ویزای کاری سوئد

کار در سوئد برای ایرانیان

کار در سوئد برای ایرانیان

کشور سوئد یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان از نظر شاخص درآمد می‌باشد اما یافتن کار در سوئد برای ایرانیان به زبان انگلیسی بسیار رقابتی است. سوئد در حدود 450000 کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیت 10 میلیون نفری این کشور از زندگی آرام و سرشار از رفاه برخوردار هستند. تراکم جمعیت در سوئد با حدود 21 نفر برای یک کیلومتر بسیار پایین است و آب و هوای این کشور به دلیل قرار گرفتن در شمال اروپا بسیار سرد می باشد. نکته قابل توجه این است که نرخ بیکاری در سوئد کمتر از %6 می‌باشد و تورم در این کشور نزدیک به %0 است. این مقاله توسط کارشناس موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و جهت راهنمایی علاقه‌مندان در زمینه کار در سوئد برای ایرانیان تهیه و تنظیم شده است. اما شما با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالات زیر خواهید رسید:

 • شرایط کار و بازار کار سوئد چگونه است؟
 • نحوه یافتن کار و روشهای کاریابی در سوئد چیست؟
 • میانگین درآمد سوئدی ها چه مقدار است؟
 • شرایط دریافت ویزای کاری سوئد به چه نحوی است؟

پیدا کردن کار در سوئد برای ایرانیان

بهترین حالت برای کاریابی کار در سوئد برای ایرانیان مهاجرت به این کشور از طریق یک دعوت نامه کاری می باشد. دعوت نامه باعث می شود فرآیند درخواست تا اخذ ویزای کاری سوئد بسیار آسان تر و سریع تر صورت بگیرد. شما می توانید مدارک و رزومه کاری خودتان را برای کارفرمایان سوئدی ارسال کنید تا در صورت مطابقت تخصص با نیاز کارفرمایان دعوت نامه کاری دریافت کنید. بهتر است مهاجرت به سوئد از طریق تحصیلات عالی یا تخصص صورت بگیرد زیرا کار در رستوران یا بار درآمد خوبی ندارد و نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای زندگی باشد. با توجه به نرخ بیکاری پایین کشور سوئد اکثر افراد متخصص و تحصیلکرده در کمتر از شغل مطلوب مورد نظر خود را پیدا خواهند کرد.

استفاده از وبسایت های کاریابی برای یافتن سریع‌تر شغل در سوئد می تواند کمک کننده باشد زیرا لیست گسترده ای از شغل ها و شرکت ها در دایره اطلاعات آن ها وجود دارد. برخی از وبسایت های معتبر کاریابی عبارتند از Metro Jobb و Indeed که استفاده از آن ها بسیار ساده است و می‌تواند پل ارتباطی شما با کارفرمای آینده تان باشد. حضور در گروه‌ های کاریابی فعال در شبکه های اجتماعی نیز می تواند برای یافتن کار در سوئد برای ایرانیان مناسب باشد.

درآمد کار در سوئد برای ایرانیان

در سال 2019، میانگین درآمدی مشاغل ملی در کشور سوئد در حدود SEK 47485 کرونای سوئد می باشد. اما این درآمد تحت تاثیر عوامل مختلفی همانند تجربه کاری، میزان سطح تحصیلات و یا عامل ملیت و جنسیت در نوسان می باشد. به طوری که حداکثر سطح درآمدی در حدود SEK 210273 کرون و حداقل درآمدی در حدود SEK 6427 کرون می باشد. اما میانگین درآمد برخی مشاغل مختلف در سوئد به شرح زیر است:

عنوان مشاغل سطح درآمدی به کرون (SEK)
حسابدار 33942
معمار 44905
وکیل 67728
صندوقدار 26613
سرآشپز 38008
مهندس عمران 41835
دندانپزشک 111785

بازار و شرایط کار در سوئد برای ایرانیان

سوئد کشوری با بازار کار پر رونق و امکانات رفاهی کم نظیر در سرتاسر جهان است که برای شهروندان خود امکاناتی از جمله بیمه بهداشتی رایگان و کمک هزینه مراقبت از کودکان اعطا می‌کند. میزان مالیات بر درآمد در سوئد به نسبت سایر کشورهای اروپایی پیشرفته نسبتاً بالاتر است اما میزان درآمدها قابل قیاس با دیگر کشورهای اروپا نیست. بعضی از مشاغل پر مخاطب و پرطرفدار کشور سوئد به شرح لیست زیر می‌باشد:

مهندسان معمار مهندسان عمران
پزشکان متخصص مدیران سازمانی
کارمند فروش و بازاریابی مهندسان صنایع
اساتید مجرب دانشگاهی مشاورین امور مالی
مهندسان مکانیک محققان میکروبیولوژی و علوم آزمایشگاهی

یکی از بزرگ ترین مزایای کار در سوئد امکان بهره مندی از 480 روز مرخصی با حقوق برای کارمندانی است که به تازگی صاحب فرزند شده اند‌. کشور سوئد بعد از سوئیس بالاترین سرانه درآمد را در رنکینگ بین المللی دارد و مردم این کشور در امنیت شغلی کامل و رفاه اجتماعی عالی زندگی می کنند.

بازار و شرایط کار در سوئد برای ایرانیان

اخذ ویزای کاری کشور سوئد

اولین قدم بعد از مهاجرت به سوئد برای کار در این کشور اخذ مجوز کار و ویزای اقامت موقت است که شرایط و ضوابط خاص خود را می‌طلبد. بهترین و سریع ترین راه برای اخذ ویزای کاری کشور سوئد دریافت یک پیشنهاد کاری و دعوت نامه کار از سوی کارفرمای معتبر سوئدی می باشد. کارفرمایان سوئدی باید حداقل 10 روز پیش ارائه پیشنهاد کار به مهاجران شغل مورد نظر را در سوئد و اتحادیه اروپا به صورت آگهی اعلام کرده باشند. اصلی ترین راه ارتباطی متقاضیان با کارفرمایان سوئدی از طریق ایمیل می باشد لذا متقاضیان محترم باید در ارائه آدرس ایمیل معتبر و سالم دقت داشته باشند. متقاضیان برای اخذ مشاغل ارائه شده توسط کارفرمایان و اخذ ویزای کار سوئد نیازمند ارائه مدارک کاملی باشند که به شرح زیر می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست کار و ارائه دعوت نامه معتبر
 • اطلاعات کامل شامل میزان تحصیلات و تاریخ تولد
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه زبان رسمی
 • رزومه کاری مرتبط با شغل مورد نظر همراه با ترجمه رسمی
 • گذرنامه معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار
 • گواهی عدم سو پیشینه در داخل سوئد و خارج از این کشور
 • ارائه اطلاعات کامل خانواده متقاضی که همراه او به سوئد می آیند
 • گواهی تسلط به مهارت‌ های زبانی مورد نیاز کشور سوئد
 • پرداخت هزینه های مربوط به بررسی درخواست صدور ویزای کار
 • اصل و کپی مدارک شناسایی همراه با ترجمه به زبان رسمی
 • ارائه اصل مدارک ازدواج همراه با ترجمه به زبان رسمی
 • چند قطعه عکس جدید پرسنلی با زمینه سفید

برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حااصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و اخذ انواع ویزا شما را در زمینه اخذ ویزای کاری سوئد همراهی و راهنمایی خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *