مهاجرت کاری اسکاتلند

کار در اسکاتلند

کار در اسکاتلند

کار در اسکاتلند یکی از راه های مهاجرت به این کشور است که در نهایت با رعایت شرایط و قوانین اسکاتلند منجر به اخذ اقامت و تابعیت می شود. اگر قصد مهاجرت کاری به کشور اسکاتلند را دارید اطمینان از داشتن اطلاعات صحیح در رابطه با شرایط کار و اخذ ویزای کار مهم است. اسکاتلند دارای اقتصاد قوی است به این ترتیب بخش های جدید صنعتی در حال ظهور و شکوفایی می باشد در نتیجه فرصت های شغلی در اسکاتلند متنوع هستند. کار و زندگی در این کشور مزایای بسیاری برای فرد به همراه دارد علاوه بر این دولت این کشور از افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند استقبال می کند که این دلایل باعث می شود مهاجران این کشور را ترک نکنند. در ادامه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعات مختصری در خصوص شرایط کار در اسکاتلند کسب کنید.

 • شرایط کار در اسکاتلند چیست؟
 • بهترین مشاغل در کشور اسکاتلند کدامند؟
 • مشاغل مورد نیاز در اسکاتلند کدامند؟
 • محدودیت های کار در اسکاتلند چیست؟
 • آیا می توان اسکاتلند را به عنوان مقصد مناسب برای کار معرفی کرد؟

اقتصاد کشور اسکاتلند

پس از انقلاب صنعتی در اسکاتلند اقتصاد این کشور متمرکز بر صنایع سنگین و تحت سلطه صنعت کشتی سازی، معدن، ذغال سنگ و صنایع فولادی بود. مشارکت اسکاتلند در امپراتوری انگلستان به این کشور این امکان را داد که بتوانند تولید خود را به بیشتر نقاط جهان صادر کنند با این حال صنعت سنگین در اواخر قرن 20 کاهش یافت و منجر به تغییر اقتصاد اسکاتلند به سمت فناوری و بخش خدمات شد. در دهه 1980 شاهد رونق اقتصادی در گلاسکو و ادینبورگ بودیم به طوری که بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری به اسکاتلند نقل مکان کردند. در سال 2022 تولید ناخالص داخلی اسمی اسکاتلند 170 میلیارد£ (پوند) تخمین زده شد، اسکاتلند همچنان بیشتر تجارت خود را در داخل انگلستان انجام می دهد.

یکی از 5 بانک بزرگ جهان (بانک سلطنتی اسکاتلند) در شهر ادینبورگ جای گرفته است، شهر ابردین سومین شهر بزرگ کشور اسکاتلند (در شمال شرقی) است که مرکز فعالیت صنعت نفت بریتانیا در این شهر می باشد. سایر صنایع مهم در کشور اسکاتلند شامل: تولید نساجی، مواد شیمیایی، کشاورزی، تقطیر و ماهیگیری می شوند. لازم به ذکر است گردشگری یکی از سریع ترین بخش های اقتصادی اسکاتلند است به طوری که تخمین زده می شود جهانگردی 5% از تولید ناخالص داخلی اسکاتلند را تشکیل می دهد.

شرایط کار در اسکاتلند

کشور اسکاتلند همانند سایر بخش های بریتانیا کبیر از قانون واحد برای کار پیروی می کند، برای شروع کار در این کشور به دعوت نامه شغلی نیاز دارید. برای کاریابی در کشور اسکاتلند روش های مختلفی مثل: روزنامه های منتشر شده، موسسات کاریابی معتبر و وب سایت های کاریابی وجود دارد پس از یافتن کار در کشور اسکاتلند متقاضی باید مدارک تعیین شده را برای موسسه یا کارفرما مربوطه در کشور اسکاتلند ارسال کند تا درخواست مورد بررسی قرار گیرد. افرادی که به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط دارند و دارای رزومه کاری قوی هستند شانس زیادی برای یافتن شغل در کشور اسکاتلند خواهند داشت. از محبوب ترین مشاغل در کشور اسکاتلند می توان به مدیر توسعه تجارت، راننده، معاون رئیس جمهور، مهندس نرم افزار، مهندس فناوری اطلاعات، کارآموز، توسعه دهنده PHP، تضمین کیفیت، طراح و تحلیلگر تجارت اشاره کرد.

شرایط کار در اسکاتلند

حقوق و دستمزد نیروی کار در اسکاتلند

افرادی که قصد ورود به بازار کار اسکاتلند را دارند سوالاتی در رابطه با میزان حقوق و دستمزد در این کشور مطرح می کنند. همانطور که می دانید میزان حقوق و دستمزد به عوامل مختلفی مثل: سمت شغلی، میزان تحصیلات، سوابق کاری و تخصص و مهارت فرد وابسته است. میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در کشور اسکاتلند در سال 2022، 167000£ (پوند) برآورد شده است. حداقل حقوق در کشور اسکاتلند 22600£ (پوند) و حداکثرِ آن در این کشور، 741000£ (پوند) می باشد. لازم به ذکر است هزینه های زندگی ماهانه در این کشور برای 1 نفر 1815£ (پوند) و برای خانواده ای 4 نفره 3316£ (پوند) برآورد شده است.در جدول زیر به معرفی مشاغل پر درآمد در کشور اسکاتلند اشاره می کنیم.

معرفی شغلحقوق و دستمزد ماهانه
جراح مغز و اعصاب677000£ (پوند)
پزشک پوست و مو509000£ (پوند)
متخصص مغز و اعصاب439000£ (پوند)
مدیر عامل378000£ (پوند)
مدیر مالی332000£ (پوند)
مدیر توسعه تجارت286000£ (پوند)
مدیر فروش268000£ (پوند)
مدیر بازرگانی261000£ (پوند)
مدیر ارشد منابع انسانی238000£ (پوند)
مدیر بازریابی دیجیتال219000£ (پوند)
مدیر تضمین کیفیت198000£ (پوند)
مدیر هنری194000£ (پوند)

ویزا جهت کار در اسکاتلند

متقاضیان بین المللی برای شروع کار در اسکاتلند به ویزای کار این کشور نیاز دارند، برای تجارت در این کشور انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. برای دریافت ویزای اسکاتلند داشتن جاب آفر الزامی است، متقاضی پس از دریافت دعوتنامه شغلی میتواند با مراجعه به سفارتخانه یا کنسولگری انگلستان اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزا انجام دهد. برای دریافت ویزای کار اسکاتلند ارائه مدارک و مستندات تعیین شده الزامی است، که این مدارک عبارتند از:

 • ارائه دعوت نامه شغلی صادر شده توسط کارفرما معتبر اسکاتلندی
 • مدرک دانش زبان (مدرک معتبر زبان انگلیسی IELTS یا TOEFL)
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه های زندگی در اسکاتلند تا زمان دریافت اولین حقوق
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • ارائه رزومه (CV) و سوابق کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده توسط مراجع مربوطه در کشور مبدا
 • انجام آزمایشات و معاینات پزشکی تعیین شده و ارائه نتایج تایید شده
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • در صورتی که مدارک شما به زبان انگلیسی نیست باید تمامی مدارک به صورت رسمی ترجمه و تایید شده و ارائه شوند
 • اگر قصد مهاجرت همراه با اعضای خانواده را دارید باید مدارکی مثل گواهی تمکن مالی، سند ازدواج، سند تولد، مدارک شناسایی و گذرنامه همسر و فرزندان را ارائه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی دریافت ویزای همراه اسکاتلند مقاله شرایط ویزای همراه اسکاتلند را مطالعه کنید.

اسکاتلند کشوری در شمال غربی قاره اروپا است و یک سوم شمالی بریتانیای کبیر را تشکیل میدهد، متقاضیان می وانند برای اطلاع از شرایط کار در انگلستان به مقاله کار در انگلستان برای ایرانیان رجوع کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی در رابطه با شرایط کار در اسکاتلند و یا سایر کشورهای مورد نظر میتوانید با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *