مهاجرت کاری اسپانیا

کار در اسپانیا

کار در اسپانیا

از مطمئن ترین راه هایی که منجر به کسب اقامت کشور اسپانیا و حتی شهروندی آن میگردد، کار در اسپانیا و اخذ ویزای کار در این کشور است. زیرا اخذ ویزای کار یکی از کم هزینه ترین و بهترین راه ها مهاجرت میباشد. در حقیقت همه افراد وقتی میخواهند به کشوری مهاجرت کنند قطعا ویزای کار را انتخاب خواهند کرد. البته که اخذ ویزای کاری کشورهای معتبر پیچیدگی های خود را دارد که آن را آنالیز خواهیم کرد. در نتیجه دارای مخاطبین زیادی است و افراد باید برای اشتغال از شرایط زیر مطلع شوند:

 • مراحل اخذ ویزای کار در اسپانیا به چه صورت است؟
 • مشاغل مورد نیاز اسپانیا برای افراد خارجی چیست؟
 • رشد اقتصادی اسپانیا به چه صورت هست؟

برخی از ملیت ها قبل از آن که بتوانند در این کشور مشغول فعالیت شوند، باید ویزای کار و یا اجازه اشتغال را داشته باشند. روش ها و گونه های مختلف اجازه کار در اسپانیا وجود دارد که بسته به نوع کار شما و شرایط اسپانیا متفاوت است. اگر بدنبال اشتغال در این کشور و کسب اقامت این کشور هستید، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایید تا در جریان جزئیات این امر و روش درست اقدام آشنا شوید.

مجوز ورود و اشتغال در اروپا و اسپانیا

همه کشورهای اروپایی عضو پیمان منطقه ای شینگن می توانند بدون اجازه رسمی در کشور اسپانیا زندگی و یا کار کنند. اما کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، بدین منظور نیاز به کسب مجوز دارند. این افراد می توانند از طریق ویزای کار، راهی این کشور شوند اما باید قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاری، شغل مناسب خود را بیابند و مراحل قانونی آن را طی کنند. شایان ذکر است برای افرادی که از کشورهای دیگر جهت فعالیت در پروژه های علمی وارد این کشور می شوند یا برای کسانی که به خانواده خود ملحق می شوند و بیش از یک سال در این کشور هستند استثناهایی وجود دارد.

اخذ ویزای کار در اسپانیا در 2021

باید پیش از هر توضیحی این مطلب را بیان کنیم که اخذ ویزای کار به هیچ عنوان عمل ساده ای نیست. کشور اسپانیا با بالاترین نرخ بیکاری در بین کشورهای اروپایی دست و پنجه نرم می کند و رشد جمعیت در این کشور نیز نسبت به سایر نقاط اروپا بالاتر است پس باید انتظار این را داشته باشید که از لحظه اقدام برای یافتن یک کار در این کشور تا لحظه ای که بتوانید کار مورد نظر خود را بدست آورید مدت زمانی طولانی را باید سپری کنید.

اگر در 2021 قصد دارید در کشور اسپانیا کار کنید، باید زبان اسپانیایی را بدانید و یا حداقل به زبان انگلیسی مسلط باشید. در صورتی که شغل مورد نظر شما به زبان اسپانیایی موجود باشد، تسلط به زبان انگلیسی برای شما می تواند یک برگ برنده بزرگ باشد. در صورتی که هیچ اطلاعی از زبان اسپانیایی ندارید هنوز هم مشاغلی برای شما وجود دارد. یکی از اصلی ترین این شغل ها حضور در صنعت توریسم است. مشاوران خرید ملک، معلمان زبان انگلیسی و مشاغل مرتبط با مهاجرت را نیز می توانید با زبان انگلیسی انتخاب کنید.

مراحل اخذ ویزای کار در اسپانیا

پیش از هر اتفاقی شما باید بتوانید یک کارفرما از اسپانیا پیدا کنید که بدون ملاقات حضوری شما حاضر باشد با شما کار کند؛ چرا که در کشورهای اروپایی معمولا مصاحبه های طولانی مدتی قبل از آنکه کار به شما اختصاص داده شود صورت می پذیرد:

 • کارفرمایی می تواند شما را به عنوان یک فرد خارجی استخدام کند که پیش تر با استفاده از شرایطی خاص اطمینان حاصل کند که نمی تواند نیرویی اسپانیایی را استخدام کند، بنابراین با مراجعه به اداره مهاجرت در کشور اسپانیا اعلام کند که نیاز به کارمندان و کارگران خارجی دارد.
 • شما نیز باید یک رزومه پربار علمی و یا کاری آماده به زبان اسپانیایی تهیه کنید تا بتوانید برای کارفرمایان مختلف ارسال کنید.
 • شما همچنین باید این توانایی را داشته باشید که کار فرمای خود را متقاعد کنید که به کشور اسپانیا علاقه دارید و شغلی که او در اختیار شما قرار خواهد داد یک شغل بسیار مهم برای شما بوده است.

در کشورهای مختلف، سالانه لیستی از برخی مشاغل منتشر میشود که آن کشور در آن بخش دچار کمبود نیرو هستند. کشور اسپانیا نیز در این بخش مستثنی نیست. در سالهای اخیر همانند بسیاری دیگر از نقاط جهان کشور اسپانیا در حوزه IT، مسائل مالی و حسابداری با رشد نیروهای متخصص روبرو شده است. اما همچنان در رشته های بازرگانی، پزشکی، مهندسی، گردشگری و آموزش دچار کمبود است.در کشور اسپانیا شما می توانید از طریق رادیو، تلویزیون، روزنامه ها و وب سایت های کاریابی، مشاغل در دسترس را به طور کامل بیابید.

مراحل اخذ ویزای کار در اسپانیا

شرایط کار برای دانشجویان اسپانیا

وقتی که شما دانشجو هستید، امکان کار برای شما وجود دارد. شما می توانید در طول هفته 20 ساعت کار نیمه وقت داشته باشید. البته یافتن کارهای نیمه وقت در کشور اسپانیا گاهی دشوار تر از کارهای تمام وقت است. با این حال شما در طول تحصیل در اسپانیا این اجازه را دارید که علاوه بر کار نیمه وقتی که به آن اشاره شد، در طول یک سال، برای مدت 3 ماه کار تمام داشته باشید. در کشور اسپانیا همچنین امکان دور کاری نیز برای شما وجود دارد. یعنی این امکان برای شما وجود دارد که در محل زندگی خود کار کنید و این می تواند یک فرصت مناسب برای کسانی باشد که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اسپانیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اسپانیا عبارتند از:

 • ارائه قرارداد کار از سوی کارفرمای اسپانیایی
 • گذرنامه معتبر دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی از شناسنامه
 • رزومه شخصی
 • دو قطعه عکس 6*4
 • فرم تکمیل شده ویزای طولانی مدت
 • ضمانت نامه کارفرما مبنی بر ساپورت تمامی هزینه ها همراه با کپی از اسناد هویتی

مشاغل مورد نیاز در اسپانیا در 2021

از جمله کارهایی که شما می توانید در خانه به آن ها مشغول شوید، دامنه وسیعی دارد و از کار با کامپیوتر تا بازاریابی های شبکه ای را شامل می شود. یکی از شغل هایی که در کشور اسپانیا در بخش مشاغل خانگی از عمومیت برخوردار است، نوشتن مقالات مختلف دانشجویی است. در 2021 در واقع دامنه کارهای خانگی در کشور اسپانیا به گونه ای است که شما باید یک کامپیوتر با امکان اتصال به اینترنت را در اختیار داشته باشید.

مشاغل زیر برای دانشجویان خارجی در اسپانیا بازار کار خوبی دارند:

 • آشپزی و شرینی پزی
 • آرایشگری
 • تاسیسات و برقکاری و نقاشی ساختمان و عمران
 • کار در رستوران

اگر زبان انگلیسی و اسپانیایی شما خوب است، مترجمی نیز یک شغل خوب و پردرآمد برای شما خواهد بود. شما همچنین می توانید مشاغلی نظیر نگهداری از کودکان یا سالمندان را نیز برای خود انتخاب کنید. میزان درآمد شما در چنین شرایطی می تواند وابستگی مستقیمی به میزان ساعت هایی که شما مشغول هستید و مکانی که در آن کار می کنید دارد.

شما می توانید با توجه به میزان علاقه و همچنین مهارت هایی که دارید یک کار ساده برای خود پیدا کنید تا بتوانید هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا را در حین تحصیل خویش بپردازید. برای کسب اطلاعات کامل در مورد مهاجرت کاری به اسپانیا و همچنین کار ضمن تحصیل در اسپانیا با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار در خصوص کار در اسپانیا

متقاضیان کار در این کشور زیبا با ابهامات زیر مواجه می شوند:

 • آیا شرایط کاری اسپانیا برای ایرانیان فراهم است؟ در پی شیوع بیماری کرونا، اسپانیا نیز با بحران بیکاری روبرو شده است و نمی توان امید داشت که شهروندان خارجی بتوانند در این کشور شغل مناسبی داشته باشند.
 • آیا امکان کار دانشجویی در این کشور برای شهروندان خارجی وجود دارد؟ بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، دانشجویان خارجی برای آنکه بتوانند کار نیمه وقت داشته باشند باید از اداره کار این کشور مجوز دریافت کنند.
 • برای کار در اسپانیا چه باید کرد؟ برای آنکه فردی بتواند در اسپانیا کار کند، به ویزای کاری این کشور نیاز خواهد داشت و دریافت ویزای کاری اسپانیا مستلزم داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای اسپانیایی است.
 • شرایط کار در این کشور چگونه است؟ مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، شهروندان این کشور 40 ساعت در هفته مشغول به کار هستند و تنها می توانند تا سقف 8 ساعت در هفته به اضافه کار مشغول شوند.
5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7  +  2  =