مهاجرت کاری اسلوونی

کار در اسلوونی

امتیازات کار در اسلوونی

ثبات اقتصادی و استاندارد بالای زندگی، اسلوونی را به یک مقصد مهاجرتی خوب تبدیل نموده است و کار در اسلونی بخاطر امتیازاتی که داراست مورد توجه متقاضیان کار است. با این حال، کار در اسلونی همانند کشورهای دیگر تابع شرایطی است که می بایست قبل از هر چیزی بدان توجه کرد. در مقاله حاضر ما به تفضیل درباره موضوع کار در اسلونی؛ بحث می کنیم. امید است که مقاله حاضر که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است، بتواند اطلاعات مورد نیازی را درباره کار در اسلوونی به شما ارایه دهد.

اسلوونی Slovenia کشوری واقع در اروپای مرکزی است. زبان رسمی اسلوون Slovene است. اسلوونی بخشی از اتحادیه اروپاست و  EURO شکل رسمی ارزشان است و با آن حقوق کارگران پرداخت می شود. بیش از یک سوم جمعیت اسلوونی در شهر ها زندگی می کنند. بزرگترین شهر اسلوونی پایتخت، Ljubljana می باشد. اکثر مردم همزمان می توانند از مزایای سبک های زندگی روستایی و شهری بهره مند شوند. صنایع پیشرو کشور عبارتند از:

 • صنایع شیمیایی
 • وسایل الکترونیکی
 • تجهیزات لجستیک
 • ماشین آلات
 • فلزکاری و پردازش چوب
 • و توریسم که به تازگی در اسلوونی جا افتاده است.

وضعیت اقتصادی اسلوونی

Ljubljana مرکز اقتصادی و مهمترین شهر اسلوونی بشمار می رود. بخش های اقتصادی بسیار مهم در اسلوونی پتروشیمی و فرآوری غذایی است. بعد از این 2 سایر بخش ها عبارتند از داروسازی، ساخت و ساز، امور مالی، بانکداری، ترابری، و خدمات و گردشگری. با اینکه اقتصاد اسلوونی رشد قوی ای را در سال های اخیر نشان نمی دهد، اما هنوز در موقعیت نستا راحتی قرار دارد. نرخ بیکاری نسبتا پایین و است و کشور دارای یکی از بهترین استانداردهای زندگی در بین کشورهای EU می باشد.

برای کارگرانی که به امید یافتن کاری در اسلوونی به این کشور مهاجرت می کنند، بازار می تواند رقابتی باشد. این وضعیت تاحدودی بواسطه رقابت از طریق کارگران محلی و سایر کارگران EU است که به اسلوونی مهاجرت کرده اند. به واقع، روانی در هر 2 زبان اسلوون و انگلیسی به افراد امکان بهترین شانس های موفقیت را ارایه می دهد.

یافتن کار در اسلوونی

اول از همه، داشتن مهارت در کار حرف اول را می زند، چون بازار کار در اسلوونی تخصص گراست. عامل بعدی موثر در کاریابی در اسلوونی، مهارت زبانی است. اما بهترین منابع برای کاریابی در اسلوونی شامل سایت های کار آنلاین و روزنامه های روزانه هستند. معروفترین سایت های کار شامل Employment Service of Slovenia، Mojedelo، Moja Zaposlitev، و Career Jet می باشد. کارگران خارجی که اغلب به اسلوونی برای تدریس انگلیسی به عنوان زبان دوم می آیند.

مطمئن شوید که رزومه (CV) به روز است و مهارت های مصاحبه در سطح خوبی قرار دارد. در اسلوونی همچنین موسسات کاریابی وجود دارند که می توانند در کاریابی، آماده سازی CV، مهارت های مصاحبه کمک کنند. این موسسات کاریابی می توانند منبع خوب راهنمایی تلقی شوند اگر شما نسبت به بازار کار محلی نا آشنا باشید.

اسلونی، برخلاف همسایگانش اتریش یا مجارستان به عنوان مرکز مهاجرتی خیلی زیاد معروف نیست. با این وجود، موقعیت ها و فرصت های بسیاری در رشته های مرتبط با تکنولوژی، همانند IT و آنالیز داده ها وجود دارد. اگر افراد شهروند غیر اتحادیه اروپایی باشند، کار در اسلوونی برای افراد تنها بر پایه اخذ روادید کار ممکن است.

تشکیل یک شرکت در اسلوونی

هرکسی ممکن است که شرکتی را در اسلوونی به ثبت برساند. روند ثبت شرکت در اسلوونی مشابه کشورهای عضو EU، EEA و منطیق با شهروندان کنفدراسیون سویس است. با این همه، لازم است که افراد غیر مقیم قبل از شروع به کار یک شرکتی، شماره مالیاتی اسلوونی را اخذ کنند. قانون شرکت ها این گونه شرکت ها را تنظیم می کند. برای ثبت شرکت، افراد می بایست این موارد را در نظر بگیرند.

نام شرکت و نام حداقل یک مدیر فعالیت هایی که قرار است توسط شر کت انجام شود.
مکان دفتر مرکزی نوع شرکت

ساعات کار و دستمزدها در اسلوونی

انواع شرکت در اسلوونی

شرکتها می تواند به صورت تک تاجری یا شرکت های با مسئولیت محدود (LLC ) تشکیل شود. شرکت های LLC مستلزم تامین سرمایه حداقل 75000 € (یورو) به صورت نقدی یا دارایی خالص می باشد. اما هیچ جداقلی برای تک تاجرها وجود ندارد. تفاوت های دیگر، مخصوصا در رابطه با پرداخت های مالیات وجود دارد. در حقیقت، ساده ترین روش برای شهروندان خارجی جهت در یافت روادید کار در اسلوونی ثبت شرکت است. برای اخذ مجوز کار در اسلوونی، شرکت می بایست که ثابت کند که فعالانه کار می کند. این بدان معناست که شرکت:

 • در دارایی های ثابت در حدود 000 € (یورو) سرمایه گذاری انجام دهد.
 • شخصی را بطور تمام وقت برای دوره حداقل 6 ماه استخدام کنند
 • گردش مالی ماهانه به مقدار حداقل 10000 € (یورو) را برای حداقل 6 ماه نشان بدهد.

ساعات کار و دستمزدها در اسلوونی

میانگین هفته کاری برای اکثر مشاغل بین 36 الی 40 ساعت می باشد. کارگران همچنین از جداقل 20 روز مرخصی سالانه در هر سال بهره می برند. در حدود 12 تعطیل عمومی در هر سال وجود دارد. در اسلوونی، کارگران خارجی و محلی حقوق کار یکسانی شامل مرخصی سالانه و تعطیلات عمومی دریافت می کنند.

هیچ گونه تغییرات بالایی بین حداقل و میانگین دستمزدها در Ljubljana همانند کل اسلوونی وجود ندارد. در سال 2019 حداقل دستمزد در Ljubljana در حدود 667 € (یورو) خالص و 886 € (یورو) ناخالص بود. به لحاظ منطقه ای، این رقم در مقایسه با کشور همسایه ش کروتیا بسیار بالاتر است. میانگین دستمزدها در اسلوونی عمدتا به پست شغلی و رشته کاری بستگی دارد. شغل های حقوقی، بازاریابی، و مدیریت، در بین شغل های با بالاترین پرداختی قرار دارند. متوسط دستمزد در Ljubljana حول و حوش 1090 € (یورو) خالص می باشد.

امتیازات کار در اسلوونی

کار و مهاجرت به کشور اسلوونی از یکسری امتیازات نیز برخوردار می باشد که عبارتنداز:

 • مجوز ایاب و ذهاب
 • مرخصی تا 4 هفته
 • اضافه مبلغ همکاری
 • تعطیلات عمومی 13 روز
 • بیمه سوانح جهانی (ACE)
 • زمان کار استاندارد 40 ساعت
 • سوبسید غذا: 6.12 € (یورو) در هر روز از هفته
 • سایر امتیازات: ناهار جمعه و هزینه پارتی کریسمس با کارفرما
 • پاداش: کارکنان دارای گرید 11 مستحق برنامه پاداش شرکت هستند.
 • کارت سوخت: کارمندان دارای ماشین شرکت شایسته دریافت کارت سوخت هستند.
 • ماشین شرکت: که به کارمندان با گرید دستمزدی 15 و بالاتر مستحق گرفتن ماشین شرکت هستند.

کار در اسلوونی دارای معایب و مزایای خاص خود است. فرصت های کاری اسلوونی بیشتر حول مشاغل مرتبط با تکنولوژی و IT است. از سایر بخش های پیشرو در جذب نیروی کار می توان به صنایع غذایی و پتروشیمی اشاره کرد. مشاورین کارآزموده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در کلیه امور مهاجرتی می توانند مشاوره های تخصصی ارایه دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *