نیز به نیروی کار خبره و ماهر نیاز خواهد بود و همین مسئله باعث شده است تا آمریکا به یکی از مقاصد مهم برای کار در خارج از کشور تبدیل شود. در چنین شرایطی، توجه به مشاغل مورد نیاز در این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می تواند مسیر رسیدن به شغل در این کشور را ساده تر سازد. برخی از مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2023 در ادامه معرفی شده اند.

 • پرستاران خانگی
 • تراپیست های جسمانی
 • مهندس نرم افزار
 • پرستار
 • آنالیزور امنیت اطلاعات
 • کار درمانگر
 • توسعه دهنده شبکه
 • متخصص امور داده ها
 • متخصصین تشخیص سونوگرافی
 • مدیر عملیات

البته که مشاغل دیگری نیز در این کشور وجود دارد که در آن ها به نیروی کار نیاز خواهد بود اما باید در نظر داشت که مشاغل یاد شده بیش از سایر مشاغل در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2023 در ایالت های مختلف دیده می شوند.

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

انتخاب بهترین شهر آمریکا برای کار و زندگی موضوع سختی است. چرا که اغلب شهرهای آمریکا شرایط خوبی برای زندگی دارند. و کیفیت زندگی در اکثر شهرهای آمریکایی بالاتر از متوسط جهانی است. برای این منظور می توان از سطح متوسط درآمد سالانه در شهرهای مختلف آمریکا کمک گرفت. بر این اساس و طبق گزارش وب سایت معتبر businessinsider پردرآمدترین شهرهای آمریکا 2023 از این قرار است:

شهر ایالت متوسط درآمدی (دلار)
سن خوزه کالیفرنیا 75770
سن فرانسیسکو کالیفرنیا 64990
واشنگتن دی سی واشنگتن 64930
بوستون ماساچوست 60540
نیویورک سیتی نیویورک 59060
سیاتل واشنگتن 57370
هارتفورد کانکتیکوت 55580
نیو هون کانکتیکوت 53350
دنور کلرادو 53060
سن دیگو کالیفرنیا 53020

پس با این حساب نیز بهترین شهر آمریکا برای کار و زندگی شهر سن خوزه از ایالت کالیفرنیاست. شهری که تعادل کار و زندگی در آن به بهترین نحو ممکن وجود دارد.

شیکاگو یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای کار

شیکاگو پر جمعیت ترین شهر ایالت ایلینویای آمریکا و سومین شهر پر جمعیت در کشور آمریکا است. شهر شیکاگو یکی از مراکز عمده تجاری، مالی، ترابری و فرهنگی در آمریکا است و تاثیر فراوانی در آموزش، سیاست و سرگرمی دارد. از موسسات مهمی که در شهر شیکاگو قرار دارند می توان به Tawani Enterprises، Sniffspot، Cox & Kings Global Services، Winkler Web Designs، CSG، CDW، Steak 48، RMB Capita، Freshworks Dental Studio و Greystar اشاره کرد.

این شهر دارای یکی از متنوع ترین و متعادل ترین اقتصاد های جهان است به طوری که در واحد های صنعتی تنها 14% از نیروی کار مشغول به کار هستند. شغل های برتر در شهر شیکاگو عبارتند از: بازاریاب، طراح گرافیک، مدیر پروژه، کارشناس منابع انسانی، هماهنگ کننده رویدادها، فروشنده، معاون اجرایی، معاون اداری و داروساز. در شهر شیکاگو مراکز گردشگری زیادی وجود دارد به طوری که این شهر به عنوان یکی از پربازدید ترین شهرهای آمریکا محسوب می شود.

کار در شیکاگو

از طرفی نرخ بیکاری شیکاگو 2023 در حدود 3.6% است و از همین رو شیکاگو دارای یک بازار کاری خوب با ضریب اشتغال بالاست. از طرف دیگر تعادل خوبی بین کار و زندگی در شیکاگو برقرار است. مطابق آمار امسال متوسط درآمد خالص ماهانه در شیکاگو در حدود USD 6584 (دلار) است. این در حالی است که میانگین هزینه زندگی در همین شهر برای هر نفر در حدود USD 3282 (دلار) می باشد. بر این اساس یک کارگر ساده ای که در شهر شیکاگو آمریکا کار می کند با دستمزد خودش علاوه بر پوشش مخارج زندگی اش همچنین می تواند ماهانه پس اندازی هم داشته باشد:

بررسی سطح هزینه ها و میزان پس انداز احتمالی برای یک فرد در شیکاگو

و جنبه مهم دیگری هم که در زمینه کار در شیکاگو می توان مطرح کرد، مشاغل مورد نیاز در این شهر است. از آنجایی که شرکت های بین المللی و برندهای معتبر زیادی در شیکاگو مستقر هستند بنابراین نیاز به کارگران ماهر در این شهر نیز بالا است. از جمله این شرکت ها نیز می توان به مک دونالد، موتورلا، نورثرن تراست، لابراتوراهای آبوت، JLL، ADM و غیره اشاره نمود. لیست مشاغل مورد نیاز شیکاگو 2023 بدین قرار می باشد:

مشاغل مورد نیاز در شیکاگو

لس آنجلس از بهترین شهرهای آمریکا

بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا و یکی از شهرهای پر جمعیت کشور آمریکا که در جنوب کالیفرنیا قرار دارد. لس آنجلس به دلیل آب و هوای مدیترانه ای، تنوع قومی، صنعت سرگرمی هالیوود و کلان شهرهای پراکنده مشهور است. این شهر دارای اقتصاد متنوعی است که میزبان مشاغل در طیف گسترده ای در زمینه های حرفه ای و فرهنگی می باشد علاوه بر این شهر لس آنجلس دارای شلوغ ترین بندر کانتینر در کل قاره آمریکا است. لس انجلس به عنوان سومین شهر بزرگ در تولید ناخالص داخلی پس از شهرهای توکیو و نیویورک محسوب می شود. مهمترین موسساتی که در شهر لس آنجلس قرار دارند عبارتند از:

 • Entravision
 • Greystar
 • Granite Properties
 • SkyHop Global
 • Downtown Wholesalers
 • Veronica’s Services
 • SteelHouse
 • Lyon Law
 • Starcity
 • Milk Boutique

مشاغل برتر در شهر لس آنجلس شامل عکاسی، بازاریابی، طراحی گرافیک، دستیار تولید، طراح مد و فشن، کارشناس منابع انسانی، دستیار اجرایی و فروشنده می شوند. امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با بهترین شهرهای آمریکا برای کار به دست آورده باشید.

مشاغل ایرانیان لس آنجلس

یکی از برترین و معروفترین شهرهای آمریکایی برای کار ایرانیان در آمریکا، شهر لس آنجلس است. همان طوری که در نمودار زیر هم ملاحظه می شود، متوسط هزینه زندگی در این شهر برای هر ایرانی در حدود $ 3857 (دلار) می باشد. هر ایرانی در شهر لس آنجلس می تواند به طور متوسط ماهانه در حدود $ 2695 (دلار) پس انداز بکند. بنابراین متوسط درآمدی هر ایرانی در حال کار در لس آنجلس ماهیانه به حدود $6552 (دلار) می رسد:

بررسی سطح هزینه ها و مبلغ احتمالی پس انداز یک نفر در لس آنجلس

ایرانیان زیادی مقیم لس آنجلس هستند. و همه ساله نیز بر تعداد آنها افزوده می شود. غالبا نیز ایرانیان با هدف تحصیل و یا کار به این کشور مهاجرت می کنند. معمولا هموطنان ایرانی در مشاغلی مثل استادی دانشگاه، پرستاری، پزشکی، بیزینس، رستوران داری و هتلداری، املاک، مهندسی، کامپیوتر، IT و غیره مشغول به کار هستند. و از کار و زندگی در لس آنجلس راضی هستند. ناگفته نماند که فعلا نرخ بیکاری در لس آنجلس (ایالت کالیفرنیا) در حدود 5.10% است و از جمله مشاغل مورد نیاز در این شهر آمریکایی نیز می توان به مشاغل زیر اشاره کرد:

لیست مشاغل مورد نیاز لس آنجلس
صندوقدار راننده کامیون مهمانداری و هتلداری
پرستار پزشک و جراح توسعه دهنده نرم افزار
کارگران انرژی سبز اپراتور ماشین سنگین انباردار
آشپز متخصص IT مهندس و تکنسین

شرایط اخذ ویزای کار آمریکا در سال 2023

ویزای کاری آمریکا USA Work Visa از انواع ویزاهای غیرمهاجر این کشور است که به کارگران خارجی اجازه کار و زندگی موقت را می دهد. در ضمن مدت اعتبار ویزای کار آمریکا نیز هماهنگ با مدت قرارداد کاری افراد است. فلذا کارگران خارجی با تامین 3 شرط اساسی زیر می توانند به این ویزا آمریکا در سال 2023 دست یابند:

شرایط درخواست ویزای کار آمریکا

در واقع پس از تکمیل پتیشن (فرم I-129) و تایید آن توسط اداره مهاجرت و نیز دریافت مجوز/ گواهی کار Labor certification است که فرآیند درخواست ویزا کاری آمریکا شروع می شود. فرآیندی که با تهیه و تامین مدارک زیر و تحویل آن به سفارت آمریکا صورت نهایی به خود می گیرد:

 • پاسپورت ملی معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • شماره رسید برای پتیشن تاییدی (فرم I-129)
 • تاییدیه تکمیل درخواست ویزای غیرمهاجر (فرم DS-160)
 • بلیط پرواز رزرو شده
 • رسید واریز هزینه درخواست ویزای کاری آمریکا در حدود $190 (دلار)

معرفی انواع ویزای کار در کشور آمریکا

یکی از موضوعاتی که علاقمندان به کار در کشور آمریکا باید به آن توجه داشته باشند آن است که دولت آمریکا انواع مختلفی از ویزای کار آمریکا را برای ورود به این کشور در نظر گرفته است و در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انواع ویزای کاری آمریکا نیز به شرح ذیل است:

 • ویزای H1B
 • H1B1 وویزای H2A آمریکا
 • H2B H1B3 آمریکا
 • E-1
 • E-2
 • E-3
 • J1 جهت کار در آمریکا
 • L-1 آمریکا
 • R-1
 • O-1

شرایط ویزای کاری آمریکا

ویزای H1B جهت کار در آمریکا در سال 2023

یکی از معروف ترین ویزای کاری آمریکا در سال 2023 ویزای H1B است، این ویزا برای اشخاصی است که دارای تخصص حرفه ای و یا مدرک دانشگاهی حداقل لیسانس با سابقه کار 12 سال می باشند و یا در موارد خاصی دارای مدرک دانشگاهی از خود کشور آمریکا باشند. در صورتی که یک کارفرمای قانونی از آمریکا از آن ها دعوت به همکاری کرده باشد، قادرند تقاضای ویزای H1B بدهند. مدت اعتبار این ویزا به مدت حداقل 3 سال بوده و قابل تمدید برای 3 سال دیگر خواهد بود و در حین این مدت کارفرما می تواند برای کارمند خود درخواست گرین کارت دهد و اگر از اقامت فرد بیشتر از 6 سال بگذرد و این اتفاق نیفتد، فرد ملزم است خاک آمریکا را ترک نماید.

ویزای h1b سالیانه 65000 فرصت شغلی را برای اشخاص ایجاد می نماید و افراد امکان کار به صورت تمام وقت و یا پاره وقت را دارند. زمان درخواست این ویزا اوایل ماه April در هر سال می باشد و تا رمانی که تمامی 65000 فرصت شغلی پر شود، دور بعد شروع می شود. اگر کارفرما نیروی کار در آمریکا را اخراج نماید، شخص کارمند باید ظرف مدت 2 هفته شغل جدیدی پیدا نماید در غیر این صورت باید خاک کشور را ترک نماید. لازم به ذکر است این ویزا برای انواع رشته ها مانند مهندسین، وکلا، معلمان، اقتصاددانان و غیره خواهد بود.

ویزای H1B1 و ویزای H2A آمریکا چیست؟

برای ویزای H1B1 فرد نیازمند مدرک فوق لیسانس در رشته های فنی و حداقل 4 سال تجربه کاری و نیز پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما می باشد، این ویزا مخصوص شهروندان از کشورهای سنگاپور و شیلی خواهد بود. ویزای H2A مخصوص کشاورزان فصلی یا موقتی بوده و محدود به اتباع کشورهای تعیین شده از سمت دولت آمریکا می باشد که ایران جز این کشورها نیست. رشته هایی که این نوع ویزا را دریافت می کنند:

 • مهندسی کشاورزی
 • دامداری و دامپروری
 • محیط زیست
 • بهداشت ایمنی

وبینار تخصصی مهاجرت کاری به آلمان

 

ویزای H2B و ویزای H1B3 آمریکا چیست؟

آمریکا برای صدور انواع ویزای کار در کشور خود دلایل مشخصی دارد و یکی از این دلایل جذب نیروی متخصص و حتی کارگران فصلی است. ویزای H2B مخصوص غیر کشاورزان و کارگران فصلی یا موقتی بوده و محدود به اتباع کشورهای تعیین شده از سمت دولت آمریکا می باشد که ایران جز این کشورها نیست. ویزای H1B3 به صورت موقتی برای اشخاص در حرفه و صنعت مد و مدلینگ می باشد که نیازمند دعوت نامه از سمت کارفرمای آمریکایی برای اخذ این ویزا می باشد. متقاضیان برای تقاضای ویزا باید labor condition application داشته باشند.

ویزای H1C هم به صورت موقتی می باشد که متعلق به پرستاران و حرفه پرستاری خواهد بود، متقاضیان برای دریافت این ویزا باید فارغ التحصیل از موسسات معتبر مورد تایید دولت آمریکا باشند و در آمریکا امتحان NCLEX-RN را پشت سر گذاشته باشند. ویزای H3 نیز برای اشخاصی به غیر از پزشکان که در کشورشان و یا در آمریکا دوره های آموزش و مراقبت از معلولان جسمی و ذهنی را گذرانده اند. رشته های این نوع ویزا در آمریکا عبارتند از:

 • پرستاران
 • تکنسین اتاق عمل
 • علوم آزمایشگاهی

از مزایای دریافت این ویزا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • امکان تحصیل به صورت نیمه وقت
 • اجازه همراه داشتن اعضای خانواده
 • امکان اخذ گرین کارت آمریکا
 • اجازه تحصیل رایگان در آمریکا
 • بی نیازی به پشتوانه مالی
 • اجازه کار در کشور آمریکا بدون محدودیت

ویزای J1 جهت کار در آمریکا

این ویزا معروف به ویزای تبادل نیروی کار برای اشتغال در بخش های آموزش و پرورش، تدریس و یا تحقیق است، برای افرادی که قصد تبادل فرهنگی و همچنین تبادلات علمی بین المللی را دارند. اشخاصی که قصد اخذ ویزای J1 را دارند ملزم خواهند بود تا دوره هایی که از سمت کارفرمای آمریکایی برای آن ها مشخص شده است به اتمام رسانده سپس مشغول به فعالیت شوند. این دوره ها می تواند از سمت دانشگاه، شخص و یا نهاد آموزشی برای فرد در نظر گرفته شود. ویزای J1 قابل تغییر به هیچ نوع ویزای نمی باشد اما می توان به مدت 7 سال این ویزا را تمدید کرد و پس از اتمام این دوره، فرد باید خاک کشور آمریکا را ترک نماید.

کار مهندسی در آمریکا

ویزای E-1 جهت کار در آمریکا

این ویزا معروف به ویزای تجاری-کاری می باشد که کشور آمریکا برای افراد در نظر گرفته است و به جهت صادرات و واردات به منظور بالا رفتن روابط و گسترش تجارت بین کشورها ارائه می شود. پزشکان و مهندسان و حرفه های دیگر برای دریافت این ویزا نمی توانند به صورت یک شخص مستقل اقدام نماید و باید از سمت یک شرکت معتبر از او دعوت به همکاری شود و کاری که فرد انجام می دهد باید حتما در قالب یک فعالیت تجاری بین کشور مبدا فرد و کشور آمریکا باشد و کشور مبدا حتما باید مورد تایید آمریکا باشد.

ویزای E-2 جهت کار در آمریکا

این ویزای کار در آمریکا زیر مجموعه سرمایه گذاری در آمریکا می باشد و متقاضی با ارائه طرح تجاری و ثبت شرکت، اقدام به اخذ این ویزا می نماید و وقتی فرد شرکتش را به ثبت رساند باید نشان دهد که قصد استخدام 3 الی 4 نفر را دارد و برای افرادی که استخدام کرده مستلزم پرداخت بیمه و مالیات خواهد بود. همچنین شخص موسس اجازه ندارد برای کارفرما، شرکت و ارگان دولتی دیگر استخدام شود. از معایب ویزای E2 این است که فرد باید در همان ابتدا کل مبلغ سرمایه گذاری را به حساب یکی از بانک های ایالات متحده واریز نماید و وقتی فرد ویزا را گرفت، پولی که پرداخت کرده به حسابش باز می گردد و اگر این فرد ویزایش رد شد تمامی پول او سوخت خواهد شد. یکی از پر تقاضاترین ویزایهای مهاجرتی آمریکا این نوع ویزا میباشد.

ویزای E-2 جهت کار در آمریکا

ویزای E-3 و ویزای L-1 آمریکا

ویزای E-3 شامل حال شهروندان ایرانی و افغانی نخواهد شد و مختص شهروندان استرالیایی خواهد بود. نیاز به تعجب نیست که آمریکا ویزاهای مختلفی را برای مهاجرت به این کشور در نظر داشته باشد و افراد متخصص را از طرق مختلف مورد سنجش قرار دهد. ویزای L-1 به اتباع خارجی اجازه می دهد که اگر برای شرکت های بین المللی در کشورهای خود کار کنند و شرکتشان دارای شعبه در آمریکا می باشد، برای کار به شعبه آمریکایی انتقال پیدا کنند. افرادی که در موقعیت های مدیریتی و یا موقعیت های حرفه ای کار می کنند واجد شرایط این ویزا هستند. این ویزا برای اتباع خارجی که خود اشتغال دارند، معتبر نمی باشد.

ویزای O-1 و ویزای R-1 آمریکا

ویزای O-1 ویزای غیر مهاجرتی است که برای خارجیانی که دارای توانایی فوق العاده ای هستند صادر می شود. برای واجد شرایط بودن، کارگران خارجی باید دارای استعدادهای فوق العاده ای در حرفه های مختلف داشته باشد. برای کسب ویزا، آنها باید ثابت کنند که مدارک ملی و بین المللی مورد تایید آمریکا را در زمینه های گفته شده دریافت کرده اند. مهم ترین رشته هایی که نهایتا به کسب ویزای O-1 ختم می شوند عبارتند از:

 • علوم طبیعی
 • هنر
 • تجارت
 • ورزش
 • صنعت تلویزیون
 • آموزش و پرورش
 • کسب و کار

موسسات کاریابی در آمریکا

هزینه زندگی در سال 2023 در آمریکا

مطابق آمارهای سال 2023 تورم در آمریکا تنها 2.24% است، این درحالیست که در کشورهای آسیایی مثل ترکیه بیش از 11.93% بوده است، در نتیجه کسانی که تصمیم می گیرند در آمریکا کار کنند هزینه زندگی سالیانه آنها مدام تغییر نمی کند چراکه در آمریکا قیمت ها باثباتند. بطور متوسط یک نفر که در آمریکا به تنهایی زندگی می کند در سال 2023 به بودجه 22000$ تا 36000$ (دلار آمریکا) نیاز دارد. اگرچه این مبلغ ممکن است زیاد به نظر برسد اما باید در نظر داشت که هزینه زندگی در آمریکا نسبت به درآمد در آن تناسب بسیار مناسبی دارد. در جدول ذیل هزینه اقلام مختلف در 2023 در آمریکا بیان شده اند:

اقلام قیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذایی در رستوران متوسط 15.00
یک وعده غذایی در مک دونالد 8.00
بطری آب معدنی کوچک در رستوران 1.53
بطری شیر یک لیتری 0.81
یک قالب نان سفید 500 گرمی 2.71
برنج سفید (1کیلو گرم) 3.99
یک کیلوگرم سیب 4.52
یک کیلوگرم گوجه فرنگی 4.27
بلیت یک طرفه وسایل نقلیه عمومی 2.25
بلیت ماهیانه وسایل نقلیه عمومی 65.00
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر 1347.93
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2196.13

اتباع خارجی که می خواهند در مشاغل مذهبی کار کنند، می توانند ویزای R-1 را دریافت کنند. این ویزاها قابل اعطا به اتباع خارجی است که به طور موقت به ایالات متحده می آیند و توسط سازمان های غیردولتی مذهبی در ایالات متحده استخدام می شوند.

قوانین مهاجرت به آمریکا

کار در آمریکا بعد از لاتاری

بسیاری از افرادی که در قرعه کشی دریافت گرین کارت آمریکا یا لاتاری شرکت می کنند، دغدغه ای جدی در رابطه با شرایط کار خود در این کشور دارند. با این حال شرایط کار برندگان لاتاری در آمریکا بسیار مناسب است و این افراد اجازه خواهند داشت تا به صورت دائمی در این کشور کار کنند و از مزایایی بهره ببرند که یک شهروند آمریکایی نیز در اختیار خواهد داشت. در این زمینه باید به این نکته اشاره داشت که کاریابی در آمریکا از این طریق به شدت به مهارت فرد بستگی دارد. برای مثال یک معلم ممکن است برای کاریابی با چالش های بیشتری نیسبت به یک مهندس روبرو باشد.

در مقاله بالا که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده سعی بر این بود تا در خصوص پرطرفدارترین شیوه مهاجرت به آمریکا یعنی کار در این کشور توضیحاتی ارائه شود که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

سوالات پرتکرار در خصوص کار در آمریکا

متقاضیان کار در آمریکا 2023 سوالات زیر را مورد نظر قرار میدهند:

 • ویزای کاری H1B آمریکا به چه اشخاصی تعلق می گیرد؟ این ویزا برای اشخاصی است که دارای تخصص حرفه ای و یا مدرک دانشگاهی حداقل لیسانس با سابقه کاری 12 سال باشند و یا در موارد خاصی جایگزین مدرک لیسانس، دارای مدارک فنی و حرفه ای مبتنی بر مهارت و تجربه کاری باشند.
 • ویزای کاری H1B آمریکا چه مدت اعتبار دارد؟ مدت اعتبار این ویزا به مدت حداقل 3 سال بوده و قابل تمدید برای 3 سال دیگر خواهد بود. در حین این مدت کارفرما می تواند برای کارمند خود درخواست گرین کارت دهد و اگر از اقامت فرد بیشتر از 6 سال بگذرد و هیچ اتفاقی نیفتد، فرد ملزم است خاک آمریکا را ترک نماید.
 • ویزای J1 کاری در آمریکا به چه کسانی تعلق می گیرد؟ این ویزا تبادل نیروی کار برای اشتغال در بخش های آموزش و پرورش، تدریس و یا تحقیق است و برای افرادی که قصد تبادل فرهنگی و همچنین تبادلات علمی بین المللی دارند، میباشد.
 • ویزای E-1 کاری آمریکا به چه کسانی تعلق می گیرد؟ E-1 ویزای تجاری کاری است و به جهت صادرات و واردات ارائه می شود. پزشکان و مهندسان برای دریافت این ویزا نمی توانند به صورت یک شخص مستقل اقدام نماید و باید از سمت یک شرکت معتبر دعوت به همکاری داشته باشند. کاری که فرد انجام میدهد باید حتما در قالب یک فعالیت تجاری بین کشور مبدا و آمریکا بوده و مورد تایید آمریکا باشد.
 • بیشترین درآمد کار در آمریکا مربوط به کدام ایالت ها است؟ نیویورک، هوستون، دالاس و سن آنتونیو
 • متوسط درآمد در آمریکا چقدر است؟ در حدود 94700$ (دلار) در سال
 • آیا ایرانیان با روی کار آمدن بایدن شانس رسیدن به کار در آمریکا را دارند؟ بله می توان از این طریق اقدام کرد.
5/5 - (56 امتیاز)

24 دیدگاه برای “کار در آمریکا

 1. Mehdi گفت:

  سلام من بسکتبالیست هستم و دوست دارم برم آمریکا از طریق ویزای ورزشکاری امکانش هست که مهاجرت کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که از یکی از باشگاه های ورزشی در این کشور پیشنهاد رسمی دریافت کنید، این امکان برای شما به وجود میاد و شانس بالایی هم برای به دست آوردن ویزای کاری آمریکا خواهید داشت.

 2. پیام گفت:

  کار استرالیا فکر کنم تواین شرایط بهتره

  1. امیر جلالی گفت:

   سلامکار در استرالیا نیازمند در اختیار داشتن امتیازات کافی هست و باید پرونده شما در این زمینه بررسی بشه

 3. sohrab گفت:

  اگر جاب آفر از آمرکا برای ما باشد با این شرایط کنونی صلاح هست برای ویزا اقدام کرد ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر بهترین راه برای امریکا مهاجرت از طریق تحصیلیه

 4. ترانه گفت:

  با توجه به وجود ترامپ و سختی ویزا من در مقاله ای متعلق به ویزای کار آلمان را خوندم ترجیح میدم برم آلمان، مرسی از اطلاعات خوبتون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حال حاضر با روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا می توان انتظار داشت که شرایط ساده تر از قبل بشه اما کار در آلمان یکی از گزینه های مناسب برای بسیاری از افراد هست.

 5. هما گفت:

  این راه متاسفانه دگ برای ایرانی‌ها بسته شده

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خوشبختانه در حال حاضر شرایط بسیار بهتر شده

 6. لیدا بهرامی گفت:

  من شنیدم تو این کشور حتی با کارمندای تبعه کشور خودشون هم بد رفتار می کنن

  1. داوری گفت:

   سلام
   جسارتا اشتباه شنیدید اگر اینطور بود امریکا برترین اقتصاد دنیا نبود

 7. صبا صابری گفت:

  سلام و عرض ادب

  یک سوالی داشتم
  در کشور آمریکا در نهایت بعد از ویزای کار امکان گرفتن ویزای دائم این کشور وجود دارد؟
  ممنون از اطلاعات مفیدتون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله بعد از به کار رسیدن و تمدید چند ساله اقامت کاریتون میتونید اقامت دائمتون رو دریافت کنید

 8. ناصر زارعی گفت:

  با سلام و سپاس
  آیا در صورت تحصیل در کانادا و در اثنی آن میتوان از آمریکا ویزای تحصیلی گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در صورت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خوب اون میشه برای ویزای امریکا اقدام کرد

 9. diana گفت:

  besiar az site khoobetoon mamnoonam emkanesh has az mazayaye vizaye karie “EB3” ham tozihati lotf befarmaid?

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص مقاله ویزای کاری آمریکا رو مطالعه فرمائید

 10. مصطفی گفت:

  چقدر اطلاعات مفید و کاربردی ای بود دستتون درد نکنه راجع به انواع ویزای امریکا هیچی نمیدونستم

  1. داوری گفت:

   خواهش میکنم اگر سوالی هم بود در خدمتتون هستم

 11. حسن مرتضوی گفت:

  نمی دونستم امریکا اینقدر ویزاهای مختلفی داره

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در زمینه های مختلف مهاجرتی، شاید بشه به جرات گفت که بیشترین تنوع ویزا برای این کشور هست

 12. مهسا گفت:

  با تشکر از سایت خوبتون
  کار در کشورهای انگلیسی زبان مثل کانادا و استرالیا چه شرایطی دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بطور کلی نیاز به قرارداد کاری یا جاب آفر خواهید داشت
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *