مهاجرت کاری ایرلند

کار در ایرلند

کار در ایرلند

کار در ایرلند بستگی به ملیت یا تابعیت متقاضیان دارد که بسته به آن می توانند برای مهاجرت به این کشور و کاریابی در آن اقدام نمایند. به طور مثال شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا حق زندگی و کار را در کشور ایرلند دارند و به ویزا و مجوز کار نیازی ندارند و این افراد حتی قادر خواهند بود همسر و فرزندان خود را نیز به کشور ایرلند بیاورند. اگر متقاضیان، شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و کشور ایرلند نباشند، به اخذ ویزا نیاز خواهند داشت، همچنین این افراد یک مجوز اشتغال برای کار یا راه اندازی کسب و کار در کشور ایرلند نیاز دارند.

در سال­های اخیر، کشور ایرلند به یک مقصد مناسب برای مهاجرت تبدیل گردیده است و به دلیل اقتصاد قوی و یک سیستم مهاجرت طراحی شده جهت راحتی مهاجرت، امروز این کشور برای مهاجرت و اخذ ویزا بسیار مناسب می­ باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد کار در کشور ایرلند، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در این کشور به متقاضیان می ­باشند.

 • شرایط کار در ایرلند چیست؟
 • چه کسانی می توانند ویزای کاری ایرلند را به دست آورند؟
 • اهمیت استفاده از ویزای کاری ایرلند در چیست؟
 • مهم ترین مشاغل مورد نیاز در ایرلند کدام است؟

ویزای کشور ایرلند در 2022

مهاجرین از خارج از EEA برای مهاجرت به کشور ایراند، نیاز به ویزا خواهند داشت، سیستم مهاجرت این کشور سخت گیر نمی­ باشد و در 2022 مجوز مهاجرین با مهارت و توانایی­ های خاص و تخصص ­های مورد نیاز در رابطه با اقتصاد را به سهولت صادر می­ نماید. مجوز اشتغال عمومی، یک پیشنهاد کاری بر طبق مجوزی می­ باشد که اجازه کار کردن متقاضیان با درآمد سالیانه 30000€ (یورو) را می­ دهد.

مدت اقامت از طریق ویزای کار در ایرلند

مجوز اشتغال مهارت­ های حرفه ­ای کشور ایرلند در آغاز برای یک دوره 2 ساله صادر می­ گردد، پس از آن متقاضیان می ­بایست جهت مرحله Stamp 4 اقدام نمایند که به این افراد مجوز اقامت طولانی مدت در این کشور را خواهد داد. ویزای کار در ایرلند در آغاز برای یک دوره 2 ساله صادر می­ شود و می ­تواند به مدت 3 سال نیز تمدید شود، همچنین بعد از گذشت 5 سال اشتغال، متقاضیان قادر خواهند بود برای اقامت طولانی مدت در این کشور اقدام نمایند.

مدت اقامت از طریق ویزای کار در ایرلند

پیشنهاد کاری در کشور ایرلند

متقاضیان می­ بایست یک پیشنهاد کار در ایرلند قبل از اقدام برای اخذ روادید داشته باشند، این افراد می ­بایست مهارت­ های لازم، تجربه و شرایط مورد نیاز دارا باشند، همچنین کارگران یا کارفرمایان قادر خواهند بود برای این نوع ویزا اقدام نمایند. در صورت اقدام کارفرما، وی می­ بایست برای استخدام و پرداخت حقوق کارگران به صورت مستقیم برنامه ریزی نماید، بدین صورت که آژانس ­های کاریابی برای مجوز اشتغال مهارت ­های حرف ه­ای این کشور نمی­ توانند اقدام نمایند، همچنین در قرارداد کار می ­بایست ذکر شود که دارنده مجوز برای حداقل 2 سال به کار مشغول خواهد شد.

متقاضیان با اخذ این نوع ویزا قادر خواهند بود تا اعضای خانواده خود را برای زندگی و کار به کشور ایرلند بیاورند، طول مدت اقامت تقریباً تا تاریخ انقضای ویزا صادر می­ گردد. بعد از 5 سال کار متقاضیان دارای هر نوع ویزا، مجوز اقدام برای اقامت طولانی مدت در این کشور را خواهند داشت، همراهان متقاضی نیز می­ توانند حداقل 10 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

نیاز به تست بازار کار در ایرلند

شغل­ های ارائه شده توسط مجوز اشتغال عمومی می­ بایست مورد تست بازار کار قرار گیرند، در ابتدا می­ بایست برای جذب نیروی کار از داخل منطقه اقتصادی اروپا تبلیغ گردد و در مرحله بعد، آنها را می­توان به یک متقاضی خارج از اتحادیه اروپا ارائه داد. کارفرما می­ بایست برای حداقل 2 هفته در قسمت شبکه استخدام حمایت اجتماعی خدمات کار کشور ایرلند یا EURES، حداقل به مدت 3 روز در یک روزنامه ملی و همچنین به همین مدت در روزنامه­ های محلی و در سایت­ های مشاغل مستقل تبلیغ نماید. چند استثنا در نیاز به تست بازار کار وجود دارد، در صورتی که شرایط زیر اعمال گردد، نیاز به تست بازار کار و تبلیغ نمی­ باشد:

 • شهروندان منطقه اقتصادی اروپا
 • اگر متقاضیان، ویزای کار داشته باشند و شغل خود را به سبب کمبود شغل از دست داده باشند
 • در صورتی که یک جای خالی برای یک شغل در لیست شغل­ های با مهارت بسیار بالا باشد
 • در صورتی که افراد از سوی شرکت ایرلندی IDA توصیه گردند
 • در صورتی که یک جای خالی به منظور نقش مراقبتی وجود داشته باشد

لیست مشاغل با مهارت بالا جهت کار در ایرلند

فهرست و لیست شغل­ های با مهارت بالا در کشور ایرلند به شرح زیر می ­باشند:

 • حرفه­ های علوم اجتماعی و طبیعی
 • حرفه­ های مهندسی
 • حرفه­ های فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • حرفه­ های مربوط به بهداشت و درمان
 • کسب و کار، تحقیقات و حرفه ­های اداری
 • حرفه­ های کیفیت و تنظیم مقررات
 • حرفه­ های بهداشت محیط زیست
 • حرفه­ های فروش، بازاریابی و کاردانی مرتبط

اگر متقاضیان خواستار اطلاع از شرایط کار در ایرلند و مشاغل مورد نیاز این کشور جهت مهاجرت به ایرلند می­ باشند، کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می­ توانند شما را در این امر یاری دهند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :