مهاجرت کاری اسلواکی

کار در اسلواکی

کار در اسلواکی به این دلیل که این کشور جزء اتحادیه اروپا می باشد متقاضیان زیادی را جذب نموده است.

برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا می باشیم که در ادامه اطلاعات لازم در جهت اخذ ویزا برای ورود به کشور اسلواکی را خدمتتان ارائه می دهیم.  مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در امور مهاجرتی، شما را در هدف مهاجرت به اروپا راهنمایی خواهند کرد.

کار در کشور اسلواکی

کار در کشورهای اروپایی متقاضیان زیادی دارد و اگر شما متقاضی دریافت کار در کشورهای اروپایی می باشید از دو طریق می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمائید. کشورهای اروپایی از جمله آلمان و اتریش و… وجود دارند که به شما در صورت واجد شرایط بودن ویزای جست و جوی کار می دهند که این ویزا فرصت می دهد در مدت زمان تعیین شده در کشور حضور داشته باشید و در جست و جوی کار مرتبط با حرفه خود باشید و در صورت یافتن کار می توانید اقامت خود را تغییر دهید و اقامت بلند مدت کشور را دریافت نمائید.

همچنین کشورهای اروپایی دیگری وجود دارند که اگر قصد کار کردن در این کشور را داشته باشید باید پیشنهاد شغلی از کشور مورد نظر دریافت نمائید. کشور اسلواکی یکی از کشورهایی می باشد که شما در صورت داشتن کارفرما می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام نمائید. اسلواکی بخشی از شنگن است و عضو اتحادیه اروپا می باشد. شرایط کار در اسلواکی برای کسانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا اقدام می نمایند متفاوت است. اگر شما اقامت کشور اروپایی را اخذ نموده باشید برای ورود و کار در اسلواکی به مجوز نیاز ندارید، در صورتی که اگر عضو کشور خارج از اتحادیه اروپا باشید برای کار در این کشور باید مجوز دریافت نمائید.

شرایط کار در اسلواکی

برای دریافت مجوز کار شما باید شرایط لازم را احراز نمائید. شرط اول دریافت اجازه کار این است که شما پیشنهاد شغلی از یک کارفرما را که اقامت کشور اسلواکی را دارا باشد، به دست بیاورید. در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی می توانید درخواست خود را جهت صدور مجوز برای اداره کار، امور اجتماعی و خانوادگی ارسال نمائید و اجازه اقامت را دریافت نمائید.

اجازه اقامت به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا در اسلواکی برای مدت بیش از 90 روز برای انجام کار اقامت داشته باشید. این اقامت معمولا به مدت 2 ساله اعطا می شود. و برای چند بار مستمرا می توان تمدید کرد. یک درخواست اجازه کار باید به همراه مدارک تحصیلی شما ارائه شود. درخواست شما برای تمدید اجازه کار بستگی به این دارد که کارفرمای شما تمایل داشته باشد با شما قرارداد را منعقد نماید.

نکته ای که باید به آن توجه نمائید این است که اگر شما تقاضا داشته باشید با یک کارفرمای دیگر فعالیت خود را ادامه دهید، باید حتما درخواست خود را مجددا به اداره کار ارسال نمائید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت مجوز کار در اسلواکی

جهت دریافت مجوز کار شما باید مدارکی را نیز ارسال نمائید که این مدارک بسته به شرایط شما ممکن است متفاوت باشد ولی به صورت کلی مدارکی که شما باید ارائه دهید شامل:

 • گذرنامه
 • دو قطعه عکس
 • فرم درخواست تایپ شده به زبان اسلواکی
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • نامه ی پزشکی مبتنی بر گواهی سلامت شما
 • نامه مبتنی بر بیمه درمانی شما
 • قرارداد شما با کارفرمای اسلواکی
 • و همچنین سندی که نشان دهد شما در کشور اسلواکی مکانی را برای زندگی در اختیار دارید.

دریافت شهروندی اسلواکی از طریق کار

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت کاری به کشور اسلواکی را دارند باید با قانون شهروندی این کشور آشنا شوند و بدانند بعد از چند سال کار در این کشور، همانند کار در آلمان می توانند در نهایت به شهروندی دست یابند. شهروندی اسلواکی از چند طریق به دست می آید. شهروندی کشور اسلواکی ممکن است به شما اعطا شود اگر شما 8 سال مستمرا اقامت دائم در کشور داشته باشید و در طول این مدت در کشور اسلواکی مشغول به کار باشید و همچنین در صورت واجد شرایط بودن می توانید برای دریافت شهروندی اقدام نمائید. برای واجد شرایط بودن جهت اخذ شهروندی کشور اسلواکی باید به موارد زیر توجه نمائید:

 • شخص متقاضی باید هیچ سابقه کیفری در طول این مدت نداشته باشد.
 • شخص باید دانش زبان اسلواکی را دارا باشد و همچنین باید دانش عمومی از جمهوری اسلواکی را بداند.
 • تعهدات خود را تحت قوانین حاکم بر اقامت خارجی ها در جمهوری اسلواکی به انجام برساند.

به طور مثال در طول اقامت خود بیمه خدمات درمانی عمومی، بیمه اجتماعی، حق بیمه های اضافی، مالیات و… را پرداخت نماید.

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت

متقاضی برای دریافت شهروندی باید اسناد و مدارک زیر را نیز ارائه دهد:

 • خلاصه رزومه
 • مدارک هویتی
 • در صورت متاهل بودن سند ازدواج متقاضی
 • اثبات اقامت دائم خود در کشور اسلواکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • نامه تاییدیه پرداخت مالیات در طی سال های اقامت در کشور اسلواکی
 • کپی قرارداد کاری خود با کارفرما
 • نامه تاییدیه پرداخت بیمه درمانی در طی سال های اقامت در کشور اسلواکی
 • نامه تایید منبع درآمد مالی کافی جهت حمایت مالی خود در صورت بیکار بودن یا بازنشسته شدن شخص
 • همچنین دانش زبان اسلواکی شخص متقاضی باید اثبات شود که این امر با انجام مصاحبه ای با متقاضی در پرسیدن سوالاتی در خصوص خویشاوندان وی، مسائل عمومی، تاریخی، جغرافیا و سیاست جمهوری اسلواکی به دست می آید.

کلام پایانی

کار در اسلواکی به دلیل این که باید یک پیشنهاد شغلی دریافت نمائید سخت می باشد ولی اگر متقاضی کار در یک کشور اروپایی می باشید می توانید برای ویزای جست و جوی کار در کشور اتریش، آلمان و… اقدام نمائید که این کشورها با توجه به مهارت و تجربه شما به شما اقامت می دهند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر زمینه کاریابی در اسلواکی و یا اخذ ویزای کاری اسلواکی و اقامت کاری در اسلواکی می توانید به مقاله های مربوطه در همین سایت مراجعه بفرمائید و یا می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و کلیه اطلاعات خود را در زمینه مهاجرت اخذ نمائید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “کار در اسلواکی

 1. رضا گفت:

  بسیار عالی… ممنون از اطلاعات خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =