مهاجرت کاری روسیه

کار در روسیه

قرارداد کار در روسیه
کار در روسیه
میانگین امتیاز 5 تعداد 25

کار در روسیه و مهاجرت از این طریق میتواند راهی برای پیشرفت در حرفه شما باشد. کشور روسیه از لحاظ اقتصادی در بین کشورهای جهان رتبه 9 را به خود اختصاص داده است. همچنین دارای پرشتاب ترین اقتصاد می باشد. با توجه به این مسائل فرصت های شغلی بسیار خوبی برای مردم محلی و افراد بین المللی به وجود آمده است. افراد خارجی در این کشور بیشتر برای سازمان های بین المللی، شرکت های غیر دولتی، شرکت های روسی، بخش های انرژی، امور مالی، ساخت و ساز و مدرسه های زبان انگلیسی کار می کنند. کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو قصد دارند اطلاعاتی در رابطه با کار در روسیه در اختیار متقاضیان قرار دهند.

بازار کار در روسیه

اگر قصد داشته باشید از طریق کار وارد این کشور شده و در این کشور اقامت داشته باشید، در اولین قدم باید شغل مورد علاقه خود را پیدا کرده و پس از آن کارفرما باید مجوز کار در روسیه را برای شما تهیه نماید. معمولا برای اتباع خارجی دریافت ویزای کار دشوار می باشد، هر چند این مسئله به شغل انتخابی، منطقه و ملیت متفاوت می باشد.

اگر شما فردی باشید که به زبان روسی تسلط دارید، همچنین اگر شرایط لازم را داشته باشید می توانید به راحتی مشغول به کار شوید. در شهر مسکو به عنوان پایتخت این کشور فرصت های شغلی زیادی برای متقاضیان خارجی وجود دارد و دلیل آن هم وجود شرکت های چند ملیتی می باشد. شهر مسکو به عنوان یک مرکز تجاری پیشرو در دنیا شناخته می شود. به همین دلیل متقاضیان و فارغ التحصیلان زیادی برای کار کشور روسیه را انتخاب می کنند. بازار کار در این کشور تا حدی رقابتی می باشد و رقابتی بین فارغ التحصیلان داخلی و نیروهای متخصص خارجی وجود دارد.

یافتن کار در کشور روسیه

متقاضیانی که قصد دارند در این کشور مشغول به کار شوند باید پیش از انجام هر گونه اقدامی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند، بعد از آن باید موفق شوند از کارفرما دعوت نامه کاری دریافت کنند. با توجه به محدودیتی که قوانین کشور روسیه برای استخدام اتباع خارجی در نظر گرفته است، کارفرمایان باید برای استخدام نیروی خارجی به صورت رسمی درخواست خود را اعلام کنند. همچنین کارفرما باید اعلام نماید که نیاز به نیروی خارجی دارد و باید اقدامات لازم را برای اخذ اقامت از اداره مهاجرت انجام دهند. به طور کلی می توان گفت این مجوزها به این منظور می باشند که کارفرما در چه زمینه هایی می تواند از نیروی کار خارجی استفاده نماید و به چه اندازه می تواند از سهمیه خود استفاده نماید.

مشاغل مورد نیاز در روسیه

متقاضیانی که در مشاغل زیر مهارت و تخصص داشته باشند می توانند اقدامات لازم را جهت کار در روسیه انجام دهند. دقت نمایید برای مهاجرت از طریق کار ارائه مدرک دانشگاهی الزامی نمی باشد. اگر شخصی سوابق کاری در مشاغل زیر داشته باشد شانس بیشتری برای استخدام دارد. در ادامه به تعدادی از این مشاغل اشاره خواهیم کرد.

خدمات فنی و مهندسی تاسیسات راه و ساختمان کارهای مربوط به کابینت سازی و وسایل MDF نقاشی ساختمان و نما
لوله کشی صنعتی و ساختمانی راننده خودروهای سنگین طراح لباس طراحان دکوراسیون داخلی
آرایشگر کارگر ساده راننده خودرو

شرایط کار در روسیه

قرارداد کاری در روسیه

بعد از بررسی شرایط فرد، با پذیرش او قرار داد کاری نوشته می شود و 2 کپی از آن با امضاء متقاضی و کارفرما تهیه می شود. قرار داد باید به زبان روسی و انگلیسی نوشته شود تا در دادگاه این کشور مورد توافق واقع شود. اداره کار کشور روسیه 3 نوع قرار داد کاری در نظر گرفته است که عبارتند از:

 • قرارداد کاری حاوی متن آزاد: در این قرار داد شرایط کاری تعیین شده ولی زمانی برای آن تعیین نشده است
 • قرارداد کاری با تعیین زمان: اعتبار این نوع قرار داد برای بیشتر از 5 سال در نظر گرفته شده است، قرار داد کاری با زمان مشخص تنها در زمانی صادر می شود که کارمند قرار داد کاری به صورت دائمی ارائه نماید
 • قرارداد کاری برای مشاغل فصلی: اعتبار این قرار داد برای مدت 60 روز می باشد

دریافت ویزای کار در روسیه

متقاضیان خارجی برای کار در روسیه باید مجوز کار و ویزای کار دریافت نمایند، شما پس از دریافت دعوت نامه کاری از کارفرما می توانید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کار و مجوز کار انجام دهید. جهت اخذ ویزای کاری باید مدارکی را ارائه نمایید. این مدارک به شرح ذیل می باشند.

 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن اعتبار تعیین شده
 • ارائه 1 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه دعوت نامه معتبر از GUVM
 • ارائه دعوت نامه کاری دریافت شده از کافرما (باید مواردی مثل وظایف شغلی، تاریخ قرار داد و محل کار در دعوت نامه ذکر شود)
 • ارائه گواهی پزشکی به منظور عدم وجود بیماری در شخص متقاضی

برای مطالعه بیشتر و کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله ویزای کاری روسیه را مطالعه نمایید. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله موضوع کار در روسیه را بررسی کرده اند و اطلاعات مختصری در اختیار شما عزیزان قرار دادند. اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتر در رابطه با کار در این کشور به دست آورید پیشنهاد می شود مقاله اخذ اقامت روسیه از طریق کار را مطالعه نمایید. اگر پس از مطالعه مقالات پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید می توانید با ما در تماس باشید.

یک دیدگاه برای “کار در روسیه

 1. ترانه گفت:

  سلام خدمت شما ممنونم از مقاله پر محتواتون اطلاعات من که بسیار بالا رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 15 =