مهاجرت کاری اسلواکی

کار در اسلواکی

کار در اسلواکی

کار در اسلواکی به این دلیل که این کشور عضو اتحادیه اروپا است متقاضیان زیادی دارد. برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا می باشیم که در ادامه اطلاعات لازم در جهت اخذ ویزا برای ورود به کشور اسلواکی را خدمتتان ارائه می دهیم. اگر شما متقاضی دریافت کار در کشورهای اروپایی می باشید از دو طریق می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمائید. کشورهای اروپایی از جمله آلمان و اتریش و غیره وجود دارند که به شما در صورت واجد شرایط بودن ویزای جست و جوی کار می دهند که این ویزا فرصت می دهد در مدت زمان تعیین شده در کشور حضور داشته باشید و در جست و جوی کار مرتبط با حرفه خود باشید و در صورت یافتن کار می توانید اقامت خود را تغییر دهید و اقامت بلند مدت کشور را دریافت نمائید.

همچنین کشورهای اروپایی دیگری وجود دارند که اگر قصد کار کردن در این کشور را داشته باشید باید پیشنهاد شغلی از کشور مورد نظر دریافت نمائید. کشور اسلواکی یکی از کشورهایی می باشد که شما در صورت داشتن کارفرما می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام نمائید. اسلواکی بخشی از شنگن است و عضو اتحادیه اروپا می باشد. شرایط کار در اسلواکی برای کسانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا اقدام می نمایند متفاوت است. اگر شما اقامت کشور اروپایی را اخذ نموده باشید برای ورود و کار در اسلواکی به مجوز نیاز ندارید، در صورتی که اگر عضو کشور خارج از اتحادیه اروپا باشید برای کار در این کشور باید مجوز دریافت نمائید. متوسط درآمد ماهانه در اسلواکی در سال 2022 به شرح نمودار ذیل است:

متوسط درآمد ماهانه در اسلواکی

نرخ بیکاری اسلواکی

نرخ بیکاری یکی از مهمترین عوامل قابل بررسی در مهاجرت کاری می باشد. از این رو متقاضیان بایستی نرخ بیکاری در اسلواکی را برای بهره مندی از مهاجرتی آگاهانه بررسی نمایند. نرخ بیکاری می تواند بیانگر شانس یافتن شغل برای متقاضیان باشد به عبارتی نرخ بیکاری پایین، بیانگر شانس بالای متقاضیان برای یافتن شغل در اسلواکی است. در نمودار زیر می توانید روند درصد بیکاری طی سال های اخیر در کشور اسلواکی را مشاهده نمایید:

نرخ بیکاری در اسلواکی در سال های اخیر

شرایط کار در اسلواکی

وضعیت رو به بهبود اقتصادی و کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در این کشور  یافتن کار در اسلواکی در سال 2022 را آسان کرده است. افرادی که به سن قانونی نرسیده اند، اجازه کار برای این مدت را نخواهند داشت اما به طور میانگین، هر فرد باید در طول هفته 40 ساعت کار کند.  ساعت کاری شغل با 2 شیفت کاری 38 ساعت و در مشاغل با 3 شیفت کاری، 37 ساعت در هفته است. میانگین کار شما در طول 4 ماه نباید از 48 ساعت بیشتر شود. در مشاغل پزشکی نیز میانگین کاری در 4 ماه پیاپی نباید از 56 ساعت تجاوز کند. همه کسانی که بیش از 6 ساعت در روز کار می کنند، باید حداقل 30 دقیقه در طول ساعت کاری برای استراحت و صرف ناهار فرصت داشته باشند.

برای دریافت مجوز کار شما باید شرایط لازم را احراز نمائید. شرط اول دریافت اجازه کار این است که شما پیشنهاد شغلی از یک کارفرما را که اقامت کشور اسلواکی را دارا باشد، به دست بیاورید. در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی می توانید درخواست خود را جهت صدور مجوز برای اداره کار، امور اجتماعی و خانوادگی ارسال نمائید و اجازه اقامت را دریافت نمائید.

اجازه اقامت به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا در اسلواکی برای مدت بیش از 90 روز برای انجام کار اقامت داشته باشید. این اقامت معمولا به مدت 2 ساله اعطا می شود. و برای چند بار مستمرا می توان تمدید کرد. یک درخواست اجازه کار باید به همراه مدارک تحصیلی شما ارائه شود. درخواست شما برای تمدید اجازه کار بستگی به این دارد که کارفرمای شما تمایل داشته باشد با شما قرارداد را منعقد نماید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت مجوز کار در اسلواکی

جهت دریافت مجوز کار شما باید مدارکی را نیز ارسال نمائید که این مدارک بسته به شرایط شما ممکن است متفاوت باشد ولی به صورت کلی مدارکی که شما باید ارائه دهید شامل:

 • گذرنامه
 • 2 قطعه عکس
 • فرم درخواست تایپ شده به زبان اسلواکی
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • نامه پزشکی مبتنی بر گواهی سلامت شما
 • نامه مبتنی بر بیمه درمانی شما
 • قرارداد شما با کارفرمای اسلواکی
 • سندی که نشان دهد شما در کشور اسلواکی مکانی را برای زندگی در اختیار دارید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت مجوز کار در اسلواکی

دریافت شهروندی اسلواکی از طریق کار

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت کاری به کشور اسلواکی را دارند باید با قانون شهروندی این کشور آشنا شوند و بدانند بعد از چند سال کار در این کشور، همانند کار در آلمان می توانند در نهایت به شهروندی دست یابند. شهروندی اسلواکی از چند طریق به دست می آید. شهروندی کشور اسلواکی ممکن است به شما اعطا شود اگر شما 8 سال مستمرا اقامت دائم در کشور داشته باشید و در طول این مدت در کشور اسلواکی مشغول به کار باشید و همچنین در صورت واجد شرایط بودن می توانید برای دریافت شهروندی اقدام نمائید. برای واجد شرایط بودن جهت اخذ شهروندی کشور اسلواکی باید به موارد زیر توجه نمائید:

 • شخص متقاضی باید هیچ سابقه کیفری در طول این مدت نداشته باشد.
 • شخص باید دانش زبان اسلواکی را دارا باشد و همچنین باید دانش عمومی از جمهوری اسلواکی را بداند.
 • تعهدات خود را تحت قوانین حاکم بر اقامت خارجی ها در جمهوری اسلواکی به انجام برساند.

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت اسلواکی

متقاضی برای دریافت شهروندی اسلواکی باید اسناد و مدارک زیر را نیز ارائه دهد:

 • مدارک هویتی
 • در صورت متاهل بودن سند ازدواج متقاضی
 • اثبات اقامت دائم خود در کشور اسلواکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • نامه تاییدیه پرداخت مالیات در طی سال های اقامت در کشور اسلواکی
 • کپی قرارداد کاری خود با کارفرما
 • نامه تاییدیه پرداخت بیمه درمانی در طی سال های اقامت در کشور اسلواکی
 • نامه تایید منبع درآمد مالی کافی جهت حمایت مالی خود در صورت بیکار بودن یا بازنشسته شدن شخص
 • همچنین دانش زبان اسلواکی شخص متقاضی باید اثبات شود که این امر با انجام مصاحبه ای با متقاضی در پرسیدن سوالاتی در خصوص خویشاوندان وی، مسائل عمومی، تاریخی، جغرافیا و سیاست جمهوری اسلواکی به دست می آید.

کار در اسلواکی به دلیل این که باید یک پیشنهاد شغلی دریافت نمائید سخت می باشد ولی اگر متقاضی کار در یک کشور اروپایی می باشید می توانید برای ویزای جستجوی کار در کشور اتریش، آلمان و غیره اقدام نمائید که این کشورها با توجه به مهارت و تجربه شما اقامت می دهند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر زمینه کاریابی در اسلواکی و یا اخذ ویزای کاری اسلواکی و اقامت کاری در اسلواکی می توانید به مقاله های مربوطه در همین سایت مراجعه بفرمائید و یا می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و کلیه اطلاعات ضروری را در زمینه مهاجرت اخذ نمائید.

5/5 - (20 امتیاز)

یک دیدگاه برای “کار در اسلواکی

 1. رضا گفت:

  بسیار عالی… ممنون از اطلاعات خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11  +    =  12