مهاجرت کاری دانمارک

کار در دانمارک

کار در دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای اروپایی می باشد که عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا است و کار در دانمارک نسبت به دیگر کشور های اروپایی از وضعیت مطلوبتری برخوردار است. دلیل اصلی این موضوع این است که دانمارک کشوری ثروتمند و با نرخ بیکاری پایین و با جمعیت کم و رو به افول سنی است. پس شانس کاریابی برای افراد دارای سن کم و جوان در این کشور کم نیست.

 • شرایط اخذ گرین کارت دانمارک چیست؟
 • شرایط اخذ اقامت دانمارک به چه ترتیبی است؟
 • مشاغل مورد نیاز دانمارک که شانس کاریابی نیز وجود دارند کدامند؟

با توجه به فرصت های شغلی فراوانی که در این کشور وجود دارد علاقه مندان زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. ما در این مقاله در خصوص کار در دانمارک اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار می دهیم تا بتوانید با آگاهی کامل در مورد شرایط این کشور، جهت اخذ ویزای دانمارک و مهاجرت به این کشور اقدام نمائید. بسیاری از متقاضیان قصد دارند با اخذ ویزای تحصیلی در این کشور در نهایت به کار در دانمارک برسند که در ادامه شرایط اخذ ویزای تحصیلی دانمارک را خدمتتان ارائه می دهیم.

اینفوگرافیک کار در دانمارک

مهاجرت به کشور دانمارک

مهاجرت به دانمارک از راه های مختلفی ممکن است، که در زیر همگی این راه ها را نام می بریم و اقامت دانمارک از طریق کار را هم تحلیل خواهیم کرد. همینک اخذ ویزای تحصیلی، بهترین راهی است که می توان از آن برای ورود به دانمارک بهره برد. راه های مهاجرت به دانمارک عبارتند از:

 • مهاجرت به دانمارک از طریق کار
 • مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل
 • مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج
 • مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و…

شرایط کار در دانمارک

یکی از راه های مهاجرت و کار در دانمارک اخذ ویزای کار و اقامت از طریق تخصص های خاص است، یک سری از مشاغل کم یاب در دانمارک هستند که خود دولت علاقه مند به یافتن افراد متخصص برای آن مشاغل است که اصطلاحا به لیست این مشاغل در دانمارک “فهرست مثبت” می گویند. در این کشور صنعت کشتی سازی، دارو سازی، نساجی، مواد غذایی، مبل سازی و صنایع وابسته به چوب، مهندسی پزشکی، بیو تکنولوژی و صنعت فلزات رونق فراوانی دارد و برای این صنایع، کارخانه های بزرگ و مشهوری مشغول به فعالیت هستند و طبیعتا در این زمینه ها به نیروی بیشتری احساس نیاز می شود. افرادی که سابقه کاری مرتبط با همین رشته ها را داشته باشند شانس بالایی دارند.

3 روش برای اخذ اقامت کاری دانمارک وجود دارد که عبارتند از:

روش اول Pay Limit Scheme
روش دوم Positive list
روش سوم Green Card Scheme

آگهی کار در دانمارک، روش اول (Pay Limit Scheme)

این نوع ویزا اینگونه می باشد که کار مورد تقاضا در این کشور از سوی کارفرما آگهی می شود. در روش Pay Limit Scheme کارجو باید از یک کارفرما و شرکتی پیشنهاد کاری دعوت به مصاحبه داشته باشد و همچنین درآمد آن پُست در کشور دانمارک کمتر از 1500 کرون دانمارک در ماه نباشد. اگر شما برای دریافت این نوع ویزا نامه پیشنهاد کاری را به سفارت برده و بتوانید اجازه کار در دانمارک را دریافت نمائید، ویزایی که به شما اعطا می شود 3 ساله است.

در صورت ادامه همکاری شما در دانمارک بدون بروز مشکلی در طول سه سال، اداره مهاجرت ویزای کار شما را تمدید خواهد کرد. در این نوع از ویزای کار شما می توانید بعد از اقامت در دانمارک برای فرزند و همسر خود نیز ویزای همراه تهیه نمایید تا آنها هم به شما ملحق شوند و نکته بسیار مطلوب این است که همسر شما نیز از بدو ورود به دانمارک اجازه کار خواهد داشت.

لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک، روش دوم (Positive list)

این روش Positive list طبق لیست اسامی کارهای پیشنهادی این کشور که حدودا 140 شغل برای هر سال می باشد، یکی از مشاغل را که با سابقه شغلی شما و رشته شما هم خوانی دارد انتخاب می نمایید و برای آن شرکت رزومه های خود را ارسال می کنید. اگر بنا به نظر تیم کارشناسی آن شرکت شما صلاحیت و تخصص و مهارت لازم را داشته باشید آنها شما را برای آن شغل می پذیرند. جهت آگاهی از لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک همین مقاله در همین سایت جستجو بفرمائید.

مشاغل زیر مشاغلی است که در دانمارک نیاز نیروی کاری بیشتر است:

 • مهندس کامپیوتر، آی تی و فن آوری اطلاعات
 • مهندسی مکانیک
 • پرستاری
 • پزشک
 • دندانپزشک
 • مهندس شبکه
 • مهندس برق و الکترونیک

گرین کارت دانمارک، روش سوم (Green Card Scheme)

در روش سوم گرین کارت Green Card Scheme شما در یک غالب امتیاز دهی با سایر متقاضیان مقایسه  می شوید و بر مبنای میزان تحصیلات، سطح تسلط زبان، میزان تجربه کاری، توانایی منطبق شدن با شرایط و میزان سن امتیاز داده می شود و حداقل رتبه ای که شخص باید کسب کند 100 امتیاز می باشد. در سال 2019 شانس صدور ویزا روی این مدل بالای 70% بوده است. هزینه های جانبی اخذ این نوع ویزا چیزی حدود 3000 یورو برآورد میشود.

کارت سبز دانمارک به دلیل کاری بودن، هموراه یکی از درخواست های همیشگی متقاضیان مهاجرت بوده است.

اخذ ویزای کار در دانمارک از طریق تحصیل

خیلی از افراد به دلیل راحت تر بودن پروسه اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و نیز معتبر بودن مدرک دانشگاهی این کشور، از طریق مهاجرت تحصیلی اقدام می کنند و بعد از ورود به کشور دانمارک به دنبال شغل پاره وقتی می گردند تا در هفته 10 ساعت و در ماه 40 ساعت به کار مشغول باشند و بعد از اتمام دوره تحصیل دوباره به اداره مهاجرت مراجعه می کنند و با در دست داشتن سابقه کاری خود در طول مدت تحصیل و فرم استخدام، نوع ویزای خود را به ویزای کاری تغییر می دهند و از آن پس می توانند به صورت تمام وقت در دانمارک کار کنند.

کشور دانمارک با توجه به این که عضو اتحادیه اروپا می باشد نظام سیاسی اقتصادی با ثباتی دارد و رونق مالی در این کشور باعث شده فعالیت های مالی اقتصادی فراوانی در دانمارک صورت بگیرد و نهایتا این موضوع باعث می شود نیاز به نیروی کار در دانمارک افزایش یابد و حتی در بعضی از مشاغل کشور دانمارک اعلام نیاز برای جذب نیروی متخصص می کند.

بهترین دانشگاه های دانمارک عبارتند از:

بهترین دانشگاه های دانمارک  رنکینگ جهانی
دانشگاه کپنهاگ (University of Copenhagen)  45
دانشگاه صنعتي دانمارک (Technical University of Denmark) 123
دانشگاه آرهوس (Aarhus University) 96

اخذ ویزای کار در دانمارک از طریق تحصیلشرایط اخذ ویزای کاری دانمارک

برای پی گیری هر کدام از این سه روش باید بتوانید میزان تمکن مالی خود را به سفارت نشان بدهید و ثابت نمایید که حداقل برای یک سال، هزینه زندگی در دانمارک پس انداز دارید. در این نوع سیستم امتیاز دهی فرد جویای کار حداقل باید مدرک لیسانس داشته باشد در غیر این صورت امتیازی کمتر از 100 دریافت می کند و اجازه انجام ادامه مراحل را ندارد. هزینه زندگی در دانمارک به طور متوسط 900 € یورو در ماه میباشد.

در این سیستم امتیازدهی، امتیازات به نحو زیر میباشد:

 • مدرک کارشناسی 30 امتیاز
 • کارشناسی ارشد 60 امتیاز
 • دکتری دارای 80 امتیاز

همچنین مدرک زبان آیلتس و تافل نیز با توجه به نمره کسب شده در آزمون زبان دارای امتیازبندی می باشد. کشور دانمارک اتحادیه کارگری منسجمی را دارا می باشد که کلیه موارد مرتبط با حق و حقوق نیروی کار در دانمارک را تحت نظر دارد و در صورت کوچک ترین ناحقی برای نیروی کار مهاجر، موضوع را پیگیری می نماید. به طور کل با توجه به نیاز دانمارک به نیروی کار شرایط کارگران در این کشور بسیار مساعد است و مزایای زیادی را برای نیروی کار ماهر در نظر می گیرند.

جذب نیروی کار در دانمارک

به خاطر داشته باشید یکی از مواردی که کمک فراوانی به یافتن شغل در دیگر کشورها می کند این است که شما به زبان رسمی آن کشور مسلط باشید، با این که این کشور این موضوع قدری کمرنگ تر از دیگر کشور هاست اما باز هم تسلط به زبان دنیش تا حد زیادی به شما برای یافتن شغل کمک خواهد کرد. همچنین علت این که قاعده تسلط بر زبان محلی به اندازه دیگر کشور ها اهمیت ندارد این است که در این کشور زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نیز در محیط شغلی و شرکت های چند ملیتی به وفور دیده می شود.

یکی از مزیت های کار در این کشور برای مهاجران این است که قانون در کشور دانمارک به طور کامل از نیروی خارجی حمایت می کند و تمام حقوق و مزایا برای یک فرد مهاجر با یک شخص تابعه و شهروند دانمارکی به مساوات برخورد می شود. (ساعات کاری، بیمه، مزایای بیکاری، مرخصی های استحقاقی، ژتون های خرید کارمندی)

در این مقاله در خصوص کار در کشور دانمارک و اخذ ویزای کاری دانمارک مطالبی ارائه شد اما اگر علاقه مند به مهاجرت کاری به دانمارک هستید حتما باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش بدهید. در صورت داشتن سوال میتوانید با وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان پاسخ سوالات خود را از کارشناسان مجرب موسسه جویا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 10 =