مهاجرت کاری اتریش

کار در اتریش

شرایط کار در اتریش
کار در اتریش
میانگین امتیاز 5 تعداد 62

کار در اتریش یکی از راه های مطلوب مهاجرت به اتریش است که افراد بسیاری در پی رسیدن به آن هستند و به تحقیق در خصوص شرایط این امر می پردازند. اساسا هدف از مهاجرت به هر کشوری، رسیدن به سطح دلخواه از زندگی و یا دست کم سطح بهتر و بالاتری از آن می باشد. بدین منظور، داشتن یک کار خوب ضروری است، اما کار خوب واقعا چیست؟ با کسب دانش از شرایط زیر میتوان به کار در اتریش رسید.

اتریش چگونه کشوری برای کار میباشد؟

چه راه هایی برای اخذ ویزای کار اتریش وجود دارد؟

احتمالا بیشتر افراد در پاسخ به این سوال، اولین و اصلی ترین شاخصه یک کار خوب را درآمد خوب آن معرفی خواهند کرد. بی گمان با داشتن درآمد بالا، می توان به سطح رفاه بیشتری در زندگی رسید. با درآمد خوب می توان علاوه بر مایحتاج ضروری، کالاهای غیرضروری که دلخواه و مورد پسند هستند را نیز خرید و به موجب این امر، احساس رضایت بیشتری در زندگی به دست آورد.

این مسئله، درست است اما همه چیز نیست. گرچه کار، تمام زندگی انسان نیست ولی عملا بیشترین و بهترین ساعات عمر آدمی در محیط کاریش صرف می شود بنابراین می توان گفت که کار خوب، همچنین کاری است که محیطی خوب دارد و حس خوبی هم به زندگی آدمی می دهد. کشور توسعه یافته، قدرتمند و ثروتمند اتریش، کشوری است که با کار در آن می توان به این درخواست های طبیعی و بر حق آدمی، به میزان قابل ملاحظه ای پاسخ داد و سطح رضایتمندی بالایی را در زندگی به دست آورد. اگر قصد کار در اتریش را دارید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در کنار شماست.

درباره اتریش و اوضاع کاری این کشور

اتریش، کشوری اروپایی است که در قلب این قاره واقع گردیده است. اتریش ترکیب بی نظیری از سنت و مدرنیسم، طبیعت و تکنولوژی، هنر و صنعت است. پایتخت این کشور یعنی شهر وین، چند سالی است که به طور پیاپی بهترین شهر دنیا برای زندگی شناخته شده است. یک از همسایه های اتریش، کشور آلمان است که شباهت بسیاری به یکدیگر دارند؛ از زبان مشترک تا فرهنگ مشابه و تا اوضاع اقتصادی مناسب. بر اساس آمار و گزارش های رسمی، نرخ بیکاری در این دو کشور چیزی در حدود 4% است که یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در دنیا است. این عدد، ورای هر تعریف و توضیحی به خوبی بیان گر اوضاع کاری و اقتصادی این کشورها می باشد.

اتریش یکی از کشورهای صنعتی دنیا است که اقتصادی پایدار و قدرتمند را داراست. درآمد و هزینه ها در زندگی افراد در این کشور، دارای تعادل و تناسب است و تقریبا تمامی شهروندان اتریشی حتی با کاری حداقلی می توانند از پس هزینه های زندگی خود برآیند و این همان چیزی است که باعث ایجاد رضایت عمیقی از زندگی در وجود افراد جامعه می شود. از سوی دیگر، این شرایط باعث شده است که اتریش به یکی از مرفه ترین و ثروتمند ترین کشورهای دنیا مبدل گردد. افزون بر رفاه، آزادی و امنیت اجتماعی توامان در بالاترین سطح ممکن از دیگر ویژگی های ارزشمند جامعه اتریشی است.

اتریش در برخی صنایع، از کشورهای سرآمد و پیشگام می باشد. این امر باعث شده است که درهای این کشور همواره بر روی نیروهای کار خارجی که حقیقتا ماهر و متخصص باشند، همواره باز باشد. صاحبان تخصص و تجربه از سراسر دنیا می توانند از فرصت های قانونی در نظر گرفته شده، استفاده کرده و برای کار در اتریش وارد این کشور شوند.

انواع فرصت های کار در اتریش

به صورت کلی از 3 طریق می توان به کار در اتریش رسید:

کاریابی پس از تحصیل ویزای جستجوی کار داشتن دعوت نامه کاری

تحصیل را می توان مطمئن ترین روش مهاجرتی نامید چرا که مطمئن ترین راه برای رسیدن به کار در یک کشور خارجی است. دانشجویان خارجی، پس از فارغ التحصیلی، مدت معینی فرصت خواهند داشت که در پی یافتن کاری متناسب با رشته تحصیلی شان باشند. در صورت موفقیت، وضعیت اقامتی آنها از تحصیلی به کاری تبدیل می شود و می توانند از آن پس، مشغول کار در اتریش شوند.

ویزای جستوجوی کار اتریش نیز فرصت دیگری برای کار در این کشور است که به جهت جذب نیروهای ماهر و متخصص در بازار کار این کشور فراهم گردیده است. این ویزا مبتنی بر سیستم امتیاز بندی است که شامل فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات آکادمیک، سابقه کار مرتبط با تحصیلات و مدرک زبان می باشد. متقاضیان واجدالشرایط، در هر آیتم با توجه به وضعیتی که دارند، نمره ای متناسب با آن دریافت می کنند. نهایتا اگر مجموع نمرات آنها به حد نصاب برسد، واجد صلاحیت برای دریافت این ویزا می باشند.

جدول امتیاز بندی ویزی جستجوی کار اتریش

در جدول زیر ما حداکثر امتیازات را در موارد تاثیر گذار خدمتتون توضیح میدهیم، شما عزیزان متوانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر به مقاله ویزای در جستجوی کار اتریش مراجعه فرمایید.

 حداکثر امتیاز مربوط به مدارک تحصیلی و مدارک فنی حرفه ای  40 امتیاز
حداکثر امتیاز برای تجربه کاری 20 امتیاز
حداکثر امتیاز مدرک و دانش زبان 10 امتیاز
حداکثر امتیاز سن 20 امتیاز
حداکثر امتیاز تحصیل در اتریش 10 امتیاز

افرادی که این ویزا را دریافت کنند می توانند وارد خاک اتریش شده و 6 ماه فرصت دارند که بتوانند کاری یافته و با کارفرمای آن قراردادی امضا نمایند. در این صورت اکنون آنها می توانند ویزای کاری دریافت کرده و مشغول کار در اتریش گردند. آخرین فرصت برای کار در اتریش نیز دریافت یک دعوت نامه رسمی کار از یک کارفرمای اتریشی است. این فرصت، بهترین فرصت است زیرا فرد متقاضی کار، از داشتن بسیاری از پیش شرط ها معاف خواهد بود ولی از سوی دیگر، تحقق چنین امری بسیار سخت و بعید است زیرا موانع قانونی سختی در پیش روی صدور چنین دعوت نامه ای وجود دارد.

انواع فرصت های کار در اتریش

کار در اتریش و اجازه اقامت

شخصی که با ویزای کار وارد کشور اتریش می گردد، این امکان را دارد که با گذشت 5 سال کار مستمر و عدم سوء سابقه خصوصا عدم تخلف در پرداخت بیمه و مالیات، متقاضی اقامت دائم در اتریش گردد. چنین شخصی که به سبب کار در اتریش وارد این کشور شده است و در ادامه، موفق به دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش گردیده است، این امکان را خواهد داشت که برای خانواده اش نیز درخواست ویزای همراه نماید و با الحاق آن ها، در کنار همدیگر زندگی کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اتریش

مهم ترین مدارک برای ویزای کار اتریش همراه با دعوت نامه عبارت اند از:

  • ارائه قرارداد کار از سوی کارفرمای اتریشی
  • گذر نامه معتبر دارای حداقل ۶ ماه اعتبار
  • کپی از شناسنامه
  • گواهی اثبات تجربه ها و مهارت های کاری فرد
  • رزومه شخصی
  • دو قطعه عکس 6*4
  • فرم تکمیل شده ویزای طولانی مدت
  • ضمانت نامه کارفرما مبنی بر ساپورت تمامی هزینه ها همراه با کپی از اسناد هویتی
  • اثبات پوشش بیمه درمانی
  • ارائه مدارک تحصیلی

کشور اتریش به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپایی و نیز عضو کشورهای حوزه شنگن، این فرصت استثنایی را در اختیار شما قرار می دهد که با گرفتن ویزای کار، اقامت دائم اروپا را کسب کرده و بتوانید در سطح اتحادیه آزادانه سفر و به راحتی کار و زندگی کنید. چنانچه شما هم مهارت و تخصصی دارید و خواستار مهاجرت کاری به اتریش و کار در این کشور هستید، با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از مشاوره آنها بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =