ویزای کاری

کار در ایرلند

کار در ایرلند

کار در ایرلند بستگی به ملیت یا تابعیت متقاضیان دارد که بسته به آن می توانند برای مهاجرت به این کشور و کاریابی در آن اقدام نمایند. به طور مثال شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا حق زندگی و کار را در کشور ایرلند دارند و به ویزا و مجوز کار نیازی ندارند و این افراد حتی قادر خواهند بود همسر و فرزندان خود را نیز به کشور ایرلند بیاورند. اگر متقاضیان، شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و کشور ایرلند نباشند، به اخذ ویزا نیاز خواهند داشت، همچنین این افراد یک مجوز اشتغال برای کار یا راه اندازی کسب و کار در کشور ایرلند نیاز دارند.

در سال­های اخیر، کشور ایرلند به یک مقصد مناسب برای مهاجرت تبدیل گردیده است و به دلیل اقتصاد قوی و یک سیستم مهاجرت طراحی شده جهت راحتی مهاجرت، امروز این کشور برای مهاجرت و اخذ ویزا بسیار مناسب است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد کار در کشور ایرلند، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در این کشور به متقاضیان است.

 • شرایط کار در ایرلند چیست؟
 • چه کسانی می توانند ویزای کاری ایرلند را به دست آورند؟
 • اهمیت استفاده از ویزای کاری ایرلند در چیست؟
 • مهم ترین مشاغل مورد نیاز در ایرلند کدام است؟

ویزای کشور ایرلند در 2024

مهاجرین از خارج از EEA برای مهاجرت به کشور ایراند، نیاز به ویزا خواهند داشت، سیستم مهاجرت این کشور سخت گیر نمی­ باشد و در 2024 مجوز مهاجرین با مهارت و توانایی­ های خاص و تخصص ­های مورد نیاز در رابطه با اقتصاد را به سهولت صادر می­ نماید. مجوز اشتغال عمومی، یک پیشنهاد کاری بر طبق مجوزی می­ باشد که اجازه کار کردن متقاضیان با درآمد سالیانه 30000€ (یورو) را می­ دهد.


شرایط اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند

همانطور که می دانید، مهاجرت به کشور ایرلند با کسب ویزای کار می تواند موجب کسب اقامت در این کشور شود. معمولا ویزاهای کاری در کشور ایرلند در نخستین گام به مدت دارای اعتبار 2 ساله هستند و در صورتی که متقاضیان و کارکنان خارجی شرایط مورد نیاز را داشته باشند می توانند ویزای کاری و همچنین مجور کاری خود را در کشور ایرلند تمدید کنند. متقاضیان و کارکنان خارجی می بایست یک ماه قبل از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای کاری و همچنین مجوز کاری خود در کشور ایرلند اقدام به تمدید آن کنند.

به یاد داشته باشید که بعد از سپری کردن دوره 5 ساله، متقاضیان می توانند اقدام به کسب اقامت در کشور ایرلند کنند. درخواست ویزای جهت مهاجرت به کشور ایرلند می تواند به صورت آنلاین نیز انجام شود؛ اما به یاد داشته باشید که در صورتی که متقاضیان مدارک خود را به صورت کامل ارائه ندهند، ممکن است سرعت انجام امور کسب ویزای کاری کشور ایرلند و همچنین مجوز کاری در این کشور کاهش می یابد و یا به طور کلی دریافت ویزای کاری آن ها کنسل شود.

مدت اقامت از طریق ویزای کار در ایرلند

مجوز اشتغال مهارت­ های حرفه ­ای کشور ایرلند در آغاز برای یک دوره 2 ساله صادر می­ گردد، پس از آن متقاضیان باید جهت مرحله Stamp 4 اقدام نمایند که به این افراد مجوز اقامت طولانی مدت در این کشور را خواهد داد. ویزای کار در این کشوردر آغاز برای یک دوره 2 ساله صادر می­ شود و می ­تواند به مدت 3 سال نیز تمدید شود، همچنین بعد از گذشت 5 سال اشتغال، متقاضیان قادر خواهند بود برای اقامت طولانی مدت در این کشور اقدام نمایند.

مدت اقامت از طریق ویزای کار در ایرلند

پیشنهاد کاری در کشور ایرلند

متقاضیان می­ بایست یک پیشنهاد کار در ایرلند قبل از اقدام برای اخذ روادید داشته باشند، این افراد می ­بایست مهارت­ های لازم، تجربه و شرایط مورد نیاز دارا باشند، همچنین کارگران یا کارفرمایان قادر خواهند بود برای این نوع ویزا اقدام نمایند. در صورت اقدام کارفرما، وی می­ بایست برای استخدام و پرداخت حقوق کارگران به صورت مستقیم برنامه ریزی نماید، بدین صورت که آژانس ­های کاریابی برای مجوز اشتغال مهارت ­های حرف ه­ای این کشور نمی­ توانند اقدام نمایند، همچنین در قرارداد کار می ­بایست ذکر شود که دارنده مجوز برای حداقل 2 سال به کار مشغول خواهد شد.

متقاضیان با اخذ این نوع ویزا قادر خواهند بود تا اعضای خانواده خود را برای زندگی و کار به این کشور بیاورند، طول مدت اقامت تقریباً تا تاریخ انقضای ویزا صادر می­ گردد. بعد از 5 سال کار متقاضیان دارای هر نوع ویزا، مجوز اقدام برای اقامت طولانی مدت در این کشور را خواهند داشت، همراهان متقاضی نیز می­ توانند حداقل 10 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

نیاز به تست بازار کار در ایرلند

شغل­ های ارائه شده توسط مجوز اشتغال عمومی می­ بایست مورد تست بازار کار قرار گیرند، در ابتدا می­ بایست برای جذب نیروی کار از داخل منطقه اقتصادی اروپا تبلیغ گردد و در مرحله بعد، آنها را می­توان به یک متقاضی خارج از اتحادیه اروپا ارائه داد. کارفرما می­ بایست برای حداقل 2 هفته در قسمت شبکه استخدام حمایت اجتماعی خدمات کار کشور ایرلند یا EURES، حداقل به مدت 3 روز در یک روزنامه ملی و همچنین به همین مدت در روزنامه­ های محلی و در سایت­ های مشاغل مستقل تبلیغ نماید. چند استثنا در نیاز به تست بازار کار وجود دارد، در صورتی که شرایط زیر اعمال گردد، نیاز به تست بازار کار و تبلیغ نیست:

 • شهروندان منطقه اقتصادی اروپا
 • اگر متقاضیان، ویزای کار داشته باشند و شغل خود را به سبب کمبود شغل از دست داده باشند
 • در صورتی که یک جای خالی برای یک شغل در لیست شغل­ های با مهارت بسیار بالا باشد
 • در صورتی که افراد از سوی شرکت ایرلندی IDA توصیه گردند
 • در صورتی که یک جای خالی به منظور نقش مراقبتی وجود داشته باشد

لیست مشاغل با مهارت بالا جهت کار در ایرلند

فهرست و لیست شغل­ های با مهارت بالا در کشور ایرلند به شرح زیرهستند:

 • حرفه­ های علوم اجتماعی و طبیعی
 • حرفه­ های مهندسی
 • حرفه­ های فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • حرفه­ های مربوط به بهداشت و درمان
 • کسب و کار، تحقیقات و حرفه ­های اداری
 • حرفه­ های کیفیت و تنظیم مقررات
 • حرفه­ های بهداشت محیط زیست
 • حرفه­ های فروش، بازاریابی و کاردانی مرتبط

اگر متقاضیان خواستار اطلاع از شرایط کار در ایرلند و مشاغل مورد نیاز این کشور جهت مهاجرت به ایرلند می­ باشند، کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می­ توانند شما را در این امر یاری دهند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *